IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

    Най-вероятно се е захванал заради печалбата, сериозна причина ми се вижда.
    Да, прав си, и КТБ имаше печалба, сигурно затова и Василев се беше захванал с нея!

    Коментар


    • Pipbel, хората в Молдова общо взето са много по-богати в сравнение с Куба.
      Тази молдовска банка, която може да бъде купена от Доверие, бе замесена в скандал с пране на пари. Според медии руски граждани са изнесли милиарди долари от Русия, като част от парите, изнесени от Русия, са минали през сметки в тази банка. Ако сега Доверие купи тази банка, то възможно е след време тази банка да се препродаде с печалба. През 2018г. тази банка е имала значителна печалба.
      През 2018г. нетната печалба на тази банка е била 500 344 521 молдовски леи.
      https://www.bnm.md/ru/content/licenz...ubliki-moldova
      Текущата цена на акциите на Доверие е все още сравнително атрактивна за покупки, но мнението ми не е препоръка за покупка на акции, тъй като в краткосрочен план е трудно да се прогнозира дали цената на акциите ще продължи да се покачва.
      https://www.mediapool.bg/fondat-na-r...ews288968.html
      Last edited by Ivan2015; 22.02.2019, 17:26.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        Не знам доколко е проблемна, ма като се има предвид цената и липсата дори и на румънски интерес - вероятно си има бая риск.
        Мен ми е по интересно друго, изглежда че чичката бая го е закъсал за да се захване с най бедната страна в Европа, тройно по бедна и от Куба и на едно ниво с Палестина и Никарагуа.
        Или просто има някаква далавера де той само си я знай.
        За същите пари можеше да има мажо пакет и в цкб примерно, по пазарна, не че някой щеше да му даде, абсурд....
        Те от микробанки го отрязаха даже, пък какво остава за по големи.
        Най-вероятно се е захванал заради печалбата, сериозна причина ми се вижда.
        The strongest stand last.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Не знам доколко е проблемна, ма като се има предвид цената и липсата дори и на румънски интерес - вероятно си има бая риск.
          Мен ми е по интересно друго, изглежда че чичката бая го е закъсал за да се захване с най бедната страна в Европа, тройно по бедна и от Куба и на едно ниво с Палестина и Никарагуа.
          Или просто има някаква далавера де той само си я знай.
          За същите пари можеше да има мажо пакет и в цкб примерно, по пазарна, не че някой щеше да му даде, абсурд....
          Те от микробанки го отрязаха даже, пък какво остава за по големи.
          А някой разбра ли откъде ще са парите за покупката, самата молдовска банка ли ги кредитира?
          Банката е молдовския вариант на КТБ, със сигурност и практиките са такива!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
            Излиза, че са купили проблемна банка. Нещо като КТБ в молдовски вариант....

            Аз нещо не бързам да се радвам!

            Цената на Доверието хубаво расте, няма спор, ама дано не са отворили шампанското прибързано!

            Нямам акции в компанията! Мнението ми НЕ Е инвестиционна препоръка!
            Не знам доколко е проблемна, ма като се има предвид цената и липсата дори и на румънски интерес - вероятно си има бая риск.
            Мен ми е по интересно друго, изглежда че чичката бая го е закъсал за да се захване с най бедната страна в Европа, тройно по бедна и от Куба и на едно ниво с Палестина и Никарагуа.
            Или просто има някаква далавера де той само си я знай.
            За същите пари можеше да има мажо пакет и в цкб примерно, по пазарна, не че някой щеше да му даде, абсурд....
            Те от микробанки го отрязаха даже, пък какво остава за по големи.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
              Някой прегледал ли основно отчета от къде тази голяма печалба за тримесечието?
              преоценки!

              Коментар


              • Някой прегледал ли основно отчета от къде тази голяма печалба за тримесечието?

                Коментар


                • Чистая прибыль банков Молдовы в январе 2019 г. составила 215,53 млн леев, увеличившись на 7,7%, в сравнении с тем же периодом 2018 г. (200,11 млн леев) 20.02.2019

                  Как следует из данных, представленных Нацбанком Молдовы, в первый месяц 2019 г. самую большую чистую прибыль получили: Moldova-Agroindbank – 70,69 млн. леев (в январе 2018 г. – 87,58 млн. леев), Moldindconbank –59,38 млн. (37,65 млн.), Victoriabank –35,97 млн. леев (26,34 млн.), Mobiasbanca – Groupe Societe Generale –14,46 млн. леев (21,95 млн.), Eximbank – 13,8 млн. леев. (0,28 млн.), ProCreditBank - 7,75 млн. леев (9,73 млн. леев), FinComBank – 5,34 млн. леев (4,99 млн.), Energbank – 3,59 млн. леев (5,5 млн.), Comertbank – 2,17 млн. леев (3,02 млн.). Прибыль BCR Chisinau в январе 2019 г. составила 1,32 млн. леев (в январе 2018 г. -2,16 млн.), EuroCreditBank-а –1,07 млн. леев (0,9 млн.). // 20.02.2019 — InfoMarket.

                  The strongest stand last.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                    Още няма покупка на банката! Има съобщение от Доверие в края на работният ден и явно затова някой е продавал в края на сесията.

                    Новината от медиите е била грешна!
                    https://www.capital.bg/biznes/kompan...arniia_dial_v/

                    'Търг за пакет акции, представляващи 63.89% от капитала на молдовската Moldindconbank е спечелен от местната Агенция за публична собственост, с която българската "Доверие обединен холдинг" има предварителен договор за покупката."

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                      Още няма покупка на банката! Има съобщение от Доверие в края на работният ден и явно затова някой е продавал в края на сесията.

                      Новината от медиите е била грешна!
                      това е правилния момент за продажба .......... при излизането на новината

                      след това ще е доста късно за повечето жабчета
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Nostradamus Разгледай мнение

                        Да няма. Това си го пишеше и в съобщението на Доверие. Би трябвало в петък да е ясно.

                        The auction will take place during the period from 18 February 2019 till 22 February 2019 inclusively.

                        https://www.micb.md/anunt-vinzarea-actiuni-en/
                        Няма засега, но не виждам кой ще спре сделката, след като страните са 2 и са се договорили.
                        А ако новината дойде преди 3.03., може да ни приближи още повече до софикс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                          Още няма покупка на банката! Има съобщение от Доверие в края на работният ден и явно затова някой е продавал в края на сесията.

                          Новината от медиите е била грешна!
                          Да няма. Това си го пишеше и в съобщението на Доверие. Би трябвало в петък да е ясно.

                          The auction will take place during the period from 18 February 2019 till 22 February 2019 inclusively.

                          https://www.micb.md/anunt-vinzarea-actiuni-en/
                          http://forexnews.bg

                          Коментар


                          • Още няма покупка на банката! Има съобщение от Доверие в края на работният ден и явно затова някой е продавал в края на сесията.

                            Новината от медиите е била грешна!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                              Аз пък затова съм в тази група. Гот ми е да съм топ 47 (потенциално по-високо) акционер в публична компания от Софикс калибър.
                              margen,
                              признавам че и аз съм в тази група. Но реално погледнато ми се струва че с подобна скромна сума пари ще си в топ 47 в масата компании на БФБ. Просто сме си малко.

                              Коментар


                              • Само така, марген!

                                Коментар

                                Working...
                                X