IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КРЗ Одесос (ODES)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Marton Разгледай мнение
    Перлата блести все по-ярко.
    Война е!
    За някой блести, за други гасне :-))))

    Коментар


    • Перлата блести все по-ярко.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Marton Разгледай мнение
        Oдесос е скритата перла на нашата борса, а короната е за феноменалният мениджмънт на компанията.
        Абе много ниско ликвидна е таз хартия. Имам и се радвам на 200% ръст досега отделно сладките дивиденти.
        Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

        Коментар


        • Oдесос е скритата перла на нашата борса, а короната е за феноменалният мениджмънт на компанията.

          Коментар


          • Дивидента пристигна .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение

              Да имаш някаква информация за Кораборемонтните активи на Индустриален Холдинг България?
              Нямам, ако получа, ще ти пиша

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
                Скоро говорих с хора от бранша
                те ми казаха, че одесос е най-квалитетния кораборемонтен завод в акваторията на черно море
                имали са някаква конкуренция от украинска страна, но това вече не е така по понятни причини
                влизат много кораби за ремонт, които не оперират в черно море,
                минават дълъг път покрай турски и гръцки ремонтни за да дойдат тук
                но ниската ликвидност си е проблем
                Да имаш някаква информация за Кораборемонтните активи на Индустриален Холдинг България? Различна тема, но за съпоставка просто защото и там тази част от бизнеса върви добре, но оценката е коренно различна. Мислех, че поради по-добрата ликвидност там(колкото и несъществена да е) Инд.Хлд. Бг ще е по-добра инвестиция, но уви - Одесос се представя много подобаващо.

                Честито и за гласувания дивидент

                Коментар


                • Феноменални са тези хора. За първо тримесечие вдигат двойно оборота, а печалбата тройно !!!!!!!!!!!!!
                  Някоя друга компания да се похвали с такова върхово постижение ?
                  Ръстът на приходите от ремонт на кораби увеличава силно печалбата на "КРЗ Одесос" - Investor.bg
                  Last edited by Marton; 27.04.2023, 11:48.

                  Коментар


                  • Някой трупа яко на смешни цени.

                    Коментар


                    • Мениджмънта е на световно ниво и акцията е неоценена.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
                        Скоро говорих с хора от бранша
                        те ми казаха, че одесос е най-квалитетния кораборемонтен завод в акваторията на черно море
                        имали са някаква конкуренция от украинска страна, но това вече не е така по понятни причини
                        влизат много кораби за ремонт, които не оперират в черно море,
                        минават дълъг път покрай турски и гръцки ремонтни за да дойдат тук
                        но ниската ликвидност си е проблем
                        или спреда от 20 лв на бройка
                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • Скоро говорих с хора от бранша
                          те ми казаха, че одесос е най-квалитетния кораборемонтен завод в акваторията на черно море
                          имали са някаква конкуренция от украинска страна, но това вече не е така по понятни причини
                          влизат много кораби за ремонт, които не оперират в черно море,
                          минават дълъг път покрай турски и гръцки ремонтни за да дойдат тук
                          но ниската ликвидност си е проблем

                          Коментар


                          • Изненада! 12.80 лв. е предложението на ръководството за дивидент.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                              Тия са за адвокат и пред КФН да обяснят , защо и от какъв зор купиха миналата година за 5,0 мил.лв. КИС (колективна инвестиционна схема) от държателите на техните акции П.Фондове!
                              Задавах им въпроси и ме увериха, че така ще спечелят ,- но нали виждаш резултата е минус 1,4 мил. след продажбата. От кумова срама същите ПФта вдигнаха дивидента на ГОСА.
                              За останалото- хубавия ръст на заетост и ефективност,- нямам какво да добавя...,
                              Абсолютно не съм в течение с тези факти. Още когато обявиха инвестицията от 5 млн миналата година в отчета ми направи впечатление, без да разбера в какво точно се инвестираше. И ако резултата от тази инвестиция е отрицателен, хубавото в последния отчет е печалбата, която е близо 3.5 пъти отгоре. Това не означава, че винаги ще е така, а рисковете си остават така както и при всяка една инвестиция. Да поясня отново - не съм чел отчета и не съм наясно към този момент откъде точно идва този ръст, но като факт е нещо хубаво. Надявам се да не е еднократен ефект, а нещо на което да може да се разчита и в бъдещи периоди.

                              Благодаря за разяснението на КИС

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                                риск печели, риск губи
                                Къв риск печели тук? 100 акции свалят цената с 80%,а 130 я качват 200%
                                С такъв спред, математически не можеш да си на плюс ! и всяко отваряне на позиция е с отрицателна очаквана стойност -EV !

                                Коментар

                                Working...
                                X