IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Катекс АД (5KTE / KTEX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • При средна цена 23.23 (изчислена на сайта на БФБ) от вчера, максималната цена за днес е 26.715 (23.23 х 1.15)
    Минимална цена е 19.746 (23.23 х 0.85).


    При средна цена без изсипването 28.50, максималната за днес би била 32.775, а минималната 24.225. В този случай, днешната сесия би изглеждала по-доста по различен начин.

    При това положение, отново искам да си помислите, дали твърдението ми от предходен пост, че с изсипването се прави опит да се смъкне и успокои цената от големите ИП, като се прекъсне бързия и растеж няма дори и малки основания.

    Становището ми е лично и не може да се възприема като препоръки за покупки или продажби.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от just a trader
      zdraeite, gledam cobosa i neshto ne razbiram:

      cena na zatvarqne(s 4br za posledno) 28.70
      max. opredelena za utre(10.8.) e oba4e 26.715

      tova ne e li oburkano???
      ne bi li trqbvalo cenovoto ograni4enie za utre da e malko nad 30lv???

      ako nqkoi znae, shte sum blagodaren da spodeli!
      Dobre doshul na BSE v BG .... no comment

      Коментар


      • Първоначално изпратено от japoneca
        Днеска (т.е. вече ввчера) имаше голямо изсипване при което бяха изтъргувани 3586 бр. на цена 21,62, оттук падна средната цена за деня. А ценовия диапзон за следващия ден се изчислява на база средната цена от предния ден.
        da, blagodarq!

        Коментар


        • Днеска (т.е. вече ввчера) имаше голямо изсипване при което бяха изтъргувани 3586 бр. на цена 21,62, оттук падна средната цена за деня. А ценовия диапзон за следващия ден се изчислява на база средната цена от предния ден.

          Коментар


          • zdraeite, gledam cobosa i neshto ne razbiram:

            cena na zatvarqne(s 4br za posledno) 28.70
            max. opredelena za utre(10.8.) e oba4e 26.715

            tova ne e li oburkano???
            ne bi li trqbvalo cenovoto ograni4enie za utre da e malko nad 30lv???

            ako nqkoi znae, shte sum blagodaren da spodeli!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от justpassingby
              ne Suny, zastoto prosto ste si zagubi rabotata ))) Primeri v svetovnata praktika mnogo - Barclays, njakoj brokeri v japonia ..... ))
              Tva e mnogo uspeshna zdelka KTEX za MOSTS hahaha
              neka kupi i ot HDPAT po 20 000 napravo promzia )))))
              за преструктуриране на портфейли си чувал, предполагам, може и това да е причината

              А дали е успешна Сделката за Инвестбанк/или клиента им/, времето ще покаже!

              Коментар


              • ne Suny, zastoto prosto ste si zagubi rabotata ))) Primeri v svetovnata praktika mnogo - Barclays, njakoj brokeri v japonia ..... ))
                Tva e mnogo uspeshna zdelka KTEX za MOSTS hahaha
                neka kupi i ot HDPAT po 20 000 napravo promzia )))))

                Коментар


                • Добре де Съни ,зощо го направиха според теб?Трабваха им пари ли?Че то това са смешни пари за такива играчи.Аз лично не знам защо така стана и ми е чудно

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от justpassingby
                    Първоначално изпратено от съни(тя)
                    Първоначално изпратено от Диагностик
                    Добре, дай някакво обяснение за изсипването - цената е 28.70, за 2 дни прави солидно увеличение и изведнъж някой изсипва огромен пакет достигайки до цени, подобни на цените при "черните периоди". Нямам никакви съмнения в компетентността на брокерите от Инвестбанк. Не са купували нещо, така, че да освобождават пари. Надали са имали нужда от тези пари за ликвидност. Ако намекваш за споразумение с 2мата купувачи на големите пакети, жалко за борсата ни, но дори и така да е, защо се прави?
                    всъщност....продадоха доста от КТЕХ на Пощата и купиха ...доста ... МОСТС пак от Пощата...
                    Dano tova sa klientski poruchki, che ako tova e njakoj broker za smetka na bankata, moje direktno da otide da se hvurli ot Rodina )
                    И защо?
                    Защото ти е кеф да гледаш подобни скокове ли?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от съни(тя)
                      Първоначално изпратено от Диагностик
                      Добре, дай някакво обяснение за изсипването - цената е 28.70, за 2 дни прави солидно увеличение и изведнъж някой изсипва огромен пакет достигайки до цени, подобни на цените при "черните периоди". Нямам никакви съмнения в компетентността на брокерите от Инвестбанк. Не са купували нещо, така, че да освобождават пари. Надали са имали нужда от тези пари за ликвидност. Ако намекваш за споразумение с 2мата купувачи на големите пакети, жалко за борсата ни, но дори и така да е, защо се прави?
                      всъщност....продадоха доста от КТЕХ на Пощата и купиха ...доста ... МОСТС пак от Пощата...
                      Dano tova sa klientski poruchki, che ako tova e njakoj broker za smetka na bankata, moje direktno da otide da se hvurli ot Rodina )

