IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Айде и аз да се включа по темата. Мислех да допълвам тук с първия кеш които имам, но последните новини определено ме отказват от подобни намерения. Досега винаги съм имал положително мнение за групата на "планината", и смятах да я изравня като тежест с групата на Софарма, но това сега няма да се случи. Не смятам и да продавам, средните ми цени са доста по-ниски от сегашните, и ще си чакам дивидентите, но ако поради тази политика дивидентите останат същите или дори започнат да намаляват (при увеличаващи се продажби), може да преосмисля решението си да не продавам. Винаги съм бил против това да се "гледа навън" и че винаги подценяваме нашето си, но в последно време започвам да се убеждавам че трябва да се инвестира там, където има морал и стабилна съдебна и ценностна система. Засега България остава назад при тези кретерии, и доста малко са изключенията които да ме накарат да вярвам в обратното. Успех на всички инвестиращи...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

      В един разговор наш преди година и нещо (мисля беше), ти ми казваше че сбърках че продадох ХЕС на 4,45(+30% печалба за 3 мес.). Сега цената наистина е с лев отгоре. Прав беше, отново!
      Това което ти казах тогава е, че не смятам да инвестирам в групата дългосрочно, защото те я източват и им нямам доверие.
      ++(Y) И аз съм така. Държа и от хеса, но след дядо коледа(y), намалявах количествата
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

        ДАААААА, ще инвестираме, но това изкривяване няма как да не критикуваме и посочваме!
        Всички заслуги ще си ги получат, но не по този предварителен и грабителски начин!
        Това трябва да се посочва и да се борим да не се случва! От нас зависи как ще ни третират и мачкат.
        Почитания, но не казваш ли така, защото си инвестирал вече.?! Да ама как да инвестират другите неинвстирали все още и евентуално колебаещи !?! Ами нали менажерията (дотук прехвалена) ще си гушне неийните папири и какво им пречи после да ги продадат на кандидат хакционерите откъм високото (високото имаме предвид примерно високото п/е) ))) Те не са платили хартиите по виоското п/е а по доста по-ниско, защо да не се възполzват и да си сипват при необходимост както им продиктува високия потенциал и компетентност разбира се,?!?!? ))) то заприличва на фармата леко - има си някакъв пакет за продаване и ще се чака някой да го купи или да се ":инвестира" - по друг начин казано.!? В случая прав е и Etihad, да задава такива "неетични" въпроси))
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

          ДАААААА, ще инвестираме, но това изкривяване няма как да не критикуваме и посочваме!
          Всички заслуги ще си ги получат, но не по този предварителен и грабителски начин!
          Това трябва да се посочва и да се борим да не се случва! От нас зависи как ще ни третират и мачкат.
          В един разговор наш преди година и нещо (мисля беше), ти ми казваше че сбърках че продадох ХЕС на 4,45(+30% печалба за 3 мес.). Сега цената наистина е с лев отгоре. Прав беше, отново!
          Това което ти казах тогава е, че не смятам да инвестирам в групата дългосрочно, защото те я източват и им нямам доверие.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

