IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
    Да, да много ще е жалко. Особено преди да дойде шуса след увеличението, да усетиш на какво се вика шус
    ми то ако човек не печели когато пазара върви нагоре, никога няма да печели

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Аз вече излязох с по-голямата част от фармата, вкарах ги в ЦКБ за месец, изкарах още едни бързи 30% след това увеличих значително МЦХ още 40% отгоре. За момента в краткосрочен срок не виждам някаква ясна печалба, така че ще си стоя в МЦХ за момента. Де да знам може пък ПЕ 50 да стане още тази година Ще е жалко да съм излязъл едвам в началото на движението
      Да, да много ще е жалко. Особено преди да дойде шуса след увеличението, да усетиш на какво се вика шус

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        И никой не отваря дума какво ще стане от следващото тримесечие на главните им пазари и как ще се конкурират с девалвираните гривни и рубли, и да пудрят ще е до време...
        Вътрешна информация по чл. 4 от Закона срещу пазарните злоупотреби с финансови инструменти

        На основание чл. 100к., ал. 1, от ЗППЦК Ви уведомяваме, че за месец март 2014 година „СОФАРМА” АД реализира ръст в продажбите си с 16% спрямо същия месец на предходната година в т.ч. с 10% намаление на продажбите за вътрешен пазар и с 32% увеличение на продажбите за износ. Приходите от продажби през първо тримесечие на 2014 година се увеличават с 6% спрямо същия период на миналата година в т.ч. с 3% увеличение на продажбите за вътрешен пазар и с 8% увеличение на продажбите за износ.

        Казват си, хората са си свестни

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
          Той по-добре да се радва, и да пали свещи, че мажовеца не е инвестирал нещо от кеша за да прибере още дял от някоя банка, както го издокараха при друго от техните дружества
          И сега са го нагиздили с РЕ 37, тесли и фейсбуци муци ряпа да ядат.
          Не че не си струва 3-те лева ( и сам го бях казал когато беше още под 1.50), ама при очаквана 3 пъти поне по голяма печалба, де я няма.

          Ама тези мажовци тука верно са по цвете за мирисане. Ония обаче де са се хванали на хорото с най големия бг спекулант ( не е Батята ) и си мислят че са на голям келепир, а он е винаги 5 хода преди тях...жал ми е. Особено както и ромове се появиха напоследък - работата май ще стане "тука има тука нема".
          И никой не отваря дума какво ще стане от следващото тримесечие на главните им пазари и как ще се конкурират с девалвираните гривни и рубли, и да пудрят ще е до време...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
            Ами добро е, имаш повода да се радваш, но не и да злорадстваш понеже и аз на толкова от другото и за същото време. Надявам се на още толкова, дано и теб те огрее у фармата, въпреки, че за нови 100% там ми идва малко в повече да си го представя.
            Ама стой си де, както ти харесва, все пак. Дано не ти се наложи да разлюбиш фармата и да влизаш в биов., че след всичко писано и брисано дотука, ще е интересно ако обърнеш палачинката )))
            Аз вече излязох с по-голямата част от фармата, вкарах ги в ЦКБ за месец, изкарах още едни бързи 30% след това увеличих значително МЦХ още 40% отгоре. За момента в краткосрочен срок не виждам някаква ясна печалба, така че ще си стоя в МЦХ за момента. Де да знам може пък ПЕ 50 да стане още тази година Ще е жалко да съм излязъл едвам в началото на движението

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Ми аз изкарах 100% от фармата за една година от тези игри - не бих казал че съм недоволен
              Ами добро е, имаш повода да се радваш, но не и да злорадстваш понеже и аз на толкова от другото и за същото време. Надявам се на още толкова, дано и теб те огрее у фармата, въпреки, че за нови 100% там ми идва малко в повече да си го представя.
              Ама стой си де, както ти харесва, все пак. Дано не ти се наложи да разлюбиш фармата и да влизаш в биов., че след всичко писано и брисано дотука, ще е интересно ако обърнеш палачинката )))

