IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
    ДМА в процеса на изграждане включени ли са към машините или са си отделен елемент?
    отделен са, можеш да ги видиш в справка номер 5 от отчетите към КФН.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Машините им са за 65 милиона лева. Новите машини са за 12 милиона лева, излезлите машини - поне счетоводно за 4,5 милиона. Отделно общо инвестициите им за миналата година са за почти 26 милиона лева, излезлите за 18 милиона. Дружеството си инвестира яко. Все пак наистина са си писали че амортизират машините на 20%.


      ДМА в процеса на изграждане включени ли са към машините или са си отделен елемент?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
        20% е нормата за машините т.е би трябвало ако амортизацията е на 100% на машини да има машини за 34 млн., което не се вписва в баланса. За мен от информацията предоставена в отчета и съпътстващата го документация неможе да стане ясно какво точно се амортизира, но явно трябва да е нещо с по-висока норма, като компютри примерно с 50% норма, но това е силно преувеличено с оглед, че не става въпрос за технологична компания, а за машиностроителна.
        Машините им са за 65 милиона лева. Новите машини са за 12 милиона лева, излезлите машини - поне счетоводно за 4,5 милиона. Отделно общо инвестициите им за миналата година са за почти 26 милиона лева, излезлите за 18 милиона. Дружеството си инвестира яко. Все пак наистина са си писали че амортизират машините на 20%.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Амортизациите са това, което държавата принава за разход на инвестицията. Те са си реален кеш, който не се облага. Ако не се лъжа нопрмата на амортизация на машини е 30%. Т.е. реално машините им които амортизират са към 21 милиона. Реално при тези изключително щедри норми на амортизация, която дават нашите депутати, всяка една компания може да обновява 30% от машините си всяка година. Това е напълно достатъчно не само за подържане на старите машини, но и за нови инвестиции защото рядко на някоя машина експлоатационния и срок е само 3 години и 3 месеца.

          20% е нормата за машините т.е би трябвало ако амортизацията е на 100% на машини да има машини за 34 млн., което не се вписва в баланса. За мен от информацията предоставена в отчета и съпътстващата го документация неможе да стане ясно какво точно се амортизира, но явно трябва да е нещо с по-висока норма, като компютри примерно с 50% норма, но това е силно преувеличено с оглед, че не става въпрос за технологична компания, а за машиностроителна.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
            За мое огромно съжаление счетоводството не е една от познатите ми сфери, но от това, което зная, амортизацията е начин за отчитане на изразходването на активите, което се свързва с неналични транзакции, които от своя страна намаляват ефекта на данък печалба. Евала за което над 650 000 спестени Спрямо година по рано има увеличение на балансовата стойност на машини и оборудване с над 3,5 млн. Дано ефекта е положителен от инвестицията.
            Но да не забравяме, че има машинен парк, който вече е признат на 100% като амортизационен разход и тези инвестиции, за които ти говориш в никакъв случай не са половината от машините в дружеството
            Амортизациите са това, което държавата принава за разход на инвестицията. Те са си реален кеш, който не се облага. Ако не се лъжа нопрмата на амортизация на машини е 30%. Т.е. реално машините им които амортизират са към 21 милиона. Реално при тези изключително щедри норми на амортизация, която дават нашите депутати, всяка една компания може да обновява 30% от машините си всяка година. Това е напълно достатъчно не само за подържане на старите машини, но и за нови инвестиции защото рядко на някоя машина експлоатационния и срок е само 3 години и 3 месеца.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              И 7 милиона амортизации - тях къде удобно ги забравяш. остават 8 милиона за инвестиране. При обща балансова стойност на машините им от 15 милиона това прави половината от машините на година

              За мое огромно съжаление счетоводството не е една от познатите ми сфери, но от това, което зная, амортизацията е начин за отчитане на изразходването на активите, което се свързва с неналични транзакции, които от своя страна намаляват ефекта на данък печалба. Евала за което над 650 000 спестени Спрямо година по рано има увеличение на балансовата стойност на машини и оборудване с над 3,5 млн. Дано ефекта е положителен от инвестицията.
              Но да не забравяме, че има машинен парк, който вече е признат на 100% като амортизационен разход и тези инвестиции, за които ти говориш в никакъв случай не са половината от машините в дружеството

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                8.6 млн дивидент, 1.15 бонус за СД и останалото от 11 млн като неразпределена печалба!

