Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
Collapse

503 Service Unavailable

No server is available to handle this request.
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
    Въпрос. Съвсем сериозно. Относно начисляването на дивиденти при дълги позиции и отчисляването им при къси позиции при търговия на индексите DAX и DJI. Това ли са датите през тази година които да очаквам, това да се отрази при инвестициония посредник, показани на този сайт.

    http://www.dividendenchecker.com/dividend-dax.php
    за ДАКС да, но е добре да следиш eGM: Expected date of the next general meeting, т.е. за точната дата на ОСА в страницата на компанията.
    случва се очакваната дата да бъде променена.

    Коментар


    • Въпрос. Съвсем сериозно. Относно начисляването на дивиденти при дълги позиции и отчисляването им при къси позиции при търговия на индексите DAX и DJI. Това ли са датите през тази година които да очаквам, това да се отрази при инвестициония посредник, показани на този сайт.

      http://www.dividendenchecker.com/dividend-dax.php

      Коментар


      • Я, енергийна компания - сгодна - и се търгува на Ксетрата - благодаря ти, приятелю !!!

        Ама тия са шотландци? Виж ти - травеститите с фустите какви били щедри - а аз мислех, че са стиснати....
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение
          От първите кода на xetra е NNGF има и едни други SSE plc имат по добър дивидент и по добри показатели но са по слабо ликвидни виж и тях.аз имам и от тях
          Благодаря, драги Стрелков И аз мислех, че е пръвото. Това ССЕ така ли се казва само? А аз ще разуча БТ Груп и ще разкажа дали изглежда добре и инак, а не само откъм дивидент.

          Ама ти яко си се нагувичил с британски работи - аферим - данъчните да ходят при Любо Пенев, да живее Бабето, долу горанов, проклетдае.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • От първите кода на xetra е NNGF има и едни други SSE plc имат по добър дивидент и по добри показатели но са по слабо ликвидни виж и тях.аз имам и от тях
            бавно и тихо нагоре

            Коментар


            • Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение
              Дивидент от National Grid plc платен 0.139 Евро след данъци
              В платформата ми излизат две - National Grid и National Grid NEW - ти от кои си - от първите ли?

              А какво ще кажете - всички информирани - за телекомуникационната британска ВТ Group? Гледам - поне откъм дивидентец е сгодна - около 0.17 еврака на година при цена около 3.14 еврака на Франкфуртската (разбира се дивидентът се изчислява в Бабета) - някой има ли наблюдения?
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Хе-хе: изпревари ме с инфото

                И при мен - пъкна.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Дивидент от GSK платен 0.213 евро
                  бавно и тихо нагоре

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                    Може би от инвестиционния посредник могат да ми издадат такъв документ.
                    "ЩЕ" - ама - друг път. Дори от посредникът да ти напечатат документ - то в него ще е написано с колко дивидент си се нагувичил от различните компании - и хич не ми се вярва да вземат да правят това всяко тримесечие, камо ли всеки месец. Отделно - как ще докажеш колко е бил гласуваният дивидент, за да се види колко данък ти е удържан? Да - може някой прост чиновник от НАП да седне да прави проверки - и да търси из сайтовете на компаниите колко са снесли - ама кой ще го направи? Не е ли по-"логично" - (като знаем кретеноидно-садистическата природа на) - да поискат документ от тебе? И как ти ще им осигуриш такъв на малоумните? Коя компания на света има такава абсурдна практика? Нима Coca cola напримерно - всяко тримесечие ще печата милиони служебни бележки за изплатени дивиденти и удържани данъци - и ще ги праща по света, за да угоди на безполезна чиновнишка сган, която всеки трезвомислещ народ би трябвало да изтреби, вместо да храни? И да ти - боклуците ще кажат: "ама това е написано по холандски - я: заклет преводач да го преведе !!!" И - то ще ти излезе баси терорът - и разходите - затуй, че си получил 5.8 еврака дивидент от Мидичката например !!!

                    Отделно - не е ли малко нагло: според даваният от тебе пример - ако в някоя държава са ме очесали под 5% - АЗ да им доплащам, ама където са ми съдрали кожата с 30% данък например - ТЕ да не ми връщат? Откъде-накъде все тия паразити да са на далавера? Навит съм да им дам по 5% данък върху нагувиченото от британски компании... ама те да ми върнат съответно 10% от холандските, 21% от немските, 25% от американските !!!


                    Разбираш ли - че ако започнат хората да декларират доходи от дивиденти от чужбина - ще са нужни още куп държавни паразити, които само с това да се занимават, да проверяват и да търсят данни - ама кой ще им плаща? Ясно е кой - демек ние - данъкоплатците ще плащаме заплати на някакви негодни за нищо боклуци, само за да проверяват, че не дължим данъци, но те са ни удържани при източникът, въпреки че е очевадно, че те НЯМА КАК да не са ни удържани?


                    Мечтая да доживея деня, в която всички чиновници не просто са прогонени от кабинетчетата си, но чукат камъни за пътища до пълна изнемога !!! Няма нищо по-вредно от тия - освен може би техните братя по препитание хъхряците - също толкова нагли и безполезни - разликата е само, че едните се пръкват чрез снасяне, другите: чрез назначаване.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                      То така или иначе те облагат двойно: веднъж компанията (твоя акционерна собственост) плаща данък върху печалбата, после ти - върху същата печалба, плащаш данък дивидент.

                      Само това остава, след като два пъти си платил данък на Яловицата (напримерно), да платиш и трети път - на горанов - щото ордите държавни чиновници, хъхряци "клети бежанци" и прочее безполезна гнъс не произвежда нищо, ама трябва да плюска и кендза по три пъти на ден.


