IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

    Не мисля, че Българин който живее е работи в Британия, трябва да позволява доброволно на Горанов да го чеше. Откъде-накъде? А и Горанов откъде ще знае това?


    Стрелков - благодаря ти за тая Национална мрежа - турям си я в приоритетите за покупка. Търсех нови неща, защото - оказа се - че ако си взема акции, които не се търгуват с Ксетрата - посредниците така здраво ще ме очешат, че ще ми приседне и по тая причина ще трябва да се откажа - поне засега - от доста от компаниите, основно имотаджийски - които си бях набелязал за.

    Засега - цели - Тинтата, Билитончето, Газпромчето (имам, но искам още-още - искам силен газов микс), тоже тая Мрежа. Туканка - ще увелича делът си в Атерата - според както го бях планирал преди време. Помня - продадох Атерки - за да си купя Софарма Имотчета - там направих немалко сосна капиталова доходност - сега е време за обратният процес - вече шитнах малко Имотчета - сега ще нагувича пак Атерки. Едно имотче за три Атерки - ного сгоден курс - като се има предвид разликата в дивидентите.

    Тоже може да си взема още някоя Мидичка или някое Глаксо.

    Ей-затуй е мъдро човек да си рисува колчета на доходността.


    Дигърските компании поскъпнаха - кожата им, ще трябва дебнене... но това са ного стратегически акции.
    Къв Горанов те гони бре. не моеш да спиш от мисли по него.Човека е местно лице в Англия, може доброволно да се набие при Горанов ако закона позволява щото тука е ниска ставката. ама да провери англииските закони и ако требе да прочете СИДО-то както е споменал колегата

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Пухче$ Разгледай мнение

      шЪ шитна ...има още малко нагоре и ще разчистя хартията
      но пък мога да вкарам къси на ЦФД
      и да си взема например ФБ...още малко може да падне
      То пък Букчето щото е ного сгодно.

      Аз на тебе - ще разпродам 60%, другите ще си ги пазя, щото са ми бонус.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

        Да: туй хубав капиталов ръст е - шитни половината и си купи нещо по-сгодно
        шЪ шитна ...има още малко нагоре и ще разчистя хартията
        но пък мога да вкарам къси на ЦФД
        и да си взема например ФБ...още малко може да падне

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Пухче$ Разгледай мнение

          Ами на теб не ти харесва, ама аз от 102 долара на 336 ми е зле, че и дивидент постоянно си дават
          на мен си ми харесва
          и на CFD я играх... сел по 1лот от 160 и 156 и прибрана печалба на 102$ и от там си ги купих пък на 102 и на CFD и като акции
          еми....толкоз мога ама пък кеша ми дойде прекалено добре
          Да: туй хубав капиталов ръст е - шитни половината и си купи нещо по-сгодно
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

            Да - ясно е, че водарството е стратегически бизнес и все по-такъв ще става.

            Пухченце - компания с доходност под 1.5% не ми я хвали - гледал съм я - нейната кожа.

            Е - ако падне някой Боинг, убивайки злочесто своят екипаж и пътниците и акцията се срине под 238 Зеленички - ще си помисля.

            Аз по-бих искал да си проимам акции от компанията, от която Боинг зависи - и която и дава титанчецът - тя е руска - името и беше абвеатурка и не помня как беше - ама май хич не се търгува.

            А мислила ли - какво ще стане, ако Вова каже: "Боинг да ми ядат самолетът - няма титанчец за тях"?
            Ами на теб не ти харесва, ама аз от 102 долара на 336 ми е зле, че и дивидент постоянно си дават
            на мен си ми харесва
            и на CFD я играх... сел по 1лот от 160 и 156 и прибрана печалба на 102$ и от там си ги купих пък на 102 и на CFD и като акции
            еми....толкоз мога ама пък кеша ми дойде прекалено добре

