IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от relatively new Разгледай мнение
    вие не знам защо сте решили че живеем в социализъм още.
    айде дайте ми пример където собствениците (даже не говориме за Щатите)
    да не взимат поне 30 пъти повече от работнците. В кр сметка аз като собственик на фирма
    мога да си определя от 1лв до 5млн заплата ако искам.
    само гледате в канчетата на другите вместо да се понапънете.
    ако идеята е просто да сваляме цената......дерзайте

    Ника ти определено отговаря за това колко си запознат с темата и присъствието ми в нея и интереса ми за смъкване на цената

    Тука проблема опира до принципите на добро корпоративно управление и как те се прилагат на практика при нас. Тъй като съм си правил вече справка за възнагражденията на мениджмънта на компании от Fortune500 ще оставя това упражнение на тебе за да се убедиш сам Изводите, които си направих бяха, че няма компания, която да оценява толкова подобаващо управленския си екип в процентно отношение спрямо приходите или печалбата. Тука в случая говорим в пъти по-високо оценяване!

    Също така не забравяй, че ако си ЕТ можеш наистина да си гласуваш възнаграждения и за милиард ако щеш, но тука случая е малко по-различен

    Ако искаш да привличаш инвеститори едва ли това е начина да ги спечелиш. Лично мое мнение

    Коментар


    • вие не знам защо сте решили че живеем в социализъм още.
      айде дайте ми пример където собствениците (даже не говориме за Щатите)
      да не взимат поне 30 пъти повече от работнците. В кр сметка аз като собственик на фирма
      мога да си определя от 1лв до 5млн заплата ако искам.
      само гледате в канчетата на другите вместо да се понапънете.
      ако идеята е просто да сваляме цената......дерзайте

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
        Добронамерените хора лесно се подвеждат, - просто изхождайки от своя начин на мислене придобиват неадекватна представа за имиджа на някои прехвалени мажовци.

        Ако бъдем обективни основните акционери поне повърхонстно изглеждат добре...на фона на българската действителност. От времето на масовата приватизация досега предприятието се развива. Не стана обект на разграбване, а се инвестира в развитието и модернизирането му. Хората като цяло се опитват да направят нещо. Немога да го отрека. Просто обаче има някои неща, които не се вписват в картината според мен. Едното е възнаграждението. Не е коректно да залъгваш работещите с по 450 лв. Коледно-новогодишен бонус, а в същото време 6 човека да си гласуват по 240 000 лв бонус за постигнати резултати, използвайки акциите от Стара планина, Индустриален капитал и М-С 97(РМД-то), които в по-голямата си част са притежание на обикновения човек. Тука се крие за мен конфликта. Също така дружеството се придържа към Кодекса за корпоративно управление, но немога да си обясня как такива действия от страна на Съвета на директорите могат да се считат по някакъв начин за етични и водени от идеята за добър търговец
        А когато отидеш на годишното ОСА и поискаш да гласуваш "ЗА" разпределение на определен дивидент и "ПРОТИВ" бонуса за Съвета(две различни точки за гласуване обединени случайно или не в една), Васил Велев най-безцеремонно и арогантно ще стане и ще каже - "Аз гласувам с 31%, а вие ?!". Та се получава следното - с правата на хората от приватизационните фондове и с труда на работещите в М+С борда си живее спокойно! Имам чувството, че си правят някакъв социален експеримент с хората!

        Просто няма как да се съглася с това положение.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
          Общото възнаграждение на Борда на Директорите включващо постоянно и променливо възнаграждение за 2014 г. възлиза на 3 949 000 лева
          Евала ,то в булгарташака с помалки порциони бе.
          Абе дайте им акции и да си шиткат на пазара,

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
            Понятието "ЕТАЛОН" е относително а и честно казано по моите разбирания тони като че ли е малко узадачен от решението
            Добронамерените хора лесно се подвеждат, - просто изхождайки от своя начин на мислене придобиват неадекватна представа за имиджа на някои прехвалени мажовци.
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
              Чудо голямо, намаляват ти стойността на акциите с някакви 20 %, че какво са 20 %, половината форум ги изкара само за март месец
              Така си е. Какво са едни над 1/4 от печалбата. а може би за да е по-точно към 27% ...Мен разбира се не би трябвало да ме притеснява, не държа папири на дружества без перспектива за растеж Както се казва - Дружество за ценители на оценените папири...и без тях не може
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                Удоволствие е да се види влажния поглед на захлупения инвеститор. Според тони75 дружеството е еталон. може би източването е имал предвид

