IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • [QUOTE=precakanoto;.......
    ...... се сетих да попитам - предвижда ли се скорошно увеличение в капитала на Българска роза - напоследък забелязваме засилен интерес към позицията, а и там броя емитирани акции е все още твърде малък ?[/QUOTE]



    Ти този път си мнооого ПРЕЦАКАНО ! - чети по редовно обявления и новини

    Коментар


    • [QUOTE=Etihad;1059795777]
      Първоначално изпратено от Николай Митанкин Разгледай мнение
      Просто няма как да следя форума непрекъснато...

      Моята работа е свързана с повече прозрачност. Ето някои числа, които стоят зад обсъждания въпрос:

      Общата сума на дивидентите, които ще бъдат раздадени в групата тази година, ако акционерите приемат предложенията, е в размер на 15 125 441 лева.

      Тоталната сума на дивидентите за всички години на съществуване на групата на Стара планина холд АД е 68,5 млн. /QUOTE]

      Благодаря че се появявате с името си и участвате в дискусията.
      Това което сте посочили е интересно, но не отговаря конкретно на въпросите от дискусията до момента, а тя беше какво е процентното съотношение на възнагражденията на директорите (заплати+бонуси) към разпределените дивиденти за същите периоди както сте постнали във вашия отговор. Също така едно сравнение
      със пиъри на компаниите от групата техните възнаграждения за борда на директорите към разпределени дивиденти ще бъде полезно за дискусията.


      1111++ , извинявай колега ,но написах поста си веднага след цикличният отговор от ДВИ , и за това те препокрих с по конкретното си питане!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Николай Митанкин Разгледай мнение
        Просто няма как да следя форума непрекъснато...

        Моята работа е свързана с повече прозрачност. Ето някои числа, които стоят зад обсъждания въпрос:

        Общата сума на дивидентите, които ще бъдат раздадени в групата тази година, ако акционерите приемат предложенията, е в размер на 15 125 441 лева.

        Тоталната сума на дивидентите за всички години на съществуване на групата на Стара планина холд АД е 68,5 млн. лева.

        Коефициент на покритие на дивидента спрямо първоначалната инвестиция:
        М+С Хидравлик АД - 170,8 пъти;
        ХЕС АД - 33,9 пъти;
        Елхим-Искра АД - 7,5 пъти;
        Стара планина холд АД - 4,3 пъти.

        Коефициент на увеличение на броя на акциите със собствени средства спрямо първоначалния капитал:
        М+С Хидравлик АД - 150 пъти;
        ХЕС АД - 60 пъти;
        Елхим-Искра АД - 30 пъти;
        Стара планина холд АД - 12 пъти.
        Българска роза АД - 20 пъти.

        Първоначалните инвестиции на Стара планина холд АД са придобити по реда на масовата приватизация. 40 000 граждани избират този приватизационен фонд, внасят своите инвестиционни бонове и формират първоначалния капитал. По този критерий фондът се нарежда на 15-то място от всички над 80 приватизационни фонда.

        Най-масовата инвестиция тогава е била в размер на 25 (нови) лева, толкова бяха в една бонова книжка.
        Акционер, който първоначално е придобил 25 акции от масовата приватизация, днес има 300 акции. Днешната цена на тази инвестиция е 1312 лева. И по този критерий Стара планина холд АД е на първо място сред останалите на борсата десетина бивши приватизационни фонда. На второ място по този критерий е Индустриален капитал холдинг - днешната цена на първоначално придобитите 25 акции е 644 лева.

        Коефициентите можете да видите тук.


        ВСЯКА ГОДИНА ~ СЪЩИТЕ ВЪПРОСИ и ЕДНО КЪМ ЕДНО СЪЩИТЕ ОТГОВОРИ !
        г-н Митанкин ,
        защо не ни дадете линк за нарастването на ВЪЗНАГРАЖДЕНИЯТА на СД в реципрочният период -в прав текст-за да си ги сверим ???

