IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • на годишна база 33.5 стотинки на акция прави цена около 6.60 макар че собствения капитал на акция е три пъти по -нисък
    опс

    Коментар


    • Доверие Обединен холдинг с консолидирана печалба от 1.1 млн. към 31 март
      (DOVUHL)
      22.05.2007 08:47

      Доверие Обединен холдинг АД отчита нетна консолидирана печалба от 1.074 млн. лв. за първото тримесечие на годината, в сравнение с 488 хил. лв. година по-рано, показват данните от отчета на дружеството, публикуван от БФБ.

      Общите приходи нарастват с 22.4% до 38.05 млн. лв., спрямо 31.51 млн. лв. за същия период на 2006 г. В същото време разходите се повишават с 19.3% до 36.9 млн. лв. при 30.93 преди година.

      Холдингът е с основен капитал в размер на 13.15 млн. лева и собствен капитал към края на март - 22.941 млн. лева.

      Общите задължения са на стойност от 104.7 млн. лв., а паричните средства и парични еквиваленти са 15.8 млн. лв.

      Най-крупните акционери към 9 май 2007 г. са АЙ EC - EM ЕЙ ЕООД – 9.67%, Софарма АД – 6.55%, Seconex Holding LTD,Cypros – 5.69% и Огнян Донев, лично и чрез свързани лица – 15.39 на сто.

      Днес се изтъргуваха общо 6 476 акции на дружеството на средна цена 7.18 лв. От началото на годината книжата на Доверие Обединен холдинг са поскъпнали 2.6 пъти.

      Коментар


      • Така е приятели, тук можем да спим спокойно, само SFARM - та остана извън полезрението. Кой ли ден и там ще има подобаваща ерекция.
        Абе за днеска бива, дано и утре се забавляваме като днес.

        Коментар


        • Нямаше как и тук да не се раздвижим при цялата ситуация на борсата. Доста дълго бяхме заспали. Предполагам, че и SFARM ще дръпне сега.

          Коментар


          • Най-после дойде и нашия ред. И консолидирания наближава. Пък и до 7.70 са само по-малки пакети даже има и доста под 100. Айде бичета покажете какво можете . Успех на всички

            Коментар


            • Накой знае ли нещо за новата облигационна емисия на холдинга?

              Коментар


              • nqma po-dobro neshto, v portfeila da sa vklu4eni nai-likvidnite pozicii na BFB! tazi e edna ot tqh! sredna cena 2.25

                Коментар


                • Средно аритметично ми са 4.98 , скоро няма да се разделям с тях. По пътя им на горе си правя и късички продажби. Харесва ми движението на тази позиция и винаги ще си я имам.

                  Коментар


                  • Ами зависи на колко си влязъл. Аз по тази позиция съм нагоре от доста време щот ги взех отдавна (4.79) ама едва удържаш офанзивата да не се разделя с тях през последната седмица. Дадох по рано около от 1/3 от акциите за да взема Топло и сега чакам
                    Успех на Всички и дано да е Ок отчета. Искам да видя 8.70 поне

                    Коментар


                    • Днес само аз ли съм на кяр в DOVUHL.
                      Моля, не бъдете скромни.

                      Коментар


                      • И тука днеска ме радва тренда. Интуицията ми показва, че отчета ще е много добре напудрен, все пак е началото на годината.

                        Коментар


                        • а може би, повечето изчакват да видят кой кого на ОС)

                          Коментар


                          • Може би повечето играчи по тази позиция изчакват консолидирания или са инвестирали по-дългосрочно
                            "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

                            Коментар


                            • Колеги какво мислите за позицията? Ще има ли движение скоро? Аз съм тотално разочаровам от отчета но пък не виждам никой да продава. От многото оферти продава 50% са за между 75 и 150 акции.

                              Има ли нещо важно, което пропускам?

                              Благодаря и успех.

                              Коментар


                              • ИЗТОЧВАНЕТО ПРОДЪЛЖАВА!

                                Журналистите май са "проспали" най-важното. Никой ли не вижда, че в отчета за тримесечието, от най-подценения актив на холдинга - ИХ Доверие, 20 % са "трансформирани" по номинал във вземания от свързани лица. Разбира се в обяснението към отчета това е прескочено.
                                Пише
                                "През отчетния период за “Доверие – Обединен холдинг” АД е възникнало вземане от Индустриален холдинг Доверие АД, на основание цесионни договори в размер на 1 271 х.лв."

                                Лично аз не можах да разбера каква е точно схемата.

                                Коментар

                                Working...
                                X