IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
    Както написах преди няколко дни, на такива като теб и на 7 лева ви беше балон и на 10 пак. Вече сме на 15 и пак ви е балон. На 20 ще се скъсате да ревете. Като мръдне с 50 стинки и ще изпадате в оргазъм, че сте пукнали "балона".
    много с общи приказки ни отговаряш, кажи как да го скъсиме този балон

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
      ха, че като си толкова отворен, кажи как при очевиден балон
      Както написах преди няколко дни, на такива като теб и на 7 лева ви беше балон и на 10 пак. Вече сме на 15 и пак ви е балон. На 20 ще се скъсате да ревете. Като мръдне с 50 стинки и ще изпадате в оргазъм, че сте пукнали "балона".

      Коментар


      • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
        Като си толкоз сигурен що не шортнеш?
        ха, че като си толкова отворен, кажи как при очевиден балон

        Коментар


        • Като си толкоз сигурен що не шортнеш?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
            Това е може би най-качественото дружество на БФБ, а качеството струва пари.

            Нямам акции, но ще чакам удобен момент за влизане
            Ха, "най-качествено" ...За спекуланта няма такъв термин. Най-качественото е това, от което ще направиш (занапред) най-качествени кинти - Aко беше жив добрия Костолани, можеше да го заимства като идея за цитатите
            От това едва ли ще се направят кинти повече, освен мършавия дивидент, който тепърва трябва да се гласува
            Не е препоръка

            Коментар


            • Това е може би най-качественото дружество на БФБ, а качеството струва пари.

              Нямам акции, но ще чакам удобен момент за влизане
              Veni, Vidi, Vici

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                Това е за друга тема. Предполагам знаеш коя
                На всички ни е ясно
                200 мил капитализация, най-изхвърчалото п/е, двойно спрямо софикс, най-ревностни поддръжници, изобщо балониадата си е в ход
                не е препоръка

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Дори и да ги направи тея профити форуърд РЕ от 14 - като за БГ си е поне двойно повече от желателното. А и дивидент де няма и 4% е смешен за моите критерии та да го сложа в дивидентната си колекция.
                  На нисе 20 хартии ми носят 4.9% чист такъв.
                  Пък и кат гледам почти е на ценовите си нива от големиот балоняк 2007-а.

                  Ма обещавам на 100милки кап да помисля по въпроса да почна пълнене.
                  На НИСЕ компаниите с висок дивидент обикновено са в западащи сектори, със спад на приходите и на печалбите през годините. В Западна Европа има такива които хем растят, хем носят приличен дивидент, но и там тези от индустрията не са никак много.

                  А ПЕ 14 ще е вече само сън - за растящи компании разбира се. Такива оценки ги има само при сериозни кризи. А ако човек чака сериозна криза за какво се занимава с акции, а ако не чака сериозна криза - е тогава коефициентите от кризата може просто да ги забрави - повече няма да ги види поне следващите 10-20 години. Там до следващата криза когато ще се случи.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    че какво му е надутото на 200 милиона пазарна капитализация на дружество което прави по над 10 милиона печалба вече три години подред, при това в най-сериозната криза в ЕС от 50 години, и което най-вероятно тази година ще направи 12-15 милиона
                    Дори и да ги направи тея профити форуърд РЕ от 14 - като за БГ си е поне двойно повече от желателното. А и дивидент де няма и 4% е смешен за моите критерии та да го сложа в дивидентната си колекция.
                    На нисе 20 хартии ми носят 4.9% чист такъв.
                    Пък и кат гледам почти е на ценовите си нива от големиот балоняк 2007-а.

                    Ма обещавам на 100милки кап да помисля по въпроса да почна пълнене.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                      Това е за друга тема. Предполагам знаеш коя
                      че какво му е надутото на 200 милиона пазарна капитализация на дружество което прави по над 10 милиона печалба вече три години подред, при това в най-сериозната криза в ЕС от 50 години, и което най-вероятно тази година ще направи 12-15 милиона

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Нищо подобно - аз ако мисля че е дори и надценено да съм се махнал, да не говорим за балони и така нататък.
                        Това е за друга тема. Предполагам знаеш коя

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение
                          докога ще надувате парата в тенджерата, налягането вече става мегапаскали
                          Нищо подобно - аз ако мисля че е дори и надценено да съм се махнал, да не говорим за балони и така нататък.

