IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    тая символика, как да я тълкувам сега?


    Доверие Обединен Холдинг АД-София Друга нерегулирана информация 10:49
    Уведомление от Донев инвестмънтс холдинг АД по чл. 19 на Регламент (ЕС) № 596/2014 на Европейския Парламент и на Съвета от 16 април 2014 г.
    Прикачени файлове: Уведомление
    Нещо е объркал поръчката.

    Коментар


    • тая символика, как да я тълкувам сега?


      Доверие Обединен Холдинг АД-София Друга нерегулирана информация 10:49
      Уведомление от Донев инвестмънтс холдинг АД по чл. 19 на Регламент (ЕС) № 596/2014 на Европейския Парламент и на Съвета от 16 април 2014 г.
      Прикачени файлове: Уведомление

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Trakiets Разгледай мнение

        2007-а развиващи се пазари бяха модерни, сега са доста надолу в списъка на инвеститорите, особено Източна Европа. В Северна Америка банките се продават на P/B 1 и то след години чистене на отчетите. Wells Fargo е под доста под 1 в момента.
        Българските банки не съм им смятал скоро показателите, но са едвали са повече 0,5
        Еми добре, значи ще трябва да се задоволим с цоцане на дивиденти.. Да праща по едни 30 млн. лв. към България пък ще се примирим някакси ​​​

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

          Мда, ще има такива новини от там.. докато си извървят трънливия път на скъсване с Русия и по-тясна интеграция с ЕС така ще е.. То ако ги нямаше тия рискове щеше ли да се продава силно рентабилна банка на Р/В 0,50 .. След няколко години като станат по-бяла държава ще може да се продава мажоритарно при Р/В 2 , както беше при нас на прага на ЕС.
          2007-а развиващи се пазари бяха модерни, сега са доста надолу в списъка на инвеститорите, особено Източна Европа. В Северна Америка банките се продават на P/B 1 и то след години чистене на отчетите. Wells Fargo е под доста под 1 в момента.
          Българските банки не съм им смятал скоро показателите, но са едвали са повече 0,5

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
            Близо 20 000 протестиращи излязоха по улиците на столицата на Молдова Кишинев с искания за оставката на правителството и провеждането на предсрочни избори. Те се обявиха против проруското правителство на социалистите и в подкрепа за по-широката интеграция с Европейския съюз.

            https://www.svobodnaevropa.bg/a/30987918.html
            Мда, ще има такива новини от там.. докато си извървят трънливия път на скъсване с Русия и по-тясна интеграция с ЕС така ще е.. То ако ги нямаше тия рискове щеше ли да се продава силно рентабилна банка на Р/В 0,50 .. След няколко години като станат по-бяла държава ще може да се продава мажоритарно при Р/В 2 , както беше при нас на прага на ЕС.

            Коментар


            • Близо 20 000 протестиращи излязоха по улиците на столицата на Молдова Кишинев с искания за оставката на правителството и провеждането на предсрочни избори. Те се обявиха против проруското правителство на социалистите и в подкрепа за по-широката интеграция с Европейския съюз.

              https://www.svobodnaevropa.bg/a/30987918.html

              Коментар


              • Тук през изминаващата 2020г. видяхме възможностите и потенциала на акцията...от 3лв до 6+лв и пак до 3лв


                https://www.investor.bg/novini-i-ana...mln-lv-317411/

                "
                Промяната в устава е с цел удобство и бързина на действията на Управителния съвет. Той ще може да стартира увеличение на капитала по-бързо, без да чака свикване на общо събрание и вписване на решенията му в Търговския регистър, което общо отнема около 45 дни."

                п.п. дано не отнеме още 12 месеца!
                Last edited by tony1975; 07.12.2020, 20:55.

                Коментар


                • Явно около текущите нива ще е увеличението. Може би им дава зор неяснотата около дивидента от Молдова, защото, ако и 21 година не дойде, ще им е по-нанагорно. Ковида обърка ситуацията.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
                    Чакам цена под 3.20. Искам да купя още 20т. и да чакам поне 1 год.
                    Ноември и Декември 2019, последните пакети на Софарма бяха изкупени на 2,9лв и на 3,1лв(ако не бъркам). Може това да е някаква кота, която да ни служи за ориентир по пътя по който ни води мажо надолу, знам ли?

