IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Николай Митанкин Разгледай мнение
    Отговорът на всяка запетайка се съдържа в посочената статистика. Тя съдържа числа, които са актуализирани днес.
    Компаниите се характеризират със свой бизнес модел. Именно пазарът е този, който оценява компаниите, респективно техния бизнес модел.
    Ако на мен, като на инвеститор (и аз съм такъв, впрочем) ме интересува някоя компания, проучвам нейния бизнес модел. И го оценявам, като гласувам с парите си. Зная, че на общото събрание мога да поставя въпрос. Ако не ми харесва отговора или пък целия бизнес модел, продавам. Но отскоро имам още една възможност. Миналата година в закона бе възстановена (с изричен текст) една отнета възможност на миноритарните акционери. Всеки има право да предложи друго решение по време на общото събрание и неговото предложение се поставя на гласуване. Това право го пише и във всяка покана за общо събрание. Желая Ви успех, че мен ме чакат отчети.
    За мен това е измъкване от отговор ! Това, че всеки акционер имал права е само на хартия, правото е на големите, които контролират компанията ! Ще ме извините, но това си е чисто ограбване и източване на компанията ! Обирджийски действия от страна на мениджмънта и главните акционери ! Вие г-н Митанкин ми отговорете като човек които се интересува и е наясно с нашия пазар, а не като ДВИ, как с такива решения които се взимат и явно ощетяват дребните акционери очакваме и вие и ние борсата ни да се развива и да привличаме нови инвеститори ? Ами няма да се случи никога това ! Борсата и компаниите ни стават само за схеми и източване ! Миналото си е минало, до сега сме били доволни от компанията и за това сме инвестирали дребните си средства и спестявания тук, но тези решения, които се взимат за възнагражденията са пълно безобразие !

    Коментар


    • Отговорът на всяка запетайка се съдържа в посочената статистика. Тя съдържа числа, които са актуализирани днес.
      Компаниите се характеризират със свой бизнес модел. Именно пазарът е този, който оценява компаниите, респективно техния бизнес модел.
      Ако на мен, като на инвеститор (и аз съм такъв, впрочем) ме интересува някоя компания, проучвам нейния бизнес модел. И го оценявам, като гласувам с парите си. Зная, че на общото събрание мога да поставя въпрос. Ако не ми харесва отговора или пък целия бизнес модел, продавам. Но отскоро имам още една възможност. Миналата година в закона бе възстановена (с изричен текст) една отнета възможност на миноритарните акционери. Всеки има право да предложи друго решение по време на общото събрание и неговото предложение се поставя на гласуване. Това право го пише и във всяка покана за общо събрание. Желая Ви успех, че мен ме чакат отчети.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Николай Митанкин Разгледай мнение

        Отговарям на всеки акционер на холдинга и на ХЕС, независимо от броя на притежаваните акции. От началото на годината до днес кореспонденцията ми има 133 отговора. Но, моля да обърнете внимание - на всеки акционер, а не на всеки никнейм, все пак има малка разлика. Не се занимавам със славословене, а ползвам само статистика. Ето една такава:
        Ръст на първоначалната инвестиция в пъти. (ПИ е цената на придобиване, а ръстът има два компонента - пазарна цена плюс сума на дивидентите)
        СПХ - 103,2
        МСХ - 752,0
        ХЕС - 334,8
        Благодаря, г-н Митанкин, въпреки че не казахте нищо по същество, а ни припомнихте стари цифри, то заслужавате само адмирации!!! На Ваше място 99% от колегите Ви биха се направили,че не са го прочели, за което, още веднъж, адмирации, въпреки дребното ви заяждане за никовете и акционерите

        Ако успеете да отговорите и на зададените въпроси, можете да си спечелите и още един акционер, който някога е бил такъв и би искал да се убеди, че е добре отново да стане член на акционерната книга на някое от дружествата на Планината. Успех в попрището Ви, г-н Митанкин!
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Николай Митанкин Разгледай мнение

