IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
    4850,
    като гледам и пазара много се нашашка с тия бонуси

    п.п. И аз искам ако може без пари да работят, за мен по-добре, ама ми е неудобно да го кажа предвид резултатите които прави компанията.
    Няма спор - и мен ме радва, че акцията поскъпва тъй като имам акции. НО на каква база тука се раздават такива огромни бобнуси
    ...както се оказва в пъти повече от къде по-мащабни компании.

    Това за мен са си огромни пропуснати ползи, както и за тебе предполагам ако имаш акции тука. При други обстоятелства сега можеше и да си 30 лв вместо 14

    Коментар


    • Съгласен съм единствено с това че е хубаво като са променливи да са на базата на печалбата, ама на базата на приходите си е малко грубичко.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
        Directors of Fortune 500 companies received median pay of $234,000 in 2011. Directorship is a part-time job. A recent National Association of Corporate Directors study found directors averaging just 4.3 hours a week on board work.

        http://en.wikipedia.org/wiki/Board_o...s#Compensation

        М+С е компания която продава и печели в пъти по-малко от компаниите във Fortune 500 а в същото време раздава бонуси на борда които са съпоставими с техните размери а в някои случаи и по високи. Ето и един произволен пример


        Nash-Finch е най-малката комапния от Fortune 500 с приходи за 2013 от $4.8 млрд

        Ако те използват същата бонусна система както при М+С то борда им би трябвало да си раздели $12 млн. или по $1.1 млн. на всеки член(11 общо). С други думи приблизително 5 пъти повече от средния бонус на член на борд на компания от Fortune 500

        Айде да ме извините ама това си е грозна картинка
        И тъй като има хора, които вероятно не биха могли да си преведат поста от английски:

        Директорите на Fortune 500 компании получиха средна заплата от 234 хиляди щатски долара през 2011 година. Директорската работа е на непълно работно време. Едно скорошно проучване на Националната асоциация на корпоративните директори установи, че директорите извършват средно само 4,3 часа на седмица работа свързана с борда.

        Коментар


        • 4850,
          като гледам и пазара много се нашашка с тия бонуси

          п.п. И аз искам ако може без пари да работят, за мен по-добре, ама ми е неудобно да го кажа предвид резултатите които прави компанията.

          Коментар


          • Directors of Fortune 500 companies received median pay of $234,000 in 2011. Directorship is a part-time job. A recent National Association of Corporate Directors study found directors averaging just 4.3 hours a week on board work.

            http://en.wikipedia.org/wiki/Board_o...s#Compensation

            М+С е компания която продава и печели в пъти по-малко от компаниите във Fortune 500 а в същото време раздава бонуси на борда които са съпоставими с техните размери а в някои случаи и по високи. Ето и един произволен пример


            Nash-Finch е най-малката комапния от Fortune 500 с приходи за 2013 от $4.8 млрд

            Ако те използват същата бонусна система както при М+С то борда им би трябвало да си раздели $12 млн. или по $1.1 млн. на всеки член(11 общо). С други думи приблизително 5 пъти повече от средния бонус на член на борд на компания от Fortune 500

            Айде да ме извините ама това си е грозна картинка

            Коментар


            • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
              Бонус и дивидент са лоши думи само в БГ, а после чакаме някой акции всеки момент да скочат, натягаме ластика, а - други тихичко растат. Балони били...
              Критика трябва да има! Като има критика, значи - има акционери, на които им пука - вероятно дългосрочни!
              Аз съм за намаляването на заплатите и увеличение на бонусите

              Така би трябвало да е, ако искаме едно дружество да върви напред - малки заплати и големи бонуси. Да се учат Левски и ЦСКА, където заплатите са от 10 000 до 30 000 лв., в такъв случай защо да се напрягаш

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение
                ...

                Какво лошо има в бонусите - че нали така ще се мотивира мениджмънта, че и по-висока печалба ще изкарат, вместо да се чудят как да я скрият.

                Какво лошо има в дивидента - по-долу г-н Митанкин писа колко общо са разпределени през годините?

