IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • "Когато фактите говорят и боговете мълчат" имаше една приказка. Явно тука това не е точно така Ако вие, които имате заплащането на борда за справедливо си бяхте направили труда да се поразровите щяхте да разберете какво имам предвид, но уви. Немога да ви упреквам за това

    Изглежда че стадото се е повело по музиката и си върви там накъдето го закарат а рано или късно иде време и за колене Че и аз съм в това стадо е повече от ясно, но поне гледам да си отварям очите за неща, които са очевадни

    И за тези, които изпитват съмнения за това дали имам или не дял тука - едва ли щях да вдигам толкова шум напразно а с моментната ситуация само дивидента, който ще взема за годината от М+С е сигурно повече от колкото много от спамещите тука са в състояние да инвестират за година

    Коментар


    • Срам ме е да го кажа, не защото не е вярно, а защото ще го кажа вместо Батя, все пак той беше първи, който каза култовото:
      "ВНИМАНИЕ - БАЛОН"
      не е какво? - не е препоръка, разбира се
      останете си със здраве, може и да се пенсионирате някой ден
      Last edited by mechka uteshitelka; 26.03.2014, 14:17.
      Я всегда буду твоим поводом напиться.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alhimik Разгледай мнение
        На градски няма как да не отговоря - all time high е 17,84 на 13.09.2007.
        Така като гледам го наближаваме обаче.
        Относно инвестициите и бъдещия растеж - инвестиции да се правят е хубаво но с мярка и само ако има ясни перспективи за растеж - иначе смисъла се губи ( разбира се винаги има смисъл от инвестиции за ен. ефективност и намаляване на разходите).
        Пример - инвестицията в Сърбия - продукцията оттам трябва да е за пазарите на бившето ОНД доколкото си спомням но е факт че още не могат да тръгнат нещата и засега ни дърпа надолу. Успех.
        +1
        от малкото смислени мнения

        Коментар


        • All time high може да не е назад, а - напред ...
          Докато гледаме миналото, се надявам да растем
          П.С. Какво стана с фабриката в Сърбия?
          Не е препоръка за търговия с ЦК!
          Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iblis Разгледай мнение
            Не бихте ли All time high
            На градски няма как да не отговоря - all time high е 17,84 на 13.09.2007.
            Така като гледам го наближаваме обаче.
            Относно инвестициите и бъдещия растеж - инвестиции да се правят е хубаво но с мярка и само ако има ясни перспективи за растеж - иначе смисъла се губи ( разбира се винаги има смисъл от инвестиции за ен. ефективност и намаляване на разходите).
            Пример - инвестицията в Сърбия - продукцията оттам трябва да е за пазарите на бившето ОНД доколкото си спомням но е факт че още не могат да тръгнат нещата и засега ни дърпа надолу. Успех.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от T3 Разгледай мнение
              Приятна изненада - но интересно на какво се дължи. Тази седмица борсата е заспала и точно тази позиция да изригне. Странно...
              то всяка добра новина на милата ни борса се консумира със седмица закъснение(изключвам спекулантите)
              в статия на инвестор от 24.03.2014 17:58(http://www.investor.bg/novini-i-anal...micata,169274/ )четем:

              М+С Хидравлик отчете 1,134 млн. лв. печалба преди данъци през февруари при продажби за 7,924 млн. лв., като за първите два месеца на годината те са за 15,981 млн. лв. - ръст от 14,8% на годишна база. За март се предвиждат продажби от 8 млн. лв., с което за първото тримесечие те ще достигнат 23,981 млн. лв. - ръст от 12,5% на годишна база.
              Last edited by orakula; 25.03.2014, 19:03.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                4850 или няма акции от МСХ или си няма идея какво всъщност е добре за акционерите. .
                Или и двете.И аз не съм акционер ама на бялото черно не мога да кажа.Има групички по темите, които си мислят, че форъмЪТ е фактор както беше в началото.Като плюят значи ще разпродава цацата и ще си купят тънко.Е да ама не.Нещата с различни.Наистина ме е яд, че нямам акции от МЦХ, макар да съм пределно доволен от доходностите си, защото такива компании на БФБ са единици.Аз поне нямам спомен "комсомолците" около Узунов и Велев да са излъгали досега.За разлика от едни анимационни герои, от които и аз се опарих.
                Та те така.Всеки си има глава на раменете.А това, че има хора, които "включват" апокалиптичните си никове, когато искат да купуват еФтино може само да ме разсмива.
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  тези ми оправиха портфейла накрая
                  Приятна изненада - но интересно на какво се дължи. Тази седмица борсата е заспала и точно тази позиция да изригне. Странно...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                    Честно казано за мен печалбата на този етап е второстепенен фактор тъй като се облага - първо с 10% корпоративен данък и за нас като получатели на дивидент втори път с още 5%.