          Отговарям на всеки акционер на холдинга и на ХЕС, независимо от броя на притежаваните акции. От началото на годината до днес кореспонденцията ми има 133 отговора. Но, моля да обърнете внимание - на всеки акционер, а не на всеки никнейм, все пак има малка разлика. Не се занимавам със славословене, а ползвам само статистика. Ето една такава:
          Ръст на първоначалната инвестиция в пъти. (ПИ е цената на придобиване, а ръстът има два компонента - пазарна цена плюс сума на дивидентите)
          СПХ - 103,2
          МСХ - 752,0
          ХЕС - 334,8

          РЕСПЕКТ пред Вас,
          -говорим само за М+С хидр. - за "самогласуваните " ЗАПЛАТИ, което си е ограбване на равнопоставаните акционери на ВХОДА!
          Холдингите са си собственици и си получават полагащото през дивидентите, но УПРАВЛЯВАЩИТЕ го, се самоназначават по всепритежаваните дружества за Съвети на Директорите и са НЕЗАМЕНИМИ ,- колкото и СКЪПО да струват на останалите акционери!-това първо!
          На второ място,- има съществена разлика в гласуваните си самостоятелно двуседмечни ЗАПЛАТИ тук ( за това иде реч! В останалите им собствени дружества е различна!
          На трето място,- са ТАНТИЕМИТЕ - за които никой предполагам не оспорва, като награда и поощрение на всякъде по света!!!
          На четвърто място ,- сегашните бонуси....
          - Те бледнеят пред буквалното ОГРАБВАНЕ на ВХОДА на М+С хидр. -самогласувано по спомен 2014г.
          - Ако върнем с една , две години на зад,- всеки акционер ще види колко е съотношението на ДИРЕКТОРСКИТЕ ДВУСЕДМИЧНИ ЗАПЛАТИ....клонят към 1/3 от брутната печалба!
          И защо ни карате да гледаме в началото, ние инвестираме всяка година и ежемесечно и никога няма да се съглася ДИРЕКТОРИТЕ сами да си определят заплатите и да са незаменими , щом са прекалено СКЪПИ!!!
          Last edited by inta53; 25.04.2018, 15:44.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Николай Митанкин Разгледай мнение

            Отговарям на всеки акционер на холдинга и на ХЕС, независимо от броя на притежаваните акции. От началото на годината до днес кореспонденцията ми има 133 отговора. Но, моля да обърнете внимание - на всеки акционер, а не на всеки никнейм, все пак има малка разлика. Не се занимавам със славословене, а ползвам само статистика. Ето една такава:
            Ръст на първоначалната инвестиция в пъти. (ПИ е цената на придобиване, а ръстът има два компонента - пазарна цена плюс сума на дивидентите)
            СПХ - 103,2
            МСХ - 752,0
            ХЕС - 334,8
            Наясно сте все пак, че говорите за миналото, бъдещото развитие на цените с подобно отношение спрямо акционерите няма да е особено розово.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Митанкин ще ти отгвори на такъв въпрос точно толкова, колко Даниела отговаряше на нещо различно от славославене и прогнози за светло бъдеще при монбатя Пък и човекът е пред пенсия, а и е най-добрия ДВИ, та да не очакваме да се занимава с някакви си там миноритарни акционери или бъдеще такива - наглеци нйедни
              П.С. Интересно ми е, при положение че тук косвено (нека споменем, че не е пряко все пак, М+с си имат дви-бушон, който не е Митанкин) на въпроси на миноритарите отговаря най-добрият ДВИ в страната, какво ли е при другите дружества, дето нямат подобни висини в ДВИ сферата? Риторично питам, разбира се
              Отговарям на всеки акционер на холдинга и на ХЕС, независимо от броя на притежаваните акции. От началото на годината до днес кореспонденцията ми има 133 отговора. Но, моля да обърнете внимание - на всеки акционер, а не на всеки никнейм, все пак има малка разлика. Не се занимавам със славословене, а ползвам само статистика. Ето една такава:
              Ръст на първоначалната инвестиция в пъти. (ПИ е цената на придобиване, а ръстът има два компонента - пазарна цена плюс сума на дивидентите)
              СПХ - 103,2
              МСХ - 752,0
              ХЕС - 334,8

