IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от geo0rgi Разгледай мнение

    Търгуват се на NYSE като и оттам мисля евентуално да ги купя.За данъкът плащам 15% за акциите от NYSE,което не мисля е толкова зле.Иначе това за многото кеш не съм сигурен как да го разбирам-от една страна наистина говори,че не знаят какво да правят с него,от друга пък им дава доста възможности за бъдещи действия.Все пак предпочитам компанията да има много кеш и никакви дългове отколкото никакъв кеш и много дългове.
    Надявах се някой да е по-запознат с китайския пазар и да даде малко светлина,но явно не е много разпространен във форума.
    Сигурен ли си, че: 15%, а не 30%? Иначе - успех, де - щом те кефят, земи си


    Иначе току що измислих инвеститорска поговорка-сравнение, равносилна на познатата: "Да получиш от умрял писмо":

    "ДА ПОЛУЧИШ ОТ ТЕСЛА ДИВИДЕНТ"

    Щото акционерите на вечно губещата Тесла са се навили да плащат на мошшшшшеника Мъст 2.6 МБ заплата, ако вдигне ПАЗАРНАТА КАПИТАЛИЗАЦИЯ на теслата до еди-колко си. Ако Илончо наеме някой наш Тимуровски специалист, той може да го светне как да направи пазарната капитализация на циркаджийската си компания и 1 ТБ долара ако ще - ха-ха-ха-ха-ха.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

      Бльъм. Тия ги няма на Франкфуртската като гледам, иначе обичам най-големите неща на света. Е, като цяло - държането на огромно количество сухо говори - за мен - за некадърство на управлението - който има ного пари, гледа да изяде някой конкурент, а не да ги трупа.
      За дивидентът - не се подвеждай - навсякъде ти казват компаниите колко снасят ТЕ, а не колко остава за тебе, след като държавата им те очеше... а повечето държави чешат ного по-свирепо, отколкото г-н горанов... впрочем това е една от причините да измисля тази тема. Ако пазаруваш това под формата на АДР-чета в САЩ, от твоите малко над 6%, ще останат около 4.38%.
      Търгуват се на NYSE като и оттам мисля евентуално да ги купя.За данъкът плащам 15% за акциите от NYSE,което не мисля е толкова зле.Иначе това за многото кеш не съм сигурен как да го разбирам-от една страна наистина говори,че не знаят какво да правят с него,от друга пък им дава доста възможности за бъдещи действия.Все пак предпочитам компанията да има много кеш и никакви дългове отколкото никакъв кеш и много дългове.
      Надявах се някой да е по-запознат с китайския пазар и да даде малко светлина,но явно не е много разпространен във форума.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от geo0rgi Разгледай мнение
        Много ми е интересно някой дали е наблюдавал по-задълбочено Chinese Mobile(CHL).Изглеждат ми много подценени,а и дават доста добър дивидент от малко над 6% .Най-големия телеком в света,имат огромно количество кеш,нямат никакви дългове,а цената на акциите им е спаднала доста за миналата година.Виждам,че печалбата им е надолу последните години,но не вярвам това да продължи дълго.Ако някой е по-наясно как стоят нещата с тях ще съм му много благодарен,струват ми се доста интересна компания.
        Бльъм. Тия ги няма на Франкфуртската като гледам, иначе обичам най-големите неща на света. Е, като цяло - държането на огромно количество сухо говори - за мен - за некадърство на управлението - който има ного пари, гледа да изяде някой конкурент, а не да ги трупа.
        За дивидентът - не се подвеждай - навсякъде ти казват компаниите колко снасят ТЕ, а не колко остава за тебе, след като държавата им те очеше... а повечето държави чешат ного по-свирепо, отколкото г-н горанов... впрочем това е една от причините да измисля тази тема. Ако пазаруваш това под формата на АДР-чета в САЩ, от твоите малко над 6%, ще останат около 4.38%.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

          Щом си я забелязал и имаш позитивно усещане - купувай. Едва ли някой от нас ще има повече наблюдения от теб, щом си я забелязал. Факт е че потенциала пред Китай е може би най-голям в световен мащаб. Политическа криза не се очаква, средната класа и покупателната способност се увеличават. Не знам на коя борса се търгува и дали има валутен риск, но според мен телекомите имат голям потенциал. Всеки говори за интернет на нещата и пренос на данни. Свързаността ще се увеличава, а това ще увеличи приходите на телекомите. Това че пада печалбата е леко притеснително, но добрия дивидент според мен компенсира. А и ако печалбата се увеличаваше, едва ли цената на акцията щеше да пада...
          Коментара ми е лично мнение и не е препоръка...
          По добре kаpsch, t mobile или nippon Telegraph. Свилозата е за професионалисти. Не е за теб

