IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Катекс АД (5KTE / KTEX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • естестно че е споразумение иначе защо ще слагат толкова акции на тезгяха,с одесос не беше ли споразумение днес ?

    Коментар


    • Добре, дай някакво обяснение за изсипването - цената е 28.70, за 2 дни прави солидно увеличение и изведнъж някой изсипва огромен пакет достигайки до цени, подобни на цените при "черните периоди". Нямам никакви съмнения в компетентността на брокерите от Инвестбанк. Не са купували нещо, така, че да освобождават пари. Надали са имали нужда от тези пари за ликвидност. Ако намекваш за споразумение с 2мата купувачи на големите пакети, жалко за борсата ни, но дори и така да е, защо се прави?

      Коментар


      • Искам първо да уточня, че не следя позицията, не съм я анализирал и не мога да се ангажирам с мнение относно фундамент, перспективи и т.н., но ми направи впечатление днешното изсипване, а още по-голямо впечатление ми правят някои коментари във форума. За какъв натиск на цената от страна на големите става въпрос? "Големите" които не могли да си накупят и сега натискали цената за да могат да си пълнят евтинко. По-голяма глупост не бях чел скоро - Инвестбанк са продали днес 14000бр. за близо 315000лв. и сега колко ще могат да си напълнят от пазара на тези цени, че да са на печалба? Минават два големи пакета 3586*21.62 и 7000*22.50 покрай тях са намазали и много малки, но заради тях е била цялата пушилка днес. Не се опитвайте да търсите под вола теле.

        Коментар


        • За Никодим
          Мисля, че си наясно с повечето неща, но все пак.

          Големите са инвестиционните посредници, а банките са едни от най-големите. Те могат да не харесат акциите точно към момента да нарастнат, а да си стоят както последните месеци, за да могат да купуват за себе си и свои клиенти на по-ниски цени. ИП не харесват скок на акциите, хванат основно от Кобоси. А и да сме честни, трудно е успявал пробив (сериозен скок) в цените на акциите, без да са инициирани или поне сериозно подкрепени от ИП.
          Посоката, мисля, че е ясна.

          Ориентири
          Счетоводна стойност 31.77 (взимам я от инвестор, не ми се изчислява в момента)
          Таван на цената - 36.78 от м.ІІ 2007, отразяваща печалба от миналата година 4715 х. Обръщам внимание, че тази максимална цена няма нищо общо с печалбата от 2007 г.

          Какъв може да е тавана на цената, при условие, че сега печалбата е 15243 хлв. и има сериозни основания да се чака да расте още?Започна да печели и от основната си дейност. Обявени са намерения за продажби на дъщерни дружества. Появяват се анонси за допълнителни приходи (от лихви).

          Друг ориентир може да бъде цената на някое близко дружество.
          Такова може да е Декотекс.

          р/в = 2.29 (взимам го отново от инвестора).


          Така, че има доста ориентири и за посоката на цената и за тавана и. А и всеки си използва свои подходи за определяне на цената, напр. чрез DCF разчети.
          Моите очаквания за таван на цената не искам да ги натрапвам. А като посока, чакам рано или късно да се увеличи сериозно и това наричам удар. Решил съм да изчакам този момент, дори и инвестицията ми да се превърне в дългосрочна.

          Не настоявам, че съм прав, на никого нищо не препоръчвам. Мнението е лично, а крайния съдник е пазара.

