IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
    Бедна ти е фантазията колко ШИРОК е моят Sofix , но за ваксата и шуса - аз съм слаломист , та на един шус ли да плаша ( има и шус или даш -мярка в коктейлите, те така ще ги поема и при двете хидравлики )
    Та като му дойде времето ще се шускаме , а решението на спора ще трябва да го изчакаме след 1-2-годинки във времето пред нас !

    Разправяш 2 год... а има-няма седмица и половина и цената се шусна. ... Пък изглежда и не иска да спира. Поемателите да я поемат
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Добър вечер, започна ли шуса ?
      Я всегда буду твоим поводом напиться.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение
        mdaaa, още една мечка се явява от липсващите три
        Ok, накачулили са се на клона, блазне ги артията, уж имиджова, напудрен имидж и във форума, а защо !? Къде е келепира - за 3 кинта ли е целия зор, - да купиш на 15, за да шитиш на 18 !????
        Мерси - за 15-17% рискован профит, дори да е златен балоняк, напън за тия %, които може да са марж в други хартии не ми е актуална перспектива
        Ммне - не е препоръка
        Остави се, имат хората кинти, да си ги трошат както си искат
        Не изключвам и корекция в борсите, включая софикс, а ако се случи е вероятно по средата на корекцията да излязат новоемитираните артии (които дотогава няма как да са се продавали), та просто няма начин в такъв вариант да не се появи някой тарикат който да иска да каже "удри уйно" . Ще ми е интересно да видя как ще се разсипе тарикатлъка по баира, като спукана гайда на слънце
        не е препоръка
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
          Ами да де, точно мечките ви се явиха да ви кажат, че на 15-20% ръст, отговаряте с 100% ръст в цените на артиите
          Засега две мечки. А като дойдат и другите три мисля нещата ще са по-ясни вече
          Ако за 5 години отговаряте със същия ръст в артиите - трябва може би пак да си припомним хипотезата на д-р Каро - че може да съществуват моменти в живота на една артия, когато тя заживява самостоятелно и без връзка с фундамента, а в случая понеже я развързвате нагоре, това може само да ви радва в бъдеще
          Отговорих шеговито като продължение на шеговития ви стил, нека се пошегуваме малко преди лягане ))
          mdaaa, още една мечка се явява от липсващите три
          Ok, накачулили са се на клона, блазне ги артията, уж имиджова, напудрен имидж и във форума, а защо !? Къде е келепира - за 3 кинта ли е целия зор, - да купиш на 15, за да шитиш на 18 !????
          Мерси - за 15-17% рискован профит, дори да е златен балоняк, напън за тия %, които може да са марж в други хартии не ми е актуална перспектива
          Ммне - не е препоръка

          Коментар


          • Надценeна акция, защитавана он тези. които сме си я купили през кризата (кгато пак бе надценена), а не слиза от пьрва позиция вьв форума... За справка - миналата година бе Непоклатимите...
            Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
              що се задявате сега с биовет, ще ви отнесе като диана експрес през малка гара. таме само активите са им повече от вашата капитализация, да не говорим че 90% са в износ, товарят хапчетата в чували даже за индия, нямат време да ги опаковат, какво сте се зарибили като слънчасали с тоя балоняк капитализацията им тройно по-ниска от тази, собствена развойна дейност, два-три пъти са повече като хора, аз даже се чудя как така неохима ги изпревари в капитализация, мисля че пазара ги държеше сравнително в еднаква капитализация, а дали пък няма да го наваксва вече, тука обаче накъде ще го навакса нямам идея, най-много да сложи ваксата под ските
              a ne e preporuka, да не се пък разтревожиш допълнително сега, кефи ме мене инвестицията на sofix там и това си е

              Бедна ти е фантазията колко ШИРОК е моят Sofix , но за ваксата и шуса - аз съм слаломист , та на един шус ли да плаша ( има и шус или даш -мярка в коктейлите, те така ще ги поема и при двете хидравлики )
              Та като му дойде времето ще се шускаме , а решението на спора ще трябва да го изчакаме след 1-2-годинки във времето пред нас !
              Last edited by inta53; 06.04.2014, 10:50.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                А бе тука голяма атака от навлеци, орки и прочее на които "гроздето им киселее". Като не ви харесва МСХ-то какво спамите и дуднете в темата му? Балоняк било, не знам си какво било... ха-ха-ха.

                А относно "Биовет" ви желая приятни сънища и сбъдване на всички (повечето) мечти. С такъв "мастит бизнесмен" начело вероятно ви чакат много емоционални и "светли" бъднини. Нещо като "светлото бъдеще", което тези дето го спуснаха построиха, ама само за себе си... Заслужавате да се поразровя малко из нета и да намеря едно-две статийки с негови интервюта и с хронология на цялата далавера по приватизацията на "Биовет", които прекрасно го обрисуват и като човек, и като бизнесмен. А в едно от интервютата му имаше също така едно много интересно откровение на господина досежно малките акционери, които той нежно определяше като... "спекуланти" . Айде моля ви се? С такъв домуз да правите дослук...?!? И да чакате възвръщаемост и дивиденти? Явно много обичате риска нали? Аз по-малко.
                Лично аз не съм казал, че MCH не ми харесва.

                Дискусията се върти около компании, които дават дивидент и такива които не дават. Равновесие спори тука, че едва ли не компании, които не дават дивидент след като са зрели/установени компании, са пълен шит. За това му казах, да си купи корпоративни облигации, като иска дивидент - все същото е.

