IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Катекс АД (5KTE / KTEX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от B.Graham
    Първоначално изпратено от Aladdin
    ....Да ги разследват и да ги осъдят дано. ....
    Стига бе човече наистина ли вярваш в това?Само твоята лампа и духът в нея могат да помогнат
    Ами вярвам Чешам си езика сега във форума. Като немога да търгувам нормално поне да си бъбря. Па като се пооправим по-малко говорене повече действия
    Не е препоръка.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Aladdin
      Първоначално изпратено от Диагностик
      Тук има сериозни институционални инвеститори ЗПАД Булстрад и УПФ Доверие с общо 15%. Трудно КФН ще допусне накърняване на интересите на техните клиенти (застраховани и лица с осигуровки). Доколкото знам, към момента КФН прави разследване за сделките на Катекс по прехвърлянето на акциите на Деспред и Пампорово, на обстоятелствата относно излизането на парите от продажбите на акциите на СИ Банк, и на това, че ръководството не обръща никакво внимание на миноритарите.
      Така че, действията на новите (стари) собственици съм убеден, че се наблюдават под лупа от КФН.
      Да ги разследват и да ги осъдят дано. Да ги бяха продали примерно на половин цена дори на една трета ама на номинал е меко казано нагло.
      aaaaaaaaaaaaa ama ne taka s momi4eto na BAT BOYKO_CHESTNII...!
      Я какви очи има тя...какво обоняние...500 000 000 евро!!!
      а ний тука си пишем- на никой не пречим.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от meche_cveti93
        Може и да съм оптимист.... , но за мен неизвестността беше по лоша....
        Можеше и да бъде и по лошо , парите да отидат при собственика си .. , а не собственика да отиде при парите си..... , ако разбирате за какво става въпрос..... .
        Тука имаше изказвания за мажоритар който е № 1 по.....
        за кой мажоритар ставаше въпрос , до сега всички бяха поставени лица и тайна касичка на една банка....
        Ако са решили да досъсипят предприятието защо трябваше да се излиза на светло... КФН ще разследва някой продажби и докъди ще стигне....
        То това ако е публична компания....

        Остава да продадат и остатъчните % от компаний който имат по 1лев и тогава наистина няма смисъл да отчитат Консолидиран...
        Не се бъзи-кай !!!

        Коментар


        • Може и да съм оптимист.... , но за мен неизвестността беше по лоша....
          Можеше и да бъде и по лошо , парите да отидат при собственика си .. , а не собственика да отиде при парите си..... , ако разбирате за какво става въпрос..... .
          Тука имаше изказвания за мажоритар който е № 1 по.....
          за кой мажоритар ставаше въпрос , до сега всички бяха поставени лица и тайна касичка на една банка....
          Ако са решили да досъсипят предприятието защо трябваше да се излиза на светло... КФН ще разследва някой продажби и докъди ще стигне....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Aladdin
            ....Да ги разследват и да ги осъдят дано. ....
            Стига бе човече наистина ли вярваш в това?Само твоята лампа и духът в нея могат да помогнат
            Life won't wait for you.

            Коментар


            • Диагностик, ти май верно вярваш в зелени човечета Ще се радвам да си прав, макар, че аз лично не вярвам точно на тези мажоритари някой да им накриви капата

              Коментар


              • Пак да повторя Номинирам ги за Мошеници N1 за 2007 г. !!!!!!!!!
                Не се бъзи-кай !!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Диагностик
                  Тук има сериозни институционални инвеститори ЗПАД Булстрад и УПФ Доверие с общо 15%. Трудно КФН ще допусне накърняване на интересите на техните клиенти (застраховани и лица с осигуровки). Доколкото знам, към момента КФН прави разследване за сделките на Катекс по прехвърлянето на акциите на Деспред и Пампорово, на обстоятелствата относно излизането на парите от продажбите на акциите на СИ Банк, и на това, че ръководството не обръща никакво внимание на миноритарите.
                  Така че, действията на новите (стари) собственици съм убеден, че се наблюдават под лупа от КФН.
                  Да ги разследват и да ги осъдят дано. Да ги бяха продали примерно на половин цена дори на една трета ама на номинал е меко казано нагло.
                  Не е препоръка.

