IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Катекс АД (5KTE / KTEX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Пухче
    по-добре кажи какво е работното време в Катекс.Работят един път в седмицата
    нямам представа какво правят и кога, ама гледам много недоволни миноритарни акционери има! дали някой ще им обърне внимание?
    а и на колко ОС се решава за дивидент?

    Коментар


    • по-добре кажи какво е работното време в Катекс.Работят един път в седмицата

      Коментар


      • Общото събрание на Катекс отхвърли предложение за дивидент от 5 лв. на акция
        Profit.BG - 08 Септември 09:29
        Началната дата за изплащане на дивидента е 15 октомври 2008 г.
        Общото събрание на Катекс АД отхвърли предложение от ДФ Кампан Макс, представлявано от Антон Домозетски за разпределение на 5 лв. дивидент на акция. За предложението гласуваха 76 842 акции, а против бяха 2.17 млн. акции. В крайна сметка общото събрание взе решение за дивидент на акционерите да отидат по 0.30 лв. бруто на акция, или 0.285 лв. нетен дивидент за акционерите физически лица. Останалата част от печалбата на компанията за изминалата година, която е в размер на 14.8 млн. лв. ще бъде внесена във фонд “Резервен”. Началната дата за изплащане на дивидента е 15 октомври 2008 г. Малко преди започване на днешната търговска сесия офертите купува/продава по позицията са 5.68/5.99 лв. за брой. Снимка: Profit.bg

        коментар от акционерите - аз нямам в момента и не е препоръка за и търговия

        Коментар


        • Сега с тъй очаквания дивидент ще можем да си купим:

          Интересно какво може да си купи човек с 30 стишки Доматите са скъпи може би 300 грама сливи

          Или пък три кибритчета и като малката кибрито продавачка да ги палим една по една докато и последната надежда неужасне

          Не е препоръка.
          Не е препоръка.

          Коментар


          • BSE-SOFIA

            2008-09-05 - Решения за разпределение на печалбата

            На проведено ОСА от 05.09.2008 год., на Катекс АД-Казанлък /5KTE/ е взето решение за разпределяне на дивидент за 2007 год., както следва;
            - Брутен дивидент на една акция: 0.300 лв.;
            - Начална дата за изплащане на дивидент: 15.10.2008 год.;
            - Крайна дата за изплащане на дивидент: 08.12.2008 год.;
            Право на дивидент имат лицата, вписани в регистрите на Централен депозитар като акционери 14 дни след датата на ОСА или към 19.09.2008 год.
            Последната дата за сключване на сделки с акции на това дружество на Борсата, в резултат на които приобретателят има право на дивидент е 17.09.2008 год.
            Не е препоръка.

            Коментар


            • Бутаите я цената колкото искате в един момент Катекс ако дори в момента не е ще се превърне в най-доходоносната позияция като процент при тръгването на борсата нагоре. При това до такава степен, че започвам да се замислям дали не е по добрия вариант от стратегия на базата на супер ликвидните позиции и тяхното възстановяване. Както и да е на мен ми е ясно кога пазарът ще тръгне нагоре Та ми е все тая като пада още ще ми е по-изгодно.

              Но тук засега съм разочарован от мажоритарите никакво уважение към дребния акционер.

              Не е препоръка.
              Не е препоръка.

              Коментар


              • Според мен е редно, за неуважение към малкия акционер, компанията да бъде отписвана от публичност. С разпореждане на КФН да се отпочва процедура и да се отписват такива фирми и да си правят после каквото си искат.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nevermind
                  Първоначално изпратено от Aladdin
                  Благодаря за проявения интерес към незначителния ми пост. Но в случай, че се стигне да предприема действия срещу управниците на Катекс ще си се справям сам и без това мисля, че мога и сам да свърша достатъчно щуротии.

                  Thank you bye
                  razhodi se malko nazad v temata(suvsem malko) i shte razberesh nqkoi neshta

                  AKO ne si bivshia "Diagnostik", to ne pre4i i ti da opitash, da vidim, kakvo shte ti otgovorqt i izpratqt kato citati na zakona drugarite na KTEX ot KFN!

                  KTEX e izgubena causa za drebnite ribi tuka!
                  edno poredno razo4arovani na BFB ot kradliv majoritar!
                  О не не не не не от това да уведомя КФН точно ко са свършили примерно и те случайно да заведът дело или дори да бъде заведено дело и не от тях дребното ми мозъче роди нещо далеч по прекрасно. Пак от тоя род процедури но е далеч по злобно. Както казах до разваляне на сделки и тем подобни вероятност 99,99% невъзможно. Ако се стигне до там да задействам една цяла процедура няма да е за обезщетение а за лична наслада. Дано не си изпатя после щото на управниците и мажоритарите няма да им хареса това което мисля, че мога да свърша. Но честно може пък да не искам да ме тъпчат повече въпреки опасността да се сблъсвам с грубо казано недосегаеми хора.

