IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
    Уф, като се сетя какъв екшън се заформи... бях си казал, че ще изчакам общото събрание, но гледайки как пада яко ми беше доста тегаво. После с поста на Нострадамус се ентусиазирах отново, получих и нов сигнал по модела и накрая като чух от г-н Донев на ОСА да казва, че не са продали и една акция и като видях в сайта на депозитаря, че намаляват акционерите осъзнах, че са продавали малки играчи и това не променя първоначалния ми план и сега вече почвам да си мисля и надявам на 3 лв . Времето ще покаже...
    http://www.x3news.com/?page=Company&...MESSAGE_TYPE=2
    Не е една ... .1 494 300 са ....
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
      Правих анализи и дори и без тях мисля, че акцията си е ок, но бат Оги може така да усили гравитационните сили, че да тупнем бързо, бързо на справедливата стойност Все още виждам много плюсове в това за всички:

      - Увеличаване на фри флоута на Софарма
      - Доволни акционери в Доверие, които с бодра крачка и усмивки до уши да влязат в империята на Софарма
      - Да се покаже нагледно как може да се правят едни 200-300% (600-800% за по-будните) на нашата борса и да се усети масовката, че и тук има възможности
      - Софарма тейдинг се финансира на под 2% и ако се влеем в Софарма това ще важи и за нас
      - Доверие има потенциал и ще допринесе и то към Софарма, но по-вероятно под шапката на Софарма Трейдинг го виждам след последното интервю на Донев
      - Чисто символно ще се покаже на българската общественост къде е Доверието и хората ще се усетят кой за какво работи и за какво се бори

      Няколко други знаци виждам също, че това ще се случи, но говорих с водещи брокери и те не вярват в този сценарий. Виячева също отрече подобен сценарий (тук по закон не знам дали няма да претърпят 10% глоба от оборота ако каже, че ще има). Отделно доста хора не вярват в алтруистичната природа на мажоритарите, но аз лично отделих няколко седмици да проследя хронологията на събитията от началото и стигнах до извода, че ако трябва да се доверя на някой, то тези хора го заслужават. Страхотна работа свършиха в холдинга.

      Т.е. 3 сценария

      1. бързо, бързо до справедливата стойност и после в Софарма
      2. по-бавно
      3. по-бавно и не в Софарма

      Такива неща си мисля аз, а времето както винаги знае най-добре...
      Ето какво съм си мислил на 16 март 2017. Както се вижда не съм много точен, но май хващам основната идея. Към настоящия момент си мисля, че и трите сценария са в сила и най-добре да се оставя на течението



      Keep going ...

      Коментар


      • Уф, като се сетя какъв екшън се заформи... бях си казал, че ще изчакам общото събрание, но гледайки как пада яко ми беше доста тегаво. После с поста на Нострадамус се ентусиазирах отново, получих и нов сигнал по модела и накрая като чух от г-н Донев на ОСА да казва, че не са продали и една акция и като видях в сайта на депозитаря, че намаляват акционерите осъзнах, че са продавали малки играчи и това не променя първоначалния ми план и сега вече почвам да си мисля и надявам на 3 лв . Времето ще покаже...
        Keep going ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
          "Друга иновация за аптечен пазар са здравните услуги и консултации, с които искаме да наложим програмите за превенция на здравето. ...
          Хах Превенция на здравето звучи точно като за фармацевтична компания. Не трябва ли да е превенция на заболяванията? Просто отбелязвам иначе Профит, не знам дали си продал на спада но дано си удържал. Аз оцяпах гащите по някое време, сега влязох на 2,19 с 1/3 от бройките които имах преди това. Сега ще се гледа мача.

          Коментар


          • Това ми направи впечатление:

            "Друга иновация за аптечен пазар са здравните услуги и консултации, с които искаме да наложим програмите за превенция на здравето. Целта ни е постоянно да предлагаме нещо ново за клиентите, като годишният календар е пълен с разнообразни услуги - здравословно управление на теглото, дермоанализ, измерване на костна плътност и много други."

            Дали ще продават в аптеките здравните услуги на фондовете в Доверие?
            ”Софарма Трейдинг” АД, част от групата Софарма, е водеща търговска компания в сектора на грижа за здравето.
            Keep going ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

              за мен неспекулативно е когато има здрав фундамент
              Ето ти идея на нов мат'ериал в SA - С нездрав фундамет расте цената на Доверие холд. Подзаглавие : Защо българския Бъфет е по-каппав от китайския

