IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Торанага, HES като не е в индекса (фонда) на какви мултипъли се търгува? Между другото точно заради фонда прелях преди година от мцх в хес, сега върнах малко, но много малко... на 7.35 и на 7.15.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

      значи правилно си разчел моето виждане. Благодаря !
      Различни хора, различни виждания ! А следваща криза все ще се случи, няма да бъде нито първата, нито последната ! Благодаря и аз !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

        Виж сега, аз нищо не чакам, още по малко пък американците, защото имам не малко акции от компанията ! До колкото чета мненията ви, вие чакате да пълните на 5лв., ами чакайте си ! Резултатите на компанията обаче говорят друго. Мнението ми беше, че такава цена от 5лв. може да видим ако тръгне нов световен срив, или ако резултатите на компанията силно се влошат. За сега нямаме нито едното, нито другото на лице.
        значи правилно си разчел моето виждане. Благодаря !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

          не знам дали ще се сетя, да ти отговоря, като влезна в М +С ... но това ще е доста под днешните нива ... Към края на годината цени под 5 лева, ще са стандарт..
          Ако чакаш Хамериканците да те "пооправят", кораба, ти е потънал.
          Виж сега, аз нищо не чакам, още по малко пък американците, защото имам не малко акции от компанията ! До колкото чета мненията ви, вие чакате да пълните на 5лв., ами чакайте си ! Резултатите на компанията обаче говорят друго. Мнението ми беше, че такава цена от 5лв. може да видим ако тръгне нов световен срив, или ако резултатите на компанията силно се влошат. За сега нямаме нито едното, нито другото на лице.

          Коментар


          • Хич не са зле и М+Ц-то и ХЕС-а.

            Коментар


            • Ръководството на Стара планина холд АД предложи на съветите на директорите на предприятията от групата на холдинга Общите събрания на акционерите да разпределят част от печалбата на дружествата за 2017 година под формата на дивидент: Стара планина холд АД, 4 750 414 лв. (0,228 лв. на акция). М+С Хидравлик АД, 11 517 744 лв. (0,295 лв. на акция). Хидравлични елементи и системи АД, 4 002 625 лв. (0,22 лв. на акция). Елхим-Искра АД, 301 301 лв. (0,012 лв. на акция). Българска роза АД, 401 324 лв. (0,075 лв. на акция).

              Коментар


              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                И какъв ще ти е аргумента да купуваш на 5 ;- ще спасяваш компанията ли?
                Като се замисля - прав си !!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

                  не знам дали ще се сетя, да ти отговоря, като влезна в М +С ... но това ще е доста под днешните нива ... Към края на годината цени под 5 лева, ще са стандарт..
                  Ако чакаш Хамериканците да те "пооправят", кораба, ти е потънал.

                  И какъв ще ти е аргумента да купуваш на 5 ;- ще спасяваш компанията ли?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                    Но принадлежността в индекс не би трябвало и да касае "истинската" "стойноста" на папирата, в идеалния случай трябва да е определящ само фундамента А и в индекса правилата не се определят пряко от фундамента, а косвено само търговски, да не казваме спекулантски , така че не им трябва и индекс, (влез-излез) ами да се надяваме, че с времто фундамента ще наваксва и цената на папирката
                    Това е един от големите негативни проблеми, които създават ETF - те. Вече какъв е резултата на д-то няма значение - важното да е в индекса !!
                    Светът первертира бавнооооо, неусетно пооочти...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                      Момци и вашата няма да стане ! Може да има по ниски нива само ако Хамериканците кихнат, защото знаете тогава какво става, навсякъде се на...таковат !
                      не знам дали ще се сетя, да ти отговоря, като влезна в М +С ... но това ще е доста под днешните нива ... Към края на годината цени под 5 лева, ще са стандарт..
                      Ако чакаш Хамериканците да те "пооправят", кораба, ти е потънал.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую
                        Обаче имаме велика борса с още по-велики фирмички в нея - продават се 220К картона и цената пада с 6%, после идва някой, купува 100 папира и хоп, цената е нагоре за деня с 2%. После що нямало борса... Аз си чакам в ниското, ако ме огрее - огрее, ако не ме огрее - друго нещо ще си търсим и готово, и без това акцията е доволно неликвидна и с доволно голям спред, като за предприятие, оценено на 300 милки
                        Като дойде градуса, и разбута из основи софикса, като може да отмести дори и фармата в някой момент, (ако там си стоят на 4,20 още 2-3г....), тез горките МЦХ повече я влезнат индекса, я не влезнат. Особено ако се задържат по високите числа и с таз мнима ликвидност... май няма да го помиришат индекса скоро Но принадлежността в индекс не би трябвало и да касае "истинската" "стойноста" на папирата, в идеалния случай трябва да е определящ само фундамента А и в индекса правилата не се определят пряко от фундамента, а косвено само търговски, да не казваме спекулантски , така че не им трябва и индекс, (влез-излез) ами да се надяваме, че с времто фундамента ще наваксва и цената на папирката
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          Обаче имаме велика борса с още по-велики фирмички в нея - продават се 220К картона и цената пада с 6%, после идва някой, купува 100 папира и хоп, цената е нагоре за деня с 2%. После що нямало борса...
                          Аз си чакам в ниското, ако ме огрее - огрее, ако не ме огрее - друго нещо ще си търсим и готово, и без това акцията е доволно неликвидна и с доволно голям спред, като за предприятие, оценено на 300 милки
                          и аз това забелязах и ако някой си мисли, че ще ме зариби с таквиз "ефффтини" номера, то нека потъргува още малко ...
                          човек да се смее ли, или да плаче ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

                            това не е всичко!! ще има още по- ниски нива
                            Момци и вашата няма да стане ! Може да има по ниски нива само ако Хамериканците кихнат, защото знаете тогава какво става, навсякъде се на...таковат !

                            Коментар


                            • супер "логични" цени - 110 броя "неутрализират" 220.000 броя - разбира се това е "пазар".

                              Коментар


                              • Обаче имаме велика борса с още по-велики фирмички в нея - продават се 220К картона и цената пада с 6%, после идва някой, купува 100 папира и хоп, цената е нагоре за деня с 2%. После що нямало борса...
                                Аз си чакам в ниското, ако ме огрее - огрее, ако не ме огрее - друго нещо ще си търсим и готово, и без това акцията е доволно неликвидна и с доволно голям спред, като за предприятие, оценено на 300 милки
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X