                          Коментар


                          • Eвала и от мене пичове, но .... как я мислите тази работа - докога ще надувате парата в тенджерата, налягането вече става мегапаскали

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Да видим - инвестиции - очевидно не могат да изкарват с нови инвестиции същата рентабилност - както между другото говорех и преди две години пак в разговор с теб ако не се лъжа. И тогава и сега мнението ми е че инвестициите унищожават рентабилност за акционерите - и инвестицията им в Сърбия за сега го доказва. Като така и намаляват дивидента.

                              За заплащането на управляващите - докато аз получавам отлична дивидентна доходност и същевременно ръст в цената на акциите нямам проблем с размера на заплащането. ОБАЧЕ - моя интерес е максимизиране на печалбата и на дивидента към мен, мен не ме интересуват приходите, за какво са ми високи приходи, ако новите приходи всъщност носят нисък марж на печалбата и съответно на мен ми се удря дивидента, а и цената на акцията.

                              Придобивания - за какъв х.й ми е фирмата да придобива нещо си - след като не само не повишава ренттабилността си, а дори и я намалява. По добре на мен да ми дадат дивидент, изкаран от високата им рентабилност, пък аз да си избирам къде да го инвестирам този дивидент. По света има и други рентабилни компании, но за съжаление МСХ няма как тях да ги придобива, но пък аз мога да си купувам и техни акции с дивидента. Така че предпочитам аз лично да си диверсифицирам портфейла вместо МСХ да го прави вместо мен. Вярвам че се справят прекрасно с това което правят - но пък съм убеден че личните ми възможности за избор на инвестиции и диверсификация значително превъзхождат това което могат да ми предложат от МСХ.
                              евала!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                                "Когато фактите говорят и боговете мълчат" имаше една приказка. Явно тука това не е точно така Ако вие, които имате заплащането на борда за справедливо си бяхте направили труда да се поразровите щяхте да разберете какво имам предвид, но уви. Немога да ви упреквам за това

                                Изглежда че стадото се е повело по музиката и си върви там накъдето го закарат а рано или късно иде време и за колене Че и аз съм в това стадо е повече от ясно, но поне гледам да си отварям очите за неща, които са очевадни

                                И за тези, които изпитват съмнения за това дали имам или не дял тука - едва ли щях да вдигам толкова шум напразно а с моментната ситуация само дивидента, който ще взема за годината от М+С е сигурно повече от колкото много от спамещите тука са в състояние да инвестират за година
                                Да видим - инвестиции - очевидно не могат да изкарват с нови инвестиции същата рентабилност - както между другото говорех и преди две години пак в разговор с теб ако не се лъжа. И тогава и сега мнението ми е че инвестициите унищожават рентабилност за акционерите - и инвестицията им в Сърбия за сега го доказва. Като така и намаляват дивидента.

                                За заплащането на управляващите - докато аз получавам отлична дивидентна доходност и същевременно ръст в цената на акциите нямам проблем с размера на заплащането. ОБАЧЕ - моя интерес е максимизиране на печалбата и на дивидента към мен, мен не ме интересуват приходите, за какво са ми високи приходи, ако новите приходи всъщност носят нисък марж на печалбата и съответно на мен ми се удря дивидента, а и цената на акцията.

                                Придобивания - за какъв х.й ми е фирмата да придобива нещо си - след като не само не повишава ренттабилността си, а дори и я намалява. По добре на мен да ми дадат дивидент, изкаран от високата им рентабилност, пък аз да си избирам къде да го инвестирам този дивидент. По света има и други рентабилни компании, но за съжаление МСХ няма как тях да ги придобива, но пък аз мога да си купувам и техни акции с дивидента. Така че предпочитам аз лично да си диверсифицирам портфейла вместо МСХ да го прави вместо мен. Вярвам че се справят прекрасно с това което правят - но пък съм убеден че личните ми възможности за избор на инвестиции и диверсификация значително превъзхождат това което могат да ми предложат от МСХ.

                                Коментар

                                Working...
                                X