IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

    Според мен виж LSE и XETRA.
    Благодаря !
    Интересно ще е след излизането от Европейския съюз търговията на Лондонската борса как ще се води и облага.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

      Някой следи ли компанията Royal Mail PLC (RMG) ? Цената пада от 5,81 паунда на 01.04.2018-та на 2,13 паунда в момента. (отделно че паунда е бил по-скъп тогава. Само на Брекзит ли се дължи, или е прекалено задлъжняла? Гледам че и приходите се качват, но не съм чел отчета детайлно. Дивидента към момента е над 11%, при това с 0% данък дивидент във Великобритания. Отделно от това той се покрива изцяло от печалбата. Най-вероятно има рискове които към момента не забелязвам. Ще се радвам да чуя мнения.
      Едно време, който обере каляската на Royal Mail са му режели ушите и ръцете.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

        Аз пък няма да влезна, защото нямам фейсбук, и за да не слушам Импето !
        Сега сериозно. Имам един въпрос към търгуващите навън. На коя европейска борса са регистрирани и могат да се търгуват американски компании ? Предполагам на няколко борси, но все пак преобладаващо на коя европейска борса има регистрирани повече американски компании за търгуване ? Някой правил ли си е труда да провери това ?
        Според мен виж LSE и XETRA.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
          Браво Манчев, добра група и аз ще влеза..И пак ИМПЕТО ще дава много акъл..
          Аз пък няма да влезна, защото нямам фейсбук, и за да не слушам Импето !
          Сега сериозно. Имам един въпрос към търгуващите навън. На коя европейска борса са регистрирани и могат да се търгуват американски компании ? Предполагам на няколко борси, но все пак преобладаващо на коя европейска борса има регистрирани повече американски компании за търгуване ? Някой правил ли си е труда да провери това ?

          Коментар


          • Браво Манчев, добра група и аз ще влеза..И пак ИМПЕТО ще дава много акъл..
            Last edited by Kiro; 28.01.2020, 07:08.

            Коментар


            • unsworth правилно обобщи, много entry level кандидат инвеститори и написаното се размива, няма обособеност по интереси и категории, както тук. Импето направи една тема, десетина сме, основно коментираме той, Пандата и аз, но пак се налага да скролвам доста и търся къде точно сме коментирали дадена компания, за да добавя.

              Приятно е да се види свеж кеш в платформата от дивидент, но не трябва да се преекспонира, често компании, практикуващи обратни изкупувания, са по - доходоносни.
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                Не разбирам тук кой ви пречи да пишете, още повече, че и темата във форума е такава ?
                Никой не ни пречи. Просто темата във форума явно няма интерес ( на първата страница има мнение от 10.07.2019, да не говорим че половината от коментарите са мои), и направихме група във фейсбук. Не виждам нищо лошо...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                  И все пак направихме такава група. Казва се "Dividend Investors Club - Bulgaria " . Ако искаш заповядай.
                  Не разбирам тук кой ви пречи да пишете, още повече, че и темата във форума е такава ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                    Фейсбук групата си е точно чат група. Много трудно вече може да се отдели житото от плявата там, информационният шум стана много труден за филтриране.
                    И все пак направихме такава група. Казва се "Dividend Investors Club - Bulgaria " . Ако искаш заповядай.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                      Здравейте, колеги. Какво ще кажете за идеята да се направи чат-група, свързваща инвестиращите в дивидентни акции. Ще се включат всички които имат интерес към подобна инвестиция. Идеята е всеки да споделя очаквания, какво е купил, какво е продал и т.н.
                      Фейсбук групата си е точно чат група. Много трудно вече може да се отдели житото от плявата там, информационният шум стана много труден за филтриране.

                      Коментар




                      • Здравейте, колеги. Какво ще кажете за идеята да се направи чат-група, свързваща инвестиращите в дивидентни акции. Ще се включат всички които имат интерес към подобна инвестиция. Идеята е всеки да споделя очаквания, какво е купил, какво е продал и т.н.

                        Коментар




                        • Някой следи ли компанията Royal Mail PLC (RMG) ? Цената пада от 5,81 паунда на 01.04.2018-та на 2,13 паунда в момента. (отделно че паунда е бил по-скъп тогава. Само на Брекзит ли се дължи, или е прекалено задлъжняла? Гледам че и приходите се качват, но не съм чел отчета детайлно. Дивидента към момента е над 11%, при това с 0% данък дивидент във Великобритания. Отделно от това той се покрива изцяло от печалбата. Най-вероятно има рискове които към момента не забелязвам. Ще се радвам да чуя мнения.

                          Коментар


                          • Ence Energia Y Celulosa с 10% ръст за два дни. Жалко че влязох в Шел, а не при тях

                            Коментар


                            • Здравейте

                              Този линк показва дивидентите на компанните на швейцарската борса - които ще се гласуват на ОСА (ъпдейства се всеки ден). Има и история за 10 години назад. В швйцария за да получиш дивидент - трябва да притежаваш акцията -3-4 дни преди ОСА и получаваш дивидента два дни след ОСА. (Не е както в Б-то). Данъкът е 30%. Ако държиш акцията повече от година - нямаш данък защото се води капитал гейн. Ако продадеш преди пост-дивидент датата, профита не се облага с данък на момента. Така че той може да се реинвестира. Обикновено след ОСА акцията пада със стойността на дивидента ако компанията е читава до един месец цената може да се върне до предходното ниво.

                              https://www.six-group.com/exchanges/..._dividends.xls

                              Поздрави

                              Коментар


                              • Мисля че който се интерсува от дивиденти тук ще намери доста полезна информация безплатно при това. Може да се прави търсене по тикет на компания. Има и история на дивидентите по години.

                                https://www.dividata.com/

                                другият добър сайт е


                                https://www.investing.com/

                                Поздрави

                                Коментар

                                Working...
                                X