IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
    Поиграх си да оптимизирам стоповете и ето какво се получи. Ако някой му е интересно как стигнам до нивата на покупките искам да му кажа, че цената е функция на търсене и предлагане и аз изследвайки тази функция намирам локалните екстремуми (минимумите и максимумите). За момента този модел се справя отлично, а конкретните параметри на последната сделка са покупка на 1.615, стоп 1.479, таргет 2.07. Риск/печалба съотношението е много по-приемливо така

    https://charts.mql5.com/14/621/dovuh...ts-finance.png
    Близо сме до нов вход с параметри около 1:5 риск/печалба. Явно и други купувачи го усещат и формират подкрепа. Ще пусна входа ако го видим, като за целта трябва да натиснат продавачите още малко.

    https://charts.mql5.com/14/696/dovuh...ts-finance.png
    Keep going ...

    Коментар


    • Precakanoto, а аз мисля, че отиваме към 3 лв тази седмица
      Keep going ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
        Мистер профите.... мисля че вече витаеш из облаците ))))) Не че е лошо!!! "В торнадото и магарето може да лети" беше крилатата мисъл на един лустросан "банкер")))) Не че не сме виждали и по-големи постижения - като половината брутен продукт на държавата, кандидатсващ за артиите на ....трейс)))) Просто лалетоманията има краен срок на действие ))))))))
        Ей .....много ти е черен този Трейс значи......как изобщо са оцеляли досега

        Коментар


        • Мистер профите.... мисля че вече витаеш из облаците ))))) Не че е лошо!!! "В торнадото и магарето може да лети" беше крилатата мисъл на един лустросан "банкер")))) Не че не сме виждали и по-големи постижения - като половината брутен продукт на държавата, кандидатсващ за артиите на ....трейс)))) Просто лалетоманията има краен срок на действие ))))))))
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • и пак въпросът, който задаваш според мен няма или има много малка тежест във формирането на цената... научи се да задаваш правилните въпроси.
            Keep going ...

            Коментар


            • Саше, хайде потърси и сам нещо... който търси, намира. Ключов персонал е първото. Те си го управляват, на практика си е тяхно. Могат да го финансират много по-изгодно примерно (пример Софарма Трейдинг). Виждал ли си акционерната им структура? Имат шапка "Инвестиции". Защо да не влезе там? Могат и да продадат каквото не искат и да оставят това, което искат. Възможности БОЛ.
              Keep going ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                Сантимента е крайно различен спрямо 2012-та, както на цялата борса а и в икономиката. До скоро не беше ясно но вече знаем че Софарма готви търгово в два етапа. Тази нова информация даде светлина и вече знаем какво се планува. Вече няма логика да се мисли за Софикс понеже ще изкупят акциите в най скоро време. Батя прави сравнение с другите поглъщания и там ясно се вижда че Софарма е достатъчно коректна в тази практика и че тук цената все още изостава много спрямо подобно погълнати компании. Да някой са направили големи проценти но това са само десетки инвеститори а другите имат възможността да направят една бърза инвестиция и пак да направят добра печалба.

                Успех с твоите инвестиции!

                Ами SoHo, ето че ти имаш виждане защо цената расте и очаквания. Много добре те помня, че пишеше за Доверие и когато беше 1.50 и когато беше и на 65 ст., че и сега. Аз съм продал е ясно, но това не ми пречи да продъжавам да следя и да недоумявам, как Софарма ще стане от фармацефтичен холдинг, в такъв тип тюрлу-гювеч - много ме съмнява.. Далеч по-евтини и интелегентни, и законни операции можеше да се направят, затова съм скептичен към този сценарии. Иначе, да успех, дано да излезете прави, а аз да си остана със съмнениета и пропусанатите ползи - от тук съм само на печалба, е не като вас по 200%

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение

                  Нищо подобно. Просто търся логиката. Къде е хейта? В тези дето сме купували около 1 лв., там разбирам логиката. Виждаш, че хората са объркани - три различни аргументи дават, едни си мислят, че е заради Софикс, други заради питането до КЗК, а Батя щото изоставало от групата на ОД. Придобиването на мен най не ми се връзва примерно. Аз мисля, че е заиграване за да скочи Софарма, и то пак е несериозно.
                  Дай конструктивно. 2012 г. останаха незаписани акции на 1.50.
                  Сантимента е крайно различен спрямо 2012-та, както на цялата борса а и в икономиката. До скоро не беше ясно но вече знаем че Софарма готви търгово в два етапа. Тази нова информация даде светлина и вече знаем какво се планува. Вече няма логика да се мисли за Софикс понеже ще изкупят акциите в най скоро време. Батя прави сравнение с другите поглъщания и там ясно се вижда че Софарма е достатъчно коректна в тази практика и че тук цената все още изостава много спрямо подобно погълнати компании. Да някой са направили големи проценти но това са само десетки инвеститори а другите имат възможността да направят една бърза инвестиция и пак да направят добра печалба.

