IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стара планина Холд АД (SPH / CENHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да извадя по-начело темата... последните два дни пробихме върха от 2007-ма, та даже го отвяхме! Такова рали не бях виждал тук много отдавна, не че няма защо де. На имащите честито!

    Коментар


    • Стара планина HODL АД (SPH / HODL)!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

        Поздравления за дивидента, но този холдинг ми прилича на депозит на 5 %... Никакво развитие покупки / продажби, мащабни нвестициии... Отчетите последните поне 5 години са като близнаци на едно и също ниво без някакви перспективи за промяна...


        Тук плюсът беше един и се наричаше Митанкин. Другото е ясно - най-големите дирижабли на родната борсичка, крепени на принципа, че като няма омари, и старопланинският рак е омар - що пък да не е, особено ако никога не си ял омар
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

          Поздравления за дивидента, но този холдинг ми прилича на депозит на 5 %... Никакво развитие покупки / продажби, мащабни нвестициии... Отчетите последните поне 5 години са като близнаци на едно и също ниво без някакви перспективи за промяна...


          Ми в банките депозитът е 0%.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

            Г-н Митанкин имаше предвид, че точката теоретично може и да бъде отхвърлена на ОС.

            Голямата новина тук е, че има увеличение на дивидентите и в трите дружества в ковид година. С Васил Велев не виждаме по един и същи начин света идеологически, но що се отнася до капиталовия пазар групата е безупречна. Засега за мен това увеличение е най-важната новина за 2021 г. и първи наистина оптимистичен сигнал за БФБ. Жалко, че листнатите дружества с подобно отношение към пазара са обидно малко. Показателно за отношението към миноритарното участие е и работата на г-н Митанкин.

            Поздравления на имащите. Със здраве да си ползвате или реинвестирате евентуалния дивидент.
            Поздравления за дивидента, но този холдинг ми прилича на депозит на 5 %... Никакво развитие покупки / продажби, мащабни нвестициии... Отчетите последните поне 5 години са като близнаци на едно и също ниво без някакви перспективи за промяна...


            Last edited by p_trade; 12.04.2021, 16:30.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
              -50 000 бр. - това на Алианц ли бяха? Инта...?

              Тези са превалутирани отдавна, вече ги забравих и не ми влизат в полезрението

              Коментар


              • -50 000 бр. - това на Алианц ли бяха? Инта...?
                Vanitas vanitatum...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                  Г-н Митанкин имаше предвид, че точката теоретично може и да бъде отхвърлена на ОС.

                  Голямата новина тук е, че има увеличение на дивидентите и в трите дружества в ковид година. С Васил Велев не виждаме по един и същи начин света идеологически, но що се отнася до капиталовия пазар групата е безупречна. Засега за мен това увеличение е най-важната новина за 2021 г. и първи наистина оптимистичен сигнал за БФБ. Жалко, че листнатите дружества с подобно отношение към пазара са обидно малко. Показателно за отношението към миноритарното участие е и работата на г-н Митанкин.

                  Поздравления на имащите. Със здраве да си ползвате или реинвестирате евентуалния дивидент.

                  Дааа, свикнал съм вече с неразбирането ми във форума(вродена "стилистика"-какво да се прави).
                  Още вчера почти едновременно с качването на забележката му, аз вкарах поправката, колкото до днешната ми "шега", то тя е по повод правилните ми очаквания още от Q3 за обявените днес предложения, въпреки че личните ми действия относно пренастройване на портфейла са далече по различни, но и по успешни до момента.
                  Тк че има самоирония и задоволство, също както в пазара;- винаги са валидни и двете посоки, а печели този заложил на третата
                  Важно е да знаем къде стъпваме!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                    Айде сега ,- не съм бил точен...
                    Г-н Митанкин имаше предвид, че точката теоретично може и да бъде отхвърлена на ОС.

                    Голямата новина тук е, че има увеличение на дивидентите и в трите дружества в ковид година. С Васил Велев не виждаме по един и същи начин света идеологически, но що се отнася до капиталовия пазар групата е безупречна. Засега за мен това увеличение е най-важната новина за 2021 г. и първи наистина оптимистичен сигнал за БФБ. Жалко, че листнатите дружества с подобно отношение към пазара са обидно малко. Показателно за отношението към миноритарното участие е и работата на г-н Митанкин.

                    Поздравления на имащите. Със здраве да си ползвате или реинвестирате евентуалния дивидент.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                      Айде сега ,- не съм бил точен...

                      -"Стара планина Холд АД-София
                      Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета13:07

                      Ръководството на Стара планина холд АД предлага на съветите на директорите на предприятията от групата на холдинга Общите събрания на акционерите да разпределят част от печалбата на дружествата за 2020 година под формата на дивидент: Стара планина холд АД, 5 162 755 лева (0.249 лв. на акция). М+С Хидравлик АД, 11 829 960 лева (0.30 лв. на акция). Хидравлични елементи и системи АД, 4 730 376 лева (0.26 лв. на акция)."
                      Можеш да бъдеш достоен ДВИ на цялата група !

                      Коментар


                      • Айде сега ,- не съм бил точен...

                        -"Стара планина Холд АД-София
                        Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета13:07

                        Ръководството на Стара планина холд АД предлага на съветите на директорите на предприятията от групата на холдинга Общите събрания на акционерите да разпределят част от печалбата на дружествата за 2020 година под формата на дивидент: Стара планина холд АД, 5 162 755 лева (0.249 лв. на акция). М+С Хидравлик АД, 11 829 960 лева (0.30 лв. на акция). Хидравлични елементи и системи АД, 4 730 376 лева (0.26 лв. на акция)."

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Николай Митанкин
                          Инта, пропуснал си един важен текст, който е към звездичката: * Ако има решение на Общото събрание на акционерите.

                          Не мога да се въздържа!
                          -За ДИВИДЕНТА;- той тук и в дъщерните е като Въздуха, Слънцето и Водата - константа тк да се каже!
                          еДВА ЛИ В ТЕЗИ ВРЕМЕНА ще да е "за първи път" без...
                          Last edited by inta53; 17.03.2021, 13:29.

                          Коментар


                          • КАЛЕНДАР НА КОРПОРАТИВНИТЕ СЪБИТИЯ през 2021 година

                            ➢ Заседание на Съвета на директорите за приемане на годишния финансов отчет. до 10.03.2021
                            ➢ Заседание на Съвета на директорите за свикване на редовно годишно общо събрание на акционерите. до 19.03.2021
                            ➢ Публикуване на поканата и писмените материали по дневния ред на общото събрание.
                            ➢ Представяне на поканата за свикване на редовно годишно общо събрание в Търговския регистър. до 19.03.2021
                            ➢ Начална дата за изплащане на дивидент*и за 2020 г. 12.07.2021

                            пп. цитатите са извадка от календара и е наложително да цитирам и последната
                            Звездичка от него;

                            -"* Ако има решение на Общото събрание на акционерите."
                            Last edited by inta53; 17.03.2021, 13:15.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

                              Пак ще има шанс.
                              Надявам се,ще чакам.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ventzi_ds Разгледай мнение

                                Благодаря!Надявах се надолу да щипна ,но не ме огря,здраве да е!
                                Пак ще има шанс.

                                Коментар

                                Working...
                                X