              Коментар


              • спекулативните движения не са само в една посока. Също така много спекулативни движения се превръщат във фундаментални и обратното също е вярно. Тук мисля, че случаят е точно такъв, спекулативното ще се превърна във фундаментално. Но нека видим. Може и да не съм прав, но важното е, че съм си направил сметката и съм си калкулирал евентуалните загуби, които мога да понеса. Не съм теглил кредит, не държа само една позиция (което е доста рисково за мен) и не съм чертал графики.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                  за мен неспекулативно е когато има здрав фундамент
                  е аз какво съм написал? ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение
                    Спекулативно движение наричам промяна в цената обусловена от външни и то косвени причини, нямащи отношение към това което самото дружество прави, как го прави, материалите с които го прави, цената която плаща за да го прави (вкл. заеми т.н.) и цената на която продава направеното.
                    Става неспекулативно когато изброеното настигне спекулативната цена и в няколко други случая
                    за мен неспекулативно е когато има здрав фундамент
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Спекулативно движение наричам промяна в цената обусловена от външни и то косвени причини, нямащи отношение към това което самото дружество прави, как го прави, материалите с които го прави, цената която плаща за да го прави (вкл. заеми т.н.) и цената на която продава направеното.
                      Става неспекулативно когато изброеното настигне спекулативната цена и в няколко други случая

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                        неспекулативно.
                        Инвестиционно, така да се каже

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение
                          Че то какво общо има написаното от Пандата с моментната цена тука. Цената сега расте заради Софикс, не заради много промененото качество на управление на холдинга. Такива спекулативни качвания, както и той е написал, е имало, има и пак ще има.
                          Ок, разбирам. Все пак би ли уточнил кога едно качване е спекулативно и кога от спекулативно се променя в неспекулативно.
                          Keep going ...

                          Коментар


                          • Че то какво общо има написаното от Пандата с моментната цена тука. Цената сега расте заради Софикс, не заради много промененото качество на управление на холдинга. Такива спекулативни качвания, както и той е написал, е имало, има и пак ще има.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение



                              Донев започна да купува акции на Доверие на 3 януари 2007 над 2.50 , като се разчу цената мина 17 лева. Сега е на 1.99 и не са плащали дивиденти откакто Донев влезе. Айде да сравним Доверие от края на 2006 с Доверие от края на 2016:

                              - СК се качва от 68 млн над 74.4 млн, но ако вземеш предвид двете увеличения на капитала, които имаше след 2006, СК намалява
                              - Активите падат от 212.2 млн на 176.8 млн, спада идва основно от материални запаси и парични средства
                              - Приходите от дейността падат от 170.6 млн на 135.2 млн
                              - Печалбата от дейността пада от 8.9 млн на 2.4 млн
                              - Нетната печалба за групата през 2006 е 0.7 млн, през 2016 е 3.2 млн. Обаче, като махнеш еднократния ефект от продажба на активи дето са над 10 млн, картинката пак е много грозна

                              Из интервю на Донев от октомври 2007:

                              http://www.capital.bg/biznes/kompani...vna_suprotiva/

                              Намерихте ли някаква икономическа логика в структурата на холдинга, чисто функционално има ли причина да бъде разделен в подхолдинги?
                              - Липсва каквато и да е икономическа логика, както управленска, така и отраслова. Самото наличие на предприятия, които се причисляват като близки до нас във фармацевтичния сектор - "Момина крепост" и "Медика" и тяхното присъствие в два различни подхолдинга, са достатъчно свидетелство за липсата на отраслов принцип. Доверие обединен холдинг е минал през дългогодишна история - различни акционери през различни етапи от развитието му са имали възможност да експериментират. До какво доведоха тези експерименти, не е необходимо да се обяснява. Цялата инвестиционна общност даде оценка нарезултатите, довеждайки курса до плачевното ниво от 2.50 лв. Винаги съм казвал, че най-добрата и най-честната оценка е тази на хората, гласуващи със собствените си пари. Никой не може да принуди някого да даде повече пари за нещо, което според него струва по-малко.


                              "до плачевното ниво от 2.50 лв"

                              сега е под 2 лева, десет години по-късно може да кажеш "ок, ама 2006 вече се надуваше балон на бфб". тогава бих отговорил, че имаше сделки на над 4 лева в края на 2004 още, т.е. е на половината от нивото от преди над 13 години и на цена по-малко от 1/8 от историческия си връх. А нещо преструктурира ли се за тези 10 години? Продадоха Медика и Момина Крепост на Софарма и купиха такива велики компании като Дунав и Веко. Хидроизомат направи IPO и сега е доникъде, имота който наскоро продадоха в Дружба е близо до мен. Същия Хидроизомат дето в края на 2007 беше над 13 лева бройката, а сега е под 70 стотинки.

                              Та предвид историята, нямам абсолютно никаква идея на какво се базира твоята вяра в мажоритаря и особено мениджмънта. Ако на това му викаш добро развитие...
                              Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                              Странно как и аз вчера си мислих за 2.50 АКО разчитам правилно сигналите на невронното поле, то май натам сме се запътили. Времето ще покаже...
                              Плача

                              Keep going ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

                                Когато го писах това, беше в застой. Ти остави ли си бройки?
                                да 1/3 от това което имах

                                Коментар

                                Working...
                                X