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              компания с доходност под 1.5% не ми я хвали
              Дъщерната на Аерофлот - "Победа" - лети само на "Боинг" и е на първо място в света по експлоатация на марката!Цифрите за доходност имат значение само ако ги четеш между редовете.....
              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fordi
                Не е съвсем по тема...
                Българин,работещ и живеещ в Англия,притежава дялове от дивидентен фонд/вGBP/.Трябва ли да ги декларира и дължи ли данък за получените дивиденти?
                Някой ако знае...
                ами трябва да се определи, къде се водиш местно (данъчнозадължено) лице в ЮК или тук, според това каква част от времето прекарваш в съответната държава и с какъв тип договор работиш
                с юк има сиддо споразумение може да го прочетеш
                http://www.nap.bg/document?id=11795
                Last edited by ceneto; 13.01.2018, 16:35.
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fordi
                  Не е съвсем по тема...
                  Българин,работещ и живеещ в Англия,притежава дялове от дивидентен фонд/вGBP/.Трябва ли да ги декларира и дължи ли данък за получените дивиденти?
                  Някой ако знае...
                  Не мисля, че Българин който живее е работи в Британия, трябва да позволява доброволно на Горанов да го чеше. Откъде-накъде? А и Горанов откъде ще знае това?


                  Стрелков - благодаря ти за тая Национална мрежа - турям си я в приоритетите за покупка. Търсех нови неща, защото - оказа се - че ако си взема акции, които не се търгуват с Ксетрата - посредниците така здраво ще ме очешат, че ще ми приседне и по тая причина ще трябва да се откажа - поне засега - от доста от компаниите, основно имотаджийски - които си бях набелязал за.

                  Засега - цели - Тинтата, Билитончето, Газпромчето (имам, но искам още-още - искам силен газов микс), тоже тая Мрежа. Туканка - ще увелича делът си в Атерата - според както го бях планирал преди време. Помня - продадох Атерки - за да си купя Софарма Имотчета - там направих немалко сосна капиталова доходност - сега е време за обратният процес - вече шитнах малко Имотчета - сега ще нагувича пак Атерки. Едно имотче за три Атерки - ного сгоден курс - като се има предвид разликата в дивидентите.

                  Тоже може да си взема още някоя Мидичка или някое Глаксо.

                  Ей-затуй е мъдро човек да си рисува колчета на доходността.


                  Дигърските компании поскъпнаха - кожата им, ще трябва дебнене... но това са ного стратегически акции.
                  Last edited by Императорът; 13.01.2018, 14:53. Причина: Мидички.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение
                    Импе suez държат концесията на питейна вода и преработка на отпадъчни води на половината свят.
                    Да - ясно е, че водарството е стратегически бизнес и все по-такъв ще става.

                    Пухченце - компания с доходност под 1.5% не ми я хвали - гледал съм я - нейната кожа.

                    Е - ако падне някой Боинг, убивайки злочесто своят екипаж и пътниците и акцията се срине под 238 Зеленички - ще си помисля.

                    Аз по-бих искал да си проимам акции от компанията, от която Боинг зависи - и която и дава титанчецът - тя е руска - името и беше абвеатурка и не помня как беше - ама май хич не се търгува.

                    А мислила ли - какво ще стане, ако Вова каже: "Боинг да ми ядат самолетът - няма титанчец за тях"?
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Импе suez държат концесията на питейна вода и преработка на отпадъчни води на половината свят.
                      бавно и тихо нагоре

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                        Защо? Не е скъпа и несгодна ли?
                        напротив много е сгодна
                        язе доволна

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Пухче$ Разгледай мнение

                          Импе аз си имам само една любима акция и тя е Боинг
                          трейдвам си я и като CFD
                          Защо? Не е скъпа и несгодна ли?
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                            Не зная това.

                            Пухчето: кои са тия?

                            Стрелков - тия водари - Суец - французи ли? Там ного чешат с данък май - 30% за чужденци. Френски свине.
                            Импе аз си имам само една любима акция и тя е Боинг
                            трейдвам си я и като CFD

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                              Импе, знаеш ли колко данък дивидент в Норвегия?
                              Не зная това.

                              Пухчето: кои са тия?

                              Стрелков - тия водари - Суец - французи ли? Там ного чешат с данък май - 30% за чужденци. Френски свине.
                              Last edited by Императорът; 12.01.2018, 23:50. Причина: Прасета
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Импе, знаеш ли колко данък дивидент в Норвегия?

                                Коментар

                                Working...
                                X