IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Г-н Митанкин, а при ЕЛХИМ кога е имало сплитове- благодаря предварително

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
      ... На база продажбите през 2013 г. (85,29 млн. лв.) може да се прогнозират възнаграждения от продажбите в размер на 1,28 млн. лв. и на база печалбата преди данъци (11,76 млн. лв.) още 0,71 млн. лв., или общо към 2 млн. лв. възнаграждение на ръководството....
      Е кво - 6 човека ще си делнат 2 милиона. По 300 хилки и малко отгоре. Според мен си е заслужено и не ми изглежда чак толкова много. Не знам какви са им твърдите възнаграждения (заплатите) де.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BGold Разгледай мнение
        Ей, големи напъни. Не врат, а шия. Намалят дивиденнта, но понеже ще ви раздадат вашите хартии - ръст в цената
        Ръстът не е заради новината за сплита. То и при "Спиди", ефектът в търсенето, оттам в ликвидността и чак след това в цената на акцията не дойде веднага след ОСА и гласувания там сплит, а след около 3-4-5 и повече месеца закъснение. Междувременно обаче куриерската фирма извади няколко поредни добри тримесечни отчета и едва тогава пазарът на книжата им живна (при новата вече три пъти "по-ниска" цена). При М+С, която е утвърдена и добре позната компания това увеличение се консумира в аванс, но то не е водещо. Според мен покачването тук се дължи основно на позитивните очаквания за бъдещето на компанията. А и предложения дивидент не е никак лош. Все пак колцина са другите от БФБ, които втора поредна година разпределят 70% от печалбата си?

        Мен пък продължава да ме тревожи точката за новите възнаграждения на директорите...
        Vanitas vanitatum...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
          Къде ги видя тези 2 милиона?!?!
          ... На база продажбите през 2013 г. (85,29 млн. лв.) може да се прогнозират възнаграждения от продажбите в размер на 1,28 млн. лв. и на база печалбата преди данъци (11,76 млн. лв.) още 0,71 млн. лв., или общо към 2 млн. лв. възнаграждение на ръководството....
          Vanitas vanitatum...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
            Къде ги видя тези 2 милиона?!?!

            Други 2.5 млн. лв. се предвижда да бъдат запазени като резерви, а 1% от печалбата или 97 хил. лв. да се разпределят сред ръководството като тантиеми, което е в унисон с утвърдената политика за възнагражденията в компанията.

            http://www.investor.bg/novini-i-anal...055-lv,168936/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
              Предложението за възнагражденията на мениджмънта нещо не ми харесва. Не знам каква е практиката в сродни предприятия на Запад, но около 2 млн.лв., пресметнато на база миналодишните приходи и печалба ми се струва доста... Какво мислите вие?
              Къде ги видя тези 2 милиона?!?!

              Други 2.5 млн. лв. се предвижда да бъдат запазени като резерви, а 1% от печалбата или 97 хил. лв. да се разпределят сред ръководството като тантиеми, което е в унисон с утвърдената политика за възнагражденията в компанията.

              Коментар


              • Ей, големи напъни. Не врат, а шия. Намалят дивиденнта, но понеже ще ви раздадат вашите хартии - ръст в цената

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                  аз съм съгласен че не са едно и също, като счетоводна механика
                  въпроса ми е има ли разлика - какво е отражението върху благосъстоянието на акционера при дивидента с акции и сплита
                  Увеличението на капитала със собствени средства няма директно "отражение върху благосъстоянието на акционера" в смисъл, че парите необходими за това и към момента намират отражение в баланса на дружеството. Те и сега са си включени в "собствения капитал", но не са в графа "основен капитал", а са в "други резерви" и/или "неразпределена печалба". Просто се вземат от едината сметка и се прехвърлят в другата. Така че сплитът не бива да се бърка с дивидента. Просто съвпадат по време. И двете се гласуват на ОСА. Цената при сплит резонно пада заради увеличения брой акции, не за друго.

                  Дивидентът обаче намира пряко влияние и върху капитала и върху цената на акциите, която отново резонно спада (със стойността на дивидента) просто защото след неговото разпределение "живи" пари напускат предприятието в посока личните сметки на акционерите.
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Един от проблемите на нашия капиталов пазар, е че има повече "писатели" а малко "читатели"
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BGold Разгледай мнение
                      Ми вземи прочети някоя книжка
                      Разбира се че не е сплит .
                      Преди да препоръчаш нещо виж дали не се отнася за теб самия !

                      Коментар


                      • аз съм съгласен че не са едно и също, като счетоводна механика
                        въпроса ми е има ли разлика - какво е отражението върху благосъстоянието на акционера при дивидента с акции и сплита
                        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                          е ако може някой дето е чел книжки да обясни повече
                          каква е разликата м/ду дивидент в акции и сплит?
                          и при двете ефекта е еднакъв увеличава се броя на акциите, цената пада,
                          собствеността, като процент от капитала на компанията остава същия
                          какви са разликите някой ако може да разясни
                          Малко е дълго за обяснение и не ми се пишат фермани. Все пак, за да стане по-ясно увеличение/намаление на капитала, чрез разпределение на минали печалби/загуби/резерви... и сплит/събиране на акции са различни операции. Казано по друг начин може да се направи сплит, чрез деление на номиналната стойност на акцията без да се увеличава капитала и с 1 стотинка както може да се увеличи капитала с издаване на нови акции без никви други глупости по номиналната стойност на акциите. Объркването идва от факта, че тези операции много често се правят едновремено и много хора си мислят, че е едно и също, ама не е. Трябват поне някакви базови познания по счетоводство, за да се разбере същността на операциите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BGold Разгледай мнение
                            Ми вземи прочети някоя книжка
                            Обещавам.
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • е ако може някой дето е чел книжки да обясни повече
                              каква е разликата м/ду дивидент в акции и сплит?
                              и при двете ефекта е еднакъв увеличава се броя на акциите, цената пада,
                              собствеността, като процент от капитала на компанията остава същия
                              какви са разликите някой ако може да разясни
                              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                              Коментар


                              • Ми вземи прочети някоя книжка

                                Коментар

                                Working...
                                X