                  Е ще видим най-много един Aladdin по-малко еее здраве да е ша се мине и с един Aladdin по-малко
                  Не е препоръка.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Aladdin
                    Благодаря за проявения интерес към незначителния ми пост. Но в случай, че се стигне да предприема действия срещу управниците на Катекс ще си се справям сам и без това мисля, че мога и сам да свърша достатъчно щуротии.

                    Thank you bye
                    razhodi se malko nazad v temata(suvsem malko) i shte razberesh nqkoi neshta

                    AKO ne si bivshia "Diagnostik", to ne pre4i i ti da opitash, da vidim, kakvo shte ti otgovorqt i izpratqt kato citati na zakona drugarite na KTEX ot KFN!

                    KTEX e izgubena causa za drebnite ribi tuka!
                    edno poredno razo4arovani na BFB ot kradliv majoritar!

                    Коментар


                    • Благодаря за проявения интерес към незначителния ми пост. Но в случай, че се стигне да предприема действия срещу управниците на Катекс ще си се справям сам и без това мисля, че мога и сам да свърша достатъчно щуротии.

                      Thank you bye
                      Не е препоръка.

                      Коментар


                      • Аладинчо нещо не можах да ти схвана мисълта

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nevermind
                          Първоначално изпратено от Aladdin
                          Да се изфукам и тук. Начи днес разговарях с доста високопаставена съдийка в София и отворих тема и за Катекс небеше изобщо запозната с Катекс. Но в разговора беше спомената Цветелина Бориславова все още не знам има ли тя възка с Катекс но май съм на път да разбера. Та съдийката явно е била близка с родителите на гореспоменатата а познанството и със самата Бориславова вероятно е като на близки семейства и с Бойко Борисов са си дружки но това е друг въпрос

                          Да не се отклоняваме от темата както вече станя ясно може управниците на Катекс найстина да са сгафили и да не са изпипали достатъчно работите с опционния договор. Примерно нещо от сорта да не са го обявили ако е трябвало или нещо друго и заради което найстина да носят отговорност. Така не е нужно да се залъгваме, че могат да бъдат осъдени това е кажи речи невъзможно. Това което се източи с догорора няма да се върне вероятност 99,99%.

                          Друго ще кажа: Всички вие който се надявахте на нещо извънредно като търгово или някакъв дивидент без да е подигравка не сте сгрешили в оценките си беше редно. Но управниците явно минонитарите ги имат за никой а иначе на големите набързо обраха дяловете щото явно си ги е страх от някое дело за повече пари.

                          Както и да е аз понесох едни сладки загуби от това, че очаквах нещо извънредно като търгово или някакъв дивидент дори и един лев да бяха дали пак щях да ги уважа но не и гавра. Та някой трябва да ми плати за сладките загубки понесени от факта, че очаквах поне малко уважение към дребните акционери при всичкото това облажване от страна на управници и мажоритали на Катекс.

                          Да може да сме дребни но да знаете, че някои дребни могат и да хапят та днес съдийката с която се запознах ми повиши настроението и колкото до мен май възнамерявам да предприема мерки срещу управата на Катекс. Но ще изчакам и тази седмица да видя дали няма да има търгово нещо в сферата на фантастиката но ще изчакам като за последно. Междувременно май ще започна с една малка проверка кой са собствениците на Бост и сегашните също.

                          Та ще видим как ще се развият нещата но определено смятам, че бях (бяхме) Ощетени, незачетени и пренебрегнати а за капак сега се и гаврят с нас. Е може би гаврата няма да бъде едностранна.

                          Не е препоръка.
                          Q POEMI DULBOKO VUZDUH I SEGA DAI PO-DELOVO I POQSNI, KAKVO ISKASH DA KAJESH!!!
                          Остави се, днес са му продали кофти стока, по всички теми намести разговора със съдийката ......

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Aladdin
                            Да се изфукам и тук. Начи днес разговарях с доста високопаставена съдийка в София и отворих тема и за Катекс небеше изобщо запозната с Катекс. Но в разговора беше спомената Цветелина Бориславова все още не знам има ли тя възка с Катекс но май съм на път да разбера. Та съдийката явно е била близка с родителите на гореспоменатата а познанството и със самата Бориславова вероятно е като на близки семейства и с Бойко Борисов са си дружки но това е друг въпрос

                            Да не се отклоняваме от темата както вече станя ясно може управниците на Катекс найстина да са сгафили и да не са изпипали достатъчно работите с опционния договор. Примерно нещо от сорта да не са го обявили ако е трябвало или нещо друго и заради което найстина да носят отговорност. Така не е нужно да се залъгваме, че могат да бъдат осъдени това е кажи речи невъзможно. Това което се източи с догорора няма да се върне вероятност 99,99%.

