IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Защото за банките си имам едно наум, включително и за щерката Не му е мястото тук да разискваме, най-малкото темата е за друго дружество, при това отлично дружество, но на височка цена. Та да кажа все пак две думи - ти я сравняваш с ПИБ и ОББ, затова ти се струва подценена, и това е така, но може пък просто ПИБ и ОББ да са били надценени, не мислиш ли? Банковите акции са особен риск, особено в години на нулеви лихви, а жекасето раздадоха доста кредити на ниски нива...
    Верно че не това темата и мястото...
    М/у другото тази година е последната, идната ецб вероятно вече ще вдига лихви.
    А междувременно йилда на 10г немски бондове скочи тройно последната година.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от конан Разгледай мнение
      Цената на акцията си е супер, който иска по ниска цена ще си остане с чакането.Акционерите ще вземем 3% доходност а чакащите 0%.
      По тази логика акционерите дето са купили на 8.30 каква доходност имат спрямо чакащите?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от конан Разгледай мнение
        Цената на акцията си е супер, който иска по ниска цена ще си остане с чакането.Акционерите ще вземем 3% доходност а чакащите 0%.
        Акционерите вече сте назад с 3те % за следващите 4 години, така че с 0 % въобще не е толкова зле

        Коментар


        • Цената на акцията си е супер, който иска по ниска цена ще си остане с чакането.Акционерите ще вземем 3% доходност а чакащите 0%.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            Явно валюейшъна е важен за тебе доколкото разбирам.
            Тогава остава чуденката защо в мама, а не в доста по подценената щерка...
            Още повече че каквото позитивно има напоследък в отчетите на хима се дължи главно на нея.
            Защото за банките си имам едно наум, включително и за щерката Не му е мястото тук да разискваме, най-малкото темата е за друго дружество, при това отлично дружество, но на височка цена. Та да кажа все пак две думи - ти я сравняваш с ПИБ и ОББ, затова ти се струва подценена, и това е така, но може пък просто ПИБ и ОББ да са били надценени, не мислиш ли? Банковите акции са особен риск, особено в години на нулеви лихви, а жекасето раздадоха доста кредити на ниски нива...
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Батя, явно не си ме разбрал - едно е да се включиш при ясен възходящ тренд, друго е да видиш, според собствените си субективни критерии, че нещо е хубаво, но вече дооооста скъпо, А и сравненението на Химче за 2 кинта и любовно послание за 8 определено не е в полза на посланието - лично мнение. Което пък грам не значи, че вярвам на мениджмънта на Химчето повече отколкото на мениджмънта тук - дружеството си е хубаво, резултатите му са добри, но цената определено има нужда от сериозен дискаунт, за да ме спечели.

              П.С. Същото важи и за Софарма на 4-ка (като там и менуджънта ми е доста спорен, но на 3-ка ще го преглътна Чичо с глупсотите му), и за Коравото на 8-ца, но на 5.50 хич няма и да го мисля към настоящия момент, и т.н. - има добри компании на БФБ, но абсолютно всяка една от тях е балон към момента (според мен - лично и неангажиращо мнение). Затова предпочитам Химчето към момента, въпреки мажото (или пък заради него )

              Успех и дано си намерите равновесната цена - ако вляза тук, ще си кажа
              Явно валюейшъна е важен за тебе доколкото разбирам.
              Тогава остава чуденката защо в мама, а не в доста по подценената щерка...
              Още повече че каквото позитивно има напоследък в отчетите на хима се дължи главно на нея.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                Абе стига с тези заклинания! Няма универсални правила в тая работа. Не се тичало след акция.. Аз като тичах след Доверие холд от 64 ст. до 1 лв. и все си пълних макар че цената беше качила вече над 50% от първоначалната, да не ми беше лошо после със средна 81 ст.!?
                Ако трябва тичаш и я събираш по тренда до когато прецениш че си заслужава. После я оставяш да се развие добре и почваш да събираш плодовете

                Груьо ми ти самия хукна след Хим-а бе мой човек.. Колко време се влачи тя в ниското, ама чак като рипна рязко и мина над 2 лв. тръгна да я гониш и събираш по баиря, защото забеляза потенциала, нали така?
                Батя, явно не си ме разбрал - едно е да се включиш при ясен възходящ тренд, друго е да видиш, според собствените си субективни критерии, че нещо е хубаво, но вече дооооста скъпо, А и сравненението на Химче за 2 кинта и любовно послание за 8 определено не е в полза на посланието - лично мнение. Което пък грам не значи, че вярвам на мениджмънта на Химчето повече отколкото на мениджмънта тук - дружеството си е хубаво, резултатите му са добри, но цената определено има нужда от сериозен дискаунт, за да ме спечели.

                П.С. Същото важи и за Софарма на 4-ка (като там и менуджънта ми е доста спорен, но на 3-ка ще го преглътна Чичо с глупсотите му), и за Коравото на 8-ца, но на 5.50 хич няма и да го мисля към настоящия момент, и т.н. - има добри компании на БФБ, но абсолютно всяка една от тях е балон към момента (според мен - лично и неангажиращо мнение). Затова предпочитам Химчето към момента, въпреки мажото (или пък заради него )

                Успех и дано си намерите равновесната цена - ако вляза тук, ще си кажа
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  Имам предвид че не знам кой какво е писал за 5. Обаче има нещо по-важно - тази трансформация е тотално недоразумение - да се извади мцх + неохим и на тяхно място да се набутат трейс и хвар. Още един път се доказва, че критериите за софикса са чисто спекулантен базсис, а не фундаментален. Всущност няма нито един фундаментален критерии - нещо на което оббърнах внимание още тогава, когато ги снесоха ... за съжаление ... това е резултата - яко дружсетов като мсцх да е аут, заради най-вече алонираните акции, (като цена, което спря търговията и т.н.) но и нямаше да се напомпят дотам, ако не беше фонда. Недомислици ... съжалявам най-много за мцх, че тр. да напусне. това е най-дългодаващото дивиденти дружество, ако не се лъжа .... определящо за отрасъл и .т.н. а кой отрасъл определят хвар и трейс и т.н. ...абе куче влаче рейс стана
                  Погледни го от добрата страна.

