IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Катекс АД (5KTE / KTEX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Shemata
    Е има ли вероятност тук цената доста да скочи???
    Май всички предпоставки за това са налице. Неразпределената печалба е налице,инвестира се умерено в интересни неща,като тъкачи на вълнен текстил писаха,че с "Руно" са затворили технологичния цикъл,.Били останали от конкуренцията само три,писаха някъде преди време тук.
    Всеки обаче сам да си решава.Имам си тук акциики и не смятам да си ги продавам засега.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Shemata
      Е има ли вероятност тук цената доста да скочи???

      ... Пазарната капитализация на заводчето към момента е смешна.Ммисля, че може дори да се превърне в ракета....




      Не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Е има ли вероятност тук цената доста да скочи???
        Мнението ми не е препоръка!!!

        Коментар


        • Автор Съобщение
          XY Пуснато на: 16:16:14 ч. | 17.09 Заглавие:

          --------------------------------------------------------------------------------

          Аз откато купих на 23 и разпродадох на 15 съм се зарекъл хич и да не го гледам това предприятийце


          Ти поне си се измъкнал. Ние с баща ми ги купихме на 26 и още вярваме в чудеса.

          Коментар


          • Аз откато купих на 23 и разпродадох на 15 съм се зарекъл хич и да не го гледам това предприятийце
            Мнението не е препоръка за сделки!

            Коментар


            • Ей и тук доживяхме да видимe раздвижване, ако има оживели съмишленици нека драснат някй ред! Успех на всички!
              Аз също разпродадох миналата година след като ни прекараха с дивидента ....а бяхме толкова много ... тук и с толкова надежди.От 23 до 10 лв съм я купувал тази акция .....но на вас пожелавам да ви донесе стотици проценти печалба .
              Хубава акция но и тук политиката и мажоритара си казаха думата...

              Коментар


              • Ей и тук доживяхме да видимe раздвижване, ако има оживели съмишленици нека драснат някй ред! Успех на всички!

                Коментар


                • van69 голяма реклама правиш .. насила хубост не става. спекулации, кой какво е казал, като дойде отчета ще видим ...
                  ДА притежавам акции! и НЕ мисля да си ги продавам в скоро време
                  Last edited by sirFaith; 23.05.2012, 15:10.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от van69
                    Катекс дава плата за униформите на всички австрийски пожарникари
                    неделя, 29 март 2009 / Прочетено 208 пъти
                    Кризата отся конкуренция в текстилния бранш и сега в Европа останаха само три основни предприятия - Катекс, Миролио и Пауло Оливейра, като само Катекс АД - Казанлък има пълен затворен цикъл на производство, казва изпълнителният директор на казанлъшкото предприятие д-р Илия Вандов.


                    http://www.chambersz.com/index.php/c...iew/81535/109/
                    Абе родното производство май не е умряло!

                    Коментар


                    • "Катекс" пуска соларна централа 191/11.03.09.Фотоволтаични панели върху площ от 13 дка заработват от днес в Казанлък
                      Днес за пръв път ще произведат електроенергия соларните панели, инсталирани на територията на казанлъшкото дружество "Катекс", съобщи за "Новината" изпълнителният директор д-р Илия Вандов. Пускът започва след успешно приключили 72-часови проби, извършени от специалистите на испанската Sun Energy Europe.
                      Фотоволтаичната инсталация е разположена върху 13 дка от територията на предприятието – 7 дка покривни площи и 4 дка на земята.


                      “Чрез слънчевите панели ще произвеждаме 163 киловатчаса електрическа енергия, като целта ни е да я продаваме по 78 стотинки на киловатчас. Вече имаме и подписан договор за доставка на ток с българо-австрийското дружество EVN”, обясни д-р Вандов.
                      Инвестицията е струвала на текстилното предприятие 1 млн. лева. Ако проектът се окаже успешен и печеливш, ръководството на “Катекс” АД планира да постави фотоволтаици на цялата си покривна площ от 65 дка, с цел да достигне производство на електричество от 1 мегаватчас, за да захрани част от собственото си производството.
                      За да реализира тази амбициозна идея, дружеството ще кандидатства за европейски средства за производство на електричество от енерговъзобновяеми източници, тъй като изграждането на фотоволтаични, вятърни, водни и комбинирани електроцентрали и други, ползващи алтернативни източници на енергия, се финансира по мярка 312.
                      Д-р Илия Вандов планира на базата на публично-частното партньорство да предложи на Община Казанлък разработването на съвместни проекти за поставяне на фотоволтаични системи на тукашните детски градини, училища и обществени сгради – нещо, което би им намалило разходите за осветление и отопление.
                      Инициативата на "Катекс" е продължение на проекта, реализиран от дъщерното "Руно" АД, което спечели преди 5 години търг за приватизацията на 8 ВЕЦ-а, за които заплати 34 млн. лв.
                      “Основна причина да потърсим начини за производството на собствено електричество бе приватизацията на ТЕЦ-Казанлък, която ни снабдяваше с пара и спешно търсехме алтернатива", обясни д-р Вандов. Междувременно е изградена и собствена топлофикационна централа, работеща на мазут, газ и нафта, която е спомогнала по време на тазгодишната газова криза да няма сериозни последствия за производството.
                      Светлозар Стоянов