          Коментар


          • justpassingby
            Не си прав за средната цена. Инвестор нямат грешка, средната цена можеш да я провериш и от сайта на БФБ - 23.23 е и има спад от 7.19%. Изчислена е коректно, тя се дължи на изсипването.
            Тя е добър показател, защото БФБ я взема като база за изчисляване на максималната и минимална цена за следващата сесия.
            Има много предимства да излиза цената на затваряне (някои сайтове я представят), но тогава могат да се правят много манипулативни сделки към края на деня, за да излиза някаква изгодна цена. Така, че средната цена си има предимства и не е безсмислена.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Диагностик
              Поздрави за всички, получили неочаквания предколеден подарък с изненадващата промоция на ТБ Инвестбанк. За съжаление съм извън щастливците.
              Според мен това действие не е случайно. Големите явно искат да успокоят пазара и да не допуснат бързия скок на акцията чрез покупки до макса. Изведнъж намирам Ктех в топ 10 на губещите, което след движението през последните 2 дни е смешно. Стремежа е да се смъква средната цена и максималната за следващите дни. А това за мен е ясна индикация и за посоката и за потенциала. Единствената неизвестна за мен е кога ще стане "удара".Ако има други подобни промоции, аз бих предпочел пробива да се отсрочи.
              Лична позиция, без препоръки за покупки или продажби.
              Бихте ли обяснили (дебело подчертаното в текста си): кои са тези "големи", защо не допускат цената на КТЕХ да расте, за какъв "удар" става дума ?????
              Не препоръчвам никому нищо.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Диагностик
                Поздрави за всички, получили неочаквания предколеден подарък с изненадващата промоция на ТБ Инвестбанк. За съжаление съм извън щастливците.
                Според мен това действие не е случайно. Големите явно искат да успокоят пазара и да не до допуснат бързия скок на акцията чрез покупки до макса. Изведнъж намирам Ктех в топ 10 на губещите, което след движението през последните 2 дни е смешно. Стремежа е да се смъква средната цена и максималната за следващите дни. А това за мен е ясна индикация и за посоката и за потенциала. Единствената неизвестна за мен е кога ще стане "удара".
                Ако има други подобни промоции, аз бих предпочел пробива да се отсрочи.
                Лична позиция, без препоръки за покупки или продажби.
                Pisah na Marian da opravi porednoto nesuvurshenstvo, da ne kaja izmisliza, pri izchisljavaneto na pokazatelite na akzii. Koj idiot izchisljava sredna zena za denja i za kakvo sluji tja .... Na tova se dulji KTEX da e sred "gubestite". Taka e kogato finansov site (ili pone s pretenzii za takuv) se pravi ot hora koito njamat nisto obsto s finansiite, molja za izvinenie, ne e nisto lichno, no s tezi stari danni i tazi "sredna zena" prosto ne izglejda profesionalno zjalata rabota. Vzema se vinagi zena na zatvarjane

                Коментар


                • То, като гледам май много много не можаха да ни изплашат ,така че ще ги пишат като разход тези пари дето ги изсипаха

                  Коментар


                  • Поздрави за всички, получили неочаквания предколеден подарък с изненадващата промоция на ТБ Инвестбанк. За съжаление съм извън щастливците.
                    Според мен това действие не е случайно. Големите явно искат да успокоят пазара и да не до допуснат бързия скок на акцията чрез покупки до макса. Изведнъж намирам Ктех в топ 10 на губещите, което след движението през последните 2 дни е смешно. Стремежа е да се смъква средната цена и максималната за следващите дни. А това за мен е ясна индикация и за посоката и за потенциала. Единствената неизвестна за мен е кога ще стане "удара".
                    Ако има други подобни промоции, аз бих предпочел пробива да се отсрочи.
                    Лична позиция, без препоръки за покупки или продажби.

                    Коментар


                    • OBICHAM INVESTMENT BANK )

                      P.S. I az takiva podaruzi ne ochakvah, i az njamam rojden den dnes! Da ste jivi i zdravi momcheta i momicheta, ako utre pak ste pravite promozii da vnesa pari po smetkata )) SUPER!!!

                      Коментар


                      • Днес имаще новина лихвено плащане от BRUNO облигаций.

                        Във връзка с настъпване на плащане на част от главницата /амортизация/ по емисия облигации, издадени от Руно-Казанлък АД-Казанлък /BRUNO/, ISIN код BG2100017040, уведомяваме за следното:
                        - Дата на амортизацията: 17.08.2007 год.;
                        - Общ размер на плащането: EUR 714300;
                        - Размер на плащането за една облигация: EUR 71.43;
                        - Право на плащане по главницата имат притежателите на облигации, които са вписани за такива в Централен депозитар АД към 14.08.2007 год.;
                        - Последната дата за сключване на сделки на Борсата, в резултат на които приобретателят има право на плащане е 10.08.2007 год.;
                        - След 17.08.2007 год., лихва ще се начислява върху непогасената част от главницата или върху EUR 5714300;
                        - Сделки на Борсата, сключени след 10.08.2007 год., ще носят права върху непогасената главница по една облигация в размер на EUR 571.43 .

                        KTEX имат 9.92% по 71.43 EUR = 70858.56 EUR.

                        Финансови приходи какво да правиш.
                        Не се бъзи-кай !!!

                        Коментар


                        • ДААА ДОБРОО Е !

                          ТРЯБВА ДА СЕ ПЪЛНИ !

                          УБЕДИХТЕ МЕ !
                          Tova e BFB , zasega e taka !

                          Коментар


                          • Само 50 ама колкото толкова, просто не очаквах такъв подарък. а дори и рожден ден нямам...

                            Коментар


                            • Tука Инвестбанк се изходи яко.Който от вас е напълнил честито.
                              Life won't wait for you.

                              Коментар


                              • ~

                                Коментар

                                Working...
                                X