IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BGold Разгледай мнение
    Тъй ли?
    Тъй,тъй
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Тъй ли?

      Коментар


      • Е това не е сплит.
        Life won't wait for you.

        Коментар


        • Заради един сплит? Не ме кефят коецицентите тук

          Коментар


          • Предложението за възнагражденията на мениджмънта нещо не ми харесва. Не знам каква е практиката в сродни предприятия на Запад, но около 2 млн.лв., пресметнато на база миналодишните приходи и печалба ми се струва доста... Какво мислите вие?
            Vanitas vanitatum...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              това видяхме ли го, аз съм го пропуснал май:

              ......
              „М+С Хидравлик” АД е класирано
              „Инвестиции за внедряване в производството на иновативен продукт „Орбитален хидромотормотор с намален обем”. Проекта е на стйност 5752333 лв. за срок от 18 месеца. Процедурата е в подкрепа на иновационните дейности в предприятията за ускоряване разработването на иновативни продукти и внедряването им в икономиката."
              ОТ КОГА ТИ ДУМАМ СИНКО ,ТИ СЕ НЕСЕЩАШ

              Коментар


              • Да, през миналия месец КАПИТАЛ писаха, че "ХЕС" и "М+С Хидравлик" планират да произвеждат нов тип хидромотор Продуктът досега не е произвеждан в България...
                Vanitas vanitatum...

                Коментар


                • това видяхме ли го, аз съм го пропуснал май:

                  "13.03.2014

                  „М+С Хидравлик” АД е класирано на второ място в категорията „Големи предприятия”


                  „М+С Хидравлик” АД е класирано на второ място в категорията „Големи предприятия”, от одобрените за финансиране проекти, с които Главна дирекция „Европейски фондове за конкурентоспособност” към Министерство на икономиката и енергетиката подписа договор за финансиране на проект: „Инвестиции за внедряване в производството на иновативен продукт „Орбитален хидромотормотор с намален обем”. Проекта е на стйност 5752333 лв. за срок от 18 месеца. Процедурата е в подкрепа на иновационните дейности в предприятията за ускоряване разработването на иновативни продукти и внедряването им в икономиката."

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от maximilian Разгледай мнение
                    "Дружеството има и 1174 акционери, физически лица, които държат 8.02% от акциите му. През миналата година именно един от малките притежатели на дялове в "М+С хидравлик" стана повод за спор с регулатора.

                    На общото събрание на дружеството през май той предложи да се изплати по-висок дивидент от този, който предвиждаше съветът на директорите. Идеята му бе подкрепена от общото събрание, но КФН прие, че решението не може да бъде изпълнено, тъй като промяната се е случила на живо, в хода на заседанието, и отсъствалите акционери са нямали възможност за възражения." от Капитал

                    Тони, ти ли си тоя с предложението?
                    Цъ не съм аз! на оса-то на което бях аз май нямаше такова предложение. Въобще точката за дивидент бе забранена да се гласува, като неясна. Това е станало на следващото оса, на което не ходих, защото видях достатъчно

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                      Много добре

                      Който иска ще може да купува акции по 5 лв.
                      Ако гледаме как се развиваха нещата при сплитове при яко бичи пазар, няма да успеят да купуват по 5 лева. 7-10 по вероятно.

                      Коментар


                      • Много добре

                        Който иска ще може да купува акции по 5 лв.

                        Коментар


                        • "Дружеството има и 1174 акционери, физически лица, които държат 8.02% от акциите му. През миналата година именно един от малките притежатели на дялове в "М+С хидравлик" стана повод за спор с регулатора.

                          На общото събрание на дружеството през май той предложи да се изплати по-висок дивидент от този, който предвиждаше съветът на директорите. Идеята му бе подкрепена от общото събрание, но КФН прие, че решението не може да бъде изпълнено, тъй като промяната се е случила на живо, в хода на заседанието, и отсъствалите акционери са нямали възможност за възражения." от Капитал

                          Тони, ти ли си тоя с предложението?
                          Не е препоръка!

                          Коментар


                          • Добра новина. Дивидентът надхвърля моите очаквания и говори за стабилната и последователна политика на компанията по отношение разпределенито на печалбите. Тази година финансовите им резултати са малко по-слаби от миналогодишните, затова и дивидентът е малко по-малък от този за 2012 г. Сплитът също е добра идея. Очаквам това да повиши още повече ликвидността на акцията. "Спиди" направиха абсолютно същото (2 нови за 1 стара) през миналата година и това се отрази добре на търговията с техните книжа. Цената им (след увеличението на капитала) естествено се раздели на 3.
                            Vanitas vanitatum...

                            Коментар


                            • "М+С хидравлик" ще разпредели над 7 млн. лв. дивидент. Дружеството ще увеличи и три пъти капитала си с неразпределената печалба
                              Надявам се от Капитал да е по-ясно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                ееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее ееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее ееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее ама ти сега много тежко го каза! просто физически няма да съм с тях в онази столова, иначе духом мисля да остана акционер все пак при средна 6,5-7 и дивидент 0,55лв си е добра доходност
                                жив и здрав ти на фармите ще благоволиш ли да дойдеш тази година?

                                п.с. какво ли не бих дал ей така за по едно кафе с чичо Оги(направено от г-жа Вячева)
                                пихме пихме

                                Коментар

                                Working...
                                X