            Ти лично, би ли инвестирал към този момент при тези показатели и при тоя БИЗНЕС МОДЕЛ?
            ДАААААА, ще инвестираме, но това изкривяване няма как да не критикуваме и посочваме!
            Всички заслуги ще си ги получат, но не по този предварителен и грабителски начин!
            Това трябва да се посочва и да се борим да не се случва! От нас зависи как ще ни третират и мачкат.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              С тази част не съм съгласен. Ако имахте необходимите познания вече щяхте да сте изградили такава компания. ...
              С това и аз съм в силно несъгласие. - Това са врели-некипели бе човек, не се ли четете после какво приказвате, компанията е от 60те години, !?!? тези нито са имали акъла нито капацитета, в никакъв случай и капитала не са имали за да създадат тази компания, само са я преиватизарали, сещаш се какво имам предвид. Те не са я създали а преиватизаирали. Разлика оттука до края на вселената. Разбира се им се полага да я източват, нале !?!?! с изравнения рекорд на горския от хдпат.!?!? Като ги разпрявахме тези неща преди 2-3 г. скачахте някои и ни нарочвахте за черни станции, ма така е, щото една птичка пролет не прави, и много готино че се появиха и другите лястовци, дано се запролети на изпадналата в несвяст бфб, от която държиме все още тук там по някоя "драгоценна книга", (защо ли, и дано не се окаже за вечени времена!!!) . А Дядо Кольо няма нищо общо, не го обвинявайте, той си е най-свестното ДВИ. В сравнение - онази пеевица, набедената за качествено ДВИ на времето, - не става, пълен цирк за който й се е уловил на финтовете, нали беше и на КДН, какво стана там,ни вопъл ни стон. пазарна икономика и демокрация, цирк.
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                С тази част не съм съгласен. Ако имахте необходимите познания вече щяхте да сте изградили такава компания. Естествено е акционерите да искат максимално високи резултат при минимално възнаграждение. Въпроса е къде е баланса защото е ясно че кадърен човек без пари няма как да бачка. Та в общи линии въпроса е кой как схваща справедливото рязпределение на стойността създадена от мениджмънта през последните 15 години. Теорията на г-н Митанкин за промяната в цената на акцията за периода не е съвсем лишена от логика. Все пак това е начина по който акционерите вземат своето.

                Не проследяваш компанията в "общи" линии, а с общите линии, които се изродиха с промените от 2014г. Заплащенето на СД си е било в съвсем реципрочни стойности спрямо останалите компании, както в ХИКА така и в Ст. пл.
                И най накрая разберете , че тези промени са си "ГРАБЕЖ НА ВХОДА" - ПРЕДИ РЕЗУЛТАТИ без пряка присъственост и времеви ангажимент;- става въпрос за стандартно менажиране, както всички останали в холдингите, но ножа през "ЗАПЛАТИТЕ" е авансов!!!

