IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Катекс АД (5KTE / KTEX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И аз съм за
    Очевидно обаче, че с увеличаването на инвестиционните алтернативи и инвестиционната култура обаче ясната фирмена стратегия и прозрачното корпоративно управление стават много важен фактор за инвестиционното решение. А и по двете нашите приятели от Катекс трябва, за съжаление, още доста да поработят. Иначе, и фирмата, и переспективите, и акцията са много добри.
    Не се бъзи-кай !!!

    Коментар


    • Верно е, че има много редки птици сред мажоритарите и май ще ми е по-лесно да ти отговоря кои са още по-екстравагантни

      Виж 1anti, нямам нищо против цената на акцията да върви нагоре (даже обратното, ще се радвам да се вдигне ), защото тя е една от най-подценените на БФБ, даже и ако при сметките на P/E се махнат приходите и печалбите от продажбите на дяловете в BRIB .

      Очевидно е обаче, че с увеличаването на инвестиционните алтернативи и инвестиционната култура ясната фирмена стратегия и прозрачното корпоративно управление стават много важен фактор за инвестиционното решение. А и по двете нашите приятели от Катекс трябва, за съжаление, още доста да поработят. Иначе, и фирмата, и переспективите, и акцията са много добри.

      Първоначално изпратено от 1anti
      кажи ми 1/един/ нестранен мажоритар на бфб

      Коментар


      • Ще се оправи цената на акцията споко.
        А като има голяма конкуренция в основната деиност и не могат да се вадят големи печалби, аз подкрепям инвестициите в други деиности но да дават резултат по бързо.
        Не се бъзи-кай !!!

        Коментар


        • кажи ми 1/един/ нестранен мажоритар на бфб

          Коментар


          • Абе от мечки страх немаме, ама от природата и от странни мажоритари - знае ли човек Щото правиш секторен анализ и инвестираш в текстилно предприятие, а после се оказва, че си се нахакал в енергийния и аграрния сектор и некакви други неотчетени фактори и рискове докарали стадо мечки да танцуват на борсата


            Първоначално изпратено от 1anti
            които го е страх от мечки да не ходи по овошни горички

            Коментар


            • които го е страх от мечки да не ходи по овошни горички

              Коментар


              • Само дано градушката от weekend-да не е утрепала овошната градина в която инвестират парите от продажбата на дяловете в BRIB

                Първоначално изпратено от 1anti
                дъждовете се отразяват добре на 12-веца на катекс айде по вода да отплаваме към 36лв за начало , а после накъдето ни отнесе потопа

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Диагностик
                  За Катекс всяка година се повтарят едни и същи спорове във форума, с което позицията става много досадна. За мен се подменя същността на спора.

                  Основното е, за какво се води спора? Ако в момента се водеше спор за това, може ли да се очаква в близките месеци цената (респ.пазарната капитализация) да се удвои или утрои, то всички изнесени контрааргументи биха тежали много -че са неясни бъдещите перспективи, че печалбата е еднократна, има риск от източване на пари и т.н. За такива оптимистични сценарии никой не говори и никой не си въобразява.

                  Същинския спор тук е много елементарен. Ще си върне ли предприятието цената на акцията и пазарната капитализация от началото на годината, след излизане на отчета от 2006 г. ?
                  Ще осигури ли растеж на акцията от сегашните нива 23-25 до нива 31-35 или около 40% доходност?

                  Въпросите са валидни при допълнителното условие, че 2007 г. се очертава като много успешна за дружеството заради печалбата от над 6 лева на акция (макар и от продажба на акции) и могат да се очакват допълнителни капиталови печалби (от дъщерни дружества).

                  За мен тук отговора е повече от ясен, дори и на алогичната на моменти БФБ. Песимистичен сценарий е възстановяване на позиции от февруари -март 2007 г. Оптимистичен, малко по-високи равнища, в зависимост от допълнителните новини (печалби, инвестиции).

                  Мисля, че трябва да се погледне и по нов начин на перспективите на предприятието. В момента то не печели много от основната дейност, но е едно от малкото конкурентноспособни и доказали се предприятия на европейския и световния пазар. То е в тройката на Европа, продава почти само навън.
                  Основните проблеми идват от нерегламентирания внос и конкуренция от Китай. Само че, какво ще стане, ако ЕС заеме силно протекционистична позиция? Не се ли забелязва вече преориентация на европейския потребител към европейски, вместо китайски стоки. А ако подобри позициите си с нови продукти и с намаление на разходите, както и се прави? Погледнете Алкомет, то беше също губещо, а сега? С други думи, фундамента не е толкова лош, колкото се изкарва.
                  А за перспективите пред бранша може да се съди от новината, която се пропусна. Миролио, един от лидерите и конкурентите, прави предприятие в Ямбол. Европейски лидер счита, че перспективите са добри и в България може да се произвежда текстил за световните пазари. А лидера в България и един от подгласниците в Европа е Катекс.