                  Сега ще падне, хората ще почнат да я заглеждат и да купуват. Ще се качат обемите и при следващото или по-следващото ребалансиране на Софикс пак ще я вкарат вътре. И фонда пак ще вземе да купува. А ти ще му продаваш.

                  Коментар


                  • Абе стига с тези заклинания! Няма универсални правила в тая работа. Не се тичало след акция.. Аз като тичах след Доверие холд от 64 ст. до 1 лв. и все си пълних макар че цената беше качила вече над 50% от първоначалната, да не ми беше лошо после със средна 81 ст.!?
                    Ако трябва тичаш и я събираш по тренда до когато прецениш че си заслужава. После я оставяш да се развие добре и почваш да събираш плодовете

                    Груьо ми ти самия хукна след Хим-а бе мой човек.. Колко време се влачи тя в ниското, ама чак като рипна рязко и мина над 2 лв. тръгна да я гониш и събираш по баиря, защото забеляза потенциала, нали така?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                      Имам предвид че не знам кой какво е писал за 5. Обаче има нещо по-важно - тази трансформация е тотално недоразумение - да се извади мцх + неохим и на тяхно място да се набутат трейс и хвар. Още един път се доказва, че критериите за софикса са чисто спекулантен базсис, а не фундаментален. Всущност няма нито един фундаментален критерии - нещо на което оббърнах внимание още тогава, когато ги снесоха ... за съжаление ... това е резултата - яко дружсетов като мсцх да е аут, заради най-вече алонираните акции, (като цена, което спря търговията и т.н.) но и нямаше да се напомпят дотам, ако не беше фонда. Недомислици ... съжалявам най-много за мцх, че тр. да напусне. това е най-дългодаващото дивиденти дружество, ако не се лъжа .... определящо за отрасъл и .т.н. а кой отрасъл определят хвар и трейс и т.н. ...абе куче влаче рейс стана
                      Кой е казвал че Софикса е фундаментално ориентиран,то там можеше да влезе и Енергонито (чисти хартии) стига да не беше фалиргало......ей че търговия ставаше там -леко се размечтах

                      Коментар


                      • Рекапитулация Ден първи. Quo vadis?
                        Обем 4131. 1,69% от наличните в ЕТФ.
                        Оборот 31889. 1,58% от стойността на придобиване на наличните в ЕТФ
                        Спад -9,70%
                        Прецаканото е прав, дето разсъждава тъй. С изключение на сентенцията на Костолани "След акции не се тича". В случая обаче тя тича към назе. Зависи кой на чий ъгъл я чака, на седмия, на шестия, на петия... Балига?

                        Коментар


                        • Имам предвид че не знам кой какво е писал за 5. Обаче има нещо по-важно - тази трансформация е тотално недоразумение - да се извади мцх + неохим и на тяхно място да се набутат трейс и хвар. Още един път се доказва, че критериите за софикса са чисто спекулантен базсис, а не фундаментален. Всущност няма нито един фундаментален критерии - нещо на което оббърнах внимание още тогава, когато ги снесоха ... за съжаление ... това е резултата - яко дружсетов като мсцх да е аут, заради най-вече алонираните акции, (като цена, което спря търговията и т.н.) но и нямаше да се напомпят дотам, ако не беше фонда. Недомислици ... съжалявам най-много за мцх, че тр. да напусне. това е най-дългодаващото дивиденти дружество, ако не се лъжа .... определящо за отрасъл и .т.н. а кой отрасъл определят хвар и трейс и т.н. ...абе куче влаче рейс стана
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                            Откакто е над 6 почти не поглеждам темата. Много рядко, ако другите теми се е случило да ми втръснат. Осоебено пък откакто беше 8.... Истината е че всъщност цената тук ми е напълно безразлична. ... След акции не се тича (костолани) - не е препоръка.
                            Не я поглеждаш, само пишеш.....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              Откакто е над 6 почти не поглеждам темата. Много рядко, ако другите теми се е случило да ми втръснат. Осоебено пък откакто беше 8.... Истината е че всъщност цената тук ми е напълно безразлична. ... След акции не се тича (костолани) - не е препоръка.
                              Важи за абсолютно всяка една акция, но трябва да преживееш малко повече загуби, за д а го научиш. Немалка част от хората или не са преживели 2008, за по-назада да не се връщам, или са я забравили, но то затова и кризите са циклични.

                              Нищо лично към любовното послание (както го нарича Импе-то), някога имах акции в майката, а за тук съм си казал таргета. Факт е, че е една от най-чотавите компании на борсата и е от малкото, които следя. Ама то като се замисля, от всички, които следя, само химчето ми стои като небалонирана, ама там пък нямам никаква вяра в мажоритаря - абе хубаво и евтино верно си е оксиморон. И за жените важи

                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko
                                Е някои писаха и за 5ца, там ще ти е по добре
                                Откакто е над 6 почти не поглеждам темата. Много рядко, ако другите теми се е случило да ми втръснат. Осоебено пък откакто беше 8.... Истината е че всъщност цената тук ми е напълно безразлична. ... След акции не се тича (костолани) - не е препоръка.
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X