IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
    Без да съм запознат си мисля, че достъпа до ресурси е много по-достъпен, възможностите за реализация на продукцията биха се увеличили. Може да се направи и опит за навлизане в нови пазари(чрез нови продукти)
    С други думи искаш да трошат пари, пък да видим какво ще стане. Ми що просто не назначат още няколко човека за продажби и да вдигнат лимита за командировки, изложения и така нат, вместо да отварят заводи в Китай

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
      Под 10% ръст в продажбите и малко над 9% ръст в печалбата(нетната).
      В същото време 45% ръст в цената! На мен не ми изглежда нормално! Или трябва да увеличава приходите и печалбите или...незнам
      Ръст при криза в Европа.

      Цената се увеличи с толкова защото преди пазара не оценяваше дружеството нормално. Или по-скоро залагаше на спад на приходи и печалба. В един момент се видя, че дявола не е толкова черен и дружеството отново започна да се търгува на нормални коефициенти. Ако не му расте печалбата от тук нататък може пак да вземе да се търгува доста по-евтино. но с тези десетина процента закрепват нещата за сега.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Че то в Китай заплатите са по-високи от тези в България. Какво точно предимство виждаш в това да вземат да произвеждат на обратната страна на земята.

        Без да съм запознат си мисля, че достъпа до ресурси е много по-достъпен, възможностите за реализация на продукцията биха се увеличили. Може да се направи и опит за навлизане в нови пазари(чрез нови продукти)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Не, не виждам проблем за момента. Реално европа стагнира, имаме повече или по-малко дефлация. В такива периоди да си увеличаваш печалбата е геройство. А МСХ си увеличава печалбата спрямо миналата година. Няма дългове, приходите им продължават да растят, профит маржина им се свива леко и ако това продължи и като тенденция може да се окаже проблем, но за момента е твърде рано да се каже.
          Под 10% ръст в продажбите и малко над 9% ръст в печалбата(нетната).
          В същото време 45% ръст в цената! На мен не ми изглежда нормално! Или трябва да увеличава приходите и печалбите или...незнам

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
            Инвестицията им в сърбия никога не ми е била ясна като стратегия, освен ако са имали планове да правят нещо с руснаците или да се защитават от рискове свързани с производството в Казанлък. Моята стратегия за инвестиране се изразява в различна посока. Когато спорихме най-вероятно се бъркаш с китай, където също мисля, че може да е добро място за настъпване. Но всичко се определя от изпълнението на определена стратегия, а не просто защото трябва да се инвестира
            Че то в Китай заплатите са по-високи от тези в България. Какво точно предимство виждаш в това да вземат да произвеждат на обратната страна на земята.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Единствения основен проблем, който виждам е точно ако се хвърли да инвестира прекалено много - тогава ще ги продам. Нямам голямо желание да държа акции на компания която троши пари.

              Както се сещам 4850 с тебе спорихме и когато инвестираха в Сърбия. Аз твърдях че не трябва да инвестират ти им се кефеше на експанзията. И какво стана в края на краищата аз се оказах прав. Това си бяха едни потрошени пари.
              Инвестицията им в сърбия никога не ми е била ясна като стратегия, освен ако са имали планове да правят нещо с руснаците или да се защитават от рискове свързани с производството в Казанлък. Моята стратегия за инвестиране се изразява в различна посока. Когато спорихме най-вероятно се бъркаш с китай, където също мисля, че може да е добро място за настъпване. Но всичко се определя от изпълнението на определена стратегия, а не просто защото трябва да се инвестира

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                Нямаш ли усештането, че в момента е леко стъпила на тънък лед? От къде виждаш ръст в приходите и печалбата?
                Не, не виждам проблем за момента. Реално европа стагнира, имаме повече или по-малко дефлация. В такива периоди да си увеличаваш печалбата е геройство. А МСХ си увеличава печалбата спрямо миналата година. Няма дългове, приходите им продължават да растят, профит маржина им се свива леко и ако това продължи и като тенденция може да се окаже проблем, но за момента е твърде рано да се каже.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Държа го 2010г. щом излезе на печалба след кризата и си взех, в по-голям или по-малък размер на позицията през целия този период съм държал акции. Така че доходността си е супер

                  Нямам таргет. Ако стане прекалено скъпа или ако почнат да и се влошават резултатите ще я продам.
                  Нямаш ли усештането, че в момента е леко стъпила на тънък лед? От къде виждаш ръст в приходите и печалбата?