                  Коментар


                  • Тук има сериозни институционални инвеститори ЗПАД Булстрад и УПФ Доверие с общо 15%. Трудно КФН ще допусне накърняване на интересите на техните клиенти (застраховани и лица с осигуровки). Доколкото знам, към момента КФН прави разследване за сделките на Катекс по прехвърлянето на акциите на Деспред и Пампорово, на обстоятелствата относно излизането на парите от продажбите на акциите на СИ Банк, и на това, че ръководството не обръща никакво внимание на миноритарите.
                    Така че, действията на новите (стари) собственици съм убеден, че се наблюдават под лупа от КФН.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Диагностик
                      Първоначално изпратено от Aladdin
                      Първоначално изпратено от rururu
                      Имаше ли нещо такова, че минималната цена при търгово не може да бъде по-ниска от счетоводната стойност?
                      Т.е. при евентуално търгово предложение ще получим поне по 31.82 лв. на акция (колкото е счетоводната стойност според Инвестора)?
                      Звучи прекалено хубаво, за да е истина. Моля специалистите да потвърдят или пък да обяснят каква би могла да е минималната цена при търгово предложение.

                      Благодаря.



                      Имам акции.
                      И на мен ми се иска да е така но уви не е
                      Правилото е просто цената неможе да е по-ниска от средно претеглената цена от цените на които е било в последните 3 месеца.
                      Спокойно, нещата не стоят толкова песимистично.
                      Задължително се прави оценка на предприятието по минимум 2 метода и само, когато оценката е по-ниска от средно-претеглената оценка от пазарната цена от последните 3 месеца, тогава се взема по-високата, т.е. цените от сделките.

                      Без никъде да е записано, че счетоводната стойност е задължителен минимум, то КФН обикновено го използва като долна граница. Ето наскоро примера с Явор.

                      Възможни прилагани методи, ще се опитам най-популистко да ги представя:

                      Чистата стойност на активите - Активи по справедлива стойност (пазарни цени) минус пасиви, разделено на броя на акциите.
                      При този метод обикновено се изчислява стойност доста по-висока от счетоводната стойност, защото активите обикновено не са преоценявани дълго време и справедливите им цени са по-високи.

                      Метод на приходите (дисконтираните парични потоци) - прогноза за бъдещите парични потоци от дейността, дисконтирани към момента. Тук трябва да се включи ефекта и от други притежавани към момента активи, не свързани с основната дейност - акции, други инвестиции. Дори и да се опитат тук да покажат ниски стойности заради малката печалба от последните години, то другите налични активи - пари, вземания, аванси ще неутрализират и няма да позволят извеждане на ниска цена.

                      Сравнителен метод - на база на други сделки, коефициенти мултипликатори за дружества от този бранш.По всички мултипликатори дружеството е силно подценено, така че цената преизчислена с такива мултипликатори ще бъде значително висока.


                      Тук прилагам извлечение от ЗППЦК с регламентацията:

                      Става дума за търговото предложение
                      (6) (Изм. - ДВ, бр. 61 от 2002 г.) Предложението по чл. 149, ал. 1 и 6 и по чл. 149а включва обосновка на предлаганата цена, съответно на предлаганата разменна стойност по чл. 150, ал. 2, т. 3. В обосновката се посочва справедливата цена на една акция на дружеството, изчислена въз основа на общоприети оценъчни методи. Изискванията към съдържанието на обосновката, включително към прилагането на оценъчните методи, се определят с наредба.
                      (7) (Изм. - ДВ, бр. 61 от 2002 г.) Цената, съответно разменната стойност на търговото предложение по чл. 149, ал. 1 и 6 и по чл. 149а, не може да бъде по-ниска от най-високата стойност между:
                      1. справедливата цена на акцията, посочена в обосновката по ал. 6; и
                      2. средната претеглена пазарна цена на акциите за последните 3 месеца, а когато такава не е налице - от най-високата цена за една акция, заплатена от предложителя през последните 6 месеца преди регистрацията на предложението; в случаите когато цената на акциите не може да бъде определена съгласно предходното изречение, тя се определя като по-високата между последната емисионна стойност и последната цена, платена от търговия предложител.
                      (8)(Нова - ДВ, бр. 61 от 2002 г.) Цената на търговите предложения по чл. 149, ал. 8, както и по чл. 149б не може да бъде по-ниска от средната претеглена пазарна цена на акциите за последните 3 месеца, а когато такава не е налице - от най-високата цена за една акция, заплатена от предложителя през последните 6 месеца преди регистрацията на предложението. Търговият предложител може да обоснове предлаганата от него цена съгласно ал. 6.
                      (9) (Предишна ал. 8 - ДВ, бр. 61 от 2002 г.) Предложението за замяна на акции задължително трябва да съдържа и алтернативна възможност за закупуване на акциите с право на глас на останалите акционери.

