IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
    Някои от показателите на мцх са по-добри от трейдинга поне два пъти към настоящи цени. Не е препоръка, нямам и от двете
    сигурно, не съм сравнявал
    аз исхак да прочета нещо за самия завод, но от специалист

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
      вероятно
      Някои от показателите на мцх са по-добри от трейдинга поне два пъти към настоящи цени. Не е препоръка, нямам и от двете

      Коментар


      • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
        Сега всеки прави всичко
        http://www.indiamart.com/mshydraulicsolutions/
        вероятно

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
          ... Французите си знаеха цената след като знаят какъв продукт произвеждат. Замислете се за М+С.
          Сега всеки прави всичко
          http://www.indiamart.com/mshydraulicsolutions/
          Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

          Коментар


          • откъде дойде тая ликвидност в последните дни, не сме виждали такова нещо отдавна

            Коментар


            • Спомням си един случай, когато работех в подобен машиностроителен завод. Имахме да направим опитен образец на една френска скоростна кутия, т.е. кутията беше доставена готова, да я направим същата. Е няма такова мъчение 2 години. Колко пъти се сглобява, правят се наново всички детайли точно по тези, които са направени – допуски, сглобки, хлабини и др. Е не можахме да я направим като французите – все имаше едни шумове, все имаше проблеми с превключването, а и трябваше да стане по-евтина от френската. Като анализирам нещата от тогава – че ние не бяхме на ниво не бяхме. Французите си знаеха цената след като знаят какъв продукт произвеждат. Замислете се за М+С.

              Коментар


              • Запознати ли сте техническото и технологично ниво на предприятието? Предполагам, че не, защото за да го знаеш това трябва да си бил на работа там и отделно да сравниш какво имат като възможности преките конкуренти, а и непреки такива. По принцип машиностроенето е много капиталоемък отрасъл, където много трудно се осъществява техническо и технологично обновяване. Не е само до пари, а и до опит, кадри и др всевъзможни неща. Както това е трудно за М+С, така и за другите предприятия от отрасъла.
                Аз не мога точно да преценя на какво ниво е М+С като машини – износване, отделно технологии, и не мога да го сравнявам с конкуренти. Ако някой може нека да напише по-подробно нещата. Определено това може да го направят най-точно някои кадри от мениджмънта. Без такъв анализ незнам на какво може да се разчита, за да се правят прогнози.
                Отделно са уменията за продаване.

                Коментар


                • Понеже си полу-заралия Тони ще ти напиша накратко моето мнение - зависи от много неща, но накратко - ако мислиш, че имаш по-добра алтернатива за капиталова ( и/или дивидентна) печалба - продаваш тук и вземаш там. За момента 9,2 наистина изглежда равновесна точка - НО - колко точно е твоят инв. хоризонт за тази акция ( и за алтернативите) - 6 м, 1 г., 2-3 г. За 6 м. може и да не се отбележи голям ръст на приходи, печалба, инвестиции и т.н.т но след 1 г или 2 г. ( ако тръгне икономиката на Запад) нещата може да са по-различни. За мен тази акция има отлични перспективи в средносрочен план 1-3 г. и продължавам да я държа, защото е и добър инструмент да си балансирам портфейла. Просто е нормално в един портфейл да имаш акции с различни хоризонти - някои по-трудно скачат но пък и по-трудно падат.

                  Успех.

                  Коментар


                  • Започвам да се замислям, дали има още гориво за капиталов ръст в м+с?
                    Сякаш хартията намери равновесната си точка около 9,2лева, как мислите?
                    Вярно купих малко над 6лева и хартията си ми носи почти 10% дивидентна доходност, но ми се иска да не е опряла в тавана и да има възможност за капиталов ръст!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от viktornfs Разгледай мнение
                      Само крайно заблуден може да каже, че харесва фармацефтично предприятие.
                      Защо.


                      Ти не ядеш хапчета ли?
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от viktornfs Разгледай мнение
                        Само крайно заблуден може да каже, че харесва фармацефтично предприятие.
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от viktornfs Разгледай мнение
                          Само крайно заблуден може да каже, че харесва фармацефтично предприятие.

                          Браво на правилно ориентираните неграмотници.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                            Харесвам Софарма и групата, едно от малкото работещи и развиващи се предприятия, /даже имам приятели да работят там/, но това беше една от причините да стоя настрана от акциите и.
                            Само крайно заблуден може да каже, че харесва фармацефтично предприятие.
                            домоуправител

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              Мен ме изкефи Донев, как безпардонно лъга за дивидента, за пред полските инвеститори, а после ни подаде моркова, без да му мигне окото. Даже съчиняваше някакви версии, че уж банките не биха му дали. А когато обещаваше не се сети за банките. За Севтото пък изобщо да не говорим, там не морков, а цял маркуч ни е приготвил
                              Харесвам Софарма и групата, едно от малкото работещи и развиващи се предприятия, /даже имам приятели да работят там/, но това беше една от причините да стоя настрана от акциите и.
                              Life won't wait for you.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                                Начи догодина дивидента може и да е 80 стинки ама сме в БГ все пак.И Донев каза, че всяка година ще дава дивидент еди какви си пари ама истината излезе друга.
                                Мен ме изкефи Донев, как безпардонно лъга за дивидента, за пред полските инвеститори, а после ни подаде моркова, без да му мигне окото. Даже съчиняваше някакви версии, че уж банките не биха му дали. А когато обещаваше не се сети за банките. За Севтото пък изобщо да не говорим, там не морков, а цял маркуч ни е приготвил
                                За тук, за догодина, не мисля, че ще дават по-голям дивидент от сегашния. Те и сега добре, че дадоха толкова...
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X