IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Импе, ето ти един полезен сайт. http://www.dividend.com/dividend-stocks/
    Само за щатски акции за съжаление. Ако някой знае подобен за други пазари - да каже.

    Коментар


    • Импов това 0,27 за цяла година или частичен дивидент

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

        Ми не им разбирам на тия - снасят сосно ли? Къде се търгуват?
        отговора цепи мрака на имповата реалност

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

          Ми не им разбирам на тия - снасят сосно ли? Къде се търгуват?
          Букурещ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Импов, какво ще кажеш за високите румънски дивиденти..Защо не купиш там
            Ми не им разбирам на тия - снасят сосно ли? Къде се търгуват?
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Импов, какво ще кажеш за високите румънски дивиденти..Защо не купиш там
              Да, бях направил отделна тема, но не получих твое предложение. Предложи 2-3 компании в които си струва да се инвестира там...

              Коментар


              • Импов, какво ще кажеш за високите румънски дивиденти..Защо не купиш там

                Коментар


                • Дивидент от GlaxoSmithKline: пъкнал.

                  0.27 евро на акция, при официален дивидент според сайтът на компанията: 0,23 Бабета. Аз: доволен, недоволен само от това, че когато акцията падна под 18 еврака, не се нагувичих с повече.
                  Last edited by Императорът; 19.04.2017, 11:17. Причина: 0.27 еврака на.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • нещо интересно специално за Импето
                    Contrary to popular belief, companies with the lowest dividend yields tend to have the most sustainable payouts. The reason why this is the case is because these companies tend to have the highest dividend cover and the most conservative dividend policies. According to Tweedy Browne’s booklet, the "High Dividend Yield Return Advantage: An Examination of Empirical Data Associating Investment in High Dividend Yield Securities," while high dividend yield stocks have outperformed those with low yields, the best returns have not come from those with the highest yields.
                    Instead high yields coupled with low payout ratios have produced the best returns.
                    Over a 16-year period from 1990 to June 2006, analysts at Credit Suisse studied the returns of dividend stocks with high yields and low payout ratios and those with high yields and high payout ratios. The analysts found that those stocks with a high payout ratio and high dividend yield returned an annualized 11%. Those stocks with a low payout ratio and high dividend yield returned a staggering 19.2% annualized. Those stocks with a low payout ratio and low dividend yield also achieved a higher annualized return than stocks with a high payout ratio and high dividend yield. Stocks falling into this bucket produced an annualized return of 16.9%. Companies with a high payout ratio and low dividend yield produced a return of 8.6% per annum, the lowest return of all the return samples.
                    The conclusions of the above study bring me onto my second point. Dividend growth is a key but often overlooked component of dividend analysis.
                    If the company is paying out all of its earnings to investors via dividends, there is no scope to reinvest retained profits. If a company isn’t investing for growth, is the dividend sustainable?
                    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                      Расте постоянно. Не съм смятал, ще сторя това в края на годината.
                      Император литератор, а пък лъже.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        Според мен ти е 200..300евро..долара..Не грешиш ли с тези малки и пръснати инвестиции..Добре поне,че запази Жабока..
                        Ми к`во да ти кажа, чуек... Просто навън има такъв огромен избор от могъщи и секси компании, снасящи сосно, че се чудиш кое да си купиш и кое да отложиш за някога си. На БФБ щеш не щеш си по-концентриран, щото нямаш избор, но навън...

                        Ама стига разводнявали темата ми - пак започнахте с: бльъ-бльъ-бльъ-бльъ.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          Според мен ти е 200..300евро..долара..Не грешиш ли с тези малки и пръснати инвестиции..Добре поне,че запази Жабока..
                          недей така!!!! моля!!! това са най-могъщите!

                          Коментар


                          • Според мен ти е 200..300евро..долара..Не грешиш ли с тези малки и пръснати инвестиции..Добре поне,че запази Жабока..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              Импов, понеже повдигна въпроса..Колко е общата сума на дивидентите ти от чуждите акции..
                              Расте постоянно. Не съм смятал, ще сторя това в края на годината.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Импов, понеже повдигна въпроса..Колко е общата сума на дивидентите ти от чуждите акции..

                                Коментар

                                Working...
                                X