IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КРЗ Одесос (ODES)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


    Тия са за адвокат и пред КФН да обяснят , защо и от какъв зор купиха миналата година за 5,0 мил.лв. КИС (колективна инвестиционна схема) от държателите на техните акции П.Фондове!
    Задавах им въпроси и ме увериха, че така ще спечелят ,- но нали виждаш резултата е минус 1,4 мил. след продажбата. От кумова срама същите ПФта вдигнаха дивидента на ГОСА.
    За останалото- хубавия ръст на заетост и ефективност,- нямам какво да добавя...,
    Абсолютно не съм в течение с тези факти. Още когато обявиха инвестицията от 5 млн миналата година в отчета ми направи впечатление, без да разбера в какво точно се инвестираше. И ако резултата от тази инвестиция е отрицателен, хубавото в последния отчет е печалбата, която е близо 3.5 пъти отгоре. Това не означава, че винаги ще е така, а рисковете си остават така както и при всяка една инвестиция. Да поясня отново - не съм чел отчета и не съм наясно към този момент откъде точно идва този ръст, но като факт е нещо хубаво. Надявам се да не е еднократен ефект, а нещо на което да може да се разчита и в бъдещи периоди.

    Благодаря за разяснението на КИС

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
      риск печели, риск губи
      Къв риск печели тук? 100 акции свалят цената с 80%,а 130 я качват 200%
      С такъв спред, математически не можеш да си на плюс ! и всяко отваряне на позиция е с отрицателна очаквана стойност -EV !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
        Инта, просто преглеждам цифрите на пръв поглед от отчета без да чета допълнителна информация. Изобщо не съм и запознат с дейността, така както явно ти си и имаш наблюдения. Нямам идея какво е КИСовете)споменаваш го 2 пъти вече в последните няколко коментара)
        Просто ми направи впечатление хубавия ръст на печалбата, двойния резултат от оперативна дейност както и над 5 пъти повече наличен кеш. Определено няма гаранция за нищо(огромен дивидент), но картината е по-добра просто. Поне на пръв поглед. Компанията е супер малка, ликвидността - нулева, но като част от диверсификацията се надявам да е добра възможност. При мен ИХЛБ не се отплаща добре за момента, и тука възвръщаемостта е нищожна поради високата цена на влизане, но пък надеждата си остава

        Тия са за адвокат и пред КФН да обяснят , защо и от какъв зор купиха миналата година за 5,0 мил.лв. КИС (колективна инвестиционна схема) от държателите на техните акции П.Фондове!
        Задавах им въпроси и ме увериха, че така ще спечелят ,- но нали виждаш резултата е минус 1,4 мил. след продажбата. От кумова срама същите ПФта вдигнаха дивидента на ГОСА.
        За останалото- хубавия ръст на заетост и ефективност,- нямам какво да добавя...,

        Коментар


        • Инта, просто преглеждам цифрите на пръв поглед от отчета без да чета допълнителна информация. Изобщо не съм и запознат с дейността, така както явно ти си и имаш наблюдения. Нямам идея какво е КИСовете)споменаваш го 2 пъти вече в последните няколко коментара)
          Просто ми направи впечатление хубавия ръст на печалбата, двойния резултат от оперативна дейност както и над 5 пъти повече наличен кеш. Определено няма гаранция за нищо(огромен дивидент), но картината е по-добра просто. Поне на пръв поглед. Компанията е супер малка, ликвидността - нулева, но като част от диверсификацията се надявам да е добра възможност. При мен ИХЛБ не се отплаща добре за момента, и тука възвръщаемостта е нищожна поради високата цена на влизане, но пък надеждата си остава

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
            Изглежда предстоят интересни дни тука. Добра печалба, колко ли ще отиде за дивидент?

            За сега се виждат само поразиите от -1,4мил. от натиска на ПФтата по КИСовете, никой не знае кога ще ги наПудрят(да избегна една неудобна дума) пак да ги отсрамят!

            Коментар


            • риск печели, риск губи

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                Изглежда предстоят интересни дни тука. Добра печалба, колко ли ще отиде за дивидент?
                с тоя спред, трябва много кураж
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Изглежда предстоят интересни дни тука. Добра печалба, колко ли ще отиде за дивидент?

                  Коментар


                  • С голяма доза къмет и + грешния бутон... се измъкнах от КИСовете

                    -"11. Приемане на решение за разпределение на печалбата на дружеството и за разпределение на дивиденти – проект за решение – ОС взема решение за разпределение на дивиденти от печалбата за 2021 г. на дружеството в размер на 3.00 лв. (три лева) за акция;"

                    Коментар


                    • така е ! инта ) и затова сипнах последните си 100бр. )
                      Умереният риск винаги печели ! ))))))

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение
                        дивидента ще покаже кой прав ) кой крив ама кат знам кой е маджо
                        Не приятел, ако ги искам тяхните инвестиции,- то пазара е пред мен във всяка секунда!!!
                        Нямам нужда от тяхния интерес и вътрешни замитания!!!

                        Коментар


                        • дивидента ще покаже кой прав ) кой крив ама кат знам кой е маджо
                          Умереният риск винаги печели ! ))))))

                          Коментар


                          • +92 000/659 048= 0,1396 за 1акц.= зърнени хр.

                            Коментар


                            • Работят хората и то много успешно. Управлението е много умно и кадърно. Не знам какви проблеми сънуваш.

                              Коментар


                              • Мдааа, правилно правят ваши колеги - продават ОДЕС и купуват НЕОХ... Спете, спете... Не е препоръка!

                                Коментар

                                Working...
                                X