        Това е реалният въпрос -задаван от минотаррните акционери , а Вие всяка година им отклонявате въпроса !!! - като грешно прочетен и ни захранвате с нарастването на коефициенти и капитал?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
          Давам му шанс да разчупи стереотипа. Ако иска наистина да блесне с прозрачност може да обяви конкретните цифри.
          Аз съм търпелив, мога да изчакам, дори и липсата на отговор за мен ще е многозначна.
          Хехе, аркадаш, той и така си е най-прозрачния тук от доста време
          На такива да предложа отново - бягайте от тук и си купете акции на Банев, той не си гласува тантиеми

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Ти пък....човека си е коректен и съврем коректно ти намекна да си гледаш работата.
            А и Интов ти го каза, знай си хората явно..
            Здрасти Пипбел,
            Давам му шанс да разчупи стереотипа. Ако иска наистина да блесне с прозрачност може да обяви конкретните цифри.
            Аз съм търпелив, мога да изчакам, дори и липсата на отговор за мен ще е многозначна.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Николай Митанкин Разгледай мнение

              Коефициентите можете да видите тук.
              Благодаря!
              Аз се интересувам от бъдещето, конкретно в момента - от развитието в Иран - това ще повлияе ли на продажбите на холдинга?
              Мерси!
              Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
                Благодаря че се появявате с името си и участвате в дискусията.
                Това което сте посочили е интересно, но не отговаря конкретно на въпросите от дискусията до момента, а тя беше какво е процентното съотношение на възнагражденията на директорите (заплати+бонуси) към разпределените дивиденти за същите периоди както сте постнали във вашия отговор. Също така едно сравнение
                със пиъри на компаниите от групата техните възнаграждения за борда на директорите към разпределени дивиденти ще бъде полезно за дискусията.
                Ти пък....човека си е коректен и съврем коректно ти намекна да си гледаш работата.
                А и Интов ти го каза, знай си хората явно..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Николай Митанкин Разгледай мнение
                  Просто няма как да следя форума непрекъснато...

                  Моята работа е свързана с повече прозрачност. Ето някои числа, които стоят зад обсъждания въпрос:

                  Общата сума на дивидентите, които ще бъдат раздадени в групата тази година, ако акционерите приемат предложенията, е в размер на 15 125 441 лева.

                  Тоталната сума на дивидентите за всички години на съществуване на групата на Стара планина холд АД е 68,5 млн. лева.

                  Коефициент на покритие на дивидента спрямо първоначалната инвестиция:
                  М+С Хидравлик АД - 170,8 пъти;
                  ХЕС АД - 33,9 пъти;
                  Елхим-Искра АД - 7,5 пъти;
                  Стара планина холд АД - 4,3 пъти.

                  Коефициент на увеличение на броя на акциите със собствени средства спрямо първоначалния капитал:
                  М+С Хидравлик АД - 150 пъти;
                  ХЕС АД - 60 пъти;
                  Елхим-Искра АД - 30 пъти;
                  Стара планина холд АД - 12 пъти.
                  Българска роза АД - 20 пъти.

                  Първоначалните инвестиции на Стара планина холд АД са придобити по реда на масовата приватизация. 40 000 граждани избират този приватизационен фонд, внасят своите инвестиционни бонове и формират първоначалния капитал. По този критерий фондът се нарежда на 15-то място от всички над 80 приватизационни фонда.

                  Най-масовата инвестиция тогава е била в размер на 25 (нови) лева, толкова бяха в една бонова книжка.
                  Акционер, който първоначално е придобил 25 акции от масовата приватизация, днес има 300 акции. Днешната цена на тази инвестиция е 1312 лева. И по този критерий Стара планина холд АД е на първо място сред останалите на борсата десетина бивши приватизационни фонда. На второ място по този критерий е Индустриален капитал холдинг - днешната цена на първоначално придобитите 25 акции е 644 лева.