                    Коментар


                    • Чакам цена под 3.20. Искам да купя още 20т. и да чакам поне 1 год.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                        Здравей Батя. С интерес чета постовете ти. До преди дни беше споменал в един от тях че започнат ли дов. Да изплащат дивиденти цената въобще няма да е тази като много хора преди това писаха че очакват да започне изплащане на дивидент още следващата година , Т . Е . си очаквал че цената вероятно ще рипне .Сега обаче като че ли смяташ че цената ще остане подценена по още 2 години. Кое промени мнението ти. Мислиш ли че дивидентите от банката ще започнат да изтичат в посока към изплащане на дълговете?
                        Виждам че колегата вече ти е отговорил.. в общи линии това което и аз бих
                        Да, съвсем естествено и логично е ДОХ първо силно да намали задлъжнялостта си и чак след това да има възможност да се плащат дивиденти на акционерите. Аз съм ОК с това и го адмирирам. Не купувам тук с надежда са скорошен дивидент, а заради фундаменталната подцененост на акцията и големия потенциал за капиталови печалби. Не съм казал че още 2-3 г. акцията ще стои подценена.. По скоро идеята ми е че не очаквам да кеширам преди този срок.. просто хубавите неща /доходност в пъти/ искат време

                        Успех с инвестициите!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                          Дивиденти няма да има, докато не се изплати кредита към Софарма. По спомен Чичо го беше казал на една среща миналата година. Финансирането е мостово и по този смисъл краткосрочно. Очевидно обаче моста е доста дълъг и не се намира банка да замести целия дълг от Софарма на приемлива цена. Така че и аз не очаквам дивидент, докато не се изплати целия дълг свързан с покупката на Молдовската банка. Ако обаче се набере достатъчно свеж капитал, не виждам проблем да се изплати дълга или по-голямата му част и по този начин да се видят дивиденти до 2-3 години

                          п.с. не съм Батя
                          Ок. Благодаря много. Мислех преди седмица - две да влезна в позицията поради залозите за дивиденти ама мисля да отложа .Не че е невъзможно, може и да има но вероятно ще са символични .Акциите в обращение не са толкова много. Що пък да не дадат нещо, голям инвеститор с няколко милиона хартии би си оправил поне заплатите
                          Last edited by MrSi; 04.12.2020, 16:23.
                          Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                            Здравей Батя. С интерес чета постовете ти. До преди дни беше споменал в един от тях че започнат ли дов. Да изплащат дивиденти цената въобще няма да е тази като много хора преди това писаха че очакват да започне изплащане на дивидент още следващата година , Т . Е . си очаквал че цената вероятно ще рипне .Сега обаче като че ли смяташ че цената ще остане подценена по още 2 години. Кое промени мнението ти. Мислиш ли че дивидентите от банката ще започнат да изтичат в посока към изплащане на дълговете?
                            Дивиденти няма да има, докато не се изплати кредита към Софарма. По спомен Чичо го беше казал на една среща миналата година. Финансирането е мостово и по този смисъл краткосрочно. Очевидно обаче моста е доста дълъг и не се намира банка да замести целия дълг от Софарма на приемлива цена. Така че и аз не очаквам дивидент, докато не се изплати целия дълг свързан с покупката на Молдовската банка. Ако обаче се набере достатъчно свеж капитал, не виждам проблем да се изплати дълга или по-голямата му част и по този начин да се видят дивиденти до 2-3 години

                            п.с. не съм Батя

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                              Справките на Донев холд показват, че и те продават
                              Предните дни да, но в твоя пост споменаваш "както вчера и днес със студени душове мажоритаря смъкна цената".. в тази връзка беше и моя отговор.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                                Вчера не е бил той Тонка.. днес пак май не беше той, а спекуланти преместващи се в ПИБ.
                                Нека търгуват хората, да има обороти и сделки на БФБ.. всеки сам си решава как да играе и на кои акции да залага. Аз лично в следващите 2-3 г. мисля предимно да акумлирам акции тук.. с редки продажби ако има твърде резки подскоци от Изненаданите
                                Здравей Батя. С интерес чета постовете ти. До преди дни беше споменал в един от тях че започнат ли дов. Да изплащат дивиденти цената въобще няма да е тази като много хора преди това писаха че очакват да започне изплащане на дивидент още следващата година , Т . Е . си очаквал че цената вероятно ще рипне .Сега обаче като че ли смяташ че цената ще остане подценена по още 2 години. Кое промени мнението ти. Мислиш ли че дивидентите от банката ще започнат да изтичат в посока към изплащане на дълговете?
                                Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                                Коментар

                                Working...
                                X