IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • “LIFAM HIDRAVLIKA” d.o.o., Република Сърбия с едноличен собственик на капитала „М+С Хидравлик” АД, закупи активи (сгради, машини, съоръжения, и др., с цел производство и търговия с хидравлични изделия. Покупката на активите и стартирането на дейността са финансирани чрез допълнителна парична вноска от собственика на капитала „М+С Хидравлик” АД в размер на 1 600 000 евро за срок от 5 години. "

    Това добре ама си мислех при положение че почват на чисто , а не придобиват работещ бизнес защо отидоха чак в Сърбия? Пазарите на фирмата са по цял свят, а не конкретно в западната ни съседка. Защо не отвориха производство в Николаево или в Северозападнала България и там да създадат 50-тина работни места?
    Законите ли са по-добри в сръпско, заплатите ли са по-ниски в сръпско или техникумите и бълват по-кадърни люде?
    И кога стартират производство и на какво?
    г-н Митанкин(г-н Маринов) или наистина придобиват работещото предприятие от линка с офиси в Босна и Хърватска? Каква е оценката на предприятието от линка(ако купуват него), каква е рентабилността му, каква е годишната му печалба, къде са пазарите му, защо се продава, има ли дългове?
    Last edited by tony1975; 04.12.2012, 07:37.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      ДЕСЕТ дни без сделка, леле къде влязох!
      Ми на тия цени трудно някой ще се реши да шитне... и аз повече не давам.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • като оценявам ликвидността и сегашните нива на спад на МСН и Планината, май е по-добре да се влиза в планината на 2,3 отколкото тук на 6,5. За дивидента не говоря - ясно е че тук ще е мноооого повече!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от puf paf Разгледай мнение
          Нали си дългосрочен ......тогава няма място за притеснение
          абе да ама.... то в Унипак е имало по-често сделки!!!
          п.с. абе и аз съм един дългосрочен(ей не съм ония дето така се казваше)!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            ДЕСЕТ дни без сделка, леле къде влязох!
            Нали си дългосрочен ......тогава няма място за притеснение

            Коментар


            • ДЕСЕТ дни без сделка, леле къде влязох!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                Втората рецесия влияе и на водещите компании
                Така е ....много тясно са свързани с европейските компании за които работят.Но пък и първи показват подобрение поради тази причина

                Коментар


                • Втората рецесия влияе и на водещите компании

                  Коментар


                  • М+С Хидравлик очаква 27% спад на продажбите за ноември


                    http://www.investor.bg/novini-i-anal...oemvri,143345/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      тук печалбата е вече над 11млн.
                      да попитам какви са очакванията за дивидента за 2012г. - не познавам историята на дивидентната политика на компанията и % на разпределяне на печалбата.
                      Дали ще дадат 20стинки и ще използват другите за да влязат във Сърбия или веднъж дали по 40стинки ще продължат?
                      И двата (трите) варианта са добри Изобщо М+Ц е едно от най-добрите борсови присъствия. Надявам се, (поне им го пожелавам) никога да не изпаднат да ни разочароват, така както го направи софарма

                      Коментар


                      • тук печалбата е вече над 11млн.
                        да попитам какви са очакванията за дивидента за 2012г. - не познавам историята на дивидентната политика на компанията и % на разпределяне на печалбата.
                        Дали ще дадат 20стинки и ще използват другите за да влязат във Сърбия или веднъж дали по 40стинки ще продължат?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                          Ами казвам,че ДОРИ влогът в КТБ е с 40% по-доходоносен от дивидентната доходност тук.А парите във всяка банка са гарантирани от ФГД до 100К евро....Относно ликвидността 100Кевро се теглят със заявка от няколко дена....Ти за колко време можеш да излезеш от тук и да излезеш със средно претеглена цена на желаната сума.Ако търсиш 6% мисля ,че си объркал рейса пич
                          Е точно пък тая акция дивидента не ми е приоритет да търся. Споменах го само като бонус към останалото че е.
                          както и да е - чиърс. Айде - лека.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            И мен ме учудват такива които ме препращат към влогарство какво правят тук.
                            Гарантирани пари в банка на определен кръг хора, да бе...майтапиш ли се , в златни кюлчета ли е гаранцията ?
                            Ами казвам,че ДОРИ влогът в КТБ е с 40% по-доходоносен от дивидентната доходност тук.А парите във всяка банка са гарантирани от ФГД до 100К евро....Относно ликвидността 100Кевро се теглят със заявка от няколко дена....Ти за колко време можеш да излезеш от тук и да излезеш със средно претеглена цена на желаната сума.Ако търсиш 6% мисля ,че си объркал рейса пич

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение


                              КТБ дава 8.5% по лихви на депозит....или с 40% повече...при ГАРАНТИРАНИ ПАРИ ....

                              Направо ме учудват някои разсъждения...на някои "спекуланти"
                              И мен ме учудват такива които ме препращат към влогарство какво правят тук.
                              Гарантирани пари в банка на определен кръг хора, да бе...майтапиш ли се , в златни кюлчета ли е гаранцията ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Ъхъ, туй несъмнено си е дъ беста от неадсиците. Елитна акция, автомат за пари, а не за дългове, щедра към миноритарите с приличен 6% дивидент, добри перспективи и т.н. Заслужава си човек да я има дъъълго време. Като запали двигателите някой ден - няма има стигане.



                                КТБ дава 8.5% по лихви на депозит....или с 40% повече...при ГАРАНТИРАНИ ПАРИ ....

                                Направо ме учудват някои разсъждения...на някои "спекуланти"

                                Коментар

                                Working...
                                X