                  Коефициентите можете да видите тук.
                  Здравейте г-н Митанкин! - И поздравления - както винаги сте на своя пост, дори и срещу неудобните въпроси на хакционерите.
                  Наистина има една добра тенденция, която забелязваме при всички дружества от групата - увеличаването на капитала със собствените средства - хем капитала остава в дружеството, хем и акционерите доволни. Тук е добра тази политика и е постоянна, и като стана дума за увеличението на капитала, се сетих да попитам - предвижда ли се скорошно увеличение в капитала на Българска роза - напоследък забелязваме засилен интерес към позицията, а и там броя емитирани акции е все още твърде малък ?
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • [QUOTE=Николай Митанкин;1059795762]Просто няма как да следя форума непрекъснато...

                    Моята работа е свързана с повече прозрачност. Ето някои числа, които стоят зад обсъждания въпрос:

                    Общата сума на дивидентите, които ще бъдат раздадени в групата тази година, ако акционерите приемат предложенията, е в размер на 15 125 441 лева.

                    Тоталната сума на дивидентите за всички години на съществуване на групата на Стара планина холд АД е 68,5 млн. /QUOTE]

                    Благодаря че се появявате с името си и участвате в дискусията.
                    Това което сте посочили е интересно, но не отговаря конкретно на въпросите от дискусията до момента, а тя беше какво е процентното съотношение на възнагражденията на директорите (заплати+бонуси) към разпределените дивиденти за същите периоди както сте постнали във вашия отговор. Също така едно сравнение
                    със пиъри на компаниите от групата техните възнаграждения за борда на директорите към разпределени дивиденти ще бъде полезно за дискусията.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                      Не ви ли омръзна всяка година, едно и също...?
                      Ами да, въпроса е абсолютно основателен - какво показват цифрите за последните 4 г? -
                      печалба 2011 - 14 471 лв
                      печалба 2012 - 10 894 лв
                      печалба 2013 - 10 584 лв
                      печалба 2014 - 11 405 лв

                      т.е. - нито печалбите растат, (дори спада) а източването продължава (дори нараства). Как не ни омръзна наистина ???
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                        По този въпрос г-н Митанкин май е пас.
                        Просто няма как да следя форума непрекъснато...

                        Моята работа е свързана с повече прозрачност. Ето някои числа, които стоят зад обсъждания въпрос:

                        Общата сума на дивидентите, които ще бъдат раздадени в групата тази година, ако акционерите приемат предложенията, е в размер на 15 125 441 лева.

                        Тоталната сума на дивидентите за всички години на съществуване на групата на Стара планина холд АД е 68,5 млн. лева.

                        Коефициент на покритие на дивидента спрямо първоначалната инвестиция:
                        М+С Хидравлик АД - 170,8 пъти;
                        ХЕС АД - 33,9 пъти;
                        Елхим-Искра АД - 7,5 пъти;
                        Стара планина холд АД - 4,3 пъти.

                        Коефициент на увеличение на броя на акциите със собствени средства спрямо първоначалния капитал:
                        М+С Хидравлик АД - 150 пъти;
                        ХЕС АД - 60 пъти;
                        Елхим-Искра АД - 30 пъти;
                        Стара планина холд АД - 12 пъти.
                        Българска роза АД - 20 пъти.

                        Първоначалните инвестиции на Стара планина холд АД са придобити по реда на масовата приватизация. 40 000 граждани избират този приватизационен фонд, внасят своите инвестиционни бонове и формират първоначалния капитал. По този критерий фондът се нарежда на 15-то място от всички над 80 приватизационни фонда.