                    От друга страна и борда като ти дръпне още 6% - остават ти трохи

                    Нямам против възнаграждението да е обвързано с част от приходите - така даже по лесно може да се прогнозират и разходите, но функциониращата формула е прекалено в услуга на борда
                    Не мога да се съглася, че след "колосалните" корпоративен данък 10%, данък дивидент 5% и тантиеми 6% остават "трохи". Аз съм щастлив да получа своя дял от тези трохи!

                    Аз съм ок ръководството да получава много добри възнаграждения, но да не се свързани с приходите, каквато идея разбирам ще бъде гласувана на ОС.

                    Коментар


                    • тези ми оправиха портфейла накрая

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Матю Стокс Разгледай мнение
                        Като са трохи - продай ги бе! Ей на, Бенджи още съжалява, че няма от тези "трохи" дето им казваш (освен ако не е влязъл днес )
                        А като не увираш, че това не е парламент или футболен отбор - оди на събранието и гласувай против с трохите си - нали ще преизбират борда
                        Вземи някакво решение и стига си циврил наоколо - колко дена дуднеш -> не можа да спреш ръста на акцията
                        4850 или няма акции от МСХ или си няма идея какво всъщност е добре за акционерите.

                        За заплащането на ръководството личното ми мнение е - щом правят отлични резултати трябва да получават отлично възнаграждение.

                        за инвестициите и придобиванията - личното ми мнение е никакви придобивания и само необходими инвестиции - т.е да не надвишават разходите за амортизации - и цялата печалба за дивидент.

                        Не мога да разбера " акционер" чиито желания, ако се изпълнят ще повлият ужасно и на управлението на компанията, и на дивидента който получава и на цената на акциите които притежава - та според мен за това 4850 няма акции - просто няма начин акционер да иска точно обратното на това, което е добро за него.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                          От друга страна и борда като ти дръпне още 6% - остават ти трохи
                          Като са трохи - продай ги бе! Ей на, Бенджи още съжалява, че няма от тези "трохи" дето им казваш (освен ако не е влязъл днес )
                          А като не увираш, че това не е парламент или футболен отбор - оди на събранието и гласувай против с трохите си - нали ще преизбират борда
                          Вземи някакво решение и стига си циврил наоколо - колко дена дуднеш -> не можа да спреш ръста на акцията

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                            Съгласен съм единствено с това че е хубаво като са променливи да са на базата на печалбата, ама на базата на приходите си е малко грубичко.

                            Честно казано за мен печалбата на този етап е второстепенен фактор тъй като се облага - първо с 10% корпоративен данък и за нас като получатели на дивидент втори път с още 5%.

                            От друга страна и борда като ти дръпне още 6% - остават ти трохи

                            Нямам против възнаграждението да е обвързано с част от приходите - така даже по лесно може да се прогнозират и разходите, но функциониращата формула е прекалено в услуга на борда

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                              4850,
                              като гледам и пазара много се нашашка с тия бонуси

                              п.п. И аз искам ако може без пари да работят, за мен по-добре, ама ми е неудобно да го кажа предвид резултатите които прави компанията.
                              Не искаш да работят без пари, вервай ми! Българина и без туй има труднолечим афинитет към чуждото...
                              Бонуса - свързан с Печалбата (кой от нас ще ходи на събрание?
                              Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                                Съгласен съм единствено с това че е хубаво като са променливи да са на базата на печалбата, ама на базата на приходите си е малко грубичко.
                                Не бихте ли All time high

                                Коментар

                                Working...
                                X