                Понятието "ЕТАЛОН" е относително а и честно казано по моите разбирания тони като че ли е малко узадачен от решението

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  Удоволствие е да се види влажния поглед на захлупения инвеститор. Според тони75 дружеството е еталон. може би източването е имал предвид
                  Чудо голямо, намаляват ти стойността на акциите с някакви 20 %, че какво са 20 %, половината форум ги изкара само за март месец

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение


                    Общото възнаграждение на Борда на Директорите включващо постоянно и променливо възнаграждение за 2014 г. възлиза на 3 949 000 лева


                    Удоволствие е да се види влажния поглед на захлупения инвеститор. Според тони75 дружеството е еталон. може би източването е имал предвид
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Пълният размер на възнагражденията на членовете на Съвета на директорите за финансовата 2014 година са както следва: „Профи Т" ООД гр. София – 205 хил. лева. „Дениде" ООД гр. София – 205 хил. лева. Димитър Богомилов Тановски - 179 хил.лв, Иван Делчев Делчев – член на СД - 179 хил.лв, Стоил Стоянов Колев - Изпълнителен член на СД – 495 хил.лв, „Велев инвест" ООД гр.София - член на СД – 383 хил.лв, , „Лома” ЕООД - 383 хил. лева, „Манг" ООД гр. София - Изпълнителен член – 495 хил.лв.


                      Горепосочените цифри са постоянното възнаграждение.

                      Според т.3 от поканата за годишно ОСА борда на директорите предлага по 1,25% от печалбата(не става ясно дали от брутната,чистата, преди данъци) на всеки член или по допълнителни 240 000 ( ако вземем EBITDA която е дадена като показател за ефективността в "ДОКЛАД за прилагане на политиката за възнагражденията на членовете на Съвета на директорите")


                      Общото възнаграждение на Борда на Директорите включващо постоянно и променливо възнаграждение за 2014 г. възлиза на 3 949 000 лева



                      А сега искам да ви припомня едно видео от края на 2014. Дано всеки успее сам за себе си да си направи сметката.

                      http://www.presstv.bg/%D0%BD%D0%BE%D...3%D1%81%D0%B8/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                        От времето когато се раздели с акцията ,- тя вече е на + >170% ааа???
                        Ами то немалка част от парите ми от Любовното послание отидоха в Трейдингът - той да не би да е ненагоре - сосно - ърм?
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                          Жабока си е жабок, само че му наближава края и на него. Тук за разлика от жабока прави и капиталова печалба, а и бизнесите им са несравними !

                          п.с.Имам и в жабока имам и тук !
                          Аз мисля, че след 16-а и по простите жабешки акции ще бъде разпределян дивидент, особено ако срокът на облизвациите не бъде удължен: нали ще се освобождават по около 900Б годишно за целта?

                          За бизнесите - така е: различни - но не е ли несравнимо по своята удовлетвореност усещането, че и ти печелиш от ромовете, така както те папат твоите данъци?
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Че кой говори за бамки? Аз поне мои пари в бамка не турям.

                            Ама я ми кажи що за същите пари да не си купя Жабок, дето ще ми снесе 75 стинки дивидент, ърм?

                            А иначе тая акция съм я държал 11 години.


                            От времето когато се раздели с акцията ,- тя вече е на + >170% ааа???

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Че кой говори за бамки? Аз поне мои пари в бамка не турям.

                              Ама я ми кажи що за същите пари да не си купя Жабок, дето ще ми снесе 75 стинки дивидент, ърм?

                              А иначе тая акция съм я държал 11 години.
                              Жабока си е жабок, само че му наближава края и на него. Тук за разлика от жабока прави и капиталова печалба, а и бизнесите им са несравними !

                              п.с.Имам и в жабока имам и тук !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                                Импе банки с подобни лихви няма сигурно от година !

                                Холдинга и компаниите от холдинга за мен си остават най добрите и най коректните на нашата борса. Жалко, че повечето не са като тях ! Поздравления и за г-н Митанкин !
                                Че кой говори за бамки? Аз поне мои пари в бамка не турям.

                                Ама я ми кажи що за същите пари да не си купя Жабок, дето ще ми снесе 75 стинки дивидент, ърм?

                                А иначе тая акция съм я държал 11 години.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X