IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
    Импе защо в заглавието на темата липсва любимата ти дума "могъщи", можеше да я вместиш между последните и предпоследните дивиденти?
    Ами защото е очевидно могъществото на долуизброените

    Киро и Радев - вярно е, че инвестициите ми на БФБ са все още по-големи като обем при мен, но - 200-300 кинта да ми приписвате (ако говорите за общ обем на външните инвестиции) е несериозно. Сумите са дивидент НА АКЦИЯ, а не обща сума, която съм получил от някоя компания. И то - всички тия компании (без Daimler) сносят на всеки три месеца - въобще - особено трите британски - дават дивидентна доходност като процент, която е непостижима на БФБ, ако не броим Жабокът - или може би - тая година Атерата... ок, и Златен лев, който е малко съмнителен като развитие.

    Петъре - благодаря

    И стига сте спамили - уж в темата трябваше да се избягва спамът.
    Last edited by Императорът; 12.04.2017, 09:38. Причина: Стига спамили.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

      Да бе - как така посредникът ще ме чеше с данък?
      Ами посредника ти не те чеше, те пак там отиват, при Доналдът, обаче като докажеш че си Българче става на 15% Ако имаш сметка при някой брокер и направиш къса, да не се учудиш, че пак 30% ти ги няма, и тогава чешат ако не докажеш, че не трябва да те чешат .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        Импов като ти гледам сумите , да не би цялото писане и коментари да са за 200..300 долара..
        по малко дори

        Коментар


        • Импов като ти гледам сумите , да не би цялото писане и коментари да са за 200..300 долара..

          Коментар


          • Импе защо в заглавието на темата липсва любимата ти дума "могъщи", можеше да я вместиш между последните и предпоследните дивиденти?
            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение

              Импов това не е от чичо ти Доналд тоя данък, това е посредника ти. В Тръмпландия данъка е 15%. Успех
              Да бе - как така посредникът ще ме чеше с данък?
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Моля. Ето какво съм изцоцал досега:

                1. Ford. 0.14 зеленички на акция след данък. Това е от 15 цента редовен дивидент + 5 цента извънреден. Компанията плаща на всеки 3 месеца - четири дивидента значи. Минус - американците ного дерат с данък дивидент - 30%.
                Импов това не е от чичо ти Доналд тоя данък, това е посредника ти. В Тръмпландия данъка е 15%. Успех

                Коментар


                • Хльъ-ъ-ъ-ъ-ъх...



                  Проклето данъчно чесане, ще взема да инвестирам само в Британия...


                  Ъръмчх.
                  Сега виждам, че не съм се изразил ясно за дивидентът на HSBC. Целият е 21 цента на акция - общо за миналата година (от която това е последен дивидент): 51 цента на.


                  И как съм оплел: зеленички, центове, евроцентове и евраци - не е истина просто - излиза, че дивидентите са някакви микроскопически... що не казвате, бе? Оправих ги.
                  Last edited by Императорът; 11.04.2017, 22:15. Причина: Грешки по-надолулу.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                    Какво е туй и как се прави - как се процедира? Посъветвай, моля

                    Намерих си го тоя Бен... и какво се прави с него? Пращам го на посредникът си ли - и той да го препрати на компанията ли? Или го пращам направо на компанията ли? Ти как постъпваш?
                    Това е за САЩ, ти си само на XETRA, ако станеш клиент на IB примерно и купуваш американски акции, тогава попълваш.
                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение

                      Импе, освен DIV yield, проверяваш ли им на тези компании и payout ratio и ръст на дивидента през последните поне 10 години? Че като си спомням какво беше през 2006-2008 г., да не стане пак същото при тези нива на лихвите и възможното им вдигане в бъдеще.
                      Е, гледам всякаква информация - темпът на дивидентите, отчети и т.н.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Благодаря ви - ще се опитам да се преборя с посредниците, за да не ме чешат толкова ного тия касапи.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Моля. Ето какво съм изцоцал досега:

                          1. Ford. 0.14 зелени цента на акция след данък. Това е от 15 цента редовен дивидент + 5 цента извънреден. Компанията плаща на всеки 3 месеца - четири дивидента значи. Минус - американците ного дерат с данък дивидент - 30%.

                          2. Shell. 0.376 евроцента на акция след данък. Дивидентът се изчислява в зеленички, но туканка се плаща в евраци, а в Британия - в Бабета. Имаше възможност за получаване на нови холандски акции вместо дивидент. Туканка акциите са британски и холандски като регистрация (съответно клас В и клас А), дивидентът е еднакъв, но по холандските чешат 15% данък дивидент, по британските 0%. Затова и разлика в цената на двата класа акции. Моите са клас А - холандски. Дивидент на всеки 3 месеца - т.е. четири пъти годишно.

                          3. ВР. 0,095 евроцента на акция. Данък няма - в Британия - ако дивидентът ти е под 5 бимберици, няма данък, след това е 7.5%, след това май 10% и т.н. Тоже - ежетримесечни дивиденти. Дивидентът обаче се изчислява от компанията в пенсове, тоест дивидентно инвестиращият в ВР залага и на поскъпването на Бабето.

                          4. Daimler. 2.395 евроцента на акция след данък, който в Германия е 26%. Германците - както и ний - снасят дивидентчета веднъж годишно.

                          5. Coca cola. 0.26 истински цента на акция след данък. И туканка - дивидент на всеки три месеца.

                          6. HSBC. 0,194 евроцента на акция. И тук дивидентът е на три месеца, изчислява се в зеленички, но се получава при нас в евраци както е при Shell. Получен в случая редовен дивидент (10 зелени цента) + извънреден (21 зелени цента).


                          Дивидентна доходност на шестте позиции към цени в момента може да се сметне точно само за Daimler - 3.58%, защото по другите позиции роля играят и валутните движения - защото американските + HSBC и Shell плащат или изчисляват дивидентът в зеленички, но ги купуваме (поне аз на Франкфуртската) в евраци, ВР пък изчислява дивидент в Бабета.

                          Водя си данни и статистика, за да изчисля доходността към края на годината, съобразно цените към началото на. От нито една компания (от тия с разсрочен дивидент) не съм цоцал повече от веднъж тая година, нормално - април сме. В срок от месец ще цоцна от GSK, Allianz и BMW.

                          Ето подробно инфо - дано бил полезен
                          Импе, освен DIV yield, проверяваш ли им на тези компании и payout ratio и ръст на дивидента през последните поне 10 години? Че като си спомням какво беше през 2006-2008 г., да не стане пак същото при тези нива на лихвите и възможното им вдигане в бъдеще.
                          “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                            Какво е туй и как се прави - как се процедира? Посъветвай, моля
                            Е те ще те дернат и за капиталова печалба, ако имаш такава, ако не им кажеш, че не си хамериканче

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                              Какво е туй и как се прави - как се процедира? Посъветвай, моля
                              https://www.hellobank.at/pdf/formulare/w8a.aspx - указания за попълване(немски)

                              https://www.pandadoc.com/w8ben-form-template - обяснение какво, за какво, как (англ.)
                              http://www.doughroller.net/taxes/what-is-a-w-8-form/

                              https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fw8ben.pdf

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                                Какво е туй и как се прави - как се процедира? Посъветвай, моля
                                https://www.irs.gov/individuals/inte...reaty-benefits
                                по принцип попълваш формуляра (който общо взето казва че не си американски гражданин и ти си получател на дохода) и говориш с брокера си
                                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                                Коментар

                                Working...
                                X