IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
    При тия доходности, които ви докарва мениджмънта някой от вас са се захванали със заплатите им ....То бива лакомия ама тука няма край.Наемете някой мангал да ви работи за 150 лева да видим колко доходност ще ви докара на акциите.
    Едва ли някой може да упрекне възнагражденията, като част от мотивацията, когато обаче размера почне да надминава разумните граници е нормално да има отпор! А и не звучи нормално да се бориш масата да продължи да получава по 300лв на месец, когато ти получаваш милиони(визирам Велев)!

    Коментар


    • При тия доходности, които ви докарва мениджмънта някой от вас са се захванали със заплатите им ....То бива лакомия ама тука няма край.Наемете някой мангал да ви работи за 150 лева да видим колко доходност ще ви докара на акциите.
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Много ме кефите в таз тема. Мине се не мине време и влезнете да тролвате колко скъпо било с надежда да си купите по-евтинко. А цената все по-нагоре. И на 5 лева ви беше скъпо, и на 7 пак ви беше скъпо. А на толкова, че и отдолу можехте да купите и миналата година по това време. е от тогава направихме 100% ръст и взехме по 60 ст. дивидент. Пак ви е скъпо. Като стане 20 лева ще ви е още по-скъпо. Продължавайте в същия дух. Всички акционери сме ви благодарни.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Tаман да стане РВ 9 викаш.
          Явно си решил да разкешваш вече

          Аз тук след сплита над 2.50 не влизам ко ще и турско да стане...
          Опс, всъщност в турско си е много по гот.
          Доводът на Колин както го разбрах е че МСХ е близо до надутост от 2007. Показах че дори не е близо до тези оценки. Дори и 20 лева да стане дивидентната му доходност ще е 2,5%. Като ако изкарат 15 милиона печалба - което е вероятно и дадат 70% от печалбата като дивидент това ще отговаря на 80 стотинки дивидент или на дивидентна доходност от 4% при 20 лева цена.

          4% дивидентна доходност на мен ми се струва подценено, а не надуто дружество, да не говорим пък за балони и така нататък глупости.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            на мен сега повече ми прилича на 2003, а не на 2007. За сравнение - печалбата на МСХ през 2007 бе 4,1 милиона. И се търгуваше на 17 лева т.е. на ПЕ 54 и на форуърд ПЕ от 33. Сега печалбата е 9,7 милиона и ПЕ 19. А ако вземе да се търгува на ПЕ 54 това е цена от 40 лв към момента.

            Така че е доста далеч от нивата си от 2007. Има няма 300% още трябва да порастне и то без да му се променя печалбата, за да може да се говори че се е набалончило като през 2007
            Tаман да стане РВ 9 викаш.
            Явно си решил да разкешваш вече

            Аз тук след сплита над 2.50 не влизам ко ще и турско да стане...
            Опс, всъщност в турско си е много по гот.

            Коментар


            • Ако са им малко дебелите директорски заплати и им е нужно допълнително стимулиране - да си подадат оставките. Никой не ги е сложил там насила

              Коментар


              • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
                и аз си взех малко тук днес-успех на всички акционери
                Разкешваме атерата а ?!
                http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  на мен сега повече ми прилича на 2003, а не на 2007. За сравнение - печалбата на МСХ през 2007 бе 4,1 милиона. И се търгуваше на 17 лева т.е. на ПЕ 54 и на форуърд ПЕ от 33. Сега печалбата е 9,7 милиона и ПЕ 19. А ако вземе да се търгува на ПЕ 54 това е цена от 40 лв към момента.

                  Така че е доста далеч от нивата си от 2007. Има няма 300% още трябва да порастне и то без да му се променя печалбата, за да може да се говори че се е набалончило като през 2007
                  Напълно неадекватно е да се гледа 2007 и да се прави извода, че това е нормално да бъде и сега. Защото през 2007 не само мцх а и всички други бяха с п/е от 50 и нагоре, а сега само мцх е надуто двойно спрямо другите. Значи ти го чакаш да става 30 и 50 ли, докато наоколо е пълно с дружества по 10 ??? Балонизацията тук вече се случва, след консумация на новината плавно надолу Не е препоръка
                  http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                  Коментар