                Какви са им възможностите, че на мен не ми става много ясно
                И 7 милиона амортизации - тях къде удобно ги забравяш. остават 8 милиона за инвестиране. При обща балансова стойност на машините им от 15 милиона това прави половината от машините на година

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Нямам нищо против да инвестират. Все пак те разпределят като дивиденти под половината от печалбата. т.
                  Я пробвай пак , колко от печалбата разпределят?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Нямам нищо против да инвестират. Все пак те разпределят като дивиденти под половината от печалбата. Остава им другата половина плюс всичко останало от ЕБИТДА. което е всъщност доста много като се съпостави със стойността на машините които използват.
                    8.6 млн дивидент, 1.15 бонус за СД и останалото от 11 млн като неразпределена печалба!

                    Какви са им възможностите, че на мен не ми става много ясно

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                      Погледнато от този ъгъл звучи абдолютно в противовес с твоята теория за обсолютна доминация на дивидента пред реинвестирането. Само искам да спомена, че резултатите, които всички виждаме сега, малко или много са следствие на инвестициите направени през последните над 10 или 15 год.
                      Нямам нищо против да инвестират. Все пак те разпределят като дивиденти под половината от печалбата. Остава им другата половина плюс всичко останало от ЕБИТДА. което е всъщност доста много като се съпостави със стойността на машините които използват.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        че те всичките тези дето си ги изброил дават дивиденти. Нестле в момента а млако над 3%, Тойта е 2.3 % а лореал дава най-малко малко под 2%. Сериозно ти поглеждал ли си поне една чужда компания
                        Моя грешка, първия скрийнър, който хванах изплю тези резултати. Ок, ето инфо от сериозно 20-минутно търсене

                        Към момента общо 84% от компаниите от S&P 500 изплащат дивиденти, аз съм фен на останалите 16% и съм доста сигурен. че не крадат. Не, че съм против дивидентите, пуснах наскоро тема за дивидентните аристократи все пак. Но да кажем, че имаме компания А и компания Б. А раздава печалбата като дивидент, Б я реинвестира. Следователно Б има ресурси да се развива и да печели пазарен дял за сметка на А при равни други условия. Вярно, една компания може да раздава дивиденти заради матуритет, но тогава бих предпочел да навлезе в друг бизнес както правят Apple с електрическите коли и да станат конгломерат.

                        Относно заплащането в М+С, високо си е спрямо конкуренцията колкото и да се оправдават с успешното си представяне, Относно плановете им, личи си че нямат и от резултатите - 11% спад на печалбата и 6% на продажбите за първите два месеца на 2015 г. 4% дивидент и спадаща печалба, по-добре депозит от това. Още чакам някой да коментира защо Стара планина да не се отърват от Фазан
                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          С други думи искаш да трошат пари, пък да видим какво ще стане. Ми що просто не назначат още няколко човека за продажби и да вдигнат лимита за командировки, изложения и така нат, вместо да отварят заводи в Китай
                          Погледнато от този ъгъл звучи абдолютно в противовес с твоята теория за обсолютна доминация на дивидента пред реинвестирането. Само искам да спомена, че резултатите, които всички виждаме сега, малко или много са следствие на инвестициите направени през последните над 10 или 15 год.

                          Коментар


                          • Ще видим как ще се развива. Няма смисъл да мисля предварително неща

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Ръст при криза в Европа.

                              Цената се увеличи с толкова защото преди пазара не оценяваше дружеството нормално. Или по-скоро залагаше на спад на приходи и печалба. В един момент се видя, че дявола не е толкова черен и дружеството отново започна да се търгува на нормални коефициенти. Ако не му расте печалбата от тук нататък може пак да вземе да се търгува доста по-евтино. но с тези десетина процента закрепват нещата за сега.
                              В момента се търгува с високи очаквания с оглег P/E=19

                              За първите 2 месеца резултатите са следните:
                              приходи - над милион спад;
                              печалба - над 200 хил. спад;

                              Искрено се надявам, че това е само временно положение.

                              Коментар


                              • С други думи, да се намират кусури , без основание.Тази работа се размирисва

                                Коментар

                                Working...
                                X