IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
    какво значи добра цена?
    Според мен 2 лв на безналична хартия. Цели 100% над надутия номинал
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
      Какъв е твоя опит с него?


      Всички дати за ОСА са публикувани ,следва да се внесе предложение за разглеждане на дискутираната тема - време бол за сега , трябва малко по организирано да се подходи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Първо трябва да станеш мажоритар. Предложи добра цена за пакета и ще ти го продадат. После направи търгово и си готов.
        какво значи добра цена?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
          Чудя се дали има начин да си внесем мениджмънт от запад. Определено ще ни излезне доста по евтино!!!
          Първо трябва да станеш мажоритар. Предложи добра цена за пакета и ще ти го продадат. После направи търгово и си готов.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
            Явно харесваш "кисел" В. Велев , с настръхнало теме

            Какъв е твоя опит с него?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
              Явно харесваш "кисел" В. Велев , с настръхнало теме
              Просто фактите са такива. Нямам нищо против човечеца. И по телевизията го гледам, и по вестници, сайтове. Хубави работи говори, ама нека си ореже малко заплатите. С какво око гласуваш 450 лв. бонус на човек, омаслен до ушите всеки ден, когато ти прибираш милиони седейки си най-спокойно зад бюрото. Егати и демокрацията честно

              Жалко е че такива хора определят бъдещето на народа. Защо после младите избягали от България, защо нямало раждаемост, само ромите се множат??? Как да е по друг начин с такива управници? С политиката, която проповядва Велев, бъдещето на България ще е светло само за неговите наследници и на такива като него.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                За сравнение Palfinger, най-големият клиент на ХЕС:
                https://www.palfinger.ag/-/media/Cor...2014.pdf?la=en

                Herbert Ortner - 925,000 euro
                Christoph Kaml - 691,000 euro
                Wolfgang Pilz - 627,000 euro
                Martin Zehnder - 632,000 euro
                общо 2.88 милиона, приходи 1.06 милиарда, печалба 38.4 милиона
                имат 8,893 служителя, заплатата се получава средно към 26,000 на служител

                към твоите числа, М+С
                приходи 89.7 милиона, печалба 11.4 милиона
                за служителите не намерих колко са, но според HIKA са 1,100, разходи за заплати и осигуровки за 2014 г 21.6 милиона, т.е. по 19,700 на човек

                Да обобщим:
                М+С vs Palfinger
                Възнаграждение на СД спрямо печалба 9.8% срещу 7.5% (не съм вадил тантиемите от печалбата на М+С)
                Възнаграждение на член на СД спрямо средно за компанията 18.9 срещу 27.7

                Извини ме, но не обърнах достатъчно внимание преди да отговоря. При палфингер излиза че общото възнаграждение на СД е 2,7 промила спрямо прихода на компанията. При М+С е 4,4% или 16,3 пъти по високо!!! За съжаление този висок коефициент не се оразява по положителен начин на акционерите


                Чудя се дали има начин да си внесем мениджмънт от запад. Определено ще ни излезне доста по евтино!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                  Интересното при възнагражденията за мен е, че потърпевшите са много..........


                  Ако този разход се ограничи то това би означавало повече печалби за компаниите и съответно повече дивиденти за акционерите. Така и вълка сит, и агнето цяло.


                  Явно харесваш "кисел" В. Велев , с настръхнало теме

                  Коментар


                  • Интересното при възнагражденията за мен е, че потърпевшите са много. Започвайки от индивидуалните инвеститори в М+С, ХЕС и пр., продължим до самите основни акционери в дружествата а имено Стара Планина и Индустриален Капитал, както и техните акционери. Включвам също и пенсионите, професионални и прочие фондове и инситуционални инвеститори, които също са потърпевши от тази политика на възнагражденията. Всички тези икономически субекти търпят пропуснати ползи в следствие високите разходи на борда на директорите.

                    Радвам се, че миналата година за първи път имаше някакво дори и частично противопоставяне. На годишното ОСА има над 700 000 стари акции гласували "въздаржал" на предложението, което касае възнагражденията. За мен това е положителен знак и не трябва да се пренебрегва. Да не забравяме, че в по-голяма част от акционерните събрания преминават при пълно единодушно одобрение.


                    Много от хората следящи тази тема знаят за моето постоянно натрапване за възнагражденията и са нетърпими към това най-вероятно, но все пак е за интереса на всички. Започнах преди години да тръбя за размерите, които може да достигне. Тогава малко бяха хората обръщащи внимание на този елемент. Тази година за мое огромно удоволствие се разгръща доста по-голяма дискусия, което си е знак, че нещо не е наред.


                    Ако този разход се ограничи то това би означавало повече печалби за компаниите и съответно повече дивиденти за акционерите. Така и вълка сит, и агнето цяло.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                      За сравнение Palfinger, най-големият клиент на ХЕС:
                      https://www.palfinger.ag/-/media/Cor...2014.pdf?la=en

                      Herbert Ortner - 925,000 euro
                      Christoph Kaml - 691,000 euro
                      Wolfgang Pilz - 627,000 euro
                      Martin Zehnder - 632,000 euro
                      общо 2.88 милиона, приходи 1.06 милиарда, печалба 38.4 милиона
                      имат 8,893 служителя, заплатата се получава средно към 26,000 на служител

                      към твоите числа, М+С
                      приходи 89.7 милиона, печалба 11.4 милиона
                      за служителите не намерих колко са, но според HIKA са 1,100, разходи за заплати и осигуровки за 2014 г 21.6 милиона, т.е. по 19,700 на човек

                      Да обобщим:
                      М+С vs Palfinger
                      Възнаграждение на СД спрямо печалба 9.8% срещу 7.5% (не съм вадил тантиемите от печалбата на М+С)
                      Възнаграждение на член на СД спрямо средно за компанията 18.9 срещу 27.7
                      Информацията, която си цитирал се отнася за ХЕС. Ако не се лъжа там печалбата е около 4 млн. или 25% от нея представлява възнаграждението.