                ..
                Бонус и дивидент са лоши думи само в БГ, а после чакаме някой акции всеки момент да скочат, натягаме ластика, а - други тихичко растат. Балони били...
                Критика трябва да има! Като има критика, значи - има акционери, на които им пука - вероятно дългосрочни!
                Аз съм за намаляването на заплатите и увеличение на бонусите
                Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                  Това единствената акция, за която съжалявам, че не притежавам.Но се старая да гледам обективно.Оплакват се от капиталова доходност, оплакват се от дивидент, оплакват се от липса на инвестиции .....?!?!?!? ...Чета, чета и не вярвам на ушите си.Всичкото това за М+С ли го пишат или за някоя друга компания...?!?!?!
                  Да ти кажа честно прав си. Аз също нямам, но не съжалявам (направих, каквото можеше тук + стара планина). Но, ако си дългосрочен, това определено е една от позициите.

                  Какво лошо има в бонусите - че нали така ще се мотивира мениджмънта, че и по-висока печалба ще изкарат, вместо да се чудят как да я скрият.

                  Какво лошо има в дивидента - по-долу г-н Митанкин писа колко общо са разпределени през годините?

                  Да не говорим за инвестициите - нали чрез тях М+С Хидравлик е четвъртото най-голямо дружество в сектора си.

                  Всъщност защо ли пиша - като не ви харесва продавайте, натиснете цената, за да вляза пак

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Vola.X Разгледай мнение
                    Подкрепям. Не може да се разпускаш, когато конкурентите вече са отворили уста да те схрускат. По-добре да бяха в инвестиции тези премии.

                    Че без бонуси не може е повече от ясно - няма как да не се отдели нещо за ръководството. Ако си стегнат малко коланите от борда обаче и ако позаделят малко кеш пре спокойно може да се говори и за по-мащабни инвестиции и защо не за придобивания, които лично аз смятам за най-изгодния вариант. При един такъв сюджет нещата вече ще изглеждат и доста по добре за всички - и акционери и ръководство. Но на този етап докарването на високата печалба не служи добре за акционерите...не и ако е свързана по този начин с възнагражденията на борда!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Матю Стокс Разгледай мнение
                      Прав си, Бенджи, ама не е лакомия, ами "гроздето им кисело"
                      Га им се свидеха 8 лева им виках, че Грозникът е близо - сега гас п-каят.
                      Няма да се учудя, ако цената стигне Политик преди сплита
                      Пък се и натролиха тук някакви от политическата клоака... Кви оставки бълнуваш бе, байно, тва да не ти е парламент или футболен тренер
                      Това единствената акция, за която съжалявам, че не притежавам.Но се старая да гледам обективно.Оплакват се от капиталова доходност, оплакват се от дивидент, оплакват се от липса на инвестиции .....?!?!?!? ...Чета, чета и не вярвам на ушите си.Всичкото това за М+С ли го пишат или за някоя друга компания...?!?!?!
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Ако продължаваш да чакаш на 5 лева все след някой от поредните сплитове следващите 10 години ще успееш да вземеш
                        Защо на 5, няма да спорим сега за 5-те, нека е повече Виждам харесал си 5-цата, нямам против до 5 да го докарате

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
                          Привет балониери !
                          Кога очаквате мислите ще издържи преди евентуалния шус?
                          Ако продължаваш да чакаш на 5 лева все след някой от поредните сплитове следващите 10 години ще успееш да вземеш

                          Коментар


                          • Привет балониери !
                            Кога очаквате мислите ще издържи преди евентуалния шус?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                              При тия доходности, които ви докарва мениджмънта някой от вас са се захванали със заплатите им ....То бива лакомия ама тука няма край.Наемете някой мангал да ви работи за 150 лева да видим колко доходност ще ви докара на акциите.
                              Прав си, Бенджи, ама не е лакомия, ами "гроздето им кисело"
                              Га им се свидеха 8 лева им виках, че Грозникът е близо - сега гас п-каят.
                              Няма да се учудя, ако цената стигне Политик преди сплита
                              Пък се и натролиха тук някакви от политическата клоака... Кви оставки бълнуваш бе, байно, тва да не ти е парламент или футболен тренер

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                                Едва ли някой може да упрекне възнагражденията, като част от мотивацията, когато обаче размера почне да надминава разумните граници е нормално да има отпор! А и не звучи нормално да се бориш масата да продължи да получава по 300лв на месец, когато ти получаваш милиони(визирам Велев)!
                                Подкрепям. Не може да се разпускаш, когато конкурентите вече са отворили уста да те схрускат. По-добре да бяха в инвестиции тези премии.
                                Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

                                Коментар

                                Working...
                                X