                Коментар


                • Абе тея не беха ли неква много добра компания... жалко, но пък ... да се надяваме че ще е за сметка на други компании на Бфб, които да излезнат напред.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    С тази част не съм съгласен. Ако имахте необходимите познания вече щяхте да сте изградили такава компания. Естествено е акционерите да искат максимално високи резултат при минимално възнаграждение. Въпроса е къде е баланса защото е ясно че кадърен човек без пари няма как да бачка. Та в общи линии въпроса е кой как схваща справедливото рязпределение на стойността създадена от мениджмънта през последните 15 години. Теорията на г-н Митанкин за промяната в цената на акцията за периода не е съвсем лишена от логика. Все пак това е начина по който акционерите вземат своето.
                    Ти лично, би ли инвестирал към този момент при тези показатели и при тоя БИЗНЕС МОДЕЛ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Николай Митанкин Разгледай мнение
                      Отговорът на всяка запетайка се съдържа в посочената статистика. Тя съдържа числа, които са актуализирани днес.
                      Компаниите се характеризират със свой бизнес модел. Именно пазарът е този, който оценява компаниите, респективно техния бизнес модел.
                      Ако на мен, като на инвеститор (и аз съм такъв, впрочем) ме интересува някоя компания, проучвам нейния бизнес модел. И го оценявам, като гласувам с парите си. Зная, че на общото събрание мога да поставя въпрос. Ако не ми харесва отговора или пък целия бизнес модел, продавам. Но отскоро имам още една възможност. Миналата година в закона бе възстановена (с изричен текст) една отнета възможност на миноритарните акционери. Всеки има право да предложи друго решение по време на общото събрание и неговото предложение се поставя на гласуване. Това право го пише и във всяка покана за общо събрание. Желая Ви успех, че мен ме чакат отчети.
                      С едно съм абсолютно съгласен с г-н Митанкин - че всеки гласува най-вече с ПАРИТЕ си. И който не е съгласен и не му харесва това, което се случва и предстои да се случи, може да гласува още утре на пода на борсата, а не да чака общи събрания....още повече при ясни мажоритари, които са казали какво ще правят. И пазара ще реши и определи посоката на акцията - ако толкова много хора мислят, че това, което ще става не е добре - продават, цената отива на 6...5....4......3......лв и когато решат, че е стигнала там където й е мястото - купуват си пак. Това е пазара в чистия му вид. Всички други ревове са несериозни.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                        И още нещо г-н Митанкин, акционер съм в М+С и Хес, не съм просто ник тук, така че отговорете ми ? И още нещо, завършил съм механотехникум и висше икономика, така че ставам и аз да влезна в мениджмънта на М+С и да стана милионерче за нула време, а не да се мъча от години да инвестирам тук !
                        С тази част не съм съгласен. Ако имахте необходимите познания вече щяхте да сте изградили такава компания. Естествено е акционерите да искат максимално високи резултат при минимално възнаграждение. Въпроса е къде е баланса защото е ясно че кадърен човек без пари няма как да бачка. Та в общи линии въпроса е кой как схваща справедливото рязпределение на стойността създадена от мениджмънта през последните 15 години. Теорията на г-н Митанкин за промяната в цената на акцията за периода не е съвсем лишена от логика. Все пак това е начина по който акционерите вземат своето.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                          Ехааа, един смелчага изучен, Ще гласувам разбира се за ТЕБ!
                          Но по сериозно, трябва да се ходи на ГОСА и не трябва да могат да си гласуват САМОПРЕДЛОЖИЛИТЕ се до безкрай!
                          За такива като нас няма място там ! Тия места са само за богоизбрани, тези са ХАЙ ТОП МЕНИДЖМЪНТ ! Чудя се как са още в България , ама защо пък не, бонусите и тантиемите са им като за някоя голяма чужда корпорация !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                            И още нещо г-н Митанкин, акционер съм в М+С и Хес, не съм просто ник тук, така че отговорете ми ? И още нещо, завършил съм механотехникум и висше икономика, така че ставам и аз да влезна в мениджмънта на М+С и да стана милионерче за нула време, а не да се мъча от години да инвестирам тук !

                            Ехааа, един смелчага изучен, Ще гласувам разбира се за ТЕБ!
                            Но по сериозно, трябва да се ходи на ГОСА и не трябва да могат да си гласуват САМОПРЕДЛОЖИЛИТЕ се до безкрай!

                            Коментар


                            • И още нещо г-н Митанкин, акционер съм в М+С и Хес, не съм просто ник тук, така че отговорете ми ? И още нещо, завършил съм механотехникум и висше икономика, така че ставам и аз да влезна в мениджмънта на М+С и да стана милионерче за нула време, а не да се мъча от години да инвестирам тук !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                                За мен това е измъкване от отговор ! Това, че всеки акционер имал права е само на хартия, правото е на големите, които контролират компанията ! Ще ме извините, но това си е чисто ограбване и източване на компанията ! Обирджийски действия от страна на мениджмънта и главните акционери ! Вие г-н Митанкин ми отговорете като човек които се интересува и е наясно с нашия пазар, а не като ДВИ, как с такива решения които се взимат и явно ощетяват дребните акционери очакваме и вие и ние борсата ни да се развива и да привличаме нови инвеститори ? Ами няма да се случи никога това ! Борсата и компаниите ни стават само за схеми и източване ! Миналото си е минало, до сега сме били доволни от компанията и за това сме инвестирали дребните си средства и спестявания тук, но тези решения, които се взимат за възнагражденията са пълно безобразие !
                                Абсолютно сте прави с Инта да сте недоволни и да се чувствате ощетени.
                                Очаквам с нетърпение да видя от протокола на ОСА как ще гласуват другите акционери.
                                Успех.

                                Коментар

                                Working...
                                X