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
                Хем си казваш че не знаеш, и не ти е ясно, хем си говориш няопаки заради самото говорене,
                То пък във фармата много се връща при вас, 2, до 3% дивидент а точенето на фармовия кеш за спекуланстките заигравки на мажото с неговите артии не виждате, игрите с лекарствта, когато хората бяха настръхнали че в турция по-евтини, че гониха някакви протежета там горе и т.н. За чий ви бяха инвестициите в доверие нямащо нищо общо с фармацията и т.н. това си го мълчите и се пъчите че случили на "добър" мажо. Като ви е хубав мажото и не му търсите сметка - нека още ви дере
                Ми аз изкарах 100% от фармата за една година от тези игри - не бих казал че съм недоволен

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
                  Той по-добре да се радва, и да пали свещи, че мажовеца не е инвестирал нещо от кеша за да прибере още дял от някоя банка, както го издокараха при друго от техните дружества
                  Що, слабо ме интересува, просто ще продам и ще си купя нещо друго 3M, например или GE

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Ха - ми начини много, трансферни цени, купуване на "интелектуална" собственост, условия при финансиране - де да знам какво използват от Хювефарма - но никой не е толкова тъп че да държи собственост от толкова печелившо дружество като Биовет и да не си прибира печалбата от него. Освен миноритарните акционери на Биовет разбира се - които при това се надъхвате колко е готино, печелившо и евтино


                    . Ми то Биовет винаги е било евтино, и на върха на ентусиазма през 2007 не мръдна кой знае колко, пазара дърпаше със стотици проценти биовет с десетки. Щото всеки човек с пари е наясно че от тук нищо няма да се върне при него - нито през дивидент, нито през продажба на дружеството, нито по някакъв друг начин - мъртви пари, разчитащи на по-тъпи купувачи готови да купуват по-скъпо мъртви пари.
                    Хем си казваш че не знаеш, и не ти е ясно, хем си говориш наопаки за самото говорене,
                    То пък във фармата много се връща при вас, 2, до 3% дивидент а точенето на фармовия кеш за спекуланстките заигравки на мажото с неговите артии не виждате, игрите с лекарствта, когато хората бяха настръхнали че в турция по-евтини, че гониха някакви протежета от горе и т.н. За чий ви бяха инвестициите в доверие нямащо нищо общо с фармацията и т.н. това си го мълчите и се пъчите че случили на "добър" мажо. Като ви е хубав мажото и не му търсите сметка - нека още ви дере

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
                      Да бе кой казва, че Сити има биов а не Хюве, та нали за да влезем в биов знаем акционерните играчи. Повече от ясно ми е, че Сити са в Хюве, не сме малоумни да го повтаряме едно и също, въпроса беше съвсем друг, как ще печелят толкова в хювето, уж за сметка на биовет, без биовет да пишел печалби за биоветските акционери.
                      Това да не е mch да ви отмъкват кеша с бонуси. )))
                      Едно време и мажовеца на патката я дялкаше с едноличен дивидент само за него, ама чак дотам да се докара тук не вярвам, все пак е най-"елитното" и поради това най-оценено дружество в софикс,
                      (ps. То и с патката беше така някога, та не се знае какво ли още може да сервира бъдещето на бфб )
                      Той по-добре да се радва, и да пали свещи, че мажовеца не е инвестирал нещо от кеша за да прибере още дял от някоя банка, както го издокараха при друго от техните дружества
                      Я всегда буду твоим поводом напиться.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
                        Да бе кой казва, че Сити има биов а не Хюве, та нали за да влезем в биов знаем акционерните играчи. Повече от ясно ми е, че Сити са в Хюве, не сме малоумни да го повтаряме едно и също, въпроса беше съвсем друг, как ще печелят толкова в хювето, уж за сметка на биовет, без биовет да пишел печалби за биоветските акционери.
                        Това да не е mch да ви отмъкват кеша с бонуси. )))
                        Едно време и мажовеца на патката я дялкаше с едноличен дивидент само за него, ама чак дотам да се докара тук не вярвам, все пак е най-"елитното" и поради това най-оценено дружество в софикс,
                        (ps. То и с патката беше така някога, та не се знае какво ли още може да сервира бъдещето на бфб )