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Диагностик
                        Добре, дай някакво обяснение за изсипването - цената е 28.70, за 2 дни прави солидно увеличение и изведнъж някой изсипва огромен пакет достигайки до цени, подобни на цените при "черните периоди". Нямам никакви съмнения в компетентността на брокерите от Инвестбанк. Не са купували нещо, така, че да освобождават пари. Надали са имали нужда от тези пари за ликвидност. Ако намекваш за споразумение с 2мата купувачи на големите пакети, жалко за борсата ни, но дори и така да е, защо се прави?
                        всъщност....продадоха доста от КТЕХ на Пощата и купиха ...доста ... МОСТС пак от Пощата...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Диагностик
                          justpassingby
                          Не си прав за средната цена. Инвестор нямат грешка, средната цена можеш да я провериш и от сайта на БФБ - 23.23 е и има спад от 7.19%. Изчислена е коректно, тя се дължи на изсипването.
                          Тя е добър показател, защото БФБ я взема като база за изчисляване на максималната и минимална цена за следващата сесия.
                          Има много предимства да излиза цената на затваряне (някои сайтове я представят), но тогава могат да се правят много манипулативни сделки към края на деня, за да излиза някаква изгодна цена. Така, че средната цена си има предимства и не е безсмислена.
                          Diagnostik, za zelite na borsata moje i da pravilno da se izchisljava sredna zena (kazvam moje i da e pravilno, ne che e 100% pravilno), no za statistikat na kursa e pulna glupost - srednata zena e susto taka manipuliruema kakto i poslednata sdelka, ako njakoj kupi ili prodade 1 akzia na ogranichenieto rezultata e sustia ... Nikude po sveta ne sum srestal jivotno kato sredna zena! Ima si grafika, ima si posledna zena. Akziata skochi s 4 leva, puk e v grafa spadnali akzii na investora, tova e zabluda i napulno nenujna informazia. Vseki se interesuva kak e zatvorila akziata, kojto mu trjabva sredna zena da si ja izchilsi. Puk i nikude ne pishe, che tova e sredna zena ...
                          Purvata mi reakzia dnes kato otvorih site-a beshe uchudvane kakvo e tova chislo do KTEX, nesto ne se vruzvashe s trenda ... Poveche profesionalizum molja!

                          Коментар


                          • kakvo neshto e modata!

                            sreshtu modata ne mojesh da se merish! bfb sega e na moda!

                            i okrilqva tupo, slqpo i sakato da razgurne fantaziite si!

                            Коментар


                            • СПОРЕД МЕН , ГЛЕДАЙКИ И АНАЛИЗИРАЙКИ ИНФОРМАЦИЯТА ЗА КАТЕКС , СМЯТАМ ЧЕ ДРУЖЕСТВОТО Е МНОГО ПОДЦЕНЕНО !

                              КОТИРА СЕ ПОД СЧЕТИ СТОЙНОСТ !

                              КОЕ ДРУГО СЕ КОТИРА ТАКА !

                              ТЕЗИ МИ МИСЛИ , ДА НЕ ВИ НАКАРАТ ДА ПРАВИТЕ ГЛУПОСТИ УТРЕ НА
                              Б Ф Б !
                              Tova e BFB , zasega e taka !

                              Коментар


                              • Идея нямам какво точно са целяли, но първото което ми хрумва е: имали са пакети, които трябва да си сменят собственика и го правят сега, защото после ще им излезе по-скъпо като се вдигне цената. Много са вариантите, но този с натиска е най-малко вероятен според мен. Още повече както сам виждаш ефект от натиска няма, щото цената веднага се е възстановила на 28.50.

                                Коментар

                                Working...
                                X