                Аз не коментирам мажоритаря на Биовет, нито пък мажоритаря на МЦХ.

                Не разбирам защо отклоняваш темата?

                Чичо Манчо - ако не си учил финанси, нека ти обясня, че доходността и възвръщаемостта от акции не се състои само от дивидент. Има и нещо друго, дето в големите дебели учебници го наричат price appreciation.
                Last edited by Eon; 06.04.2014, 09:05.
                Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

                Коментар


                • А бе тука голяма атака от навлеци, орки и прочее на които "гроздето им киселее". Като не ви харесва МСХ-то какво спамите и дуднете в темата му? Балоняк било, не знам си какво било... ха-ха-ха.

                  А относно "Биовет" ви желая приятни сънища и сбъдване на всички (повечето) мечти. С такъв "мастит бизнесмен" начело вероятно ви чакат много емоционални и "светли" бъднини. Нещо като "светлото бъдеще", което тези дето го спуснаха построиха, ама само за себе си... Заслужавате да се поразровя малко из нета и да намеря едно-две статийки с негови интервюта и с хронология на цялата далавера по приватизацията на "Биовет", които прекрасно го обрисуват и като човек, и като бизнесмен. А в едно от интервютата му имаше също така едно много интересно откровение на господина досежно малките акционери, които той нежно определяше като... "спекуланти" . Айде моля ви се? С такъв домуз да правите дослук...?!? И да чакате възвръщаемост и дивиденти? Явно много обичате риска нали? Аз по-малко.
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Шъ отнесе таратанки, ще се научите и вие че печалбата на Биовет както я има така и я няма, ама ще сте изпуснали докато чакате Годо целия бичи пазар.
                    Благодаря ти, че си се загрижил за мен и не спиш спокоен сън за да ни предпазиш давайки съвети.

                    Оценявам го.
                    Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                      НА КЪСОГЛЕД ЛИ СЕ ПРАВИШ ?- А колко ли са стрували коментираните хартии - КОГАааааТО БИОВЕТо беше 5,50
                      не те разбирам, какво имаш предвид? Кои коментирани хартии - МЦХ ли?
                      Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

                      Коментар


                      • Шъ отнесе таратанки, ще се научите и вие че печалбата на Биовет както я има така и я няма, ама ще сте изпуснали докато чакате Годо целия бичи пазар.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                          НА КЪСОГЛЕД ЛИ СЕ ПРАВИШ ?- А колко ли са стрували коментираните хартии - КОГАааааТО БИОВЕТо беше 5,50
                          що се задявате сега с биовет, ще ви отнесе като диана експрес през малка гара. таме само активите са им повече от вашата капитализация, да не говорим че 90% са в износ, товарят хапчетата в чували даже за индия, нямат време да ги опаковат, какво сте се зарибили като слънчасали с тоя балоняк капитализацията им тройно по-ниска от тази, собствена развойна дейност, два-три пъти са повече като хора, аз даже се чудя как така неохима ги изпревари в капитализация, мисля че пазара ги държеше сравнително в еднаква капитализация, а дали пък няма да го наваксва вече, тука обаче накъде ще го навакса нямам идея, най-много да сложи ваксата под ските
                          a ne e preporuka, да не се пък разтревожиш допълнително сега, кефи ме мене инвестицията на sofix там и това си е
                          Last edited by precakanoto; 06.04.2014, 00:18.
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Eon Разгледай мнение
                            Ае ravnovesie, като чета постовете ти, гледам само дивиденти са ти у главата...

                            за къв чеп купуваш тогава акции бе, купи си корпоративни облигации.

                            Аз като съм купил Биовет на 5,50 лв, означава, че съм се прецакал така ли?

                            Нищо лично, ама българина от всичко разбира... и ги говори едни големи и широки, като на кръчмата на село, едни общи приказки дето изобщо нямат връзка с реалността.
                            НА КЪСОГЛЕД ЛИ СЕ ПРАВИШ ?- А колко ли са стрували коментираните хартии - КОГАааааТО БИОВЕТо беше 5,50

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Eon Разгледай мнение
                              Ае ravnovesie, като чета постовете ти, гледам само дивиденти са ти у главата...

                              за къв чеп купуваш тогава акции бе, купи си корпоративни облигации.

                              ...

                              ... и ги говори едни големи и широки, като на кръчмата на село, едни общи приказки дето изобщо нямат връзка с реалността.
                              Да, да, питах се, дали само аз съм имало това усещане, като ги четох
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Кой пазар ? Кога ? За колко време ? Докога ?
                                За мене най достоверно си е 5г. сравнение с пролетта на 2009, когато дет се вика всички акции са си седнали с дупето на фундамента след голямото пиууу.

                                Ето го 4-те най добри за които е гласувал маркета:
                                БТХ - над 500%
                                МЦХ - 440 %
                                Хес - 400%
                                Атера - 300%

                                Всички други са далеч назад, включително и любимата ти чичова дет с дивидентите си едва вързва 150% и то при положение че е плондирана на 20РЕ в момента.
                                За неликвидни избушковци да не приказваме.
                                Тази изразителност в думата "плондирана" ми харесва и ще я взаимствам може би понякога и в мои писаници. Няма да се сърдиш се надявам ?
                                Какво ти е мненито за тази хартия пип, по скалата "плондираност" - малко, средно, много, свръх, прекалено или хипер плондирано
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X