                  Определено съм пристрастен защото имам акции и смятам при добри възможности да ги увеличавам. Мисля обаче, че разсъжденията ми тук са логични и очакванията ми са реализируеми. Не препоръчвам никому нищо.
                  dobra diagnosa! samo taka!

                  Коментар


                  • дъждовете се отразяват добре на 12-веца на катекс айде по вода да отплаваме към 36лв за начало , а после накъдето ни отнесе потопа

                    Коментар


                    • тича и чугун тръгнаха, ред е и на катекс да ги последва.
                      не е препоръка. имам акции

                      Коментар


                      • За Катекс всяка година се повтарят едни и същи спорове във форума, с което позицията става много досадна. За мен се подменя същността на спора.

                        Основното е, за какво се води спора? Ако в момента се водеше спор за това, може ли да се очаква в близките месеци цената (респ.пазарната капитализация) да се удвои или утрои, то всички изнесени контрааргументи биха тежали много -че са неясни бъдещите перспективи, че печалбата е еднократна, има риск от източване на пари и т.н. За такива оптимистични сценарии никой не говори и никой не си въобразява.

                        Същинския спор тук е много елементарен. Ще си върне ли предприятието цената на акцията и пазарната капитализация от началото на годината, след излизане на отчета от 2006 г. ?
                        Ще осигури ли растеж на акцията от сегашните нива 23-25 до нива 31-35 или около 40% доходност?

                        Въпросите са валидни при допълнителното условие, че 2007 г. се очертава като много успешна за дружеството заради печалбата от над 6 лева на акция (макар и от продажба на акции) и могат да се очакват допълнителни капиталови печалби (от дъщерни дружества).

                        За мен тук отговора е повече от ясен, дори и на алогичната на моменти БФБ. Песимистичен сценарий е възстановяване на позиции от февруари -март 2007 г. Оптимистичен, малко по-високи равнища, в зависимост от допълнителните новини (печалби, инвестиции).

                        Мисля, че трябва да се погледне и по нов начин на перспективите на предприятието. В момента то не печели много от основната дейност, но е едно от малкото конкурентноспособни и доказали се предприятия на европейския и световния пазар. То е в тройката на Европа, продава почти само навън.
                        Основните проблеми идват от нерегламентирания внос и конкуренция от Китай. Само че, какво ще стане, ако ЕС заеме силно протекционистична позиция? Не се ли забелязва вече преориентация на европейския потребител към европейски, вместо китайски стоки. А ако подобри позициите си с нови продукти и с намаление на разходите, както и се прави? Погледнете Алкомет, то беше също губещо, а сега? С други думи, фундамента не е толкова лош, колкото се изкарва.
                        А за перспективите пред бранша може да се съди от новината, която се пропусна. Миролио, един от лидерите и конкурентите, прави предприятие в Ямбол. Европейски лидер счита, че перспективите са добри и в България може да се произвежда текстил за световните пазари. А лидера в България и един от подгласниците в Европа е Катекс.

                        Определено съм пристрастен защото имам акции и смятам при добри възможности да ги увеличавам. Мисля обаче, че разсъжденията ми тук са логични и очакванията ми са реализируеми. Не препоръчвам никому нищо.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от B.Graham
                          Катекс ще е като ХСЛБ.Парите постепенно ще изтичат.

                          На мен ми напомня UNIM. Там също имаше огромна печалба (еднократна пак май), а цената си седеше ниска дълго време. После се изстреля изведнъж няколко стотин процента, направиха сплит и нарастването продължи. Дано и тук стане така...


                          (притежавам акции на KTEX, на UNIM - вече не - след добра печалба)

                          Коментар


                          • Стига сте го яли този KTEX парите не са при тях а в графа вземания:


                            Групи 30.06.2007 г. 31.12.2006 г.
                            1.Вземания от свързани предприятия 1
                            2.Вземания от клиенти и доставчици 23323 8342
                            3.Съдебни и присъдени вземания 517 544
                            4.Данъци за възстановяване 218 149
                            5.Други вземания 33597 6798
                            ОБЩО: 57655 15834

                            В междинния финансов отчет за ІІ-ро тримесечие на 2007 г. вземанията в чуждестранна валута са представени по заключителен курс, като е използван фиксинга на БНБ към 30.06.2007 год.
                            Дружеството отчита вземания от клиенти и доставчици общо в размер на 23323 х.лв.
                            Размерът на други краткосрочни вземания е 33597 х.лв., в т.ч. предоставени заеми - 4999 х.лв.
                            Не се бъзи-кай !!!

                            Коментар


                            • Катекс ще е като ХСЛБ.Парите постепенно ще изтичат.
                              Life won't wait for you.

                              Коментар


                              • разумните инвеститори купуват бъдещи и не настоящи, еднократни печалби
                                не се заблуждавайте, рентабилността на основната дейност на Катекс е пълна скръп и това ще се разбере още с първия отчет догодина

                                Коментар

                                Working...
                                X