IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Катекс АД (5KTE / KTEX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не знам за rururu , но аз към Стефанов ден мога да посетя Казанлък и да задам няколко въпроса за Черешовите градини и Черешовите топчета,
    преди Пощата и ПИБ да са го разпродали!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ПИЧ
      Първоначално изпратено от rururu
      тук с всеки отчет P/E намалява (ей го на сега е P/Е = 3.72).
      чувствам как, като стане < 1, няма да ми издържат нервичките, ще изляза и ще се набутам в някоя компания с 53 000 печалба и P/E клонящо към безкрайност.
      Интерсно ми е "rururu" какво е направил след горния пост (при цени тогава от 22, а сега към 19).
      rururu има едно ниво под което няма да има слизане. Но най добре е да искаш среща с шефовете или с Директора за инвеститорите. Качвай се на колата и газ към Казанлък.
      ми нищо (HOLD), макар че се изкушавах да допълвам няколко пъти. ;-)

      ако не друго, поне ще знам, че инвестирам в компанията с най-ниски P/E и P/B на тая борса. ;-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от rururu
        тук с всеки отчет P/E намалява (ей го на сега е P/Е = 3.72).
        чувствам как, като стане < 1, няма да ми издържат нервичките, ще изляза и ще се набутам в някоя компания с 53 000 печалба и P/E клонящо към безкрайност.
        Интерсно ми е "rururu" какво е направил след горния пост (при цени тогава от 22, а сега към 19).
        rururu има едно ниво под което няма да има слизане. Но най добре е да искаш среща с шефовете или с Директора за инвеститорите. Качвай се на колата и газ към Казанлък.

        Коментар


        • Катекс АД-Казанлък /KTEX/ свиква ОСА на 27.12.2007 год. от 11.00 ч. в гр. Казанлък, ул. М. Cтайнов 4 при следния дневен ред:
          - Промени в органите на управление на дружеството;
          - Промени в устава на дружеството;
          - При липса на кворум събранието ще се проведе на 11.01.2008 год. от 11.00 ч. на същото място и при същия дневен ред.
          Право на глас в ОСА имат лицата, вписани в регистрите на Централен депозитар като акционери 14 дни преди датата на ОСА, или към 13.12.2007 год.
          Последната дата за сключване на сделки с акции на това дружество на Борсата, в резултат на които приобретателят ще може да упражни правото си на глас в ОСА, е 11.12.2007 год.
          Някой знаещ да изкоментира , за какво става въпрос и какви перспективи има най накрая .........?

          Коментар


          • Само едно уточнение: Катекс работи с ВЪЛНА и ВЪЛНЕНИ ИЗДЕЛИЯ и тук няма китайска конкуренция. Китайската конкуренция е при ПАМУКА.
            http://www.KlikniTuk.com

            Коментар


            • ?

              Много интересен отчет.
              Показателите са прекрасни спор няма, печалбата също.
              Обаче, прави ми впечатление че има крупни суми в графите "други"по всички справки, също и някакви странни покупко-продажби.
              А паричния поток ми е повече от интересен. Не мога да му хвана логиката.
              Някакво усещане се налага като че ли се готвят за тотално преструтуриране и съвсем друг бизнес. АКо познавах предпиятието може би щях да мога да разбера какво става.
              Ако някой изкоментира паричния поток и предприятието ще съм му много благодарен.

              Коментар


              • Нямам обяснение, не съм нито от професионалистите, нито от оптимистите.

                Може китайците да са направили пакет и сега да го пускат на пазарна за да си улеснят враждебното изкупуване на третото предприятие в Европа. :-) :-)

                Коментар


                • Borsalino написа:
                  stiff_bg написа:
                  Може ли някой от оптимистите по позицията да ми обясни какво се чака тук?

                  Погледнах отчета и само лоши работи прочетох...


                  Оптимистите тук вече хвалят професионалистите, които песимистично разпродават
                  В баланса им видях 43 млн неразпределена и към 15 млн текуща печалба, плюс 55 млн вземания при 8 млн задължения, май малко фирми могат да се похвалят с такъв баланс.
                  Въпреки азиатската конкуренция Катекс излиза на печалба от основна дейност за тази година - очаквана около 181 хиляди, при 2,4 млн акции нищо работа. Текущата печалбата е еднократна от продажба на акции.
                  Странното тук и на мен ми е, че покрай известната продажба на дела в СИБ в ОПП има "покупка на инвестиции" за 80 млн и продажба за 92 млн. Ако покупките не са акции на Катекс, може догодина пак да са на добра печалба
                  А как ще обясниш действията на Пощата при тези резултати , нещо повече ли знаят ? Колега беше писал ,че продават като за последно и за малко да ми стане в петък водеща позиция !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от stiff_bg
                    Може ли някой от оптимистите по позицията да ми обясни какво се чака тук?

                    Погледнах отчета и само лоши работи прочетох...
                    Оптимистите тук вече хвалят професионалистите, които песимистично разпродават :-).

                    В баланса им видях 43 млн неразпределена и към 15 млн текуща печалба, плюс 55 млн вземания при 8 млн задължения, май малко фирми могат да се похвалят с такъв баланс.
                    Въпреки азиатската конкуренция Катекс излиза на печалба от основна дейност за тази година - очаквана около 181 хиляди, при 2,4 млн акции нищо работа. Текущата печалбата е еднократна от продажба на акции.
                    Странното тук и на мен ми е, че покрай известната продажба на дела в СИБ в ОПП има "покупка на инвестиции" за 80 млн и продажба за 92 млн. Ако покупките не са акции на Катекс, може догодина пак да са на добра печалба :-).

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marcy
                      То тази позиция очаквания засега няма има много пари и вземания, да вземат да направят една банка та да тръгнем напред.
                      Вземанията ги видях. Видях, че използвам и факторинг от 2006-та.

                      А искам да попитам при използване на факторинг, лихвата се плаща от страната, която притежава вземането, тоест КАТЕКС в случея?

                      А някой може ли да ми каже какво сe крие за този ред в ОПП?

                      4. Покупка на инвестиции 5.6. (81 180)

                      Коментар


                      • То тази позиция очаквания засега няма има много пари и вземания, да вземат да направят една банка та да тръгнем напред.
                        Не се бъзи-кай !!!

                        Коментар


                        • Добре, ако трябва да направим кратко резюме на позицията - какви са положителните и какви са отрицателните очаквания тук?

                          Коментар


                          • Може ли някой от оптимистите по позицията да ми обясни какво се чака тук?

                            Погледнах отчета и само лоши работи прочетох...

                            Коментар


                            • ДОПЪЛВАЙТЕ НЕ СЕ ОПЛАКВАЙТЕ, СКОРО ИЗЛИТАМЕ..............
                              Интересно на кого ще продадем , като излетиме ..... за Пощата важи същото. Днес допълних за последно ...... по принцип това трябваше да бъде позиция при корекция.............

                              Коментар


                              • Пощата продават, защото са професионалисти. Ето продават като за последно Катекс, за да си купят 2 акции на HDPAT.

                                Хвала им!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X