IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
    Г-н Митанкин,
    Понеже знам че следите форума и много пъти сте се включвали, ще ми бъде интересно да прочета вашето мнение относно възнагражденията и бонусите на мениджърите и добрите международни корпоративни практики.
    Да добавя и възнагражденията за юридически услуги - как се определят, какви са и в каква посока поемат като се платят от клинетите???

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
      Г-н Митанкин,
      Понеже знам че следите форума и много пъти сте се включвали, ще ми бъде интересно да прочета вашето мнение относно възнагражденията и бонусите на мениджърите и добрите международни корпоративни практики.
      По този въпрос г-н Митанкин май е пас.

      Коментар


      • Да обявяват ги в отчета , но и дума не можеш да обелиш по тема възнаграждения на СД на ОСА, -отрязват те веднага, а и си ги заслужават . За сега няма с кой да ги сравняваме - № 1 са .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
          Мисля че няма да те осветлят, там са сами ... а и познавам реакцията на Велев , когато му зададеш въпрос за възнагражденията на СД .

          Въпреки всичко останах приятно изненадан от предложението да се разпредели над 60% от печалбата. Това е нов момент за ХЕС , - аз лично не надхвърлях 0,09/ акц.


          ХЕС:


          Пълният размер на възнаграждението на членовете на Съвета на директорите за
          финансовата 2014 година възлиза общо на 650418 лева, разпределени както следва:
          Евгений Василев Узунов – 217356 лв.
          Васил Георгиев Велев – 270906 лв.
          Спас Борисов Видев – 162156 лв.


          Добави още по 155 300 на човек от чистата печалба след годишното ОСА или общо 1 116 318

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
            Ще добавя още малко информация, предоставена от Профит:


            Стара планина Холд

            Членовете на СД на холдинговото дружество Васил Велев и Евгений Узунов са получили по 127 757 лв. за 2014 г., а Спас Видев и Стефан Николов – по 76 257 лв.


            ============

            Надявам се да видим възнагражденията от ХЕС, Елхим, БГ роза, Фазан и т.н.


            Мисля че няма да те осветлят, там са сами ... а и познавам реакцията на Велев , когато му зададеш въпрос за възнагражденията на СД .

            Въпреки всичко останах приятно изненадан от предложението да се разпредели над 60% от печалбата. Това е нов момент за ХЕС , - аз лично не надхвърлях 0,09/ акц.

            Коментар


            • Ще добавя още малко информация, предоставена от Профит:


              Стара планина Холд

              Членовете на СД на холдинговото дружество Васил Велев и Евгений Узунов са получили по 127 757 лв. за 2014 г., а Спас Видев и Стефан Николов – по 76 257 лв.


              ЕМКА

              Пълният размер на възнагражденията на членовете на Съвета на директорите за финансовата 2014 година: „ПРОФИ Т” ООД – 134 970 лв, „МАНГ” ООД – 134 970 лв, „ДЕНИДЕ” ООД член на СД и изпълнителен директор – 264 805 лв, „ЛТС консулт 2011” ООД – 134 970 лв.

              Прочети повече на: http://profit.bg/news/Kolko-poluchav...id-136700.html


              Надявам се да видим възнагражденията от ХЕС, Елхим, БГ роза, Фазан и т.н.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                Ника ти определено отговаря за това колко си запознат с темата и присъствието ми в нея и интереса ми за смъкване на цената

                Тука проблема опира до принципите на добро корпоративно управление и как те се прилагат на практика при нас. Тъй като съм си правил вече справка за възнагражденията на мениджмънта на компании от Fortune500 ще оставя това упражнение на тебе за да се убедиш сам Изводите, които си направих бяха, че няма компания, която да оценява толкова подобаващо управленския си екип в процентно отношение спрямо приходите или печалбата. Тука в случая говорим в пъти по-високо оценяване!

                Също така не забравяй, че ако си ЕТ можеш наистина да си гласуваш възнаграждения и за милиард ако щеш, но тука случая е малко по-различен

                Ако искаш да привличаш инвеститори едва ли това е начина да ги спечелиш. Лично мое мнение
                Г-н Митанкин,
                Понеже знам че следите форума и много пъти сте се включвали, ще ми бъде интересно да прочета вашето мнение относно възнагражденията и бонусите на мениджърите и добрите международни корпоративни практики.

                Коментар


                • Първо, да призная, че тук само пълня - от коледните промоции на 2013-та.
                  Тазгодишния дивидент носи 4% доходност на акция на купилите днес. На мен ми носи 7% и ще я получим след 3 месеца. Който иска, да си държи парите на банков депозит. И който иска да "крещи" колкото му глас държи. Като не му харесват тия мажовци, да ги смени! Примерно си купи акции на Банев Кеф ти демокрация, кеф ти социализъм! Ама и двете заедно - няма как, нале

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                    Компанията за мен е страхотна, една от най-добрите на БФБ, не случайно и акцията е на нива около върховете от 2007 въпреки че бая пари като дивиденти са разпределили през годините. За съжаление и според мен акцията изглежда добре оценена и потенциала вече си е свързан изцяло с възможностите за растеж на бизнеса през следвашите години.
                    Като поглеждам сега на бързо
                    Parker
                    P/E 16.33
                    P/B 2.94
                    EV/EBITDA 9.21