                            Друго ще кажа: Всички вие който се надявахте на нещо извънредно като търгово или някакъв дивидент без да е подигравка не сте сгрешили в оценките си беше редно. Но управниците явно минонитарите ги имат за никой а иначе на големите набързо обраха дяловете щото явно си ги е страх от някое дело за повече пари.

                            Както и да е аз понесох едни сладки загуби от това, че очаквах нещо извънредно като търгово или някакъв дивидент дори и един лев да бяха дали пак щях да ги уважа но не и гавра. Та някой трябва да ми плати за сладките загубки понесени от факта, че очаквах поне малко уважение към дребните акционери при всичкото това облажване от страна на управници и мажоритали на Катекс.

                            Да може да сме дребни но да знаете, че някои дребни могат и да хапят та днес съдийката с която се запознах ми повиши настроението и колкото до мен май възнамерявам да предприема мерки срещу управата на Катекс. Но ще изчакам и тази седмица да видя дали няма да има търгово нещо в сферата на фантастиката но ще изчакам като за последно. Междувременно май ще започна с една малка проверка кой са собствениците на Бост и сегашните също.

                            Та ще видим как ще се развият нещата но определено смятам, че бях (бяхме) Ощетени, незачетени и пренебрегнати а за капак сега се и гаврят с нас. Е може би гаврата няма да бъде едностранна.

                            Не е препоръка.
                            Q POEMI DULBOKO VUZDUH I SEGA DAI PO-DELOVO I POQSNI, KAKVO ISKASH DA KAJESH!!!

                            Коментар


                            • Да се изфукам и тук. Начи днес разговарях с доста високопаставена съдийка в София и отворих тема и за Катекс небеше изобщо запозната с Катекс. Но в разговора беше спомената Цветелина Бориславова все още не знам има ли тя възка с Катекс но май съм на път да разбера. Та съдийката явно е била близка с родителите на гореспоменатата а познанството и със самата Бориславова вероятно е като на близки семейства и с Бойко Борисов са си дружки но това е друг въпрос

                              Да не се отклоняваме от темата както вече станя ясно може управниците на Катекс найстина да са сгафили и да не са изпипали достатъчно работите с опционния договор. Примерно нещо от сорта да не са го обявили ако е трябвало или нещо друго и заради което найстина да носят отговорност. Така не е нужно да се залъгваме, че могат да бъдат осъдени това е кажи речи невъзможно. Това което се източи с догорора няма да се върне вероятност 99,99%.

                              Друго ще кажа: Всички вие който се надявахте на нещо извънредно като търгово или някакъв дивидент без да е подигравка не сте сгрешили в оценките си беше редно. Но управниците явно минонитарите ги имат за никой а иначе на големите набързо обраха дяловете щото явно си ги е страх от някое дело за повече пари.

                              Както и да е аз понесох едни сладки загуби от това, че очаквах нещо извънредно като търгово или някакъв дивидент дори и един лев да бяха дали пак щях да ги уважа но не и гавра. Та някой трябва да ми плати за сладките загубки понесени от факта, че очаквах поне малко уважение към дребните акционери при всичкото това облажване от страна на управници и мажоритали на Катекс.

                              Да може да сме дребни но да знаете, че някои дребни могат и да хапят та днес съдийката с която се запознах ми повиши настроението и колкото до мен май възнамерявам да предприема мерки срещу управата на Катекс. Но ще изчакам и тази седмица да видя дали няма да има търгово нещо в сферата на фантастиката но ще изчакам като за последно. Междувременно май ще започна с една малка проверка кой са собствениците на Бост и сегашните също.

                              Та ще видим как ще се развият нещата но определено смятам, че бях (бяхме) Ощетени, незачетени и пренебрегнати а за капак сега се и гаврят с нас. Е може би гаврата няма да бъде едностранна.

                              Не е препоръка.
                              Не е препоръка.

                              Коментар


                              • Мдааа основният проблем е законодателството. Сега съм убеден, че сделката за продажба на акциите от банката е нищожна, както и в раздаването на парите получени по тази сделка, но какво от това. Ако искам да заведа дело за прогласяване на нищожност трябва да внеса 4% съдебна такса, което си е абсурд, тъй като и да спечеля акциите ще се върнат в дружеството в крайна сметка колкото и да се увеличи цената на акциите ми не може да компенсира риска от загубата от таксата. Друг е въпроса ако прокуратурата поиска нищожност.... Та ето една подходяща законова промяна искове за нарушение на ЗППЦК от акционери освободени от такса. Отдавна си мисля и, че текста който изисква представителство на акционери на ОС да става с нот.заверено пълномощно на практика лишава дребните акционери от право на глас. Ако този текст не съществува ( поне за дребните акционери) съм си мислил да създам компания, която се занимава с представителство на дребните акционери в ОС на публични дружества и съм сигурен, че гласът им ще се чува доста повече.

                                Коментар

                                Working...
                                X