IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тоз дето я е писал тази статия няма никаква идея нито какво е увеличение на капитала, чрез включване на резервите в него, нито какво е сплит. И като видя и как се казва сайта и яко ме напушва смях Хвала на такива "спекуланти". Дано повече даже има, че и ние все пак трябва да печелим от някъде.

    Иначе страхотна новина. Ако това, което е написано накрая на статията е вярно излиза, че ще има двоен дивидент. Един в кеш и един в безплатни акции. Тони, няма какво да ревеш

    Коментар


    • Абе не е сплит - ми увеличение на капитала.

      Има малка разлика - едни пари от фонд "нещо си" стават капитал вече.

      Както и да е - 55 стинки дивидент си е добра новина. Само дано не направят пак като миналогодишните гафове и да свикват събранието 3 пъти.

      Време е и другите да почват да вадят отчетите, за да смятаме дивидентите.

      Коментар


      • Я виж как прозират чувсвата ти ,- ти не оставяш място друг да си помисли за флирт покрай Чичо ти -
        За ОСА при три в едно как няма да отразя -ще довърша миналогодишното начинание , ако не мине черна котка път!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
          Тони , надявам се , не си забравил за новите завладяни производствени единици, -аз не съм оценител - но всеки акционер ще си ги оцени индивидуално - пазари има и иновациите са напред - ще загубиш ако не посетиш това ОСА -така си мисля
          ееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее ееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее ееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее ама ти сега много тежко го каза! просто физически няма да съм с тях в онази столова, иначе духом мисля да остана акционер все пак при средна 6,5-7 и дивидент 0,55лв си е добра доходност
          жив и здрав ти на фармите ще благоволиш ли да дойдеш тази година?

          п.с. какво ли не бих дал ей така за по едно кафе с чичо Оги(направено от г-жа Вячева)
          Last edited by tony1975; 18.03.2014, 20:20.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            бива, да ме прости г-н В ама тази година няма да дойда - още ми държи влага миналогодишното оса!!!

            каква е идеята на тоя сплит освен че пада цената на акцията?
            Тони , надявам се , не си забравил за новите завладяни производствени единици, -аз не съм оценител - но всеки акционер ще си ги оцени индивидуално - пазари има и иновациите са напред - ще загубиш ако не посетиш това ОСА -така си мисля

            Коментар


            • Първоначално изпратено от maximilian Разгледай мнение
              Не разбирам защо те дразни сплита? Както разбрах първо плащат дивидент, после заверяват 2 нови към 1 стара акция. Нормално и естествено цената става 1/3. Дори е много психологически издържано, защото инвеститорите по- лесно купуват не много скъпи акции и вероятно малко ще се повиши и ликвидността. Намирам предложението за много добре обмислено и отговарящо на пазарната ситуация.
              Макс, ами просто.... въртим едни пари малко. Това не е Гугъл или Епъл на които акциите им знаете на каква цена са. Където са 15 там са и 5 лева. Иначе съм доволен от М+С, ама миналата година в тоя стол по едно кебабче да бяха дали барем!

              Коментар


              • Не разбирам защо те дразни сплита? Както разбрах първо плащат дивидент, после заверяват 2 нови към 1 стара акция. Нормално и естествено цената става 1/3. Дори е много психологически издържано, защото инвеститорите по- лесно купуват не много скъпи акции и вероятно малко ще се повиши и ликвидността. Намирам предложението за много добре обмислено и отговарящо на пазарната ситуация.
                Не е препоръка!

                Коментар


                • ХЕС няма ли да правят сплит

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
                    http://www.spekulanti.com/pazari-kor...otinki_i_split Много си прав ама това никой ли не го видя днес освен мен????( Без препоръки за каквото и да е.)
                    бива, да ме прости г-н В ама тази година няма да дойда - още ми държи влага миналогодишното оса!!!

                    каква е идеята на тоя сплит освен че пада цената на акцията?
                    Last edited by tony1975; 18.03.2014, 17:52.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Marti Разгледай мнение
                      МCH и HES са КУЛТОВИ акции, не се оценят по стандартните методи, оценяват се по това какво инвеститорите си представят за възможно в бъдещето.
                      http://www.spekulanti.com/pazari-kor...otinki_i_split Много си прав ама това никой ли не го видя днес освен мен????( Без препоръки за каквото и да е.)

                      Коментар


                      • МCH и HES са КУЛТОВИ акции, не се оценят по стандартните методи, оценяват се по това какво инвеститорите си представят за възможно в бъдещето.

                        Коментар


                        • Лично за мен инвестицията на фондове в слаболиквидни позиции е необоснована освен ако не е дългосрочна. В противен случай малко работата ми изглежда безсмислена. Като гледам каква доходност постигнаха някои фондове с инвестициите си примерно в Хима...и изпитвам много голямо съмнение в начина по който те действат.


                          Като цяло тука предимно институционални инвеститори притежават капитала. Дребните акционери като че ли почнаха да изчезват. Някой има ли инфо за акционерната структура?

                          Интересно е да се види и до колко големи са намеренията на тези фондове да наливат в позицията. Струва ми се че цената почва да скача повечко отколкото реално струва. Но пък има добри предпоставки за ръстове и това да обяснява до известна степен инвестиционните решения.

                          ....лично мнение

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Тя работата на фондовете е дет му викат след дъжд качулка.
                            2 години можеха да си товарят со кротце со благо с 50-100% по евтино вместо да ги държат в банките.
                            Ма пука им че влизат по висините, нали са чужди парите, а и са си взели таксите....
                            Рядко защитавам фондовете, но в интерес на истината тяхната работа е когато хората им гласуват доверие и им дават пари те да ги инвестират. И това и правят, като хората теглиха пари последните години те бяха принудени да продават. После всичко беше в застой и те нито продаваха особено, нито купуваха. Е сега започнаха да влизат повече пари и те трябва да ги инвестират. Така се получава малко проциклично и след дъжд качулка, но така действат хората, внасят пари след като видят че се реализира ръст. А за фонд мениджърите остава въпроса за добрата алокация, това вече е много важен но отделен въпрос.

                            Но все пак основата изглежда стабилна, идват дълги пари за сметка на голямата база от депозити. Няма толкова спекулативен капитал наш или чужд. За сега изглежда обещаващо.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                              Хубаво е когато фондове влизат по позициите. Не остава не забелязано. Този скок който има тук се дължи точно на такива фондове. Индивидуални инвеститори може да купуват, но приносът им към растежа е като цяло почтни нищожен.


                              ...лично мнение
                              Тя работата на фондовете е дет му викат след дъжд качулка.
                              2 години можеха да си товарят со кротце со благо с 50-100% по евтино вместо да ги държат в банките.
                              Ма пука им че влизат по висините, нали са чужди парите, а и са си взели таксите....

                              Коментар


                              • добро начало на годината тук и при ХЕС

                                Коментар

                                Working...
                                X