                  Коментар


                  • Единствения основен проблем, който виждам е точно ако се хвърли да инвестира прекалено много - тогава ще ги продам. Нямам голямо желание да държа акции на компания която троши пари.

                    Както се сещам 4850 с тебе спорихме и когато инвестираха в Сърбия. Аз твърдях че не трябва да инвестират ти им се кефеше на експанзията. И какво стана в края на краищата аз се оказах прав. Това си бяха едни потрошени пари.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                      Каква е доходността която си постигнал, за какъв период и какъв е таргета ти?
                      Държа го 2010г. щом излезе на печалба след кризата и си взех, в по-голям или по-малък размер на позицията през целия този период съм държал акции. Така че доходността си е супер

                      Нямам таргет. Ако стане прекалено скъпа или ако почнат да и се влошават резултатите ще я продам.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jorkata_investor Разгледай мнение
                        Следя тази фирма и постингите в форума редовно. Според мен е добра фирма на фона на всичко останало. 4850 Теб не мога да те разбера, явно много завиждаш, че някои хора взимат много пари за това, че работят и изкарват много пари, май на това му се викаше Капитализъм, а на другото Комунизъм, дето избягахме от него.
                        Що се отнася за стратегия за развитие на фирмата, защо си мислиш, че няма такава. Знаеш ли? Говорил ли си с мениджмънта или със СД на фирмата? Те тези неща обикновенно са конфиденциални и не се постват по форумите.
                        За мен хубавите работи стават бавно и съм оптимист за М+С. Относно дивидента, съсвсем логично и разумно е да се разпределя дивидент, една фирма не може да расте до безкрай, че да чакаш акциите и постоянно да вървят нагоре и тогава какво остава, стария хубав дивидент

                        Да, завиждам за това, че взимат много пари. И определено не мога да кажа, че оценката и възнаграждението, което си си слагат е заслужено. Според доклада им, на който те самите са си оценители(с "независимите членове на СД"), работата която са свършили за последната година се оценява на "много добър". Не става ясно какви точно са дефинициите за това, освен, че инвентара е леко намален(почти незабелижимо), вземанията са леко намалели(също така почти незначително), това е валидно същота така и за приходите и за печалбата - и за двете последни величини измененията са нищожни. 2008 колко е размера на възнагражденията???

                        Моята лична оценка за представянето на дружеството е по-скоро задоволително, но в никакъв случай много добро! Тези малки промени не са никакво основание за 25% увеличение на възнаграждението!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          А за заплащането на менъджмънта. До като този менъджмънт ми осигурява това, за което аз съм си купил акциите, да си плаща такива заплати.

                          Имаме достатъчно свиделества на компании които се скрънзят за мениджмънт и никоя от тях не може да се похвали с нищо особено. Който иска лош и евтин менъджмънт има огромен избор. А за добър и скъп - ми то се плаща за качество.
                          Каква е доходността която си постигнал, за какъв период и какъв е таргета ти?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение
                            До днес .
                            Влагодаря
                            за отговорар но никъде не беше споменато и друга година не съм чувал

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                              логично обяснение за мен, че компанията не реинвестира е печалбата, която евентуално би намаляла. А това директно се отразява на възнаграждението на СД - както постоянното така и променливото. Само да спомена политиката на възнаграждение за тези които не са запознати - по 25 промила от продажбите на всеки член и по 1% от печалбата преди данъци на всеки член.
                              Следя тази фирма и постингите в форума редовно. Според мен е добра фирма на фона на всичко останало. 4850 Теб не мога да те разбера, явно много завиждаш, че някои хора взимат много пари за това, че работят и изкарват много пари, май на това му се викаше Капитализъм, а на другото Комунизъм, дето избягахме от него.
                              Що се отнася за стратегия за развитие на фирмата, защо си мислиш, че няма такава. Знаеш ли? Говорил ли си с мениджмънта или със СД на фирмата? Те тези неща обикновенно са конфиденциални и не се постват по форумите.
                              За мен хубавите работи стават бавно и съм оптимист за М+С. Относно дивидента, съсвсем логично и разумно е да се разпределя дивидент, една фирма не може да расте до безкрай, че да чакаш акциите и постоянно да вървят нагоре и тогава какво остава, стария хубав дивидент

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от konan12 Разгледай мнение
                                ДО КОГА
                                До днес .

                                Коментар

                                Working...
                                X