                        Ха - ми начини много, трансферни цени, купуване на "интелектуална" собственост, условия при финансиране - де да знам какво използват от Хювефарма - но никой не е толкова тъп че да държи собственост от толкова печелившо дружество като Биовет и да не си прибира печалбата от него. Освен миноритарните акционери на Биовет разбира се - които при това се надъхвате колко е готино, печелившо и евтино


                        . Ми то Биовет винаги е било евтино, и на върха на ентусиазма през 2007 не мръдна кой знае колко, пазара дърпаше със стотици проценти биовет с десетки. Щото всеки човек с пари е наясно че от тук нищо няма да се върне при него - нито през дивидент, нито през продажба на дружеството, нито по някакъв друг начин - мъртви пари, разчитащи на по-тъпи купувачи готови да купуват по-скъпо мъртви пари.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Сити има дял в Хювефарма, не в Биовет. Така че съвсем спокойно може да прави пари дори и акционерите на Биовет да пият само студена вода - както им се и случва.
                          Да бе кой казва, че Сити има биов а не Хюве, та нали за да влезем в биов знаем акционерните играчи. Повече от ясно ми е, че Сити са в Хюве, не сме малоумни да го повтаряме едно и също, въпроса беше съвсем друг, как ще печелят толкова в хювето, уж за сметка на биовет, без биовет да пишел печалби за биоветските акционери.
                          Това да не е mch да ви отмъкват кеша с бонуси. )))
                          Едно време и мажовеца на патката я дялкаше с едноличен дивидент само за него, ама чак дотам да се докара тук не вярвам, все пак е най-"елитното" и поради това най-оценено дружество в софикс,
                          (ps. То и с патката беше така някога, та не се знае какво ли още може да сервира бъдещето на бфб )

                          Коментар


                          • И какво като активите му са малко след като дивидента който дава е голям. Това просто показва че е супер ефективно дружество - точно това което и аз казвам.

                            Аз като си купувам акции от дружество ме интересува делът от печалбата който ще дойде към мен какъв процент ми е от инвестираната сума и как ще нараства във времето. А не какви кухи активи му се мъдрят в баланса и от които не изкарва нищо, пък и аз няма да изкарам нищо - както са 95% от компаниите на БФБ.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Ти каза 20 милиона за 15 години - аз ти казах че е глупост и ти го доказах. Всяка година МСХ дават дивидент. Последните години печалбата е по-голяма и дивидентите са по-големи като сума.
                              24 mln, за 15 години, kazah ti по спомен. И няма защо да скътаваш годините, като нищо не си доказал. това са 15 години развитие и сега като опират до застой в развитието започват да пускат повече дивидент, което между другото хич ама хич не е гаранция за бъдещи такива. Дори имаше прдложение да ви го намаляват за последната година, Отделно искаш да кажеш че мажовците като света вода ненапита не ви отмъкнаха някакви милионки като бонуси - имаше спорове и в тази тема, няма какво да се правеш на неразбрал, както и много добре ти е ясно, че нищо не си доказал. Написах ти дори долу по 1,5 средно на година, което прави грубо 22.5 - нали сам казваше, че си падаш по средните данни - грешката до 24 е била към 6% - голямо нещо си доказал, а същността на въпроса не беше в точните цифри а че раздадените 24 млн за 15 години никак не е правилното обяснение за това че активите са най-малките в софикс около 70 мил, а ти го оправдаваш този добре оценен екземпляр, че щяло да стане най-скъпото в софикс, Добре ама не пасем трева
                              Я всегда буду твоим поводом напиться.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
                                Е пак се изказа, като магаре на лед.
                                Сити щяло да прибира пък ние не. Как ще прибира сити от хюве, ако биовет не запише печалба
                                Сити има дял в Хювефарма, не в Биовет. Така че съвсем спокойно може да прави пари дори и акционерите на Биовет да пият само студена вода - както им се и случва.

                                Коментар

                                Working...
                                X