IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Катекс АД (5KTE / KTEX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Абе вижте ги тези смешници от дзи инвест- купиха 500 броя на 17 и веднага хоп ордер продава на 19. Бахти и инвеста, бахти и чудото, то това не е интрадей, а интрачас търговия.

    Коментар


    • ПИЧ написа :

      Що , като се появи Фактс, трябва да се продава ли ? С аромата не е трябвало да продаваш септември на около 12 лв., при все че ти си си направил своето.
      Става въпрос за vhk . Той има интересни виждания ................ за печалби , дивиденти и мажоритари част от който и аз подкрепям .За Арома / средна цена около 16 лв. и нещо с последните продадени тази седмица да си платя КТЕХ от миналия петък/ сега си прав , но тогава ставаше въпрос за ВАСВ , БСТР /от две години и от 40 лв. и непрекъснато качваща се/ , Арома и УПАК........пропуснати ползи много такива. Добре че не избрах 3 и 4 позиция ,а първата и третата.

      Коментар


      • Dimcho написа :

        Малка поправка - не Фактс, а vhk...................................
        Прав си ! Но двамата с 22 защищаваха по други тези........ който в дадената ситуация щяха да са на мода!
        Също четох неговите постове и се спрях на ПЛОВТ.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от meche_cveti93
          Преди година влезнах в Арома на 7.5 и 7.6 . Мажоритар лош , малко дивиденти , никой не го харесва .Докато не се появи Фактс със сакралната реплика Шера , Арома , Атера и Неон. Продадох ги септември и си купих КТЕХ и го чакам да се появи пак....може и да съм сбъркал.
          Малка поправка - не Фактс, а vhk. Между другото, след това негово изказване разгледах споменатите позиции просто от любопитство, но тогава си харесах АТЕРА. Мога да кажа, че останах доволен. Имам и малко акции на Катекс.

          Коментар


          • Що , като се появи Фактс, трябва да се продава ли ? С аромата не е трябвало да продаваш септември на около 12 лв., при все че ти си си направил своето.

            Коментар


            • Преди година влезнах в Арома на 7.5 и 7.6 . Мажоритар лош , малко дивиденти , никой не го харесва .Докато не се появи Фактс със сакралната реплика Шера , Арома , Атера и Неон. Продадох ги септември и си купих КТЕХ и го чакам да се появи пак....може и да съм сбъркал.

              Коментар


              • ?

                По отношение на " Сценария Арома", нещата се развиха така.
                Проучвах дружеството доста време, немаше грам търсене на акцията, а отчетите бяха перфектни. Фундамента беше много добър. Резервите им бяха също колосални. Мислех си че или пазара е сляп или с тез резерви ще става нещо.
                Почнах да пълня от няколко месеца полека лека. Скоро видях че някои от форумците също взеха да пълнят , после дойде и новината за увеличение на капитала. Но:
                - Има няколко разлики:
                1. В Аромата всичко беше кристално ясно: печалби от основна дейност, кеш флоу от основна дейност както си му е редът и много собствени резерви.
                2. Нямаше никакви "странни" сделки или суми в графата "други"
                3. Поради малкия процент фри-флот Аромката просто беше настрана от пазара. ( Беше ясно че е въпрос на време да изригне)
                Сега виждам че Катекс е нещо подобно, наблюдавам ги от месец.
                Обаче за мен има няколко различия с Арома , които ме смущават да вляза сериозно в позицията:
                1. Печалба има да, обаче основната дейност нещо не е наред.
                2. Много много графи "други", странен кеш флоу несвързан с основна дейност и недостатъчно количество резерви.
                3. От друга страна, има на хартия огромен кеш.

                За мен има няколко варианта:

                1. Преструктуриране и продажба ( или и 2-те)
                2. Някакъв голям сакатлък (!) ( кухи пари на хартия за да се доизточат инвесторите)
                3. Подготовка за нови мажоритари, ИПО, ув. на капитала или и 3-те.

                .....Както и да го смятам, става нещо, но, ако е вариант 2, ще е неприятно.
                Ще взема да звънна тея дни и да се разходя, че нещо много се мъти с таз акцийка наистина.
                ПП>>>Спор няма че Катекс няма конкуренция, те се занимават с вълна и производни, не с памук. Там китайци и прочие няма.
                Ако някой колега знае нещо повече, да сподели.

