IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
    Е ти би ли я държал за винаги....пудрия излъсква я ... и я шитка за един милярд примерно( чичо обича големите числа)... за сега му се получава( пъзела)
    Ъхъ, ми той за 1,2 милиарда я купи бре, ама в леи, при това молдовански. Вие в момента я надухте до почти 3 милиарда леи - колко по-кръгли числа да станат? Гледам сега отчета на чичоверие - при 77% от чичанбанк, която има 43,7 милки печалба за деветмесечието, ерго 33,7 е делът за чичоверие и 38,6 милки за самото чичоверие за деветмесичето, то чичанбанк е 87% от печалбата тук, т.е. чичоверие е горе-долу изцяло зависимо от чичанбанк. така, нека видим пиъра Агроинд, дето едва ли сте ги чували кои са, нищо че уж сте инвеститори тук - вярно, търгуват се само в Молдова, ама и те с капитализация около 3 милиарда леи, а показателите им са значително по-дорби във всяко едно отношение - и печалба, и активи, и депозити, и каквото се сетите.

    А ето как се прави - Maib took part in the inaugural Moldovan Capital Markets Day at the London Stock Exchange - къде е чичанбанк, дето ще я продавате за милиарди, че не се сещам? ма нищо дето, тук си имаме цифричката 12, както имахме 4,27 при Чичакфарма - важното е цифрички да има, а оше по-важното е черният петър да не остане в теб накрая
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

      Е 2 години са де, не са 20 . Аз нямам представа дали искат и дали могат да я продадат на добра цена, но все пак е опция при наличие на мераклии.
      Е ти би ли я държал за винаги....пудрия излъсква я ... и я шитка за един милярд примерно( чичо обича големите числа)... за сега му се получава( пъзела)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

        Е нали уж до 2024 не могат да продават банката?
        Не знам какво са подписвали... но реално нямаме продажба по този начин... нещо като с имотите... правиш фирма купуваш имота.. и като се появи купувач продаваш фирмата... най-малкото спестяваш данъци и е лесно можеш от тук да си пуснеш съдружник пак без да питаш никой... Това са си мои спекулации.. но мога и тотално да бъркам...да е невъзможно.. ако се сетите следващия път като сте на кафе питайте.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          Е 2 години са де, не са 20 . Аз нямам представа дали искат и дали могат да я продадат на добра цена, но все пак е опция при наличие на мераклии.
          На уебинарът имаше такъв въпрос. Изп директор каза, че ако им предложат много пари нямат против.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

            Е нали уж до 2024 не могат да продават банката?
            Е 2 години са де, не са 20 . Аз нямам представа дали искат и дали могат да я продадат на добра цена, но все пак е опция при наличие на мераклии.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

              Е нали уж до 2024 не могат да продават банката?
              Ако ЦБ на Молдова разреши защо не?
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                По принцип винаги съм си мислил, в подкрепа на Грую, че дори е добре да сме чиста акция .. само една банка но Грую не отчита предимството на това.. поне поред мен... ако искаш да продадеш банката, не ти трябва разрешение от никой... просто продаваш Доверие но това са си мои спекулации.
                Е нали уж до 2024 не могат да продават банката?

                Коментар


                • Мечтите за дивидент тук са меко казано wishfull thinking. Да казвам по-груба дума

                  Коментар


                  • Лично на мен отчета ми харесва. Само 1,55 лв. печалба на акция можеше да го повдигнат още до към 2, но ще оставят нещо и за декември явно. Обаче за полугодието беше 0.88 стотинки, което си е почти удвояване и ръст от 25 млн само в постъпленията от лихви спрямо q2.. дерзайте
                    Само не ми харесва двойното увеличение на задълженията към клиенти и че постъпленията не растат със същия темп като задълженията, но банките най-често се засилват към края на годината..

                    П.С. Дивидент, ако чичо не реши да танцува ново хоро, не виждам как ще се случи по-рано от септ. 2022 г. Но раздаде ли се дивидент (след покриване на заема за покупка на банката), вече нещата ще отидат към други хоризонти.
                    И това увеличение с 20 милки на резервите, надали е само за избягване на данъци. Без да е препоръка.
                    Last edited by Network; 29.11.2021, 15:10.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от TGV Разгледай мнение
                      1,5506 лева нетна печалба на акция спрямо 0,8269 преди. Ще е хубаво да се даде някой дивидент.
                      Абе няколко стотинки да са - ще покажат отношение! Това ще е добър сигнал за дългосрочно държане. Аз не изключвам такава възможност.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                        Да няма... отчет=избухване
                        Какъв ще бъде отчета се предполагаше отдавна. Ако ще има избухване ще е заради нещо друго.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от TGV Разгледай мнение
                          1,5506 лева нетна печалба на акция спрямо 0,8269 преди. Ще е хубаво да се даде някой дивидент.
                          Преди това ще се покриват задължения.
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • 1,5506 лева нетна печалба на акция спрямо 0,8269 преди. Ще е хубаво да се даде някой дивидент.
                            Last edited by TGV; 29.11.2021, 14:10.

                            Коментар


                            • 35 млн. 12 мес. печалба
                              12,86 млн за тримесечието

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
                                ....... ако искаш да продадеш банката, не ти трябва разрешение от никой... просто продаваш Доверие но това са си мои спекулации.
                                Не е така. Пряк, непряк контрол....иска се разрешение от ЦБ.... Иначе в холдинга има нелоши активи, които следва да се управляват правилно.Просто цената щеше да е доста по-различна..... С тия подхолдинги и кръстосано участие, не знам защо продължават. Все едно имат 100 компании.
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X