                      При М+С е 11 млн или над 25% възнаграждение Приходите са за 90 млн. и съответно над 4%

                      Не съм гледал палфингер, когато съм си вадил статистиката, но и те са потвърждение на твърденията ми

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от relatively new Разгледай мнение
                        по отношение на ника ми. направих го преди около 5г когато вече бях на БФБ от 4,...
                        по отношение на темата- нямам акции тука а в Ст Планина, но мениджмънта е същия.
                        предполагам че си недоволен служител (не ми се рови да ти търся мотивите по дебрите на темата), който просто гледа в канчето на шефовете. спокойно-не си единичен случай.
                        вместо да плюеш и да търсиш под вола теле се огледай на БФБ. 95% от дружествата ги точат под масата и не си играят да показват печалба, а ти си седнал да даваш за пример тези които поне ти показват колко взимат.
                        толкова по въпроса за феър плей и др такива......
                        няма да ти цитирам защо на българския казан в ада няма дявол да пази някой да не избяга.......

                        Съгласен съм с тебе за източването. Примери за некоректни основни или мажоритарни акционери колкото искаш.

                        Разликата обаче между другите и това дружество е че ограбването тук се случва по легален начин. Всичко си е по реда на нещата - изпипано до последния детайл.

                        Казваш че нямаш акции тук, а в Стара планина. Като акционер там се замисли каква част от приходите и печалбата на холдинга и дъщерните му дружества се разпределеят под формата на възнаграждения. Между Стара Планина и Индустриален Капитал става въпрос за няколко милиона прибрани от техните представители. Това са си абсолютно пропуснати ползи за всеки един от акционерите на тези структури. Не бих имал нищо против възнагражденията на представителите на СД ако те се разпределяха и сред акционерите, които те представят. Така нещата щяха да са уравновесени. Но уви не е така - това са си чисти приходи за тях.


                        И да добавя - не съм служител, недоволен или какъвто го писваш, но определено ако бях нямаше да се радвам на това което виждам

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                          ХЕС:


                          Пълният размер на възнаграждението на членовете на Съвета на директорите за
                          финансовата 2014 година възлиза общо на 650418 лева, разпределени както следва:
                          Евгений Василев Узунов – 217356 лв.
                          Васил Георгиев Велев – 270906 лв.
                          Спас Борисов Видев – 162156 лв.


                          Добави още по 155 300 на човек от чистата печалба след годишното ОСА или общо 1 116 318
                          За сравнение Palfinger, най-големият клиент на ХЕС:
                          https://www.palfinger.ag/-/media/Cor...2014.pdf?la=en

                          Herbert Ortner - 925,000 euro
                          Christoph Kaml - 691,000 euro
                          Wolfgang Pilz - 627,000 euro
                          Martin Zehnder - 632,000 euro
                          общо 2.88 милиона, приходи 1.06 милиарда, печалба 38.4 милиона
                          имат 8,893 служителя, заплатата се получава средно към 26,000 на служител

                          към твоите числа, М+С
                          приходи 89.7 милиона, печалба 11.4 милиона
                          за служителите не намерих колко са, но според HIKA са 1,100, разходи за заплати и осигуровки за 2014 г 21.6 милиона, т.е. по 19,700 на човек

                          Да обобщим:
                          М+С vs Palfinger
                          Възнаграждение на СД спрямо печалба 9.8% срещу 7.5% (не съм вадил тантиемите от печалбата на М+С)
                          Възнаграждение на член на СД спрямо средно за компанията 18.9 срещу 27.7
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • до chronos
                            тоя форум има ли някакви правила, които да съм нарушил, че да ми триеш мнението?
                            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              нееее, не съм прецакано поне този път Имам !!! Aз не съм спекулант като батката, за да разчитам на вътрешнярство и да блея по цял ден в монитора. Имам предварително защото съм предположило предварително Оставило съм обявленията и новините да хранят спекулантските души. На тях разчитаме да ни хвръкнат картоните Играта с вола.х нека си я играе батката колкото си иска, да си купува скапаните адцици във вола аукционите и да ни ги хвали разните феърплей, ланд и актив-шитове



                              Значи се правиш на цапнато

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                                Ти този път си мнооого ПРЕЦАКАНО ! - чети по редовно обявления и новини
                                нееее, не съм прецакано поне този път Имам !!! Aз не съм спекулант като батката, за да разчитам на вътрешнярство и да блея по цял ден в монитора. Имам предварително защото съм предположило предварително Оставило съм обявленията и новините да хранят спекулантските души. На тях разчитаме да ни хвръкнат картоните Играта с вола.х нека си я играе батката колкото си иска, да си купува скапаните адцици във вола аукционите и да ни ги хвали разните феърплей, ланд и актив-шитове
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X