                  Успех с твоите инвестиции!


                  Коментар


                  • Саше, понякога задълбаваме в някакви детайли и пропускаме да видим голямата картина. Както Петър ти обясни и аз не виждам защо се интересуваш от отговора на този въпрос конкретно. Каква тежест му даваш във формирането на цената на Доверие ОХ и защо? За мен отговорът на твоя въпрос има 0% тежест. Погледни какво пишат другите и от какво се интересуват за да имаш по-точна представа за съвкупната реалност.

                    Успех!
                    Last edited by Mr.Profit; 07.04.2017, 18:53.
                    Keep going ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение

                      Нищо подобно. Просто търся логиката. Къде е хейта? В тези дето сме купували около 1 лв., там разбирам логиката. Виждаш, че хората са объркани - три различни аргументи дават, едни си мислят, че е заради Софикс, други заради питането до КЗК, а Батя щото изоставало от групата на ОД. Придобиването на мен най не ми се връзва примерно. Аз мисля, че е заиграване за да скочи Софарма, и то пак е несериозно.
                      Дай конструктивно. 2012 г. останаха незаписани акции на 1.50.
                      Нон сенс. 2012 е преди 5 години. Много вода е изтекла от тогава. Ако не е заради питането защо,се изяви желание за увеличаване на влиянието на Софарма в Доверие. Според мен са преценили че сега е момента и го правят. Ако знам защо на хима цената му е още толкова а не 3 лева защото и там имам ще мога да натрупам всичко на един кон. Така че прекалено много търсиш причината а за 3 дни няко направиха 30% по позицията а по търпеливитв вече имат 200%. Успех

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                        Саше колкото повече растем толкова повече злобееш. Още като продаде ти пожелах успех а ти сега злобееш напразно. Преди време и ти изкара някой лев от ДОХ а ако беше по търпелив щеше повече да направиш. Успех занапред но спри с това хейтване! ! !
                        Нищо подобно. Просто търся логиката. Къде е хейта? В тези дето сме купували около 1 лв., там разбирам логиката. Виждаш, че хората са объркани - три различни аргументи дават, едни си мислят, че е заради Софикс, други заради питането до КЗК, а Батя щото изоставало от групата на ОД. Придобиването на мен най не ми се връзва примерно. Аз мисля, че е заиграване за да скочи Софарма, и то пак е несериозно.
                        Дай конструктивно. 2012 г. останаха незаписани акции на 1.50.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение

                          Добре, страшна логига, Софарма се натиска да купи скъпо Бриколаж. Нали беше фармацефтичен холдинг. Нали вече взеха Медика, ако искаха могат да купят и останалите интересни им дружества едно по едно - болницата да кажем?
                          Саше колкото повече растем толкова повече злобееш. Още като продаде ти пожелах успех а ти сега злобееш напразно. Преди време и ти изкара някой лев от ДОХ а ако беше по търпелив щеше повече да направиш. Успех занапред но спри с това хейтване! ! !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

                            Отговор 1. (що ме караш, да купувам още ся)
                            Добре, страшна логига, Софарма се натиска да купи скъпо Бриколаж. Нали беше фармацефтичен холдинг. Нали вече взеха Медика, ако искаха могат да купят и останалите интересни им дружества едно по едно - болницата да кажем?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Чичо Уорън Разгледай мнение

                              Теглото на Софарма в SOFIX е 15,55%, а на Доверие към днешна дата не би било над 3% - общо далеч под максимума от 20%. Ще си говорим пак на есен...
                              Едва ли този импулс е продиктуван от мераци за SOFIX. Прекалено далече е - много неща могат да се променят до тогава. Има натиск за промяна на правилата. Много се говори за мястото на бившите приватизационни фондове в индекса заради фалшивия ФФ от Регистър А. Това с индекса, на този етап е супер неясно за да е причината за ръста.
                              Мненията ми не са препоръка за търговия.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                                Мисля че си в грешка. До следващата промяна в индекса има страшно много време. Могат да се случат адски много неща. Не е това мотивацията тук.
                                Сравни показателите на акцията с оценката на останалите от групата на този мажоритар и може да ти светне
                                Добре казано!

                                Коментар

                                Working...
                                X