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                Лапане му е майката, направо са се оляли /ояли/ ! Велев иначе реве по телевизиите, че трябвало да вдига заплати, а това тяхното е направо безобразие ! Митанкин чете тук, да не се ослушва, а да обясни какво се случва !
                Митанкин ще ти отгвори на такъв въпрос точно толкова, колко Даниела отговаряше на нещо различно от славославене и прогнози за светло бъдеще при монбатя Пък и човекът е пред пенсия, а и е най-добрия ДВИ, та да не очакваме да се занимава с някакви си там миноритарни акционери или бъдеще такива - наглеци нйедни
                П.С. Интересно ми е, при положение че тук косвено (нека споменем, че не е пряко все пак, М+с си имат дви-бушон, който не е Митанкин) на въпроси на миноритарите отговаря най-добрият ДВИ в страната, какво ли е при другите дружества, дето нямат подобни висини в ДВИ сферата? Риторично питам, разбира се
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                  -Това е жокера;- за плюса , но минуса е неотстраним!

                  "Научноизследователска и развойна дейност В частта хидравлични мотори през 2017 бяха разработени нови типове хидромотори – мотор-спирачка тип BD/MR, мотор тип МАМ50, както и специални мотори със сензор – MР…ST; MR…ST; MS…ST ; МТ...ST и MV…ST. Също така беше изработен образец на радиално бутален мотор RBM. През 2017 година продължи работата по разработката и изпитанията на двускоростен мотор MTD като е разработен е нов образец. Към гамата мотори тип МАР и MA2V са добавени техни модификации с различен тип клапани. Разработени са скоростни датчици за хидромотори тип МАР 28, 50, 100 и MA2V. Продължава работата по разработка на нови роторни групи за мотори МАР28; МАР50 и МАР100. През 2017 година съвместната ни научна разработка със Софийския технически университет за разработката на електронно сервоуправление EHKUS продължи с изработката на опитен образец на сервоуправлението."

                  Нооо, поправете ме, ако има друго такова предприятие с три(глави) почти равни собственици!
                  1,
                  „СТАРА ПЛАНИНА ХОЛД” АД гр. София с 30,91%
                  2,„М+С 97” АД гр. Казанлък с 24,10%
                  3,„ИНДУСТРИАЛЕН КАПИТАЛ ХОЛДИНГ” с 22,37% от акционерния капитал.


                  -"Дружеството се управлява от Съвет на директорите в състав: Димитър Богомилов Тановски, Иван Делчев Делчев, Стоил Стоянов Колев, „Велев Инвест" ООД, представлявано от Васил Георгиев Велев, „Лома” ЕООД, представлявано от Евгений Василев Узунов, „Манг” ООД, представлявано от Милко Ангелов Ангелов. Изпълнителни директори са: Стоил Стоянов Колев и „Манг” ООД, представлявано от Милко Ангелов Ангелов. Прокурист на дружеството е Владимир Валентинов Спасов."

                  -Същите се самоназначават във всяко едно от притежаваните предприятия (в съответния холдинг от 5 до 8) в Съвет на директорите и си гласуват сравнително нормални заплати= на 5-6 минимални .
                  ..... но - само във това предприятие (от структура по двама) и ~ по 483 000 до 508 000лв. годишно на член,
                  разпределени в " ДВУСЕДМИЧНИ ЗАПЛАТИ " от по ~ >20 000лв.
                  с тези ЗАПЛАТИ в М+С хидравлика си го ОГРАБВАТЕ още на ВХОДА !
                  - Нищо работа,- ОКОЛО 3 000 000лв. = 1/5 от год. печалба!
                  - За 40/промила тантиеми,- направете ги 80 промила и ХАЛАЛ да са Ви,
                  както и останалите Ви ЗАПЛАТИ ... в N-дем предприятия !
                  Лапане му е майката, направо са се оляли /ояли/ ! Велев иначе реве по телевизиите, че трябвало да вдига заплати, а това тяхното е направо безобразие ! Митанкин чете тук, да не се ослушва, а да обясни какво се случва !

                  Коментар


                  • -Това е жокера;- за плюса , но минуса е неотстраним!