                Коментар


                • marcy написа :

                  Никой не ще да ни отговори, тук ДВИ сигурно изобщо не са назначавали така им е по удобно.

                  Малките инвеститори да го д.....т.
                  Няма подкрепа на позицията от голям и малките който купуват сега могат да станат решаващи ..........някога .А въпроси ще задаваме......

                  Коментар


                  • Никой не ще да ни отговори, тук ДВИ сигурно изобщо не са назначавали така им е по удобно.

                    Малките инвеститори да го д.....т.
                    Не се бъзи-кай !!!

                    Коментар


                    • ПИЧ написа:

                      Да, разбирам. Тука има голяма печалба, но няма голям кеш (това мисля и по-долу беше коментирано), т.е парите вече са похарчени за нещо и има голям размер на вземания, ама много милиони, над 33 млн. май беше, говоря по памет, че не ми се отварят баланси. Тези числа изискват обяснение, най малко дали тези вземания не са кухи. В същото време резултата от основна дейност (от вълната) не е голям. Това също е за обяснение. Така че има много въпроси. Дори и да върне малко цената, трябва да се даде отговор. Стефанов ден е далеч (27.декември), така че по-рано има нужда от информация.
                      За далече , далече е , колко работи могат да се случат и се случват , но някой колега бе поел иниациатива за връзка на ръководството с Мариан и за някаква статия с ............ .

                      Коментар


                      • Да, разбирам. Тука има голяма печалба, но няма голям кеш (това мисля и по-долу беше коментирано), т.е парите вече са похарчени за нещо и има голям размер на вземания, ама много милиони, над 33 млн. май беше, говоря по памет, че не ми се отварят баланси. Тези числа изискват обяснение, най малко дали тези вземания не са кухи. В същото време резултата от основна дейност (от вълната) не е голям. Това също е за обяснение. Така че има много въпроси. Дори и да върне малко цената, трябва да се даде отговор. Стефанов ден е далеч (27.декември), така че по-рано има нужда от информация.

                        Коментар


                        • ПИЧ написа :
                          Какъв е сценария Арома ? Не съм по-запознат, просто да посъветвам rururu, да не се безпокои и какво да направи ако е обезпокоен или пък е влезнал с повече пари.
                          А за сценария Арома какво имаш предвид?
                          Извънредно събрание !
                          Увеличаване на капитала за своя сметка , навлизане на активен миноритар/нов мажоритар/ , може би смяна на основната дейност , такива ми ти работи .............. при толкова пари в кеш тука, а акцията пада.
                          Не е препоръка ..................

                          Коментар


                          • Какъв е сценария Арома ? Не съм по-запознат, просто да посъветвам rururu, да не се безпокои и какво да направи ако е обезпокоен или пък е влезнал с повече пари.
                            А за сценария Арома какво имаш предвид?

                            Коментар


                            • ПИЧ написа :

                              Трябвало е да допълваш, за да усредниш цената надолу. Освен това днешния ден беше с много малко сделки (това важи за всички позиции). Хората не искат сделки. Ще има връщане нагоре, но когато целия пазар тръгне нагоре. Засега не мисля че ще слиза по-надолу. Все пак мениджмънта не е много прозрачен и инвестицията изисква да се следят изкъсо действията на собсвениците. Това става със срещи и въпроси с тях, със счетоводството, със други работещи там. Дори от портиера можеш да разбереш нещо.
                              Възможен ли е тук сценарии Арома ? От написаното съдя , че си по запознат с положението.........
                              Не е препоръка.

                              Коментар


                              • Трябвало е да допълваш, за да усредниш цената надолу. Освен това днешния ден беше с много малко сделки (това важи за всички позиции). Хората не искат сделки. Ще има връщане нагоре, но когато целия пазар тръгне нагоре. Засега не мисля че ще слиза по-надолу. Все пак мениджмънта не е много прозрачен и инвестицията изисква да се следят изкъсо действията на собсвениците. Това става със срещи и въпроси с тях, със счетоводството, със други работещи там. Дори от портиера можеш да разбереш нещо.

                                Коментар

                                Working...
                                X