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

            Щом си я забелязал и имаш позитивно усещане - купувай. Едва ли някой от нас ще има повече наблюдения от теб, щом си я забелязал. Факт е че потенциала пред Китай е може би най-голям в световен мащаб. Политическа криза не се очаква, средната класа и покупателната способност се увеличават. Не знам на коя борса се търгува и дали има валутен риск, но според мен телекомите имат голям потенциал. Всеки говори за интернет на нещата и пренос на данни. Свързаността ще се увеличава, а това ще увеличи приходите на телекомите. Това че пада печалбата е леко притеснително, но добрия дивидент според мен компенсира. А и ако печалбата се увеличаваше, едва ли цената на акцията щеше да пада...
            Коментара ми е лично мнение и не е препоръка...
            Мерси за отговора.
            Иначе се търгува както в Китай така и на NYSE като лично предпочитам да я закупя от нюйоркската борса.Иначе идеята ми беше,че просто не съм дотолкова запознат с Китай и техния пазар като цяло.Иначе статистически изглежда повече от добре въпросния телеком,единствено се надявах ако има някой,който да следи по-отблизо тамошния пазар.Засега ми е в watch list-a докато събера повече информация,но най-вероятно ще отворя позиция в скоро време.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от geo0rgi Разгледай мнение
              Много ми е интересно някой дали е наблюдавал по-задълбочено Chinese Mobile(CHL).Изглеждат ми много подценени,а и дават доста добър дивидент от малко над 6% .Най-големия телеком в света,имат огромно количество кеш,нямат никакви дългове,а цената на акциите им е спаднала доста за миналата година.Виждам,че печалбата им е надолу последните години,но не вярвам това да продължи дълго.Ако някой е по-наясно как стоят нещата с тях ще съм му много благодарен,струват ми се доста интересна компания.
              Щом си я забелязал и имаш позитивно усещане - купувай. Едва ли някой от нас ще има повече наблюдения от теб, щом си я забелязал. Факт е че потенциала пред Китай е може би най-голям в световен мащаб. Политическа криза не се очаква, средната класа и покупателната способност се увеличават. Не знам на коя борса се търгува и дали има валутен риск, но според мен телекомите имат голям потенциал. Всеки говори за интернет на нещата и пренос на данни. Свързаността ще се увеличава, а това ще увеличи приходите на телекомите. Това че пада печалбата е леко притеснително, но добрия дивидент според мен компенсира. А и ако печалбата се увеличаваше, едва ли цената на акцията щеше да пада...
              Коментара ми е лично мнение и не е препоръка...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                Свилоза по добре
                Мерси за отговора много ми помогна ще ти пратя една свилоза за награда.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от geo0rgi Разгледай мнение
                  Много ми е интересно някой дали е наблюдавал по-задълбочено Chinese Mobile(CHL).Изглеждат ми много подценени,а и дават доста добър дивидент от малко над 6% .Най-големия телеком в света,имат огромно количество кеш,нямат никакви дългове,а цената на акциите им е спаднала доста за миналата година.Виждам,че печалбата им е надолу последните години,но не вярвам това да продължи дълго.Ако някой е по-наясно как стоят нещата с тях ще съм му много благодарен,струват ми се доста интересна компания.
                  Свилоза по добре

                  Коментар


                  • Много ми е интересно някой дали е наблюдавал по-задълбочено Chinese Mobile(CHL).Изглеждат ми много подценени,а и дават доста добър дивидент от малко над 6% .Най-големия телеком в света,имат огромно количество кеш,нямат никакви дългове,а цената на акциите им е спаднала доста за миналата година.Виждам,че печалбата им е надолу последните години,но не вярвам това да продължи дълго.Ако някой е по-наясно как стоят нещата с тях ще съм му много благодарен,струват ми се доста интересна компания.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение
                      не в Англия до 5000 евро годишно няма данък дивидент
                      5000 Бабета, за да сме точни

                      Тия SSE бяха кои - енергийната компания на северните травестити с фустите ли? - До тия не сварих да се докопам.

                      Манцев - затова ние със Стрелков толкова ного обичаме британски компании - тия като цяло са обратняци, управлявани от арогантни безмозъчници, но компаниите и дивидентите им ги обичам. Що да не продължи и след Брекзит? Напротив - тогава - за да не губят инвестиции, ще продължат тази политика. Така мисля аз поне.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • да това е закона там и той е местен закон а не европейски
                        бавно и тихо нагоре

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение
                          не в Англия до 5000 евро годишно няма данък дивидент
                          Хммм интересно. Това е много добре. Дали ще продължи и след Брекзит?

                          Коментар


                          • не в Англия до 5000 евро годишно няма данък дивидент
                            бавно и тихо нагоре

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение
                              6 месечен дивидент от SSE PLC преведен 0.32 евро цента
                              Колко е данък дивидент, или ти ги превеждат толкова? Защото гледам че дивидента е 0,274 паунда, дори и да ги завъртим в евро, пак се получава 0,314 евро. Данък няма ли?

                              Коментар


                              • 6 месечен дивидент от SSE PLC преведен 0.32 евро цента
                                бавно и тихо нагоре

                                Коментар

                                Working...
                                X