                      По сериозният проблем е дали ще могат да избегнат търговото.
                      Не препоръчвам никому нищо. Притежавам акции.
                      Нека да не споменаваме YAVOV, че точно той е пример как комисията изобщо не се интересува от счетоводната цена и я беше обявила за висока. Търговото там беше спънато от комисията щото са много много умни. Ама ако имахме работеща съдебна система така бих ги подхванал ако съм от заинтересованите, че място нямаше да си намерят
                      Не е препоръка.

                      Коментар


                      • Всички ние , който останахме на борсата след октомври сме глухи и слепи.....
                        Внимавай с изразяването.....
                        Не приятелю!

                        Всички които все още сме на борсата сме тук, защото имаме сериозен дългосрочен ангажимент (интерес) към българския капиталов пазар.

                        А относно начина ми на изразяване - ако предпочиташ ти можеш да пишеш и в рими! Но аз определено съм привърженик на повествователната реч!

                        Успехи!

                        Коментар


                        • SubZero, никаква печалба няма нужда да прибират, защото на никого не са я давали Тука просто едни същи хора въртят едни и същи пари от продажбата на акции на Си-банк - докато ги наредят в удобна нова схема

                          А Диагностика го избива на чест, защото май няма и на какво друго да разчитат последните оптимисти тук Видно е, че покрай исландеца и Цветелина и екип са усвоили доста - всичко е добре подготвено и изпълнено, съобразено е със нормативните изисквания - е, колкото до имиджа, в тези среди подобни "финансови оптимизации" даже повече повдигат имиджа, отколкото да го свалят

                          Коментар


                          • ATILA написа:


                            Дали след толкова мълчание от страна на мениджмънта и врътки с прехвърляния тук все още има някой оптимист по тази позиция
                            Ако има такъв, то той определено трябва да е глух и сляп едновременно...
                            Всички ние , който останахме на борсата след октомври сме глухи и слепи.....
                            Внимавай с изразяването.....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Диагностик
                              А и тук има следния допълнителен акцент. Цветелина Бориславова в момента има доста добър имидж като банкер и бизнесмен от западен тип. Проектите и включват задължително западни партньори и доста пари. Не мога да допусна, че ще се прояви като елементарна и ще си прецака добрия имидж. В нейния случай, това ще и отреже доста бизнес възможности.
                              Не бих се съгласил с подобно твърдение, Диагностик. Имиджът няма нищо общо с това да правиш пари по всички възможни начини. Дори не им трябва да го отписват, за да вземат печалбата от финансови операции.
                              Примери колкото искаш.

                              А, и като стана дума, KBC /голям играч с уж безупречна репутация/ не показаха реалната стойност на СИБанк, именно за да си спестят висока цена за търговото.
                              В този ред на мисли, в "бизнес средите" дори е по-престижно ако успееш да изкараш пари, когато изглежда невъзможно.

                              Нямам акции. Не препоръчвам нищо.

                              Коментар


                              • Дали след толкова мълчание от страна на мениджмънта и врътки с прехвърляния тук все още има някой оптимист по тази позиция
                                Ако има такъв, то той определено трябва да е глух и сляп едновременно...

                                Коментар

                                Working...
                                X