                  • и аз си взех малко тук днес-успех на всички акционери

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от equal Разгледай мнение
                      Да ударя едно рамо със сметките.
                      Разгледай протоколите от ОСА на които са гласувани бонусите за 2012
                      .............
                      или по 108 940,69 лв. за всеки, която от своя страна е точно 1 % от нетната печалба за 2012 г.
                      Ето я разликата от 109 хил. която се получаваше при първоначалните ми сметки (Вариант №1). Това са били тантиемите. Излиза, че "грешката е вярна" и промяна в методиката няма. Просто в доклада са посочени възнагражденията без тантиемите, които се гласуват на самото ОСА. От парите посочени в доклада за 2013 г трябва да се извадят тантиемите за 2012, но гласувани през 2013 г. и работата е колай

                      Така излиза, че възнагражденията получени от ръководството и отчетени като разход през 2013 г. са 760 хил.лв. (1414 - 654).

                      Благодаря колега!
                      Last edited by Чичо Манчо; 19.03.2014, 23:57.
                      Vanitas vanitatum...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        на мен сега повече ми прилича на 2003, а не на 2007. За сравнение - печалбата на МСХ през 2007 бе 4,1 милиона. И се търгуваше на 17 лева т.е. на ПЕ 54 и на форуърд ПЕ от 33. Сега печалбата е 9,7 милиона и ПЕ 19. А ако вземе да се търгува на ПЕ 54 това е цена от 40 лв към момента.

                        Така че е доста далеч от нивата си от 2007. Има няма 300% още трябва да порастне и то без да му се променя печалбата, за да може да се говори че се е набалончило като през 2007
                        затова е пазарът - мнения много, купувачи и продавачи също
                        още веднъж - успех и лека вечер !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от colline Разгледай мнение
                          както видяхме през 2007 година всичко е възможно да се случи. зависи дали искаш да купуваш или продаваш на подобни нива.
                          аз предпочитам да съм отново сред продавачите
                          а на купувачите сигурно ще им трябват нови 7 години да излязат на нулата.
                          успех !
                          на мен сега повече ми прилича на 2003, а не на 2007. За сравнение - печалбата на МСХ през 2007 бе 4,1 милиона. И се търгуваше на 17 лева т.е. на ПЕ 54 и на форуърд ПЕ от 33. Сега печалбата е 9,7 милиона и ПЕ 19. А ако вземе да се търгува на ПЕ 54 това е цена от 40 лв към момента.

                          Така че е доста далеч от нивата си от 2007. Има няма 300% още трябва да порастне и то без да му се променя печалбата, за да може да се говори че се е набалончило като през 2007

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                            ...
                            Да ударя едно рамо със сметките.
                            Разгледай протоколите от ОСА на които са гласувани бонусите.

                            За 2012
                            1.2. Сума в размер на 653 644.14 (шестстотин петдесет и три хиляди шестстотин четиридесет и четири лв и 14 ст.), представляващи по 1 % от печалбата за 2012 година на всеки член от Съвета на директорите, под формата на тантиеми.
                            или по 108 940,69 лв. за всеки, която от своя страна е точно 1 % от нетната печалба за 2012 г.
                            |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
                            |___________||__|___|)
                            (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              500 милиона делено на 20 прави 25 милиона печалба. толкова едва ли ще направят но 15 могат да направят ако европа продължава да се възстановява. 20 *15 = 300 милиона/ 39 = 7.69. При ПЕ 25 прави 9,61. Това прави по 38 стотинки на акция печалба и ако дадат 50% от печалбата като дивидент прави по 19 стотинки дивидент. Което на 10 лева ще е 1,9%. Няма да е като сегашната доходност, но не и безумно малко.

                              Още ли ти се струва невероятно 10 лева след сплита. Пък то 15 милиона печалба може да се окаже дори консервативна прогноза, като гледам как са подкарали от януари и февруари.
                              както видяхме през 2007 година всичко е възможно да се случи. зависи дали искаш да купуваш или продаваш на подобни нива.
                              аз предпочитам да съм отново сред продавачите
                              а на купувачите сигурно ще им трябват нови 7 години да излязат на нулата.
                              успех !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение
                                Я виж как се избушил софикс в момента, днес само тоя балон е на зелено ... ще ви чакаме доле у ниското Май новината се е изтъргувала още преди време, когато за първи път балонирахте над 14. Днес за втори път, дали няма да е двоен връх !???
                                Ти тук го чакаш в ниското от доста време. на колко го чакаше на 5 лева ли - или това не беше ти Пък то от 7 вместо на 5 отиде на 14. Сега на колко ще го чакаш

                                Коментар

                                Working...
                                X