IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение
    Защото са почивни дни в Германия ...
    ДО КОГА

    Коментар


    • Първоначално изпратено от konan12 Разгледай мнение
      ЗАЩО НЯМА НИКАКВА ТЪРГОВИЯ НА БФБ ОТ ПЕТЪК
      Защото са почивни дни в Германия ...

      Коментар


      • ЗАЩО НЯМА НИКАКВА ТЪРГОВИЯ НА БФБ ОТ ПЕТЪК

        Коментар


        • А за заплащането на менъджмънта. До като този менъджмънт ми осигурява това, за което аз съм си купил акциите, да си плаща такива заплати.

          Имаме достатъчно свиделества на компании които се скрънзят за мениджмънт и никоя от тях не може да се похвали с нищо особено. Който иска лош и евтин менъджмънт има огромен избор. А за добър и скъп - ми то се плаща за качество.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение
            Виж тези компании по колко инвестират на година и няма никаква база на сравнения ....когато станеш достатъчно развит и си във фаза матуритет може да помислиш за по високи дивиденти иначе другото са глупости ......и с най просто око се вижда че на хидравлика му липсва стратегия за развитие и резултатите го показват последните 4 години .....
            Аз съм инвеститор в това дружество, мен ме интересува то да дава това за което съм влязъл. Не ме интересува дали ще се превръща в пазарен лидер или ще диверсифицира в други производства. Всъщност аз не искам то да прави нищо от това защото това ще му удари печалбата. От там и дивидента а от там и аз няма смисъл да го държа. Като искам акции с растеж ще си купя акции с растеж. МСХ не са такава акция и не виждам причина да се опитват да правят нещо в което не са добри. Има достатъчно много боклуци дето постоянно се опитват да правят неща, в които не са добри. Няма нужда и МСХ да става такъв.

            Коментар


            • Всяка компания трябва да е като тази дивидента трябва да е повече от годишния лихвен процент, а защо борда на директорите да не вземат големи премии когато компанията е добре

              Коментар


              • Понеже все пак сме в БГ искам да Ви напомня, че повече от 90% от компаниите не дават дивидент..Аз инвестирам предимно в даващи.Моля да се насочите към не даващите и да спрете да спамите колко е лоша МЦХ. Дивиденти дават и Трейс, Монбат и СФАРМ - и те ли нямат визия за развитие..Равновесов правилно посочи, че повечето стабилни компании на запад дават дивиденти, като Ви харесва купете си без дивиденти- чакат Ви Бедо, Божков, Краси и Банев

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Пуснах сега един скрийнър на компании с над 100 милиарда капитализация. Само 6 повтарям само 6 компании в цеция свят с капитализация над 100 милиарда не дават дивиденти. Гугъл, Фейсбук, Али Баба, Амазон, Актавис и Бъркшир хатауей. това от около 70 компании в тази графа.

                  Най високите дивиденти от тези компании са на ШЕЛ 6,1%, БП 5,9%, BHP 5,67, HSBC 5.76 и АТнТ 5,64%

                  Та за това се държат такива компании, защото ти дават доходност 3 пъти по-висока от от това да държиш ДЦК.
                  Хе-хе: Бъркшир в цялото си история са дали само веднъж 10 цента - Чичо Уорън се бъзика, че това станало защото му се наложило да иде до кенефът и останалите го решили без него.

                  Аз мисля: една компания трябва да снася дивиденти, но трябва и да се развива - трябва да има баланс между едното и между другото.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение
                    Виж тези компании по колко инвестират на година и няма никаква база на сравнения ....когато станеш достатъчно развит и си във фаза матуритет може да помислиш за по високи дивиденти иначе другото са глупости ......и с най просто око се вижда че на хидравлика му липсва стратегия за развитие и резултатите го показват последните 4 години .....
                    +1

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Пуснах сега един скрийнър на компании с над 100 милиарда капитализация. Само 6 повтарям само 6 компании в цеция свят с капитализация над 100 милиарда не дават дивиденти. Гугъл, Фейсбук, Али Баба, Амазон, Актавис и Бъркшир хатауей. това от около 70 компании в тази графа.

                      Най високите дивиденти от тези компании са на ШЕЛ 6,1%, БП 5,9%, BHP 5,67, HSBC 5.76 и АТнТ 5,64%

                      Та за това се държат такива компании, защото ти дават доходност 3 пъти по-висока от от това да държиш ДЦК.
                      Виж тези компании по колко инвестират на година и няма никаква база на сравнения ....когато станеш достатъчно развит и си във фаза матуритет може да помислиш за по високи дивиденти иначе другото са глупости ......и с най просто око се вижда че на хидравлика му липсва стратегия за развитие и резултатите го показват последните 4 години .....

                      Коментар


                      • Това дали се разделя дивидент или не най-малкото ще се определи от нуждите и стратегията на компанията. Ако има нужда от кеш си го държи и се използва по предназначение. Ако няма нужда - го разхвърляш сред акционерите, което определено си е добър ход да крепиш цената на акцията. Да се спори по този въпрос е излишно и едва ли ще стигнете до компромисен вариант.


                        Факт е, че тука се раздава дивидент поради простата причина, че за момента няма явно нужда от кеш за инвестиционни проекти. Дано се промени малко стратегията.

