IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

    Като цяло като махнеш 10 млн <<Положителни разлики от операции с финансови активи и инструменти>> не знам как ги получаваш тези цифри като с тях печалбата е 10.7? ...тази година няма да ги има еднократните ефекти тъи че си прави сметката . Въпреки всичко тук се търгува по скоро участието на Оги а не финансовото състояние .
    Провизии и обезценки. Иначе всеки си търгува каквото реши, на мен чичо не ми е от любимците, но поне не е и в челото на черния списък.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

      Може, аз на око махнах еднократните ефекти и го докарах до близо 13 млн ЕБИТДА и 6 печалба, извадих малцинственото участие, погледнах дълговете и капитализацията и останах доволен
      И през какви очила ги видя тези цифри, да си купя и аз. Тук нагледно ни се показва, че сентиментът е по-важен от фундамента или как слаб отчет може да се отиграе нагоре.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

        Може, аз на око махнах еднократните ефекти и го докарах до близо 13 млн ЕБИТДА и 6 печалба, извадих малцинственото участие, погледнах дълговете и капитализацията и останах доволен
        Като цяло като махнеш 10 млн <<Положителни разлики от операции с финансови активи и инструменти>> не знам как ги получаваш тези цифри като с тях печалбата е 10.7? ...тази година няма да ги има еднократните ефекти тъи че си прави сметката a а провизиите ще продъжат да бъдат около тази сума още няколко години . Въпреки всичко тук се търгува по скоро участието на Оги а не финансовото състояние .
        Last edited by p_trade; 28.02.2017, 16:45.

        Коментар


        • 1.Събития след датата на отчета

          Доверие - Брико АД има намерения да продаде дяловете си в македонското дъщерно дружество. Установен е контакт с потенциален купувач, като на 19.01.2017 г. е подписано споразумение с условията, при които да бъде осъществена сделката. Доколкото това споразумение не представлява предварителен договор за покупка и потенциалният купувач поиска удължаване на срока на сделката спрямо първоначално съгласувания, поради необходимост от осигуряване на финансиране на сделката, считаме, че все още има съществена несигурност за осъществяването й. Поради тази причина потенциалната сделка не е намрила отражение в неконсолидирания отчет за финансовото състояние.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

            И аз гледам че за последното тримесечие нетната загуба за притежателите на собствения капитал е само 200 хил.лв
            Може, аз на око махнах еднократните ефекти и го докарах до близо 13 млн ЕБИТДА и 6 печалба, извадих малцинственото участие, погледнах дълговете и капитализацията и останах доволен

            Коментар


            • Моята радост е, че "превалутирах" всички позиции в тази...
              The strongest stand last.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                Отчетът изглежда повече от добре за тази цена, да видим какво следва
                И аз гледам че за последното тримесечие нетната загуба за притежателите на собствения капитал е само 200 хил.лв

                Коментар


                • Последно тримесечие сме на загуба, от какво е тая радост не мога да разбера.

                  Коментар


                  • Отчетът изглежда повече от добре за тази цена, да видим какво следва

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                      Точно така е, SoHo Преди малко сметнах нетната стойност на активите и получих 5,56 лв/акция. Писал съм и по метода на дисконтираните потоци как мениджмънта оценява бизнеса. Да си говорят, колкото искат аз продължавам с покупките и за разлика от някои субекти тук си описвам част от сделките в темата ми.

                      Тяхната цел е сплашване и купуване на по ниски нива! Аз няма да им се хвана и не ми пука какво си пишат Знам че тези акции са златни и че търпение се иска да вземеш добра цена

                      Коментар


                      • Точно така е, SoHo Преди малко сметнах нетната стойност на активите и получих около 4,20 лв/акция. Писал съм и по метода на дисконтираните потоци как мениджмънта оценява бизнеса. Да си говорят, колкото искат аз продължавам с покупките и за разлика от някои субекти тук си описвам част от сделките в темата ми.
                        Last edited by Mr.Profit; 09.05.2017, 02:12. Причина: грешка в изчислението защото не съм взел предвид малцинственото участие и ъпдейтвам стойността спрямо годишния консолидиран отчет като я давам приблизителна
                        Keep going ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                          Абе кви са тия безсмислени спорове!? Въобще как я виждате КФН да пусне търгова цена под пазарната.. въртят, сучат винаги се слага някъв бонус че дребните да са поне малко доволни.
                          А теориите ви как Донев можел да изманипулира цената надолу са още по-безумни. Първо че е под достойнството му такова нещо, второ че рискува да се вдигне пак скандал с неговото име.. нали гледате че Цацаратурата само го дебне да стъпи някъде на криво и да го налази..
                          Според мен ще плати една хубава премия на будните инвеститори, а ония хилядите заспали с боновите книжки ще ги направи доброЗорни акционери в империята Софарма
                          добре казано! при предните вливания в Софарма винаги е бил разумен. Той много добре знае че ДОХ струва много повече от счетоводната цена и едва ли ще иска да прецаква някой и то за дребни пари

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                            Поредният в тази тема....

                            Ето състава на НС и УС
                            Управление
                            Надзорен съвет

                            Радосвет Крумов Радев - Председател
                            Огнян Иванов Донев - Заместник председател
                            Венцислав Симеонов Стоев - член на надзорния съвет


                            Управителен съвет

                            Борис Анчев Борисов - Изпълнителен директор и председател на управителния съвет
                            Анна Иванова Павлова - член на управителния съвет
                            Николай Димитров Атанасов - член на управителния съвет



                            С кои точно хора има проблеми ОД? Със себе си? С Радосвет Радев? С Борисов?

                            ей наистина големи филми разиграват сега ще изкарат че с неговите най близки бизнес партньори имал проблеми



                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение
                              Едно мнение и от мен. Донев от край време има проблеми с членовете на управителният и надзорният съвет на ДОХ. Вливането на АИХ в Албена му е отворило очите и сега ще вземе нещата в свои ръце.
                              Поредният в тази тема....

                              Ето състава на НС и УС
                              Управление
                              Надзорен съвет

                              Радосвет Крумов Радев - Председател
                              Огнян Иванов Донев - Заместник председател
                              Венцислав Симеонов Стоев - член на надзорния съвет


                              Управителен съвет

                              Борис Анчев Борисов - Изпълнителен директор и председател на управителния съвет
                              Анна Иванова Павлова - член на управителния съвет
                              Николай Димитров Атанасов - член на управителния съвет



                              С кои точно хора има проблеми ОД? Със себе си? С Радосвет Радев? С Борисов?


                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                                браточка, официално те провъзгласявам за fake news и спирам да ти отговарям
                                Мисля, че всички тук видях кой е фейк и кой не е. За разлика от теб, аз не разпространявам неверни факти и не правя изводи, гледайки в тавана.

                                От теб какво разбрахме, освен че имаш акции, разбира се:
                                • Нито един довод, подкрепен с нормативна уредба или факт,
                                • елементарни разсъждения,
                                • високопарни изказвания,
                                • предложения за басове,
                                • обидено връткане вместо да отговориш на простичък въпрос....
                                Успех в инвестициите, макар много да се съмнявам в това!

                                Коментар

                                Working...
                                X