IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от факети Разгледай мнение
    за ЕТФ на DAX индекса дивидента е почти 3% изплащането беше края на август.Иначе има акции с доста високи дивиденти ,например Даймлер е над или около 5% .Freenet над 9% ,про7 над 10% от немските.Хващаш ги на хубав курс и ги замразяваш,ще имаш прилични доходи.А и винаги можеш да ги продадеш ако курса е изгоден
    про7 hahahhahahahahahha

    Коментар


    • за ЕТФ на DAX индекса дивидента е почти 3% изплащането беше края на август.Иначе има акции с доста високи дивиденти ,например Даймлер е над или около 5% .Freenet над 9% ,про7 над 10% от немските.Хващаш ги на хубав курс и ги замразяваш,ще имаш прилични доходи.А и винаги можеш да ги продадеш ако курса е изгоден

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

        Благодаря foggbg, ще разгледам !
        Здравейте,

        Имаите в предвид, че върху дивидентите получени от компании в държави от ЕС има withholding tax, които често е значителен. Например в Германия е над 26%, т.е. около 1/4 от дивидента ще ви бъде удържана.
        За момента в Европа най-добре е Англия и Ирландия където този данък е 0% а и там се тръгуват доста дивидентни компании.

        Ето малко информация относно нивата на този withholding tax => https://seekingalpha.com/article/248...tock-dividends

        Аз лично предпочитам да инвестирам директно в компании, а не в ETFs основно заради таксите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
          Каква доходност за година очаквате от тези фондове..
          Аз от дивиденти Кире, а доходност каквато и да е над нулата ! И заради това, че вече не ми се инвестира в държавата на Шиши, Бай Хой, Цаци и Черешари !

          Коментар


          • Каква доходност за година очаквате от тези фондове..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение
              http://en.boerse-frankfurt.de/etp/et...&region=Europe
              ето тук можете да видите etf които се търгуват на xetra
              Аз вчера си купих от един в Гърция за да пробвам
              Благодаря foggbg, ще разгледам !

              Коментар


              • Очаквам да се разреши проблема с Италия и да дръпнат гъГърц Италия и Испания и за това и взех малко за проба
                бавно и тихо нагоре

                Коментар


                • Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение
                  http://en.boerse-frankfurt.de/etp/et...&region=Europe
                  ето тук можете да видите etf които се търгуват на xetra
                  Аз вчера си купих от един в Гърция за да пробвам
                  Гърция ? Какво точно те накара да инвестираш точно там? За мен си е супер рисково, като знам колко им е задлъжняла държавата, и какво е мисленето на масата гърци. И все пак ми е интересно да споделиш дали има някаква причина, или просто интуиция.

                  Коментар


                  • http://en.boerse-frankfurt.de/etp/et...&region=Europe
                    ето тук можете да видите etf които се търгуват на xetra
                    Аз вчера си купих от един в Гърция за да пробвам
                    бавно и тихо нагоре

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение
                      В платформата
                      Мерси ! Ще очаквам да споделиш за някой ЕТФ.

                      Коментар


                      • В платформата
                        бавно и тихо нагоре

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение
                          Аз сега ги разглеждам тези които се търгуват на xetra ако намеря нещо интересно ще споделя
                          Благодаря ти колега ! И още нещо да попитам, ако знае някой да сподели. Дивидентите, които даден ЕТФ изплаща директно в платформата ли постъпват, както е на нашата борса или се превеждат по сметка ?

                          Коментар


                          • Аз сега ги разглеждам тези които се търгуват на xetra ако намеря нещо интересно ще споделя
                            бавно и тихо нагоре

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                              А защо не инвестираш директно в европейски акции раздаващи дивидент?
                              През фонд портфолиото е много по диверсифицирано. Директно в много компании с малки суми не виждам смисъл.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                                Ниските такси за управление ме привличат в сравнение с договорните фондове. Иначе договорни дивидентни имам няколко. Инвестирам в тях за диверсификация по скоро, за да не съм само на БФБ.
                                А защо не инвестираш директно в европейски акции раздаващи дивидент?

                                Коментар

                                Working...
                                X