                        Коментар


                        • Пуснах сега един скрийнър на компании с над 100 милиарда капитализация. Само 6 повтарям само 6 компании в цеция свят с капитализация над 100 милиарда не дават дивиденти. Гугъл, Фейсбук, Али Баба, Амазон, Актавис и Бъркшир хатауей. това от около 70 компании в тази графа.

                          Най високите дивиденти от тези компании са на ШЕЛ 6,1%, БП 5,9%, BHP 5,67, HSBC 5.76 и АТнТ 5,64%

                          Та за това се държат такива компании, защото ти дават доходност 3 пъти по-висока от от това да държиш ДЦК.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                            Ако така мислиш, не инвестирай в компании като Nestle, Toyota, Total или L'Oreal. Може да имат капитализация от по над 100 милиарда долара, но като не разределят дивиденти и не растат бързо, очевидно някой ги краде. Като се замисля и Бъфет как не дава дивиденти и какъв кадилак кара само и ми става ясна работата какво се прави в БХ Въпрос на корпоративна стратегия бе човек, не можеш да кажеш, че една компания трябва да разределя дивидент иначе се краде. Това, че в България се случва е в резултат на бездействие на КФН, миноритари които не си търсят правата, слаба съдебна система и много други неща. Защо мажоритарите в бг го правят? Защото могат. Защо човек може да е недоволен от какво правят МСХ и като цяло Стара планина? Защото живеят в миналото и нямат абсолютно никакъв план как да се развиват. Например, защо изобщо продължават да държат Фазан като очевидно от години не носи печалба? 4% доходност ти се струва добре? Една далеч по-малко рискова алтернатива със същия резултат е депозит.
                            че те всичките тези дето си ги изброил дават дивиденти. Нестле в момента а млако над 3%, Тойта е 2.3 % а лореал дава най-малко малко под 2%. Сериозно ти поглеждал ли си поне една чужда компания

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Това са глупости. Дивидента дава сигурност че си взимаш твоето от развитието на компанията. Реално има една единствена причина човекда се примири с НЕ даването на дивидент. Адски бърз растеж на приходите и огромен потенциален пазар, от който компаниятагледа да заграби колкото се може повече преди някой друг да влезе.

                              Всички други причини печеливша компания да не дава дивидент са лъжи. Просто някоя я краде тази компания. Нали не вярвате че собствениците на подобни компании са някакви идиоти дето работят за полза роду десетилетия наред. Не те си взимат своето - но като го крадят от останалите акционери. А е кража при всички положения щом се взима от печалбата но само от някой.

                              За мен това е най-големия парадокс на нашата борса. Как българиа дето все гледа някой да не го прекара приема без проблеми да купува акции които никога не са давали дивидент и не изглежда някога да дадат. Следя сигурно 20-30 пазара и съвсем сериозно мога да кажа че толкова глупави миноритари както в България няма никъде. Те не му дават дивидент, крадат компаниите, той ръкопляска че били инвестирали. Дивидентите са в основата на избора за инвестиране за всички компании от стари отрасли. А то в България няма нови отрасли. В Румъния например цените на акциите направо си се определят от дивидентната доходност. Иска си народа 5, 7 или 10% и ако не му ги дадат като дивидент цените се сриват до там до където раздавания дивидент отразява исканата доходност. Тук е на мода чакай и се надявай.

                              МСХ са едно изключително приятно изключение и не виждам как някой може да е недоволен от това което правят.
                              Ако така мислиш, не инвестирай в компании като Nestle, Toyota, Total или L'Oreal. Може да имат капитализация от по над 100 милиарда долара, но като не разределят дивиденти и не растат бързо, очевидно някой ги краде. Като се замисля и Бъфет как не дава дивиденти и какъв кадилак кара само и ми става ясна работата какво се прави в БХ Въпрос на корпоративна стратегия бе човек, не можеш да кажеш, че една компания трябва да разределя дивидент иначе се краде. Това, че в България се случва е в резултат на бездействие на КФН, миноритари които не си търсят правата, слаба съдебна система и много други неща. Защо мажоритарите в бг го правят? Защото могат. Защо човек може да е недоволен от какво правят МСХ и като цяло Стара планина? Защото живеят в миналото и нямат абсолютно никакъв план как да се развиват. Например, защо изобщо продължават да държат Фазан като очевидно от години не носи печалба? 4% доходност ти се струва добре? Една далеч по-малко рискова алтернатива със същия резултат е депозит.
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • [QUOTE=ravnovesie;1059796248]Това са глупости. Дивидента дава сигурност че си взимаш твоето от развитието на компанията.
                                +1
                                Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                                Лакомията за евтини шитове и изобщо лакомията обикновено не води до нещо добро - казал го е и Костолани - единственото доказано добро и естествено лечение е анихилацията (на части от портфейла)
                                За играчорите на борсата - най-важното е да се учим ))) Остава ни тази привилегия
                                Както се казва - да се учим, да работим, да строим живота нов (въпреки шитовете и/или набутвацията с тях) Вземаме пример от батката - продаваме последния апартамент и пак сме в играта
                                Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                                Коментар

                                Working...
                                X