                      Манцев - проблемът е: как ще докажеш доходът - а ако ти искат документ от компанията, отде ще го вземеш?
                      Може би от инвестиционния посредник могат да ми издадат такъв документ.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                        Ами не иакам да задълбавам затова ще кажа, че не могат два пъти ти облагат едно и също... т.е. ако на едното място плащаш данак на другото не плащаш
                        То така или иначе те облагат двойно: веднъж компанията (твоя акционерна собственост) плаща данък върху печалбата, после ти - върху същата печалба, плащаш данък дивидент.

                        Само това остава, след като два пъти си платил данък на Яловицата (напримерно), да платиш и трети път - на горанов - щото ордите държавни чиновници, хъхряци "клети бежанци" и прочее безполезна гнъс не произвежда нищо, ама трябва да плюска и кендза по три пъти на ден.


                        Манцев - проблемът е: как ще докажеш доходът - а ако ти искат документ от компанията, отде ще го вземеш?
                        Last edited by Императорът; 14.01.2018, 14:27. Причина: Безполезната гнъс.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Ами не иакам да задълбавам затова ще кажа, че не могат два пъти ти облагат едно и също... т.е. ако на едното място плащаш данак на другото не плащаш

                          Коментар




                          • 3. Данъчно третиране на дивидентите, разпределени в полза на местно физическо лице от източник в чужбина
                            Както посочихме в началото, дивидентите, начислени на местни физически лица, са обект на облагане с окончателен данък 5 на сто още към момента на начисляването им и не подлежат на деклариране в годишната данъчна декларация по чл. 50 ЗДДФЛ.
                            Съществува обаче едно изключение - за дивиденти, получени от местни физически лица с източник в чужбина, т.е. когато дивидентите не са разпределени от местни юридически лица, а от чуждестранни лица. В този случай дивидентите подлежат на деклариране (чл. 52, ал. 1, т. 4 ЗДДФЛ, във връзка с чл. 50, ал. 1, т. 3 ЗДДФЛ).
                            В тази връзка ще уточним, че при получаване на дивиденти с източник чужбина лицето следва да се самообложи - да внесе върху брутния им размер окончателен данък 5 на сто (чл. 38, ал. 1, т. 2, б. „б“ и ал. 2 ЗДДФЛ, и чл. 46, ал. 3 ЗДДФЛ). Данъкът е дължим до 15-о число на месеца, следващ тримесечието, през което дивидентите са придобити (чл. 67, ал. 1 ЗДДФЛ, във връзка с чл. 46, ал. 4 ЗДДФЛ).
                            Ако дивидентите са обложени в чужбина, лицето би могло да избегне двойното им данъчно облагане, когато:
                            • не е налице СИДДО и приложи методът на обикновения данъчен кредит, т.е. приспадне платения в чужбина данък до размера на данъка, дължим в България (чл. 76, ал. 1-3 ЗДДФЛ). Например, ако върху брутния размер на дивидентите, чиято левова равностойност е 1000 лв., в чужбина е удържан данък 10 на сто, т.е. 100 лв. данък, то данък в България не се дължи, тъй като дължимият у нас данък върху същата сума би бил 50 лв., но ако е удържан данък 3 на сто, т.е. 30 лв., лицето следва да довнесе 20 лв. данък до 15-о число на месеца, следващ тримесечието, в който доходът е придобит;
                            • е налице СИДДО и приложи съответните методи за избягване на двойното данъчно облагане, заложени в съответната СИДДО (най-често методът на обикновения данъчен кредит, описан по-горе).
                            Независимо че ЗДДФЛ предвижда данъчното задължение върху дивиденти с източник в чужбина да бъде уредено окончателно в рамките на годината, тези дивиденти следва да се декларират чисто информативно в годишната данъчна декларация по чл. 50 ЗДДФЛ. Особеността е, че те се декларират в декларациятаобразец 2001а - за лица, получили доход/и с източник в чужбина (Приложение № 8). (В този смисъл е и Разяснение № 1_4 от 24.02.2011 г. на Дирекция „ОУИ“ - Бургас“.) Така че лице, което формира изцяло доходите си от източник в България, но има доходи от дивиденти с източник в чужбина, независимо от това, следва да попълни декларация образец 2001а за лица, получили доход/и с източник в чужбина, за всичките си доходи, като накрая посочи получените през 2011 г. доходи от дивиденти с източник чужбина в част I на Приложение № 8 чисто информативно (както е посочено в началото на самото Приложение № 8, данните, декларирани в него, не се взимат предвид за целите на данъчното облагане).

                            Доколкото разбирам, ако данък дивидент в Норвегия е 15%, и ми бъде удържан там, тук не се дължи 5% данък, а само информативно се подава в НАП?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                              Къв Горанов те гони бре. не моеш да спиш от мисли по него.Човека е местно лице в Англия, може доброволно да се набие при Горанов ако закона позволява щото тука е ниска ставката. ама да провери англииските закони и ако требе да прочете СИДО-то както е споменал колегата
                              Доколкото разбрах - става дума за доходи от дивиденти. Ти си неинвеститор - и не знаеш - май - че данъкът в Британия е нула до сума от 5 Б годишно.

                              Форти - какво пак те яде ДПФ-енцето, та го обсъждаш не на място туканка? Първо - виж доходността за последните година-две, после - разбери най-после - че който има ДПФ, чеше Горанов - и така не само че си избива таксите, но е 5% напред още при вноската.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Въобще в никакъв случай ДПФ - загуба на потенциал и реална загуба на платени такси !!!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X