IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    Аман от заядливци!
    Най-качесттвение компании на БФБ са СФАРМ, М+С и Албена - пазара ясно го показва!
    Вие освен Биовет какво друго харесвате?
    Кой пазар ? Кога ? За колко време ? Докога ?
    За мене най достоверно си е 5г. сравнение с пролетта на 2009, когато дет се вика всички акции са си седнали с дупето на фундамента след голямото пиууу.

    Ето го 4-те най добри за които е гласувал маркета:
    БТХ - над 500%
    МЦХ - 440 %
    Хес - 400%
    Атера - 300%

    Всички други са далеч назад, включително и любимата ти чичова дет с дивидентите си едва вързва 150% и то при положение че е плондирана на 20РЕ в момента.
    За неликвидни избушковци да не приказваме.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Eon Разгледай мнение
      Ае ravnovesie, като чета постовете ти, гледам само дивиденти са ти у главата...

      за къв чеп купуваш тогава акции бе, купи си корпоративни облигации.

      Аз като съм купил Биовет на 5,50 лв, означава, че съм се прецакал така ли?

      Нищо лично, ама българина от всичко разбира... и ги говори едни големи и широки, като на кръчмата на село, едни общи приказки дето изобщо нямат връзка с реалността.
      равновесния си е обрал крушите, цял ден се мъчи горкия да отразява атаките, като чета, ама сам сред вълци издържа ли се на две смени и то в почивен ден
      Last edited by mechka uteshitelka; 05.04.2014, 21:25.
      Я всегда буду твоим поводом напиться.

      Коментар


      • Още ли се надлъгвате тук?

        Коментар


        • Ае ravnovesie, като чета постовете ти, гледам само дивиденти са ти у главата...

          за къв чеп купуваш тогава акции бе, купи си корпоративни облигации.

          Аз като съм купил Биовет на 5,50 лв, означава, че съм се прецакал така ли?

          Нищо лично, ама българина от всичко разбира... и ги говори едни големи и широки, като на кръчмата на село, едни общи приказки дето изобщо нямат връзка с реалността.
          Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Marti Разгледай мнение
            Не знаети ли, че 5МН=5 Мечки Напляскани. Хората са ви го загатнали, тук биковте царуват. При възможен ръст от 15-20% годишно след 5 години къде отиваме !
            Ами да де, точно мечките ви се явиха да ви кажат, че на 15-20% ръст, отговаряте с 100% ръст в цените на артиите
            Засега две мечки. А като дойдат и другите три мисля нещата ще са по-ясни вече
            Ако за 5 години отговаряте със същия ръст в артиите - трябва може би пак да си припомним хипотезата на д-р Каро - че може да съществуват моменти в живота на една артия, когато тя заживява самостоятелно и без връзка с фундамента, а в случая понеже я развързвате нагоре, това може само да ви радва в бъдеще
            Отговорих шеговито като продължение на шеговития ви стил, нека се пошегуваме малко преди лягане ))
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Не знаети ли, че 5МН=5 Мечки Напляскани. Хората са ви го загатнали, тук биковте царуват. При възможен ръст от 15-20% годишно след 5 години къде отиваме !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Преди 3 години имах няколко пъти повече в България от сега. И то пак в същите хартии

                Аз доколкото си спомням точно тогава спорих с него за това и дадох този хоризонт. Всяка една от тези хартии и тогава и сега са под ПБ 0,5 и той се беше набутал доста яко в синергон, който до колкото си спомням тогава бе към 2 лева. Сега е още далеч от тогавашните нива
                Мисля, че се заблуждаваш за времето, той беше в синергон в цени под кинт. Но както казах в синергон беше най-слабия ръст сред неговите
                Инвестициите му в хим, елтос, зхб, газ, ццб... просто разбиват като доходност - справка виж и доходностите постигнати от Батя!
                Поздравявам ги чистосърдечно за умелите виждания
                И един от тях не чух да споменава монбат, мцх, сфарм или други "фундаментални" стълбове в софикс. Тяхната воля се прояви в "избушеняците"
                Last edited by padre Bonaventura; 05.04.2014, 19:43.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
                  Ооо - не! Съвсем не !
                  Не си разбрал изобщо стратегията му! Аз затова много искам да искам да се върне!
                  Изпадаш в заблуждение от това, че усредняваш за някави произволно взети от теб години!
                  Геко не би инвестирал преди 3 години. А Вероятно и ти не си се набутал със същите количества в сегашните си артии
                  Геко имаш принцип да изчака сриването на п/б под 0,5 доколкото помня. Инвестициите му в хима на 0,6, ццб от о,55, елтос, зхб на 0,25.. многократно ви бият като ръст! Аз лично спорих с него за синергон, е да от тези май там ръста беше най-малък, но дано със спора ни там не навредих на идеята му да пише !
                  Преди 3 години имах няколко пъти повече в България от сега. И то пак в същите хартии