                    Eaton
                    P/E 17.97
                    P/B 2.01
                    EV/EBITDA 11.05

                    M+S
                    P/E 18.78
                    P/B 3.26
                    EV/EBITDA 10.38

                    Имам някакви акции, ама дребни бройки. Предпочитам Стара планина холд, по-евтино идва, Sum of the parts показва потенциал за поне 30% от тия нива нагоре
                    +1
                    ХЕС също изглежда по-добре предвид последните данни за януари и февруари.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                      Компанията за мен е страхотна, една от най-добрите на БФБ, не случайно и акцията е на нива около върховете от 2007 въпреки че бая пари като дивиденти са разпределили през годините. За съжаление и според мен акцията изглежда добре оценена и потенциала вече си е свързан изцяло с възможностите за растеж на бизнеса през следвашите години.
                      Като поглеждам сега на бързо
                      Parker
                      P/E 16.33
                      P/B 2.94
                      EV/EBITDA 9.21

                      Eaton
                      P/E 17.97
                      P/B 2.01
                      EV/EBITDA 11.05

                      M+S
                      P/E 18.78
                      P/B 3.26
                      EV/EBITDA 10.38

                      Имам някакви акции, ама дребни бройки. Предпочитам Стара планина холд, по-евтино идва, Sum of the parts показва потенциал за поне 30% от тия нива нагоре


                      Към момента М+С е в малко по-привелигировано положение спрямо американците с оглед скъпия долар. Това едва ли е от толкова голямо значение с оглед, че тези компании се застраховат по отношение на валутния риск.

                      Показателите са сходни, но реално доколко сравними са самите компании? Ние сме просто джудже сред великани. Наблягаме на тясно специализирана продукция, докато другите диверсифицират

                      Коментар


                      • Компанията за мен е страхотна, една от най-добрите на БФБ, не случайно и акцията е на нива около върховете от 2007 въпреки че бая пари като дивиденти са разпределили през годините. За съжаление и според мен акцията изглежда добре оценена и потенциала вече си е свързан изцяло с възможностите за растеж на бизнеса през следвашите години.
                        Като поглеждам сега на бързо
                        Parker
                        P/E 16.33
                        P/B 2.94
                        EV/EBITDA 9.21

                        Eaton
                        P/E 17.97
                        P/B 2.01
                        EV/EBITDA 11.05

                        M+S
                        P/E 18.78
                        P/B 3.26
                        EV/EBITDA 10.38

                        Имам някакви акции, ама дребни бройки. Предпочитам Стара планина холд, по-евтино идва, Sum of the parts показва потенциал за поне 30% от тия нива нагоре

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение
                          Честно да ти кажа не мисля че им влиза в плановете да придобиват нещо изобщо ....предприятието им върви разпределят си огромни бонуси , дивиденти ....не е техен проблем че предприятието име оценено на борсата на 215 млн .

                          Пазарната оценка е едно нещо, но за да оправдаеш такива цени трябва и катализатор. За мен дивидента си остава основната причина към този момент за интереса и по-високите коефициенти. Фондовете влагат доста средства по позицията с оглед консервативният им подход на инвестиране и ниската, но гарантирана доходност, която търсят и по този начин малко или много крепят цената.

                          По отношение плановете за придобивания - и на мен ми изглежда илюзорно. Взеха това дружество в сърбия - честно казано нямам ни най-малка престава какви са били целите и идеите, които са имали, но ефекта на този етап е не много ясен. В Казанлък има не малко Хидравлика и натам трябва да се насочат. С по-съществено придобиване могат да си начертаят стратегия за следващото десетилетие. Колкото и нереално да звучи трябва да се стремят за инвестиции от порядъка на +50 млн.. Ако се върнем назад във времето когато имаше криза - това беше идеална възможност. Имаше и спестени пари, и затруднени компании, които можеше да се придобият на ниски цени. За съжаление времената се променят. Сега с количествените улеснения пазара ще се изврати според мен и нереални пазарни оценки може би няма да са рядкост...поне до спукването на следващия балон

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                            Ако по-голяма част от печалбата се задържа и с малко дълг няма да е невъзможно да се направи придобиване. Явно на този етап това е варианта за развитие. Тогава и показателите ще изглеждат по-добре. В момента се залъгваме с дивидентите, но имам чувството, че цената, която ще платим за този лукс ще е висока
                            Честно да ти кажа не мисля че им влиза в плановете да придобиват нещо изобщо ....предприятието им върви разпределят си огромни бонуси , дивиденти ....не е техен проблем че предприятието име оценено на борсата на 215 млн .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение
                              P/E гони 20 , P/ЕБИТДА около 11 при супер ограничен капацитет на растеж големи оптимисти сте тук няма спор
                              Ако по-голяма част от печалбата се задържа и с малко дълг няма да е невъзможно да се направи придобиване. Явно на този етап това е варианта за развитие. Тогава и показателите ще изглеждат по-добре. В момента се залъгваме с дивидентите, но имам чувството, че цената, която ще платим за този лукс ще е висока

                              Коментар


                              • P/E гони 20 , P/ЕБИТДА около 11 при супер ограничен капацитет на растеж големи оптимисти сте тук няма спор

                                Коментар

                                Working...
                                X