                    "Научноизследователска и развойна дейност В частта хидравлични мотори през 2017 бяха разработени нови типове хидромотори – мотор-спирачка тип BD/MR, мотор тип МАМ50, както и специални мотори със сензор – MР…ST; MR…ST; MS…ST ; МТ...ST и MV…ST. Също така беше изработен образец на радиално бутален мотор RBM. През 2017 година продължи работата по разработката и изпитанията на двускоростен мотор MTD като е разработен е нов образец. Към гамата мотори тип МАР и MA2V са добавени техни модификации с различен тип клапани. Разработени са скоростни датчици за хидромотори тип МАР 28, 50, 100 и MA2V. Продължава работата по разработка на нови роторни групи за мотори МАР28; МАР50 и МАР100. През 2017 година съвместната ни научна разработка със Софийския технически университет за разработката на електронно сервоуправление EHKUS продължи с изработката на опитен образец на сервоуправлението."

                    Нооо, поправете ме, ако има друго такова предприятие с три(глави) почти равни собственици!
                    1,
                    „СТАРА ПЛАНИНА ХОЛД” АД гр. София с 30,91%
                    2,„М+С 97” АД гр. Казанлък с 24,10%
                    3,„ИНДУСТРИАЛЕН КАПИТАЛ ХОЛДИНГ” с 22,37% от акционерния капитал.


                    -"Дружеството се управлява от Съвет на директорите в състав: Димитър Богомилов Тановски, Иван Делчев Делчев, Стоил Стоянов Колев, „Велев Инвест" ООД, представлявано от Васил Георгиев Велев, „Лома” ЕООД, представлявано от Евгений Василев Узунов, „Манг” ООД, представлявано от Милко Ангелов Ангелов. Изпълнителни директори са: Стоил Стоянов Колев и „Манг” ООД, представлявано от Милко Ангелов Ангелов. Прокурист на дружеството е Владимир Валентинов Спасов."

                    -Същите се самоназначават във всяко едно от притежаваните предприятия (в съответния холдинг от 5 до 8) в Съвет на директорите и си гласуват сравнително нормални заплати= на 5-6 минимални .
                    ..... но - само във това предприятие (от структура по двама) и ~ по 483 000 до 508 000лв. годишно на член,
                    разпределени в " ДВУСЕДМИЧНИ ЗАПЛАТИ " от по ~ >20 000лв.
                    с тези ЗАПЛАТИ в М+С хидравлика си го ОГРАБВАТЕ още на ВХОДА !
                    - Нищо работа,- ОКОЛО 3 000 000лв. = 1/5 от год. печалба!
                    - За 40/промила тантиеми,- направете ги 80 промила и ХАЛАЛ да са Ви,
                    както и останалите Ви ЗАПЛАТИ ... в N-дем предприятия !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Professor Разгледай мнение
                      От къде са новините за първото тримесечие на М+Ц Хидравлик, бихте ли споделили?
                      Поздрави!
                      http://www.infostock.bg/infostock/co...ouncements/MCH
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

                        полуадаша ги е подкарал на ЧЕТИРИМЕСЕЧИЯ


                        това е само за приходите .............. иначе печалбата си е за Q1
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Professor Разгледай мнение
                          От къде са новините за първото тримесечие на М+Ц Хидравлик, бихте ли споделили?
                          Поздрави!
                          - нищо че полуадаша ги е подкарал на ЧЕТИРИМЕСЕЧИЯ (В АВАНС)!!!

                          -ще се разберете!
                          Last edited by inta53; 21.04.2018, 22:44.

                          Коментар


                          • От къде са новините за първото тримесечие на М+Ц Хидравлик, бихте ли споделили?
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • Тук имаме около + 28% на приходи за 4те месеца
                              и около +41. На брутната печалба за q1

                              ​​​​​ako ne sam obarkal smetkite
                              Last edited by intint; 21.04.2018, 17:08.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение


                                Благодаря му
                                тук до там ли го докарахте продавача да бладогари на купувача за сделката? .. или просто добри обноски

                                Коментар

                                Working...
                                X