                  Аз доколкото си спомням точно тогава спорих с него за това и дадох този хоризонт. Всяка една от тези хартии и тогава и сега са под ПБ 0,5 и той се беше набутал доста яко в синергон, който до колкото си спомням тогава бе към 2 лева. Сега е още далеч от тогавашните нива

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Да пазара показва че е в сериозна грешка. За последните три години резултата му щеше да е съответно Синергон -14%
                    Елтос -на нулата
                    Химимпорт -36%
                    Билборд -1,3%

                    За същия период от високото ПБ
                    Софарма +1,1%
                    МСХ +123%
                    Монбат +30%

                    Пазарът не почва и не свършва от януари 2014
                    Ооо - не! Съвсем не !
                    Не си разбрал изобщо стратегията му! Аз затова много искам да искам да се върне!
                    Изпадаш в заблуждение от това, че усредняваш за някави произволно взети от теб години!
                    Геко не би инвестирал преди 3 години. А Вероятно и ти не си се набутал със същите количества в сегашните си артии
                    Геко имаш принцип да изчака сриването на п/б под 0,5 доколкото помня. Инвестициите му в хима на 0,6, ццб от о,55, елтос, зхб на 0,25.. многократно ви бият като ръст! Аз лично спорих с него за синергон, е да от тези май там ръста беше най-малък, но дано със спора ни там не навредих на идеята му да пише !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
                      A
                      Много ми липсва на мен Геко, и затова не мога да забравя вижданията му за п/б. Той би спечелил сега от инвестициите си в синергон (имахме дружеска закачка там), от елтос, хим, билборд и т.н. - принципа му беше да инвестира при ниското п/б.

                      А дали би бил прав или не - пазарът вече го доказва при неговите инвестиции. Той би имал по-голяма възвръщаемост там, отколкото тук, ако погледнем случилото се назад.
                      Да пазара показва че е в сериозна грешка. За последните три години резултата му щеше да е съответно Синергон -14%
                      Елтос -на нулата
                      Химимпорт -36%
                      Билборд -1,3%

                      За същия период от високото ПБ
                      Софарма +1,1%
                      МСХ +123%
                      Монбат +30%

                      Пазарът не почва и не свършва от януари 2014

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        ми то ако човек не печели когато пазара върви нагоре, никога няма да печели
                        Aми то нищо не е вечно, включително и вървенето нагоре, а вие доста го извървяхте май
                        Много ми липсва на мен Геко, и затова не мога да забравя вижданията му за п/б. Той би спечелил сега от инвестициите си в синергон (имахме дружеска закачка там), от елтос, хим, билборд и т.н. - принципа му беше да инвестира при ниското п/б.
                        Много ми е интерсно и особено какво би ви казал тук при п/б 3.3. Това мисля би означавало нещо свръхестествено като цена за него, и би ви сразил с неговата логика.
                        А дали би бил прав или не - пазарът вече го доказва при неговите инвестиции. Той би имал по-голяма възвръщаемост там, отколкото тук, ако погледнем случилото се назад.
                        Ползвам повода на вашия спор и случилото се до момента на бфб, да му се извиня най-официално и да го помоля. пак да се върне във форума, където е добре дошъл между приятели!
                        Липсват ми свежите му, оптимистични коментари, вкарващи живителни струи оптимизъм, където е особено нужно.
                        Ела Геко, ела си, да кажеш, какво мислиш за това чудо на чудесата

                        Коментар


                        • Имал съм и Елхим и ХЕС и ги продадох на печалба - особенно ХЕС.
                          Това което не ми харесва в тях е - нисколиквидни са,
                          не инвестират особенно сериозно в производството си - като Монбат и М+С например!
                          Имат мажоритар, който ги кара да наливат печалбата в други дейности.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Тони, да качествени са но има и други-Обясни ми например с какво ХЕС или ЕЛХИМ или Монбат им отстъпват
                            Мислех си в момента в който поствах че забравих Монбат!

                            Коментар


                            • Тони, да качествени са но има и други-Обясни ми например с какво ХЕС или ЕЛХИМ или Монбат им отстъпват

                              Коментар


                              • Аман от заядливци!
                                Най-качесттвение компании на БФБ са СФАРМ, М+С и Албена - пазара ясно го показва!
                                Вие освен Биовет какво друго харесвате?

                                Коментар

                                Working...
                                X