                      Нямам акции на дружеството, просто попаднах на информацията докато се ровех в сайта на търговската камера и бях приятно изненадан! Определено в тази криза особено в текстила това са добри новини!!! Успех на инвеститорите тук!


                      Коментар


                      • Катекс дава плата за униформите на всички австрийски пожарникари
                        неделя, 29 март 2009 / Прочетено 208 пъти
                        Кризата отся конкуренция в текстилния бранш и сега в Европа останаха само три основни предприятия - Катекс, Миролио и Пауло Оливейра, като само Катекс АД - Казанлък има пълен затворен цикъл на производство, казва изпълнителният директор на казанлъшкото предприятие д-р Илия Вандов.


                        http://www.chambersz.com/index.php/c...iew/81535/109/

                        Коментар


                        • Ко да ви кажа днес като гледах пазара си викам положението тук е вече същото като при други позиции.

                          Когото цената беше около 10 кинта неможеше да се излезе от позицията щото все нещо извънредно можеше да стане. Уви нищо извънредно не стана.
                          Сега верно спрямо 10-те кинта се срина с 40-50% тая цена но поне за успокоение на акционерите днес видях позиции които кажи речи се досринаха и те. Та положението не е само тук надолу. Та ако е някакво успокоение кажи речи всички страдат
                          Не е препоръка.

                          Коментар


                          • Браво. Сега като си прибера дивидента, възлизащ на около 50 лева, мога единствено да се напия с нещо долнокачествено (сигурно водка "Ахелой", че ми се вижда най-евтина ). Явно тази година само ще се пие. НО другата година ... Директно отивам да си прибера дивидента в натура. И без това тая година изтървах сезона.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от be_google
                              Общото събрание на Катекс отхвърли предложение за дивидент от 5 лв. на акция
                              . - 08 Септември 09:29
                              Началната дата за изплащане на дивидента е 15 октомври 2008 г.
                              Общото събрание на Катекс АД отхвърли предложение от ДФ Кампан Макс, представлявано от Антон Домозетски за разпределение на 5 лв. дивидент на акция. За предложението гласуваха 76 842 акции, а против бяха 2.17 млн. акции. В крайна сметка общото събрание взе решение за дивидент на акционерите да отидат по 0.30 лв. бруто на акция, или 0.285 лв. нетен дивидент за акционерите физически лица. Останалата част от печалбата на компанията за изминалата година, която е в размер на 14.8 млн. лв. ще бъде внесена във фонд “Резервен”. Началната дата за изплащане на дивидента е 15 октомври 2008 г. Малко преди започване на днешната търговска сесия офертите купува/продава по позицията са 5.68/5.99 лв. за брой. Снимка: .

                              коментар от акционерите - аз нямам в момента и не е препоръка за и търговия
                              Логични изводи:

                              Капман не са изкарани с "овации и бурни ръкопляскания" за луди.Предложението е прието сериозно и е гласувано. Зад акцията има реално такава сума за разпределение. Допълнителни екстри-производствен бизнес,сгради,машини,земя около тях. Колко и на каква РЕАЛНА стойност не знам,защо не ги раздвижат-също.
                              (представете си ОСА на Крема или доста други компании в в сходно състояние и подобно искане на Капман :-) .

                              Логичен въпрос:
                              ( надявам се някои от инвеститорите го е поставил,ако не ,не е късно и след ОСА-то ДВИ да поясни или Инвестора да разузнае.

                              Ще раздвижат ли неоползотворените си активи и как смятат да използват тези много пари в полза на всички акционери???

                              Не препоръчвам покупко -продажби на акции,а само изясняване на намеренията на мениджмънта.

                              Коментар


                              • Съжелявам,не притежавам акции.

                                Коментар

                                Working...
                                X