                        Най-масовата инвестиция тогава е била в размер на 25 (нови) лева, толкова бяха в една бонова книжка.
                        Акционер, който първоначално е придобил 25 акции от масовата приватизация, днес има 300 акции. Днешната цена на тази инвестиция е 1312 лева. И по този критерий Стара планина холд АД е на първо място сред останалите на борсата десетина бивши приватизационни фонда. На второ място по този критерий е Индустриален капитал холдинг - днешната цена на първоначално придобитите 25 акции е 644 лева.

                        Коефициентите можете да видите тук.

                        Коментар


                        • Не ви ли омръзна всяка година, едно и също...?
                          Vanitas vanitatum...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение
                            Затова са акционерите да задават въпроси и да критикуват когато не им харесва а не да се сравняват с други ..още повече че компанията е оценена вече на 215 млн .
                            Поради накой надут пуяк вътре с надутите премии, за мен компанията е вече също надута, да не казваме балон, нито пък имам каквото и желание да я сравнявам с нещо или с някой, но си мисля също, че понадутата капитализация не съответства за подобни очаквания в растежа в каквато и да е насока. Имам някои картони в групата, и нямам желание да падат цените. Просто ако изляза не ми се иска точно сега да търся други картони за кеша Не ми се занимава, но Предполагам, че има и други хакционери, като мен, които седят вътре от немай-къде ... и т.н. безидейност на бфб ..
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от relatively new Разгледай мнение
                              Ника ти определено отговаря за това колко си запознат с темата и присъствието ми в нея и интереса ми за смъкване на цената

                              по отношение на ника ми. направих го преди около 5г когато вече бях на БФБ от 4,...
                              по отношение на темата- нямам акции тука а в Ст Планина, но мениджмънта е същия.
                              предполагам че си недоволен служител (не ми се рови да ти търся мотивите по дебрите на темата), който просто гледа в канчето на шефовете. спокойно-не си единичен случай.
                              вместо да плюеш и да търсиш под вола теле се огледай на БФБ. 95% от дружествата ги точат под масата и не си играят да показват печалба, а ти си седнал да даваш за пример тези които поне ти показват колко взимат.
                              толкова по въпроса за феър плей и др такива......
                              няма да ти цитирам защо на българския казан в ада няма дявол да пази някой да не избяга.......
                              Затова са акционерите да задават въпроси и да критикуват когато не им харесва а не да се сравняват с други ..още повече че компанията е оценена вече на 215 млн .

                              Коментар


                              • Ника ти определено отговаря за това колко си запознат с темата и присъствието ми в нея и интереса ми за смъкване на цената

                                Тука проблема опира до принципите на добро корпоративно управление и как те се прилагат на практика при нас. Тъй като съм си правил вече справка за възнагражденията на мениджмънта на компании от Fortune500 ще оставя това упражнение на тебе за да се убедиш сам Изводите, които си направих бяха, че няма компания, която да оценява толкова подобаващо управленския си екип в процентно отношение спрямо приходите или печалбата. Тука в случая говорим в пъти по-високо оценяване!

                                Също така не забравяй, че ако си ЕТ можеш наистина да си гласуваш възнаграждения и за милиард ако щеш, но тука случая е малко по-различен

                                Ако искаш да привличаш инвеститори едва ли това е начина да ги спечелиш. Лично мое мнение[/QUOTE]


                                по отношение на ника ми. направих го преди около 5г когато вече бях на БФБ от 4,...
                                по отношение на темата- нямам акции тука а в Ст Планина, но мениджмънта е същия.
                                предполагам че си недоволен служител (не ми се рови да ти търся мотивите по дебрите на темата), който просто гледа в канчето на шефовете. спокойно-не си единичен случай.
                                вместо да плюеш и да търсиш под вола теле се огледай на БФБ. 95% от дружествата ги точат под масата и не си играят да показват печалба, а ти си седнал да даваш за пример тези които поне ти показват колко взимат.
                                толкова по въпроса за феър плей и др такива......
                                няма да ти цитирам защо на българския казан в ада няма дявол да пази някой да не избяга.......

                                Коментар

                                Working...
                                X