IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
    За отчета какво мислите?
    За мен е под очакванията ми. Има ръст на приходите - да, но ръста на разходите е с около 20% повече... съответно за компенсация наличния кеш е с 1 мил. по-малко от преди и текущия дълг е 4 милиона повече. Дружеството е добро разбира се, няма спор, но очаквах годишна печалба от 14,4 мил, а сега все по-малко вярвам че може да се получи.
    Не е препоръка
    (ев/ебитда) все още е около 3 пъти по-добре отколкото при софарма-трейдинга

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Professor Разгледай мнение
      Извинете, къде е публикуван отчетът?

      Поздрави!
      Професорът
      където го публикуват винаги - в инфосток

      Коментар


      • Отчетът на М+Ц Хидравлик

        Извинете, къде е публикуван отчетът?

        Поздрави!
        Професорът

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
          За отчета какво мислите?
          супер си е!

          Коментар


          • За отчета какво мислите?

            Коментар


            • Абе засърбя ме нещо....те мен споменавали пак у форумЪт
              Завода си е супер!
              За съжаление никой не ни разведе из халетата!
              Много от служителите са акционери и са лично заинтересовани както от просперитета на завода , така и от раздаването на дивидент.
              Резултатите са на много добри нива!
              Няма задлъжнялост!
              50% се реинвестират а останалите 50% от печалбата се дават като дивидент!
              Не знам какъв % от световните поръчки държат - това импето го разправяше като имаше акции, сега може да е на друго мнение?

              Поздрави!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                Има ли някой колега, който иска по-подробно да изучим фирмата и на първо време да посетим завода, да го огледаме, да кажат подробности за производството?
                И последно - хващай Тони да те заведе - само да не те води в стола на завода, че ще се разочароваш. Производствените халета са много по-добре.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                  Погледнах набързо отчетите. Много добре ми се видяха нещата от пръв поглед.
                  Рентабилността е паднала и не се възстановява през тази година с нарастване на продажбите.
                  Това важи ако сравняваш 2011 с 2012 и 2013г. до момента. Но за 2013 спрямо 2012 не мога да се съглася - пак казвам 2011 беше extraordinary.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от viktornfs Разгледай мнение
                    Да отидеш и да видиш е добро и има смисъл да го направиш ако инвестираш дългосрочно, но в краткосторчен план няма много смисъл.
                    Съгласен съм но не мисля че МСХ е подходяща за краткосрочна спекула в повечето случаи. Поне в моя потфейл тя е с дългосрочен хоризонт 3-5 г. ( разбира се това може да се промени при някакви катастрофични промени - за които поне в момента не се сещам).

                    Коментар


                    • Бързо пишеш - изпреварил си ме. 2011 бе рекордна, заради частичното възст. на световната икономика и нуждата от попълване на изтънелите запаси по време на кризата. Ако си спомняш износа в БГ отбеляза значителен ръст като МСХ дори изпревари средния растеж на БГ износа. През 1H на 2012 се продължи тази тенденция но след това логично нещата се успокоиха и последва по-слабо 2H. За 2013 обаче ръста на продукцията спрямо 2012 и в частност 2H на 2012 е факт.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alhimik Разгледай мнение
                        Като изкарат консолидирания ще видим - на мен също ми е интересно кога тази инвестиция ще почне да носи + на МСХ.
                        За Фортис - аз имах възможност да обиколя предприятието и да видя какво имат и дали "разглабят кутии" . Препоръчвам ти и на теб да го направиш ако имаш път натам или пък си решил да диверсифицираш софтрейдинга. НО - дори и да не го направиш две неща могат да ти дадат малко повече сигурност относно МСХ - питай Импето какъв дял държи МСХ от световния пазар в своята област и в същото време проследи какви резултати е показвало за един период от 7 г. назад да речем и какви инвестиции са правени. Това би трябвало да отговори на въпроса ти резултатите на Дружеството конюнктурни ли са или устойчиви. Разбира се, колкото повече инфо събереш - толкова по-добре - ако ти е необходимо. Успех
                        Да отидеш и да видиш е добро и има смисъл да го направиш ако инвестираш дългосрочно, но в краткосторчен план няма много смисъл.
                        домоуправител

                        Коментар


                        • Като изкарат консолидирания ще видим - на мен също ми е интересно кога тази инвестиция ще почне да носи + на МСХ.
                          За Фортис - аз имах възможност да обиколя предприятието и да видя какво имат и дали "разглабят кутии" . Препоръчвам ти и на теб да го направиш ако имаш път натам или пък си решил да диверсифицираш софтрейдинга. НО - дори и да не го направиш две неща могат да ти дадат малко повече сигурност относно МСХ - питай Импето какъв дял държи МСХ от световния пазар в своята област и в същото време проследи какви резултати е показвало за един период от 7 г. назад да речем и какви инвестиции са правени. Това би трябвало да отговори на въпроса ти резултатите на Дружеството конюнктурни ли са или устойчиви. Разбира се, колкото повече инфо събереш - толкова по-добре - ако ти е необходимо. Успех

                          Коментар


                          • Погледнах набързо отчетите. Много добре ми се видяха нещата от пръв поглед.
                            Знае ли някой защо са намалели продажбите през 2012г спрямо 2011г? На какво точно се дължи?
                            Рентабилността е паднала и не се възстановява през тази година с нарастване на продажбите. Да видим отчетите за деветмесечието – кои точно разходи са нараснали повече.
                            Но като цифри много добре изглежда!!! Има ли някой колега, който иска по-подробно да изучим фирмата и на първо време да посетим завода, да го огледаме, да кажат подробности за производството?

                            Коментар


                            • Да новините и резултатите са супер, просто цената ми се вижда висока за това ниво на БФБ!
                              Значи не е проблем и догодина 60стинки дивидент!
                              Интересно какво става в Сърбия - как се развива там инвестицията.

                              Коментар


                              • М+С Хидравлик АД обявява продажби за месец септември 2013 година в размер на 7 206 хил. лева и с натрупване от началото на годината в размер на 66 014 хил. лева. Междинната неокончателна брутна печалба/загуба за месец август 2013 година е в размер на 1 088 хил. лева и 10 331 хил. лева с натрупване от началото на годината.
                                М+С Хидравлик АД обявява прогноза за приходите от продажби през месец октомври 2013 година в размер на 7 300 хил. лева и 73 314 хил. лева с натрупване от началото на годината.


                                Предполагам имат предвид печалбата за септември, а не за август
                                Забелязва се, че продажбите наваксват и вече изпреварват миналогодишните към септември с 2,5 млн. лв.
                                Печалбата е по-ниска с около 200 хил. при по-високи продажби.
                                Жалко, че няма повече корпоративни новини. Сега видях и това също:

                                „М + С Хидравлик” АД е избрано за национален шампион, представляващ България в конкурса Европейски бизнес награди 2013/14. Компанията е официално обявена за едно от най-успешните европейски предприятия, активно демонстриращи основните принципи на Eвропейските бизнес награди: успех, иновации и етика. През първата фаза на конкурса „М + С Хидравлик” АД се състезава в следните три категории: Работодател на годината, Фокус върху клиентите, Внос/Износ.

                                Може би е стара и съм я пропуснал преди време

                                Коментар

                                Working...
                                X