IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Декотекс АД (4DE / DEKOT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • DEKOT

    Не, не е ирония - сериозно казвам... наблюдавам го от някое време.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • DEKOT

      Е има време доксто стигнат 50-ака, днес имаше сделки и на 42, което не е лоша цена.

      Коментар


      • DEKOT

        Аз също ги харесвам щото работят 80% за износ но 50так са ми скъпички.

        Коментар


        • DEKOT

          Ирония ли долавям или що? В средносрочен план е доста по-атрактивно от Албена, защото в цената не са калкулирани такива свръхочаквания, който с годинки ще се разминават с действителността.

          Коментар


          • DEKOT

            Да, бе, да... ще взема да си напазарувам малко...
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • DEKOT

              Определено Декотекс е едно от много стабилните дружества, въпреки че е от втория ешалон. И не виждам причина да се търгува под 50.

              Коментар


              • DEKOT

                Резултатите са отлични. В отчета пише, че заради обезценката на USD са пропуснали приходи (т.е. чиста печалба) за 1млн. И въпреки това имат огромен ръст на печалбата.

                Коментар


                • DEKOT

                  Не знам защо Декотекс пак заспа, често му се случва в последните месеци. А при P/E=11 и P/BV=1 си направо бонбон.

                  Коментар


                  • DEKOT

                    днес някой се мъчи да си продаде 47 акции, човека е почнал да сваля от сутринта
                    а друг вече се точи да ги вземе на 41.51
                    голяма забава е там)

                    Коментар


                    • DEKOT

                      Щото ги купуваха с бончета от приватизацията...
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • DEKOT

                        Декотекс доста го позабравихме, преди 2-3 седмици достигна пик от 55-57 лева, а днес имаше сделки на 42,3. Като гледам какви оферти "купува" са се заредили, май дъното е вече достигнато. На фона на останалите "фундаментално перспективни" дружества остава едно от най-евтините. А и предлагането доста изтъня. Струва ми се, че е време за покупки.

                        Коментар


                        • DEKOT

                          едва ли тези с високите цени на търга са искали да вдигнат цената. те няма как да знаят поръчките на другите участници, които за лош късмет са били с достатъчно пазарни поръчки.
                          ако нямаше толкова много пазарни порчъки, щяха да се изпълнят много пове4е лимитирани и тогава тези цени от 100 ибон щяха да изглеждат екзотично, защото средната щеше да е много, много по-ниска.
                          хубавото е, че много оферти - голям интерес - наистина си струва. твърде бързо и насила се стигна до високата цена. сега вече е по-ликвидна позицията и това е добре.

                          Коментар


                          • DEKOT

                            червено, за хрумването, може би балона.............55/60 на 30/35 как мислиш

                            Коментар


                            • DEKOT

                              Естествено ако има останали

                              Коментар


                              • DEKOT

                                a na dnesnia CPT cenata za ostanalite 150 akcii e * 140 IBON
                                goliam kef..

                                Коментар

                                Working...
                                X